3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaKafeBu yaz koronavirüs bitecek mi? Yazın tatil yapılabilir mi?

Son Yazılar

Bu yaz koronavirüs bitecek mi? Yazın tatil yapılabilir mi?

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, bu yaz tatil yapmayı umanlar için kötü haberi verdi.

Yaz ayının başında yani haziran ayında koronavirüsü önlemleriyle vaka sayılarında azalma olacağını belirten Ateş Kara, “Ama geçen yaz gibi bir yaz olacağını düşünmeyelim. Sahillerde geçen yaz ki gibi iç içe geçmek gibi bir şey olmayacak. Bir miktar rahatlamamız olacaktır sadece” dedi.

Koronavirüsün sıcak ortamlarda nasıl davrandığı ile ilgili araştırmalar birbir sonuç veriyor fakat henüz her şeyin yeni başladığını düşünecek olursak, bu yaz, tatil yapmak pek mümkün görünmüyor. Koronavirüs tedbirleri yaz aylarında da dikkatle uygulanacak ve aşı bulunana kadar da böyle devam edileceği öngörülüyor.

Koronavirüsten dolayı enfekte olan hasta sayılarında düşüş yaşanması ya da ölümlerin azalması, halkı rehavete sokmamalı. Özellikle yaz aylarında maske takmaya devam edilmeli ve sosyal mesafe her zaman korunmalı.

Koronavirüsten enfekte olan son hastaya dahi aşı yapılana kadar, yaz tatili hayali kuranların, bu hayali maalesef bu yaz gerçekleşmeyecek. Zaten mümkün de değil.

Düşünsenize, herşey dahil bir otele gittiniz diyelim. Sabah, öğle ve akşamyemek saatlerinde sosyal mesafeyi nasıl koruyacaksınız. Plajlarda dip dibe bulunan şezlonglarda nasıl rahatça tatil yapabilirsiniz ki? Bu riski almaya değer mi? Aşı veya kesin tedavi bulunana kadar bu yaz tatil yapmayı unutmalısınız.

KOORNAVİRÜS AŞISI NE ZAMAN BULUNUR?

Şu anda tüm ülkeler koronavirüs aşısının bulunması için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bilim insanlarının tahminlerine göre 2021 yılının Ocak ayında koronavirüs aşısı bulunmuş olacak ve tüm ülkelere yayılacak! Yani yaz tatilimizi 2021 yaz aylarında doya doya yaşayabileceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!