Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSoru - CevapBismillâhillezi La Yedurru Duası Nasıl Okunur? Hikmeti Nedir? Hikayesi Ne Anlama Gelir?

Son Yazılar

Bismillâhillezi La Yedurru Duası Nasıl Okunur? Hikmeti Nedir? Hikayesi Ne Anlama Gelir?

Her türlü kötülükten koruyan Bismillahillezi La Yedurru duası 100 kere okunuşu, hikmeti, hikayesi, okuyanların yorumları, yazımızda.

Yaşam boyunca başımıza istemediğimiz olaylar gelebilir. Bizler bunları kötülük olarak algılarız ve genellikle zarar göreceğimiz endişesine kapılabiliriz. İşte manevi duygularla içimizi rahatlatması ve başımıza gelebilecek musibetlerden koruması için Bismillâhillezi La Yedurru duasını sizlerle paylaşıyoruz. Peki Bismillâhillezi La Yedurru duası nasıl okunur, anlamı, hikmeti, hikayesi, okuyanların yorumları nelerdir, işte devamı yazımızda.

Bismillahillezi La Yedurru duasının hikmeti hadis-i şeriflerle belirlenmiştir. Dertten, sıkıntıdan, kötülüklerden korunmak için sabah ve akşam okunması durumunda Rabbimizin de izniyle korunacaksınız. Buna ilaveten bu duanın okunması ile hastaysanız şifa bulacağınız, borçluysanız en kısa sürede ödeyeceğiniz, musibetlerden de korunacağınız söylenmektedir. Dua çok kısadır ve ezberlenmesi de kolaydır. Bir kere ezberledikten sonra, gün içinde tekrarlayabilirsiniz. Elbette anlamı da bir o kadar hikmetlidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in bizzat kendisinin de okuduğu ve inananlara önerdiği duanın Arapça ve Türkçe anlamı ve okunuşunu bu sayfamızda sizler için bir araya getirdik. İşte Bismillâhillezi La Yedurru duası nasıl okunur, anlamı, hikmeti, hikayesi, okuyanların yorumları nelerdir, işte devamı yazımızda.

BİSMİLLAHİLLEZİ LA YEDURRU DUASI ARAPÇA OKUNUŞU:

bismillahillezi la yedurru duası anlamı, ne için okunur, kaç defa okunur.

TÜRKÇE OKUNUŞU:

Bismillâhillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim.

ANLAMI:

İsmi sayesinde yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi işitir ve bilir» derse, ona hiçbir şey zarar vermez.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 101/5088; Tirmizî, Deavât, 13)

Bismillâhillezi la yedurru duasının nasıl okunacağı ile ilgili aşağıdaki kısa videodan destek alabilirsiniz. Mohamed Al Jawarani ne güzel okumuş, zaten 3 kere tekrar ediyor, bolca pratik yapabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!