3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaKim KimdirCamdaki Kız Gülcihan Karakterini Canlandıran Devrim Yakut Kimdir?

Son Yazılar

Camdaki Kız Gülcihan Karakterini Canlandıran Devrim Yakut Kimdir?

Camdaki Kız dizisi 1. bölümüyle olay yarattı, peki Sedat’ın annesini canlandıran Gülcihan yani Devrim Yakut kimdir?

Camdaki Kız dizisinin oyuncuları arasında Burcu Biricik, Feyyaz Şerifoğlu, Nur Sürer ve Hamza Yazıcı var. Dizide Gülcihan karakterine hayat veren Devrim Yakut’un rolü de ilgi görüyor. Peki Camdaki Kız Gülcihan yani Devrim Yakut kimdir?

Dizinin konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Camdaki Kız Gülcihan Kimdir?

camdaki kız gülcihan kimdir

Gülcihan, Rafet Koroğlu’nun karısıdır. Büyük bir aşiret reisinin kızı olduğu için kendine çok güvenen, güçlü bir kadınken Rafet’le olan evliliğinde zamanla pasif, Rafet’ten korkan, başarısızlık hissiyle mücadele etmek zorunda kalan bir kadına dönüşmüştür.

camdaki kız gülcihan kimdir

En kıymetlisi oğlu Sedat’tır. Sedat’ı çocukluğundan beri el bebek gül bebek yetiştirmiş ama ortaya çıkan sonuç karşısında hep Rafet tarafından beğenilmediği için, yine kendini suçlu hissetmektedir.


Devrim Yakut Kimdir?

devrim yakut kimdir

Devrim Yakut, 27 Mayıs 1968 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Tam adı Seher Devrim Yakut’dır.

devrim yakut kimdir

1992 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Okulda önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı.

camdaki kız gülcihan kimdir

1994 – 2003 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosunda oyuncu olarak görev yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı.

Devrim Yakut, Kuruculuğunu da yaptığı Adana Tiyatro Atölyesi’nde çalıştı. Bu kurumda oyunculuğun yanı sıra yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı.

camdaki kız gülcihan kimdir

2005 yılından itibaren yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde Temel oyunculuk dersleri vermeye başladı.

2007 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu müdür yardımcı oldu. Hemen ardından 2007 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu müdürlüğüne getirildi, bu görevini 2008 yılına kadar yaptı.

Devrim Yakut, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programında oyunculuk eğitimi verdi.

Devrim Yakut, 6 Haziran 2012 tarihinde tiyatrocu Alper Kut ile evlendi.

2013 yılında yayına giren yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı, Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı “Kelebeğin Rüyası” adlı filmde yer alarak Fikriye Onur karakterini canlandırmıştır. Kıvanç Tatlıtuğ, veremli bir genci canlandırmak için 20 kilo verdiği filmde Yılmaz Erdoğan da o dönem iki şairin hocalığını yapan ünlü şair Behçet Necatigil’i canlandırdı. Filmde Mert Fırat, Belçim Bilgin, Farah Zeynep Abdullah, Ahmet Mümtaz Taylan da çeşitli rollerde oynadı.

2013 yılında yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “Düğün Dernek” adlı komedi filminde; Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Zerrin Sümer, Sinasi Yurtsever, İnan Ulaş Torun, Erol Aksoy (oyuncu), Kemal İnci, Emel Sayın, Sırrı Süreyya Önder, Burak Satıbol, Tuğçe Kurşunoğlu, Açalya Samyeli Danoğlu, Binnur Kaya ile beraber oynadı.

2013 yılında “Vicdan” adlı dizide Ahu Türkpençe, Timuçin Esen, Bensu Soral, Yılmaz Gruda ile birlikte oynadı.

2015 yılında çekimlerine Muğla’da başlanan ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı “Ekşi Elmalar” adlı sinema filminde başrollerde Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden ve Şükran Ovalı’nın yanı sıra Fatih Artman, Devrim Yakut, Ersin Korkut gibi isimler rol aldı.

2021 yılında Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı isimli romanından uyarlanan, yönetmenliğini Nadim Güç’ün yaptığı, senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu’nun kaleme aldığı “Camdaki Kız” adlı dizinin başrolünde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu yer alırken diğer rollerde Hande Ataizi, Tamer Levent, Nur Sürer, Devrim Yakut, Selma Ergeç, Hamza Yazıcı, Şerif Erol, Tuğrul Tülek, Nihal Menzil gibi oyuncular rol almıştır.


CAMDAKİ KIZ 1. BÖLÜMÜ İZLE

https://www.youtube.com/watch?v=Cf_oosvR9Ls

Nur Sürer İnstagram

Nur Sürer’i instagram hesabından takip edebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer dizi yazılarımız da ilginizi çekebilir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!