3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaCahillerÇankırı Yaylakent beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Kadir Dede vatandaşa bıçak çekti!

Son Yazılar

Çankırı Yaylakent beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Kadir Dede vatandaşa bıçak çekti!

Çankırı’da Yaylakent beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Kadir Dede, bir vatandaşla girdiği tartışma sırasında bıçak çekti. Araya giren belediye görevlileri ve vatandaşlar tarafından olay yerinden uzaklaştırılan Dede’nin “Şerefsizim takarım bunu sana” diye tehdit etmesi dikkat çekti.

Sözcü Gazetesinin haberine göre, Ankara’da pazarcılık yapan 3 çocuk babası Ersin Karagöz, corona virüsü nedeniyle çalışamayınca 1 ay önce memleketi Çankırı Yaylakent beldesine döndü. