Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaWebmasterEn İyi Blog Başlıklarını Bulmanıza Yardımcı Olacak 5 Araç

Son Yazılar

En İyi Blog Başlıklarını Bulmanıza Yardımcı Olacak 5 Araç

Blog yazarlarının ana hedefi ziyaretçi çekmektir, peki etkileyici blog başlığı örnekleri nasıl bulunur? İşte anahtar kelime bulucu araçlar.

Okuyucuları yazılarınıza çekmek için en iyi blog başlıklarını bularak kullanmak çok önemlidir. Peki neden? Kullanıcıların yazılarınızı arama motorlarında bulması, yazılarının okunmasındaki ilk adımdır. Peki etkili blog başlıkları nasıl bulunur? İşte bu noktada kullanıcıların merak ettikleri konuyla ilgili en çok kullandıkları anahtar kelimeler devreye giriyor. İşte bu anahtar kelimelerin hangileri olduğunu kolayca bulup blog başlığı örnekleri olarak analiz etmenizi sağlayacak 5 aracı yazımızda paylaşıyoruz.

İyi bir blog yazısı ile kötü bir blog yazısı arasındaki fark her zaman içeriğinizin gövdesinde değildir. Blog başlıkları, yazının içeriği kadar önemlidir ve bu ikisi birbirini kesinlikle tamamlar. Yani ikisinden birinin kalitesizliği arama motorlarındaki görünürlüğünüzü etkileyecektir. Bu sebeple hem kaliteli bir içerik hazırlamanız hem de en iyi blog başlığı için örnekleri hazmetmeniz önemlidir.

Blog açmak kolaydır, fakat ziyaretçi çekmek ve popüler olmak zordur. Etkili blog başlıklarının nasıl yazılacağını öğrenmek zaman alabilir, ancak bu beş araçla, kısa sürede minimum baş ağrısıyla manşetlerin ustası olabilirsiniz.

SEO (Arama Motorları Optimizasyonu), blog yazarak para kazanmanın ilk adımlarından biridir. İstediğiniz kadar kaliteli yazılar yazın, ürünün etiketi onu iyi tarif etmiyorsa, alıcısı da azalacak belki de hiç olmayacaktır. Şunu unutmayın ki bunun 2+2 kadar basit bir matematiği yoktur. Bolca çalışma, okuma ve alışkanlık kazanma gerektirir. Bunun için de elbette bolca yazmanız ve sonucunda SEO analizini iyi yapmanız gerekir. İşte bu yazımızda size bu blog dünyasındaki sadece bir adım olan ve blog başlığı örnekleri analizi için alışkanlık kazanmanızı sağlayacak 5 aracı tanıtacağız.

Answer The Public

blog başlığı örnekleri

Answer The Public, insanların herhangi bir arama terimiyle ilgili olarak ne aradıklarını bulma konusunda açık ara en yararlı çevrimiçi araçlardan biridir. Sitenin ücretsiz sürümü, bir sonraki blog yazınız için ilham almak için fazlasıyla yeterli olan, günde iki kelime veya kelime öbeği aramanıza izin verir.

blog başlığı örnekleri

Arama kutusuna seçtiğiniz anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini yazdıktan sonra, Answer The Public bölgenizdeki arama verilerini analiz eder ve bunları Sorular, Önermeler, Karşılaştırmalar ve Alfabetik olarak ayırır. Bu veriler, Excel’de ayrı dosyalara bölünebilen veya daha sonra geri dönmek isterseniz kullanışlı olan bir resim olarak indirilebilen bir CSV olarak kaydedilebilir.

Google Search Suggestions

Örneğin ‘kızlarla konuşulacak konular‘ gibi bir arama öbeği kullandığınız Google, sayfanın aşağısında diğer önerileri sizlerle paylaşır.

İster inanın ister inanmayın, en iyi blog başlığı örnekleri bulmak için en iyi araçlardan biri kesinlikle Google Arama Motoru’dur. Hedef anahtar kelimenizi veya kelime öbeğinizi arama çubuğuna yazın ve gözünüz iki önemli bölümden olsun. İlk olarak, arama kutusunda beliren diğer benzer aramalar ve ikincisi, sayfanın en altındaki ilgili aramalar bölümü.

1. sayfanın en altına gidin ve önerilen aramalara bir göz atın. Bu bölüm, insanların seçtiğiniz arama terimini Google’da arattıktan sonra sıklıkla aramaya devam ettiği alt türleri size sunar. İnsanların ne aradığını ve Google’da nelerin sıralandığını gözlemleyerek, rekabet edecek bir başlık oluşturduğunuzdan emin olabilirsiniz.

HubSpot

blog başlığı örnekleri

HubSpot, blog başlıklarına takılıp kalırsanız, yazar blokajının üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek çok kullanışlı bir anahtar kelime bulucu aracına sahiptir. Oluşturucuya gidin, beş adede kadar isim girin ve zor işi yapmalarına izin verin. Elbette Türkçe desteği yok ama önemli değil, burada önemli olan blog başlığı örnekleri için ilham almanızı sağlamak.

HubSpot aracı bazı altın başlıkları ücretsiz olarak sunabilse de, iletişim bilgilerinizi girmenin bir sakıncası yoksa, bir yıllık blog başlığı önerilerine, genellikle üzerinde çalışmak için biraz daha fazlasını sağlayan indirilebilir bir belgede erişebilirsiniz. Araçlara gelince, en iyisi değil ama ücretsiz ve kolaydır, bu yüzden fikirlere takılıp kalırsanız denemeye değer.

SEOPressor

Hızlı bir şekilde çok sayıda blog başlığı ilhamına ihtiyacınız varsa, SEOPressor blog başlığı oluşturucu başka bir harika araçtır. Anahtar kelimenizi/ifadenizi ekleyin ve üreticiye bunun bir beceri, hizmet, ürün, endüstri, etkinlik, konum veya ad olup olmadığını söyleyin. Başlık Oluştur’a basın, gerisini üretici halleder.

Sonuç olarak, SEOPressor bu aracı yalnızca kendi olası satışlarını oluşturmak için yarattı, ancak pop-up’larını ve sayfanın sağ tarafındaki büyük boyutlu reklamı görmezden geldiğiniz sürece, geniş bir seçim yelpazesinde yolunuzu yenileyebileceksiniz. blog başlıkları.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

anahtar kelime bulucu

Son olarak blog başlığı örnekleri için Google’ın anahtar kelimelerde ustalaşmanıza ve Google Ads için doğru olanları seçmenize yardımcı olmak için tasarlanmış Anahtar Kelime Planlayıcı’ya geliyoruz. Google’a Reklam vermek için burada olmasanız da, araç blog başlıkları için çok kullanışlıdır çünkü size seçtiğiniz anahtar kelimenin popülerliğini gösterebilir ve hedef kitlenizi çekecek yeni anahtar kelimeler için size fikir verebilir.

Bu araçlar söz konusu olduğunda, Google Anahtar Kelime Planlayıcı en gelişmiş olanıdır ve ilk kez kullandığınızda biraz zor gelebilir. Google Anahtar Kelime Aracı’nı öğrenmenin en iyi yolu, onunla biraz uğraşmaktır, bu nedenle bir Google Ads hesabı oluşturun ve en kısa sürede öğrenmek için zaman ayırın.

Blog Başlıklarınızı İlgi Çekici Hale Getirin

İster blogunuz için birisiyle röportaj yapıyor olun, ister bir ürünü gözden geçiriyor veya faydalı kılavuzlar yazıyor olun, bloglama ile oyunun amacı, insanları içeriğinizi okumaya ikna etmektir. Bu araçları kullanarak, blog içeriğinizi doğru hedef kitlenin önüne getirebilecek ve sıradan izleyicileri kısa sürede okuyuculara dönüştüren akılda kalıcı blog başlıkları yazabileceksiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İş Hayatı ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!