Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaAstrolojiAsla Anlaşamayacak Zıt Burçlar

Son Yazılar

Asla Anlaşamayacak Zıt Burçlar

Asla anlaşamayacak zıt karakterli insanlar vardır, sebebi astroloji olabilir, peki burçların düşman burçları hangileridir, cevabı yazımızda.

Dürüst olalım: Herkes herkesle anlaşamaz, anlaşmak zorunda da değiliz. Belki çok açık sözlü olan insanlardan hoşlanmıyorsundur. Ya da sürekli dedikodu yapan bir kişiye tahammül edemiyorsun. Durum ne olursa olsun, başkalarıyla aranızdaki ilişkileri anlaşamasanız da sağlıklı tutmakta fayda var. Tabii ki, herhangi bir ilişkide her zaman biraz alma ve verme ihtiyacı olacaktır. Ancak sosyal çevrenizdeki biriyle geçinmekte zorlanıyorsanız, bunun astrolojiyle ilgili olma ihtimali yüksek. Asla anlaşamayacak zıt burçlar var ve olacak, peki burçların düşman burçları hangileridir, işte cevabı yazımızda.

Koç ve Yengeç

Burçların düşman burçları listemize Koç ve Yengeç ile başlayalım. Hırslı, cüretkar ve duygusal Koç ve Yengeç ilk bakışta göründüğünden çok daha fazla ortak noktaya sahiptir. Bu burçlar, duygularını farklı şekillerde ifade etmelerine rağmen hem inanılmaz derecede duygusal hem de hassastır. Koç, onları korkusuz ve düşüncesiz yapabilen cesur ve çığır açan kişilikleriyle bilinir. Keskin zekaları ve kıvrak zekâları onları hayatta bir adım öne taşır ancak bazı insanları yanlış yöne itebilir. Öte yandan, Yengeçler empatik ve hassas kişilikleriyle tanınırlar. Koç, Yengeç’in durumlara duygusal yaklaşımını sinir bozucu bulurken, Yengeç Koç’un sert davranışlarından dolayı kırılacak veya hayal kırıklığına uğrayacaktır. Sonuç olarak, bu iki burç arasındaki yakın dostluklar, benzerlikleri hızla uzlaştırılamaz farklılıklar haline gelebileceğinden sıkıntı yaratır.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE BURÇLARIN GİZLİ, SAKLI, SKANDAL SIRLARI

Boğa ve Koç

Anlaşamayacak zıt burçlar listemizde Koç ve Boğa arasındaki dostluğun oldukça zor olacağını söylememiz gerekir, ancak ilk başta neden birbirlerine çekildikleri anlaşılabilir. Bu burçların ikisi de patron olmayı sever ve hayata tutkulu yaklaşımlarıyla bilinir. Ancak Koç, metodik Boğa için fazla iticidir. Koç, çabaları için çok fazla dikkat ve taktir edilmeye ihtiyaç duyar; Boğa bu ihtiyacı duymaz. İlk başta birbirlerinin kararlı kişiliklerine hayran olsalar da, bu burçların her ikisi de görüşlerinde çok sabittir ve diğerinin iradesine boyun eğmeleri pek olası değildir. Sonuç genellikle büyük bir güç mücadelesidir.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE EN TEMBEL BURÇLAR

İkizler ve Başak

Bu burçların her ikisi de iletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilse de, Başak ve İkizler ortak bir zemin bulamıyor gibi görünüyor. Başak güçlü ama sessiz bir zekaya sahipken, İkizler keskin zekası ve mizahıyla tanınır. İkizler’in girişken, etkileyici ve alışılmadık durumlarda başarılı olduğu bilinirken, Başak sıkı bir arkadaş çevresi tutmayı tercih eder ve İkizler’in sürekli ilgi ihtiyacı tarafından boğulabilir. İkizler ayrıca, Başak’ın yaşam tarzına göre düşüncelerinde biraz fazla dağınık olma eğilimindedir. Çok esnek olan Başak bile İkizler’den çabucak bıkacak ve nihai bir karar vermeden önce sürekli olarak fikrini değiştirme ihtiyacı duyacak.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE EN EĞLENCELİ BURÇLAR

