in

EhEh

‘Bugün Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz’ Anket Sonuçlarını İstanbul Ekonomi Araştırma Açıkladı

‘Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ Anket sonuçları açıklandı!

İstiklal Caddesi

İstanbul Ekonomi Araştırma Genel Müdürü Can Selçuki, “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 35’inin ‘AK Parti’, yüzde 17.4’ünün ‘CHP’ yanıtını verdiğini aktardı. Yani anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı %42,7 ve Millet İttifakı %41 oranında oy alabileceği iddia edilmiş oldu.

Araştırma şirketi ekim ayının ilk haftasında 1500 kişi ile gerçekleştirdikleri anketin sonuçlarını açıkladı. Olası bir erken seçimde Cumhur İttifakı’nın yüzde 43’ün altında oy alacağını belirtirken, İYİ Parti’nin oylarında ciddi artış olduğunu belirtti.

“Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 35’inin AK Parti, yüzde 17.4’ü CHP, yüzde 13.7’sinin İYİ Parti, yüzde 9.9’unun HDP, yüzde 7.7’sinin de MHP yanıtını verdiğini söyledi. Selçuki, “İYİ Parti oy artışını öncelikle olarak AKP seçmeninden ve ikincil olarak da CHP seçmeninde sağlamış gözüküyor” dedi.

CHP’nin oy oranının yüzde 18’e indiğini anlatan Selçuki, “CHP’den giden oy, sessiz kalmaları ile alakalı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, doğru bir strateji ile ittifakı bir arada tutmaya ve mümkün olduğunca diyalog kanallarını geliştirerek, muhalefet ittifakını genişletmek istiyor. Ancak bu politikanın kendi popülaritesine ve partisinin oy oranına bir maliyeti var. Kılıçdaroğlu resmin tamamına bakarak bu maliyete pek takılmıyor gibi gözüküyor” dedi.

Selçuki, ekonomiyi düzeltebilecek liderler arasında ise Akşener’in yüzde 4.6’dan yüzde 8.6’ya çıktığını, Babacan’ın ise yüzde 2.3’ten 8.9’a yükseldiğini söyledi.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
gabriel garcia marquez sözleri

Gabriel Garcia Marquez Sözleri

Hatay Yangını Son Durum

Hatay Yangını Altından PKK Terör Örgütü Ateşin Çocukları Grubu Çıktı