Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaKafeCan Sıkıntısını Anında Bitirecek 15 Eğlenceli Web Sitesi

Son Yazılar

Can Sıkıntısını Anında Bitirecek 15 Eğlenceli Web Sitesi

Karamsar ve sıkılmış durumdaysanız internette yapılacak çok şey var! Eğlenceli web siteleri ile kafanızı dağıtabilirsiniz, işte onlar...

Canınız sıkıldığında gidebileceğiniz web siteleri mi arıyorsunuz? Yapacak bir şey bulamadığınız zaman, keyifli vakit geçirebileceğiniz eğlenceli web siteleri ile ilgili yazı hazırladım size. Steve Jobs bile can sıkıntısının hayranıydı. Can sıkıntısının yaratıcılığa yer açtığına inanıyordu. Nasıl ortaya çıktığını hepimiz biliyoruz.

EĞLENCELİ WEB SİTELERİ

Bilim bile can sıkıntısının beyne iyi geldiğini söylüyor. Bu yüzden, bu eğlenceli web siteleri yazıma güvenin.

1. 100,000 Stars

eğlenceli web siteleri

Bu etkileşimli görselleştirmeyi Chrome tarayıcısında açın ve uzayda bir yolculuk yaparak can sıkıntınızı giderin. Sanatsal yorumlama, yakındaki 100.000’den fazla yıldızın ve güneş sistemimizin gerçek konumunu haritalandıran bir web sitesi.

Buradaki galaksileri gördüğünüz zaman gerçekten evrende yalnız mıyız diye soracaksınız.

2. Nesli Tükenmekte Olan Sesler Müzesi

Bir doz ciddi nostalji ister misiniz? Eski teknolojik aletlerin sesini z kuşağı bilmez ama, 80 doğumlular iyi bilir. Ben de bunlardan biriyim elbette. Eğlenceli web siteleri arasında bulunan ve sadece tek bir kişi tarafından oluşturulan site bence çok akıllıca.

3. A Good Movie to Watch

Film izlemek, sıkıldığınızda internette yapılacak en basit şeylerden biridir. Ancak çok sayıda seçenek karar vermekte zorlanmanıza sebep olur. Bu eğlenceli web sitesi, fark yaratan bir film tavsiye motorudur.

Yalnızca izleyici puanı %70’in üzerinde olan (ör. IMDb’de 7/10) ve eleştirmen puanı %70’in üzerinde olan (ör. Rotten Tomatoes ve Metacritic gibi sitelerde) filmleri filtreleyecektir. Böylelikle en başarılı yapımları kolayca seçebileceksiniz.

4. NSA Haiku Generator

eğlenceli web siteleri
eğlenceli web siteleri

Ulusal Güvenlik Ajansı sıkıldığınızda girilecek internet sitelerinden biri değildir. Peki bu güvenlik biriminin dünyada iletişim kurarken kullandığınız kelimeleri izlediğini biliyor musunuz. Eğer NSA’nın veritabanında izlenen kelimeleri sık sık kullanıyorsanız, siz de onlar için potansiyel bir terörist konumuna düşebilirsiniz. Bu web sitesinde NSA’nın veritabanında tehlikeli kelimeler olarak görülen tüm sözcüklerin bulunduğu iddia ediliyor. Web sitesinin en üstünde yazan yazıda ‘bir şiir yazarken NSA’nın kelimelerini kullanmayın’ yazıyor.

Haiku nedir? Haiku (eğlenceli mısra) bugün tüm dünyada meşhur olan geleneksel bir Japon şiir türüdür.

5. Sketch Something Daily

eğlenceli web siteleri

Yaratıcılık, can sıkıntısından kurtulmanın sihirli hapıdır. Sketch Something Daily, sıkıldığınızda çevrimiçi olarak yapılabilecek sanatsal şeylerden biridir. Bu nedenle, bir kurşun kalem, tükenmez kalem ve hatta bir boya fırçası alın ve sitedeki günlük çizimlerle kendinizi test edin.

6. Stumbled

StumbleUpon’u hatırlıyor musunuz? Popüler site kapatıldı, ancak ardından birkaç StumbleUpon alternatifi ortaya çıktı. Stumbled, ilginç ve eğlenceli web siteleri izleyen ve takipçileri ile paylaşan garip sitelerden biri. Zaman geçirmek için ise harika.

