Ana Sayfa Teknoloji En İyi 6 Bitcoin Madenciliği Programı

En İyi 6 Bitcoin Madenciliği Programı

Bitcoin madenciliği hep ilgi çekiyor, peki nasıl yapılıyor biliyor musunuz? En iyi 6 Bitcoin mining programı hangisi paylaşıyoruz.

0
581
bitcoin madenciliği nasıl yapılıyor

Bitcoin madenciliği nasıl yapılıyor diye merak etmişsinizdir! Dünya çapında yaklaşık bir milyon madencinin blokları doğrulamak ve yeni madeni paraları dolaşıma sokmak için çalıştığı Bitcoin madencilik endüstrisi çok büyük. Bu girişim size ciddi bir kazanç sağlayabilir, ancak donanım ve yazılım öğelerini doğru bir şekilde elde etmek önemlidir. Bunu akılda tutarak, bu yazımızda sizlerle en iyi 6 bitcoin mining programı hangisidir paylaşıyoruz.

Tüm dünyada kullanılan en iyi 6 bitcoin mining programı hangisi hadi birlikte keşfedelim. Yazımızın sonunda artık bitcoin madenciliği nasıl yapılıyor öğrenmiş olacaksınız.

CGMiner

2011 yılında geliştirilen CGMiner, bugün piyasadaki en popüler Bitcoin mining programı olarak biliniyor. Aynı zamanda hala var olan en eski Bitcoin madencilik programlarından biridir. Web sitesi oldukça basit görünse de endişelenmeyin. CGMiner’ın sizin için mükemmel bir Bitcoin madenciliği yazılım programı olmasının birkaç nedeni var.

İlk olarak, CGMiner, ASIC madencileri ve GPU’lar dahil olmak üzere bir dizi farklı donanım türüyle uyumludur. Bitcoin madenciliği günümüzde çoğunlukla ASIC’ler kullanılarak yapılsa da, CGMiner’da GPU madenciliği için bir seçenek olduğunu bilmek her zaman iyidir. CGMiner ayrıca GPU’lar kullanılarak çıkarılabilen Dogecoin gibi madencilik için bir dizi başka madeni parayı da destekliyor. Bu program aynı zamanda FPGA’ları da destekliyor.

CGMiner’ı indirmek tamamen ücretsiz olsa da, Bitcoin madenciliği nasıl yapılıyor gibi bir soruyu soran yeni başlayanlar için pek uygun değildir. Bunun nedeni, basit bir grafik arabirim yerine, CGMiner’ın anlaşılması zor olabilecek bir komut satırı arabirimi kullanmasıdır. Bununla birlikte, CGMiner açık kaynaklıdır ve kullanıcıların hataları ortadan kaldırmasına, ince ayarlar yapmasına ve genel olarak daha esnek bir deneyime sahip olmasına olanak tanır.

İndirin: Windows için CGMiner (Ücretsiz)

EasyMiner

bitcoin mining programı

CGMiner’den farklı olarak EasyMiner, Bitcoin madenciliği endüstrisinde yeni başlayanlar veya sınırlı teknik bilgiye sahip olanlar için harika bir seçimdir. Bunun başlıca nedeni, gezinmesi genellikle çok daha kolay olan bir grafik arabirim kullanmasıdır. CGMiner gibi, EasyMiner de açık kaynak kodludur, bu da kullanıcıya daha fazla esneklik (hataları ve güvenlik açıklarını hızla çözebildiğinden) ve daha fazla güvenlik sağlar.

EasyMiner, Bitcoin ve Litecoin madenciliğini destekler ve kullanıcıların CPU’ları, GPU’ları ve ASIC’leri kullanarak madencilik yapmasına olanak tanır. EasyMiner kullanarak aynı anda Bitcoin ve Litecoin madenciliği yapabilirsiniz. EasyMiner arayüzünde genel kârınız veya donanım hash oranınız gibi önemli istatistikleri görüntülemek de kolaydır. Ayrıca, EasyMiner’ı kullanırken sorun yaşarsanız, programın madencilik sohbet penceresinde topluluktan destek alabilirsiniz.

Dahası, EasyMiner tamamen ücretsizdir! EasyMiner’ın kullanıcılarına sunucuları aracılığıyla sağladığı ek güvenlik katmanının keyfini çıkarırken, hem solo hem de havuz madenciliği için kullanabilirsiniz.

İndirin: Windows için EasyMiner (Ücretsiz)

Awesome Miner

Awesome Miner, özellikle daha büyük bir madencilik operasyonuna sahip olanlar veya madencilik donanımlarını karıştırıp eşleştirmek isteyenler için kullanışlıdır. Aslında, Awesome Miner 200.000 ASIC ve 25.000 CPU veya GPU’ya kadar ölçeklenebilir!

Awesome Miner tamamen ücretsizdir ve hem Windows hem de Linux’u destekler. Bununla birlikte, MacOS, Awesome Miner tarafından desteklenmez, ancak uygun bir işletim sistemi kullanmayanlar için bir web sürümü mevcuttur. Bu program ayrıca yeni başlayanlar için ideal değildir, çünkü arayüzü biraz bunaltıcı veya göz korkutucu olabilir.

Ancak Awesome Miner’ın arayüzü, hash oranı, donanım sıcaklığı ve toplam kazancınız gibi çeşitli önemli istatistikleri görüntüleyerek inanılmaz derecede kullanışlı olmaktadır. Ayrıca tüm bağlı madencilik cihazlarınızı tek bir ekranda görüntüleyerek tüm operasyonunuzu takip etmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

İndirin: Windows için Awesome Miner (Ücretsiz)

ECOS

bitcoin madenciliği nasıl yapılıyor

ECOS, özellikle teknoloji konusunda çok deneyimli değilseniz, Bitcoin madenciliği için başka bir harika seçenektir. Bunun nedeni, ECOS arayüzünün kullanımının kolay olmasıdır. Ancak ECOS, bir bulut madenciliği platformu olması bakımından daha önce bahsedilen programlardan farklıdır.

ECOS, doğrudan kripto madenciliği yapmak için gerekli donanıma sahip olmayanlara bulut madenciliği sunuyor. Bu süreçte bir maden sözleşmesine üye oluyorsunuz ve uzaktaki madencilerin size kar etmesi için bir ücret ödüyorsunuz. Platform, uzunluğunu beğeninize göre değiştirebileceğiniz çeşitli madencilik sözleşmeleri sunar. ECOS’un bulut madenciliği hesaplayıcısını kullanarak, Bitcoin fiyatına, sözleşmenizin uzunluğuna ve ne kadar güç kullanmak istediğinize bağlı olarak olası karlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

ECOS saygın bir şirket olmasına rağmen, kripto endüstrisinde bulut madenciliği dolandırıcılığının yaygın olduğunu belirtmekte fayda var, bu yüzden ne için kaydolduğunuza dikkat edin. Buna ek olarak, ECOS, kullanıcılarına ECOS değişim uygulaması aracılığıyla kripto para birimi ticareti yapma olanağı da sunar.

İndirin: ECOS Android | ECOS iOS (Her ikisi de Ücretsiz)

BFG Miner

BFG Miner, gezinmesi zor olabilen bir komut satırı arabirimi kullandığından, daha deneyimli madenciler için harika bir madencilik programıdır. BFG Miner, hem ASIC hem de FPGA madenciliği için tasarlanmıştır ve bir Raspberry Pi’de bile kullanılabilir. Ancak GPU’ları kullanarak madencilik yapmak istiyorsanız, burada listelenen diğer yazılım programlarından birini düşünün.

BFG Miner tarafından sunulan en iyi özelliklerden bazıları, gelişmiş saat ölçümü ve üst düzey operasyon izlemesidir. Ayrıca havuz madenciliği için harika bir programdır ve Windows ve Linux’u destekler. Hatta BFG Miner kullanarak madencilik donanımınızı uzaktan yönetebilirsiniz. Ve burada bahsedilen diğer programlar gibi BFG Miner da ücretsizdir.

İndirin: Windows ve Linux için BFG Miner (Ücretsiz)

MultiMiner

bitcoin madenciliği nasıl yapılıyor

MultiMiner, ASIC, GPU ve FPGA madenciliğini destekleyen popüler bir madencilik programıdır. Bu programın daha basit bir grafik kullanıcı arayüzü kullandığı göz önüne alındığında, ileri düzeyde teknik bilgiye sahip olmayan veya Bitcoin madenciliği girişimlerine yeni başlayanlar için iyi bir seçenek.

MultiMiner çeşitli işletim sistemlerinde kullanılabilse de, Windows’a yöneliktir. MultiMiner’ı Linux veya macOS kullanan bir cihazda kullanmak istiyorsanız ek yazılım indirmeniz gerekecektir.

MultiMiner, madenciliğini yaptığınız madeni para size yeterince kâr getirmiyorsa, diğer kripto madenciliği seçeneklerine geçmenize de olanak tanır. Bu özelliği etkinleştirirseniz, MultiMiner otomatik olarak en karlı kriptoya geçiş yapabilir. MultiMiner ayrıca kullanıcılara hash gücü veya kar gibi faydalı istatistikler sunar.

Tüm bunlara ek olarak, MultiMiner’ı indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

İndirin: Windows, Linux ve macOS için MultiMiner (Ücretsiz)

1Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılıyor Artık Biliyorsunuz !

Bitcoin madenciliği girişiminize güvenebileceğiniz bir yazılımla başlamak istiyorsanız, yukarıda listelenen programlardan birini düşünün. İster teknoloji ustası, ister acemi veya biraz orta seviye olun, bu 6 bitcoin mining programı biri sizin için mükemmel olabilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz