Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaHayvanseverDünyanın En Şirin Hayvanı Olarak Bilinen Boo Köpeği Özellikleri, Fiyatları, Bakımı ve...

Son Yazılar

Dünyanın En Şirin Hayvanı Olarak Bilinen Boo Köpeği Özellikleri, Fiyatları, Bakımı ve Karakteri

Dünyanın en şirin hayvanı olarak bilinen Boo Köpeği (Pomeranian) özellikleri, fiyatı, bakımı ve karakteri gibi merak ettiğiniz tüm soruları cevaplıyoruz.

Avuçlarınızın arasında sevebileceğiniz ve aynı zamanda sürekli olarak gülen bir surata sahip olan Boo köpeği bugünkü hayvansever kategorisindeki yazım olacak. İşte Boo köpeği özellikleri nedir, fiyatları ne kadar, bakımı zor mu, evde beslenir mi ve karakteri gibi merak ettiğiniz tüm soruları cevaplıyoruz.

1. Boo Köpeği aile üyeleriyle veya iyi tanıdığı diğer insanlarla iyi geçindiği ve sevecen olduğu bilinir. Bazı ırklar, sahipleri dışında herkese karşı mesafeli olabilirken, diğer ırklar tanıdıkları herkese en iyi arkadaşları gibi davranırlar.

2. Boo köpeği çocukların davranışlarına karşı oldukça toleranslı ve sabır düzeyi yüksektir ve genel olarak aile üyeleri ile iyi geçinirler. Fakat bu köpekler her zaman küçük çocukların veya köpeklere nasıl davranması gerektiğini bilmeyen her yaştan çocuğun yanında denetlenmelidir.

3. Bir cinsin diğer köpeklere karşı genel olarak ne kadar arkadaş canlısı olduğu hep merak edilir. Her köpeğin kendine has bir karakteri vardır. Küçüklükten itibaren sosyalleşmesini sağlarsanız, Boo köpeği diğer ırklarla iyi anlaşır. Elbette kontrollü şekilde yapılmasında fayda var.

4. Evinize bir Pomeranian Boo köpeği almayı planlıyorsanız, boyutlarına bakıp aldanmayın. Hangi evde olurlarsa olsunlar, onu yönetmek isterler. Başka evcil hayvanlarınız varsa, hatta daha büyükse, Boo ona bile hükmetmeye çalışabilir. Kimin patron olduğunu sabırla ona anlatmaya çalışın.

5. Boo köpeği, kendi bölgeleri olarak gördükleri her yere karşı çok koruyucudur. Bu özellik aynı zamanda Pomeranyalıların küçücük boylarının yanında çok daha gürültücü olabileceği anlamına gelir. Postacılara, kuryecilere veya eve yaklaşan diğer yabancılara yüksek sesle havlamalarını bekleyebilirsiniz. Tabii ki, birinin varlığına bir kez alıştıklarında, onlara enerjik bir öfkeden ziyade kayıtsızlıkla davranmaları daha olasıdır.

6. Birçok küçük köpek ırkı gibi, Boo köpeği de genellikle trakeal çöküş olarak bilinen şeyden muzdariptir. Bu sorun, küçük köpeklerin boyunlarındaki kıkırdağın zayıf veya eksik olması nedeniyle trakea çökmesine neden olur. Bu da, hırıltı ve öksürük sesleri çıkarmasına sebep olur. Neyse ki, bu öksürük nöbetleri genellikle kendilerine iyi gelir. Trakea problemlerinin kötüleşmemesini sağlamak için – örneğin kilosunu takip etmek ve boyun tasması yerine gövde tasması kullanmanız faydalı olacaktır.

7. İnatçı olsalar da, Boo köpeği aynı zamanda mükemmel bir köpek ırkıdır ve sahiplerini dinlemeye ve çok iyi emir almaya meyillidirler. Hızlı öğrenirler ve küçük yaşlardan itibaren iyi davranışlar öğretilebilir. Evinize aldığınız andan itibaren o evin patronunun siz olduğunu ona nazik şekilde hissettirmelisiniz.

8. Boo köpeği arkadaş edinme ve oyun oynama konusunda da çok iyidir. Nerede ve kiminle olduğu konusunda rahat olduğu sürece, kovalamaktan ve şakalaşmaktan, ayrıca at getir oyunu ve diğer oyuncaklarla oynamaktan zevk alır. Bu cins kendisine nazik davranılmasını ister, eğer nazik olmazsanız hemen küsebilirler ve mutsuz olurlar, aynı bir çocuk gibi.

9. Teacup adıyla da bilinen Boo köpeği yetiştiricilerinin söylediği şeylerden biri, bu köpeklerin en çok bilinen özellikleri arasında muhteşem kürkü gelmesidir. Bunlar küçük köpeklere çok fazla sevimlilik katarken, aynı zamanda biraz bakım gerektiriyor. Boo köpeği tüylerini düzenli olarak dökerler ve bu da alerji sorunu olan sahipler için sorun olabilir. Her gün mutlaka fırçalama seansları uygulamalısınız.

10. Boo köpeği, çevreleri hakkında ellerinden gelen her şeyi keşfetmeyi ve bilmeyi severler. Bir ses duyarlarsa, muhtemelen kontrol edeceklerdir. Evinizde evcil hayvanlara kapalı odalarınız varsa, muhtemelen fırsat buldukça içeri girmeye çalışacaklardır. Ve yürüyüşe çıktığınızda, muhtemelen etrafı koklamak ve mahallenin her santimini keşfetmek isteyecektir. Bu merak eğlenceli olabilir, ancak aynı zamanda onları beladan uzak tutmak için dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

11. Peki Boo köpeği boyu, ağırlığı ve ortalama hayat süresi ne kadardır?

  • Irk Boyutu: Küçük
  • Yükseklik: Erkek 18 – 30 cm, Dişi 18 – 30 cm
  • Ağırlık: Erkek 1 – 3 Kg, Dişi 1 – 3 Kg
  • Ortalama Yaşam: 12 – 16 yıl

12. Tüm küçük köpeklerde olduğu gibi, Boo köpeği de yakından takip edilmesi gereken bir beslenme düzenine sahiptir. Yüksek kaliteli, protein açısından zengin mama taneleriyle günde iki veya üç öğün yemek yemeleri gerekir. Öğünler arasında atıştırmalıklar tüketebilir. Yemek yeri mutlaka ayrı olmalıdır ve sizin yemek yediğiniz masadan uzak durmasını sağlamalısınız.

13. Sakiplendiğiniz Boo köpeği ile ilişkileriniz geliştikçe, bu minik canlının ne kadar küçük ve dolayısıyla kırılgan olduğunu bazen unutabilirsiniz. Asla çok kaba olmamalısınız ve küçük köpeğe basmadığınızdan veya üzerine oturmadığınızdan emin olmak için her zaman ayak altında izlemelisiniz. Bunun gibi istenmeyen bir kaza, küçük olmalarından dolayı ani yaralanmalara ve hatta ölüme neden olabilir.

Bu özellikleri göz önünde bulundurarak, bir Boo köpeği sizin için doğru bir seçim mi, düşünmenize yardımcı olacaktır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayvanserverlerin mutlaka okuması gereken yazılar için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!