3.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 27, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaDiziCamdaki Kız Dizisinin Gerçek Hikayesi Nedir? Hastalığı Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

Son Yazılar

Camdaki Kız Dizisinin Gerçek Hikayesi Nedir? Hastalığı Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

Camdaki Kız dizisi yayınlandı, filmi beğenip tavsiye edenler gerçek hikayesi nedir, Camdaki Kız oyuncuları kimlerdir, Nalan, Sedat, Gülcihan, Cana, Döndü, Feride, Adil, Tako, Billur, Hafize, Selen, Levent, Rafet kimdir, Camdaki Kız konusu, camdaki kızın hastalığı nedir araştırmaya başladı.

Camdaki Kız dizisinin 1. bölümü 8 Nisan’da ekranlara gelmişti, dizinin gerçek hikayesi merak konusu olurken, kaçıranlar ise 11 Nisan yani bu akşam yeniden izleyebilecekler. Peki Camdaki Kız dizisi konusu, camdaki kızın hastalığı, gerçek hikayesi, oyuncu kadrosu ve karakterleri kimlerden oluşuyor? Camdaki Kız dizisi nerede çekiliyor? İşte merak edilen tüm soruların cevabı yazımızda.

CAMDAKİ KIZ DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Camdaki Kız dizisi 1. bölümüyle büyük ilgi gördü! Gülseren Budayıcıoğlu’nun ‘Doğduğun Ev Kaderindir’, ‘Masumlar Apartmanı’ ve ‘Kırmızı Oda’dan sonra ‘Camdaki Kız’la dördüncü eseri aynı sezonda ekranlarda yer aldı. Camdaki kızın hastalığı ve camdaki kızın gerçek hikayesi ile ilgili bilgiyi yazımın devamında bulacaksınız.

Camdaki Kız dizisinin konusu nedir? Dizinin baş kahramanı Nalan’dır (Burcu Biricik), sıcakkanlılığı ile herkesin ilk görüşte sevgisini kazanan, dünyalar güzeli bir genç kadındır. Ailesinin tek çocuğu olduğu için el bebek gül bebek büyütülmüş, hayatını varlık içinde yaşamış ve en iyi okullardan dereceyle mezun olan Nalan, Türkiye’nin en büyük oteller zinciri olan Koroğlu’nun şirketinde mimar olarak çalışırken birden kendisini Sedat Koroğlu’yla (Feyyaz Şerifoğlu) evlilik arifesinde bulur. Nalan ve Sedat, geçmişlerinde sakladıkları karanlık sırlardan uzaklaştıklarını düşünerek, umutla bu masalda el ele yürümeye başlasalar da; kısa bir zaman sonra hayatları, gerçek bir karanlığa gömülecektir.

CAMDAKİ KIZ OYUNCULARI

Burcu Biricik – Nalan

camdaki kız nalan kimdir

Feyyaz Şerifoğlu – Sedat

camdaki kız sedat kimdir

Devrim Yakut – Gülcihan

camdaki kız gülcihan kimdir

Hande Ataizi – Cana

camdaki kız cana kimdir

Nur Sürer – Feride

camdaki kız feride kimdir

Şerif Erol – Adil

camdaki kız adil kimdir

Hamza Yazıcı – Tako

camdaki kız tako kimdir

Merve Polat – Billur

camdaki kız billur kimdir

Nihal Menzil – Hafize

camdaki kız hafize kimdir

Selma Ergeç – Selen

camdaki kız selen kimdir

Tuğrul Tülek – Levent

camdaki kız levent kimdir

Tamer Levent – Rafet

camdaki kız rafet kimdir

CAMDAKİ KIZ DİZİSİ HANGİ KİTAPTAN UYARLANDI?

Camdaki Kız dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı isimli romanından uyarlandı.

CAMDAKİ KIZ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Camdaki Kız dizisinin çekimlerinin birçoğu Beyoğlu ilçesinde ve Tarlabaşı Bulvarı civarlarında gerçekleşiyor. Dizinin çekimlerine İstanbul Beyoğlu ilçesinin yanı sıra çeşitli semtlerde çekimleri sürdürülüyor.

CAMDAKİ KIZIN GERÇEK HİKAYESİ

Gülseren Budayıcıoğlu’nun 3. kitabı olan Camdaki Kızın Gerçek Hikayesi, camdaki kızın hastalığı nedir?

camdaki kızın gerçek hikayesi

Camdaki Kız”ı düşününce benim aklımda Nalan canlanıyor. Eğitimli, zarif adeta bir kraliçe modeliyle herkesi büyüleyen birisi. Nalan, daha doğduğu andan itibaren hüzün onun yakasını bırakmamış. Annesi ergenlik çağındayken sürekli akrabalarının tacizine maruz kalmış ve sonrasında istenmeyen çocuk olan Nalan’ı dünyaya getirirken ölmüş.

Nalan anneanne ve dedesini anne-babası olarak görüyor. Anneanne ve dede, kızlarına olan yaslarından dolayı Nalan’dan hep uzak durmuşlar, sevgiye ve ilgiye aç ve muhtaç olarak büyüyen, bu yüzden birçok zekasal sorundan öğretmenlerinin desteğiyle dönen Nalan’ın ruhunda sevgisizlik hep bir yara olarak kalmış. Nalan’a karşı olan her türlü vazifelerini yerine getirmişler lüks içinde büyütmüşler fakat bazen insan her şeye sahip olsa da mutluluğu yakalayamıyor. Sevilme ihtiyacı ya da takdir edilme ihtiyacı hep orada duruyor, işte Nalan böylesine soğuk bir ortamda hastalıklıymış gibi uzak durularak büyütülmüş.

Üniversiteden sonra iç mimar olup çalıştığı şirketin sahibinin oğlu Sedat ile evlenir. Ailesinde göremediği sevgiyi Sedat’ta arayan Nalan bir gün olsun mutlu olamaz. Yine her şeyi vardır ama onun istediği şeyler hep manevi açlıktandır. Daha sonra Nalan bebeğini kaybeder ve ciddi bir depresyona girer. Gel zaman git zaman Nalan toparlamaya başlayınca eşinin kardeşi tarafından desteklenerek işine geri döner.

Şoförü olan Hayri, Nalan’a ilgisini belli etmeye başlar. Nalan onurlu ve gururlu olduğundan Sedat’tan boşanıp lüks hayatını bırakıp Hayri ile ilişki yaşamaya başlar. Hayri’nin onu kısıtlaması ona bir sevgi belirtisi gibi gelir ve sevildiğini hisseder. Sonradan Hayri’nin evli ve üç çocuğu olduğunu öğrenir. Hayri’yle yaşadığının yanlış olduğunu bilmesine rağmen aradığı samimiyeti, sevgiyi, doğallığı Hayri’de bulduğu için bir süre böyle devam ederler. Daha sonra Hayri Laz Kızı adında başka birine aşık olur ve Nalan’dan ayrılmak ister. Zaten bunun için de Gülseren Hanım’a giderler çünkü Nalan’ın intihar etmesinden korkarlar.

Terapi, kadınlık bilgisi, kişisel değerini tayin etme, haklarını bir erkeğe vermemek, hiçbiri umrunda değil Nalan’ın. Onun tek isteği, iri kıyım, kırmızı montlu hiç de entelektüel ve kibar diyemeyeceğimiz hatta oldukça kaba saba Hayri’nin kendisini bırakıp gitmemesi. Laz Kızı Hayri’nin evli olduğunu öğrendiğinde ondan eşinden boşanmasını talep eder ve bir süre daha sabredip karşılık bulamayınca Hayri’yi öldürür. Nalan büyük bir boşluğa düşüp kendine yeni bir hayat kuruyor ve mesleğine yeniden başlıyor.

Olayları özet geçersek; Nalan kafasında hayatı Hayri şeklinde kodlamıştı. Onsuz bir hayat asla Nalan için yoktu ve bu yüzden kendini kısıtladı, sosyal hayatını kısıtladı, çevresinde kimsesi kalmadı. Böyle çaresiz bir uyku durumdan uyanışa geçmesi anlatılıyor. Sonunda zor da olsa kendi ayakları üzerinde durup hayatına yeniden başlamayı başarabildi. Kitapta Hayri küçükken hep gururu kırılmış, sürekli dayak yeyip takdir edilmemiş birisi. Kendisi için imkansız olan kadınları elde ettikçe kendini saygı duyulur bir kişi gibi hissetmiştir. İşte Nalan, Sedat ve Hayri hikayesi!

CAMDAKİ KIZ 1. BÖLÜMÜ İZLE

CAMDAKİ KIZ 2. BÖLÜMÜ İZLE


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!