7. 2 Kinds of People

eğlenceli web siteleri

Bir başka komik Tumblr blogu. Başka bir kahkaha dozu. Basit çizimler, dünyada sadece iki tür insan olduğunu gösteriyor. Mizah duygusu olanlar ve olmayanlar.

8. The Evolution of Trust

Güvensizlik en az bilgi kadar ölümcüldür. Ve her ikisi de uzun süredir insan tecrübesinin bir parçası olmuştur. Bu etkileşimli oyun, bizim için güvensizlik sorununu basitleştirmek için oyun teorisini kullanır.

Oyun teorisinin kendisi karmaşık bir konudur, bu nedenle görselleştirme, güvensizliği ortaya çıkarmak için bir “aldatma” modu ve bir “işbirliği” modu kullanır. Boş zamanınız varsa, sıkıldığınızda bu eğlenceli web sitesini deneyin.

9. Gross Science

eğlenceli web siteleri

YouTube tek başına size internette yapmanız gereken yeterince şey verebilir. Yani Gross Science kanalından bahsederek hile yapıyorum. Ancak buradaki tuhaf ama bilimsel videoların etkisine kapıldığım için kendimi tutamadım.

Öyleyse, balçıktan yapılmış giysiler hakkında bilgi edinin veya çişinizin dünyayı neden değiştirebileceğini. Dediğim gibi, kendimi tutamadım.

10. Innovation Station

Konu bilim ve video’ya gelmişken Innovation Station’dan da bahsedebilir miyim? Bu, sıkıldığınızda gezinmek için az bilinen ama harika bir web sitesidir. İnovasyon ve fütüristik teknolojilerle ilgili en son videoları ziyaretçileriyle paylaşıyor.

Harika bir öğrenme platformudur. Politikasında belirtikleri gibi, “Yenilikleri ve yenilikçileri ön plana çıkararak ilham vermeyi ve eğitmeyi amaçlıyoruz.” diyorlar.

11. Weird or Confusing

eğlenceli web siteleri

Tek boynuzlu at etinin tadı nasıl merak ediyorum. Bu site, bu tür şeyleri merak etmenizi sağlayacaktır. Düğmeye basın ve sizi eBay’in çılgın koridorlarına ve her şeyin satılabileceği alışveriş evrenine ışınlasın.

Hepsi işe yaramaz değil. Kediler için şişme tek boynuz kostümü, tek boynuzlu at etinden daha iyi bir ürün gibi geliyor. Umarım yeni bir eBay dolandırıcılığı değildir.

12. The Symphony of Blockchain

The Symphony of Blockchains, Bitcoin, kripto para birimi ve blok zincirinin etkileşimli, görsel ve işitsel bir keşfidir. Tek bir amacı olan devam eden bir araştırma girişimidir: hem blok zinciri teknolojisinin hem de sürekli genişleyen (ve küçülen) kripto para birimi piyasasının daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. ‘Blockchain’ terimi, teknolojinin ve geleceğe yönelik etkilerinin çok az açıklaması veya anlaşılmasıyla günlük dilde giderek daha fazla yer buluyor. Bu çalışma, hem blok zinciri teknolojisini hem de onun en görünür uygulaması olan kripto para birimlerini açıklamayı amaçlamaktadır. Bu görselleştirme sayesinde, blok zincirini destekleyen kavramın yanı sıra bireysel işlem ayrıntılarını anlayacaksınız.

13. The Passive Aggressive Password Machine

eğlenceli web siteleri

Dünyayı güvende tutmak için güçlü bir parolanın değerini küçümsemeyelim. PaP Makinesi, parolalarınızın gücüyle ilgili komik ve dürüst geri bildirimi ile sizi can sıkıntısından oldukça hızlı bir şekilde çıkarabilecek küçük bir yan projedir.

14. Arbitrary Awards

Birbirinden ilginç ödül adlarını öğrenmek için yapmanız gereken tek şey adınızı yazmak ve siteyi keşfetmek. Hem güldürüyor hem de zaman geçirmenizi sağlıyor.

15. Activity Suggestion

Eğlenceli bir web sitesi basit bir web sitesi olabilir. Bu, bir yazılımcının birkaç saat içinde hazırlayabileceği tek sayfalık basit web sitelerinden biridir. Ancak can sıkıntınızı gidermek istediğinizde basit fikirler veren faydalı bir sire

Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Sadece kediyi evcilleştirin ve canınız sıkıldığında yapabileceğiniz bir aktivite önersin!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kafe ve IQ kategorilerimiz ilginizi ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!