in

SevdimSevdim

‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ Kampanyasında 1 Milyon ve Üstü Bağış Yapan 10 İsim Açıklandı

Tebrikler, beklenen birlik budur!

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Kampanyası
'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Kampanyası

Cumhurbaşkanlığınca başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” isimli kampanyada 1 milyon lira ve üstü kişisel yardım yapanların isimleri netleşti. 10 ismin yer aldığı listenin en tepesinde 13 milyon TL’lik bağışla Cihan Kamer yer alıyor.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınına karşı ülkemizde de adeta seferberlik ilan edildi. Salgını en az hasarla atlatmak için bir dizi önlem hayata geçirilirken konuyla ilgili atılan adımlardan biri de Cumhurbaşkanlığınca başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” isimli kampanyaydı. Kampanyada şu ana kadar toplanan rakam 1.1 milyar liraya yaklaştı.

EN YÜKSEK YARDIM LİSTESİ

Cihan KAMER – 13.000.000 TL

Şevket SABANCI – 10.000.000 TL

Hamdi ULUKAYA – 1.998.840 TL

Ali Nihat GÖKYİĞİT – 1.000.000 TL

Hamdi AKIN – 1.000.000 TL

Hasan ÇAPAN – 1.000.000 TL

Mustafa TATLICI – 1.000.000 TL

Niyazi TALAY – 1.000.000 TL

Şenol GÜNEŞ – 1.000.000 TL

Yücel VAR – 1.000.000 TL

İnternette hazırlanan “bizbizeyeteriz.gov.tr” sitesinde kampanyaya bağış yapanların isimlerine de yer veriliyor. Hazırlanan listede 1 milyon TL ve üzeri bağış yapanlar bulunuyor. Bu sıralı listede 136 kurumsal, 10 da kişisel bağış var. Ve toplam bağışların neredeyse yüzde 70’e yakınını, bu liste, yani 1 milyon ve üstü bağış yapanlar sırtlıyor.

KAMPANYANIN STARTINI ERDOĞAN VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta “Millete Sesleniş” konuşmasında kampanyanın startını şu sözlerle vermişti: “Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler.”

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

Loading…

0
Kandil Simidi

Kandil simidi tarifi nedir? Kandil simidi nasıl yapılır? Kandil simidi için gerekli malzemeler nelerdir? Evde pratik lezzetli kandil simidi yapma!

Bekir Pakdemirli

Bekir Pakdemirli: İstanbul Su Sorunu Yaşayacak mı? Barajların Doluluk Oranı Nedir?