Ana Sayfa Astroloji Burçların Tartışma Biçimlerini İnceliyoruz: Burcunuza Göre Nasıl Tartışıyorsunuz?

Burçların Tartışma Biçimlerini İnceliyoruz: Burcunuza Göre Nasıl Tartışıyorsunuz?

Astrolojinin gizemli yönüne dalmaya hazır olun! Burçlar herhangi bir durumda nasıl iletişim kurar, tartışır, işte merak edilenler yazımızda.

0
291

İster kişisel, ister profesyonel, ister romantik hayatınızda olsun, tartışmalar mutlaka olacaktır. En mutlu, en sağlıklı ilişkilerde bile anlaşmazlıklar normaldir. Ancak, anlaşamadığınız ve tartıştığınız bir konuya yaklaşma şekliniz diğer insanlardan büyük ölçüde farklı olabilir. Bazı insanlar sorunlarla doğrudan yüzleşmeyi tercih ederken, diğerleri daha ince bir yaklaşım benimsiyor. Başkalarıyla nasıl başa çıkılacağını anlamak öğrenilmiş bir beceridir, ancak burçlarını bilmek de yardımcı olabilir. Astroloji, sizinki de dahil olmak üzere birinin kişiliği hakkında size çok şey gösterebilir ve burcunuzun nasıl tartıştığını bilmek, sizi anlaşmazlıklara hazırlamanıza ve herhangi bir çatışmayı çözmenize yardımcı olabilir. İşte burçlar nasıl tartışır öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Koç (21 Mart-19 Nisan)

burçlar nasıl tartışır

Koç, rekabette ustadır ve zirveye çıkmak için hemen hemen her şeyi yapabilir. Eğer bir Koç burcuysanız, kızgın veya üzgün olduğunuzda kavgadan geri adım atmanız pek olası değildir. Eylem ve saldırganlık gezegeni Mars tarafından yönetiliyor, aklınızdan geçenleri söylemekten korkmuyorsunuz. Ve yanıldığınızı bilseniz bile, kızdığınız zaman sizi olaylara başka bir açıdan bakmaya ikna etmek zordur. Ancak anlaşmazlıklar yoğunlaşabilse de, işler soğuduktan sonra hemen affedebilir ve unutabilirsiniz.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

burçlar nasıl tartışır

Bir tartışma sırasında çok agresif veya cesur görünmeyebilirsiniz, ancak tutarlı ve pratik yapınız sizi inanılmaz derecede ikna edici hale getiriyor. Bir toprak burcu olarak Boğa, zodyakın en inatçılarından biri olmakla ünlüdür. Boğa bir tartışmaya girdiğinde, konuyu manipüle etmez ve durumun gerçeklerine bağlı kalma eğilimindesin. Bir çözüm bulmakla, kendi yolunuza gitmekle ilgilendiğiniz kadar ilgilenmiyorsunuz. Ve nasıl yavaşlayacağınızı ve düşüncelerinizi nasıl geliştireceğinizi bildiğiniz için, sizi bir tartışmada yenmek neredeyse imkansızdır.

İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

burçlar nasıl tartışır

İkizler aşıktır, savaşçı değil. Tamamen şiddetli bir tartışmaya girmektense dostça bir tartışma başlatma olasılığınız daha yüksektir. Ancak işler kızıştığında, İkizler keskin sözleri ve zekasıyla düşmanlarını hızla yere serer. İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetiliyor, insanlara seslenmekten korkmuyorsunuz. Tartışırken insanların sizden ne bekleyeceğini bilmesi zor. Değişken kişiliğiniz, bir anlaşmazlık sırasında hızlı düşünmenizi kolaylaştırır. Kesin olan bir şey varsa o da uzun süre küs kalmadığın, kin beslemediğindir.

Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Tatlı ve duyarlı Yengeçler, zodyakın olumlu ve besleyici insanları olarak bilinir. Yapabiliyorsanız çatışmadan kaçınma eğilimindesiniz ve gereksiz tartışmalara girmek gerçekten doğanızda yok. Bununla birlikte, Ay’ın yönettiği burç – duygularınızı yöneten bilgeliğiniz – Yengeçlerin tartışmalar sırasında acımasız olmasına sebep olabilir. Yaklaşımınız ilgili ve saygılı olsa bile, duygularınızı başkalarını etkilemek veya istediğinizi elde etmek için insanları manipüle etmek için kullanma eğilimindesiniz. Öfkenizi yüksek sesle dile getiremeseniz de bu, çok ileri giderseniz agresif bir yanınız olmadığı anlamına gelmez.

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Sevgili aslan burcu, dinamik ve ateşli kişiliğinle tanınıyorsun. Yüreğinizi kuşanıyorsunuz ve aklınızdan geçenleri paylaşmakta hiçbir sakınca görmüyorsunuz. Bir ateş burcu olarak, Aslan’ın çatışmayla başa çıkmakta zorlanması mümkün değildir. Çoğu konuda nerede durduğunuzu bilirsiniz ve kendinizi başkalarına kanıtlamakla vakit kaybetmezsiniz. Bununla birlikte, esnek olmayan doğanız, sizi zaman zaman tartışmak için sinir bozucu hale getirebilir. Bir Aslan ile bir tartışma kızışırsa, işler yüksek sesle ve ateşli bir hal alacaktır. İfadenizde dramatik ve teatral olma eğilimindesiniz, ancak yanıldığınızı fark ettiğinizde hemen özür diliyorsunuz.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

burçlar nasıl tartışır

Başak, sen her şeyi daha iyi hale getirmek isteyen bir mükemmeliyetçisin. Mantıklı bir neden veya kişisel bir neden olmadıkça, çoğunlukla çatışmadan kaçınma eğilimindesiniz. Başaklar kaba olmayı veya büyük bir tartışma başlatmayı sevmezler, bu yüzden pasif-agresif olma eğilimindesiniz. Entelektüel bir tartışmadan asla çekinmeyecek olsanız da, tartışmaların gergin veya şiddetli hale gelmesinden nefret edersiniz. Bir anlaşmazlık olduğunda, sakin kalmayı ve ayrıntılara bağlı kalmayı seviyorsunuz. Genel olarak, oldukça rahatsınız ve rahatsız edici tartışmaları seven biri değilsiniz, bu nedenle sık sık soğukkanlılığınızı korursunuz. Sizin gibi bir toprak burcu için çatışma, bir soruna açıklama ve hızlı çözüm bulma şansıdır.