Yengeç ve Yay

Burçların düşman burçları arasında Yay ve Yengeç’in birbirlerine tahammül edemediklerini söyleyerek devam edebiliriz. Yengeç çoğu burçla iyi geçinebilir, ancak en kötü eşleşmeleri muhtemelen Yay olacaktır. Yengeç ve Yay arasındaki dostluk zor olabilir çünkü Yengeç güvenilir birini isterken Yay, başıboş dolaşmaları ile bilinir. Bu iki burcun yaşama sevinci olsa da, duyguları ifade etme biçimleri bundan daha farklı olamazdı. Yengeçler duyguları tarafından yönetilirken, Yaylar eylemleri tarafından yönetilir. Sonuç olarak, yanlış iletişim bu iki burç için bir numaralı sorundur. Yay, Yengeç’in her küçük sorun hakkında konuşma ihtiyacını, uzun süre takılmak için fazla yorucu bulacaktır. Bu arada, empatik Yengeç, Yay ile daha derin bir düzeyde bağlantı kurmakta ve onların açılmasını sağlamakta sorun yaşayacaktır. Günün sonunda Yay, Yengeç’e kalıcı bir arkadaşlık için ihtiyaç duyduğu duygusal bağı veremeyecek kadar savunmasız olmaktan çok korkacaktır.

BENZER İÇERİK: ASLAN KADINI VE BAŞAK ERKEĞİ ARASINDAKİ AŞK, CİNSELLİK VE EVLİLİK UYUMU

Aslan ve Balık

Aslan ve Balık, arkadaş olması gereken ancak uzun vadede bunu başaramayan iki burçtur. Balık’ın rüya gibi hayal gücü Aslan için gerçek bir ilham kaynağı olabilir, ancak Aslan’ın sürekli ön planda olma dürtüsü sebebiyle bu dostluk hızla tek taraflı hale gelebilir. Bu arada, Balık’ın çatışmacı olmayan tutumu, Aslan gibi daha doğrudan bir iletişimci ile sürtüşmeye neden olacaktır. Bu burçlar arasındaki herhangi bir ilişki, Aslan’ın Balık’ın duygusal ihtiyaçlarından dolayı hayal kırıklığına uğramasına neden olurken, Balık duygusal olarak yıpranacaktır.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE EN KÖTÜ KARAKTERLİ BURÇLAR

Başak ve Kova

Astrolojiye göre, Başak ne pahasına olursa olsun Kova’dan kaçınmalıdır. Başak, planlama becerileri ve sabrı ile tanınır. Zaman ayırmayı ve kendilerini titizlikle hayallerinin peşinden koşmaya adamayı tercih ederler. Öte yandan Kova, bunların tam tersini tercih eder ve geleneksel rutine veya yapıya dayanamaz. Başakların hedeflerinde gerçekçi olduğu bilinirken, Kova hayal kurmayı bırakamıyor gibi görünüyor. Başak, Kova’nın asi kişiliğinden hoşlanabilir, ancak yakında işleri halletmek için alışılmadık yöntemleri yüzünden hüsrana uğrayacaklardır. Bu, bu iki burç bir durumu ele almak için birlikte kararlar alırken büyük çatışmalara sebep olur.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE EN ANTİSOSYAL BURÇLAR

Terazi ve Akrep

Terazi’nin en az uyumlu arkadaşı, birkaç nedenden dolayı Akrep’tir. Yani başka bir ifadeyle burçların düşman burçları listesinde anlaşamayacak zıt burçlardan ikisidir. Bu burçların her ikisi de özünde sadık insanlar olsa da, nasıl güven inşa edileceği ve kazanılacağı konusunda anlaşamıyorlar. Terazi, hayata adil ve dengeli yaklaşımlarıyla bilinirken, Akrep tamamen sert aşkla ilgilidir. Bu, Terazi’nin barışı koruma ihtiyacıyla uyuşmaz. Akrep, Terazi’yi hayatta ilerlemek için her tarafı oynayan biri olarak görme eğilimindeyken, Terazi Akrep’in hafiflemeyi göze alabileceğini düşünür. Hırsları ve başarılı olma istekleri harika bir şekilde uyuşsa da, bu ikisinin üzerinde anlaşabilecekleri çok az şey var.

BENZER İÇERİK: BURCUNUZA GÖRE HANGİ TAKI, MÜCEVHER VEYA AKSESUAR KULLANMALISINIZ?

Akrep ve Aslan

Akrep ve Aslan, zodyakın en sadık burçlarından ikisidir ve bu da onlara ortak bir zemin sağlar. Her ikisi de tutkuları ve arkadaşlıklarına olan bağlılıklarıyla tanınırlar, bu da ilk çekiciliklerini açıklar, ancak benzerlikler burada bitiyor. Bu ikisi dünyaya damgasını vurmaya hevesli ama ikisi de taviz vermeye istekli görünmüyor. Aslan, yaşamın her alanında oldukça rekabetçidir, bu da bazen Akrep gibi daha incelikli bir burcun yolunu bulmasını zorlaştırabilir. Ve bu yeterli değilse, bu burçların ikisi de yanıldıklarını kabul edemeyecek kadar gururlu ve kin tutmayı biliyorlar. Bu ikisini en iyi arkadaşlardan ölümcül düşmanlara dönüşmesi için sadece bir anlaşmazlık yeterlidir.

BENZER İÇERİK: BURÇLAR HAKKINDA DİLDEN DİLE DOLAŞAN EFSANELER

Yay ve Boğa

Boğa ve Yay arasındaki uyum son derece düşüktür, çünkü bu burçlar tamamen zıt kişisel değerlere sahiptir ve burçların düşman burçları listesinde olmaları hiç garip değildir. Yay ve Boğa’nın ortak bir yanı varsa, o da iyi bir yaşam aşkıdır. Ancak Boğa ve Yay, zaman zaman eğlenceli, ilginç sohbetler yapabilirken, nadiren başka bir şey üzerinde anlaşırlar. Boğa, rahatlık alanlarının dışına çıkmaktan hoşlanmaz ve Yay, bir rutinde veya yerde çok uzun süre sıkışıp kalmaktan hoşlanmaz. Yay ayrıca Boğa gibi daha ölçülü ve pratik bir burç için fazla dürtüsel ve kör olma eğilimindedir. Kısacası, ortada buluşamazlar.

BENZER İÇERİK: BİR ASTROLOĞA GÖRE EN YARGILAYICI BURÇLAR

Oğlak ve Terazi

Terazi ve Oğlak, birkaç nedenden dolayı yeni bir arkadaşlık kurmakta zorlanabilirler. Terazi daha açık fikirlidir ve herkesin bakış açısını duymayı tercih ederken, Oğlaklar gerçeklere bağlı kalmayı tercih eder. Bu, bir sorunun nasıl ele alınacağı konusunda anlaşamadıklarında ikisi arasında sürtüşmeye neden olabilir. Oğlak, Terazi’yi görünüşe ve popülerliğe fazla takıntılı olarak görebilir ve Oğlak’ın her zaman haklı olma ihtiyacı Terazi için dayanılmaz hale gelebilir. Ek olarak, bu iki burcun arkadaş edinme konusunda farklı yaklaşımları vardır. Terazi, birçok insanla iletişim kurmaktan ve birçok network ağı kurmaktan hoşlanırken, Oğlak, yakın çevresinde kimlerin olduğu konusunda çok seçicidir. Genel olarak, bir Terazi ve Oğlak arkadaşlığı aslında çok uzun süreli olmuyor.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE EN GÜVENİLİR BURÇLAR

Kova ve Oğlak

Bu burçların her ikisi de Satürn tarafından yönetiliyor olsa da, birbirlerinden daha farklı olamazlardı. Oğlak stabil yapıyı ve rutini tercih ederken, Kova yukarıdan bakış açısıyla düşünmeyi ve isyan etmeyi tercih eder. Oğlak ilk başta bu alışılmadık düşünceye hayran olabilir, ancak Kova’nın sürekli olarak otoriteye meydan okuma ihtiyacından hızla rahatsız olacaktır. Nihayetinde zor durumlarla nasıl başa çıkacaklarını göremezler.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE EN SEVECEN BURÇLAR

Balık ve İkizler

Balık ve İkizlerin arkadaş olarak anlaşabilecekleri çok az şey var. Bu burçlardan ikisi de derin düşünürler ancak mantığa çok farklı şekillerde yaklaşıyorlar. Balıklar çok sezgiseldir ve içgüdülerine göre karar verme eğilimindedir. Öte yandan, İkizler bir karar vermeden önce tüm gerçekleri toplamayı sever. Bu, her ikisi de durumları farklı şekilde rasyonelleştirdiği için çatışmalara neden olur. Balık’ın rüya gibi doğası, İkizler’in uzun süre başa çıkamayacağı kadar düzensiz olma eğilimindedir. Balıklar duygusal olarak esnek olma eğilimindeyken, İkizler’in kararsızlığını uzun süreli bir dostluk için fazla dengesiz buluyorlar.

BENZER İÇERİK: ASTROLOGLARA GÖRE EN ŞANSSIZ BURÇLAR


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!