Terazi (23 Eylül-21 Ekim)

Bir Terazi ile hararetli bir tartışmaya girmek nadir olur. İşbirlikçi ve tarafsız, hararetli tartışmalara girmekle ilgilenmiyorsunuz. Ancak bir Terazi haksız veya adaletsiz bir şeye tanık olursa, konuyu gündeme getirmekten ve sakin şekilde tartışmaktan çekinmeyecektir. Uyumlu doğanız, duygularınıza öncelik vermek yerine çevrenizin iyiliğine karşı arzularınızı daha güçlü kılıyor. Sevgi ve uyum gezegeni Venüs tarafından yönetiliyorsunuz, bu nedenle ilk içgüdünüz tartışmaya geçici bir çözüm bulmak oluyor. Herkese uyan bir çözüm bulmayı ve işler sarpa sarmadan önce gergin bir durumu dağıtmayı tercih ediyorsunuz.

Akrep (22 Ekim-21 Kasım)

Tartışmalar söz konusu olduğunda, Akrepler iddialı, cesur ve düşmanların en zorlusu olabilir. Mars tarafından yönetilmek, Akrepleri kararlı ve bazen de gerçeğin peşinde gitmekte inatçı hale getirir. Akrep, herhangi bir gruptaki temel sosyal dinamikleri ve sırları çoğundan daha iyi anlar ve bu da sizin yararınıza çalışır. Bir tartışmadan çekinmeyeceksiniz, ancak etkileşimlerinizde çok daha kurnaz ve gözlemcisiniz. Akrep kavga aramasa da, tartışmalardan da kesinlikle kaçınmaz. Doğrudan çatışmaya girmeden önce başkalarını gözlemlemeyi tercih eder.

Yay (22 Kasım-21 Aralık)

burçlar nasıl tartışır

Yay burcu gerçekten zeki ve kaygısızdır; bu nedenle, zamanınızı aptalca şeyler hakkında tartışarak geçirmek istemezsiniz. Yay, bilgeliğin işaretidir ve bu nedenle haksız olmaktan nefret edersiniz ve haklı olduğunuzu anlayana kadar gerçekten bir tartışma başlatmazsınız. Ancak karşınızdaki kişi ucuz numaralar yapmaya başlarsa geri adım atmazsınız. Ve işler bir kez başladığında, son sözü söyleyene kadar durmanız zordur, bu nedenle sizinle tartışmak saatlerce sürebilir. Bağırmak veya sinirlenmek olmayacak, bunun yerine amacınızı iletmek için gerçeklere, mantığa ve zekanıza güveneceksiniz.

Oğlak (22 Aralık-19 Ocak)

Oğlaklar hedef odaklıdır ve büyük resme odaklanma eğilimindedir; kurallara değer veriyorsunuz ve karar verme konusunda çok sorumlu hissediyorsunuz. Bu, tartışma dahil her şeye yaklaşımınızda sizi çok objektif yapar. Oğlak burcuyla tartışmanın zor yanı, biraz duygusuz olabilmesidir. Başkalarının bakış açılarını kabul etmekte zorlanabilirsiniz ve bu nedenle, genellikle küçümseyen ve kendini beğenmiş biri olarak karşınıza çıkar. Oğlak, duygularınızı hissetmeyi unutacağınız bir çözüm bulmaya odaklanabilir. Ve gerçekten inatçı olabilseniz de çoğu zaman herkes için en iyisini istersiniz.

Kova (20 Ocak-18 Şubat)

Kova, derin bir düşünür olma eğilimindesiniz, bu nedenle tartışmanıza mantıkla ve bir çözüm bulma hedefiyle yaklaşacaksınız. Başkalarının bakış açılarına ilgi duyuyorsunuz ve tartışmalarda çözüm odaklı olmaya çalışıyorsunuz. Bir yüzleşme sırasında duygusal ifadelerden kaçınma eğilimindesiniz ve bunun yerine, çözülmesi gereken tartışmaları nasıl çözebileceğiniz konusunda tamirci moduna giriyorsunuz. Bir tartışma sırasında, kayıtsız veya mesafeli görünebilirsiniz. Ama bu gerçekten sadece yarış halindeki düşünce ve duygularınıza karşı bir savunma mekanizmasıdır.

Balık (19 Şubat-20 Mart)

Balıklar çok hassas ve empatik insanlardır. İlişkilerinize çok çaba harcıyorsunuz ve her türlü tartışmadan nefret ediyorsunuz. Bir su burcu olarak, alçakgönüllüsünüz ve dramadan kaçınmak için başkalarına nezaket ve özenle davranmak için elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz. Balık kolayca affedebilir ve gerçekten sevgi doludur. Balık aniden harekete geçmeden önce çok fazla düğmeye basmak gerekecek. Yani, bir tartışmaya girdiğinizde, önce duygularınızla liderlik etme eğilimindesiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz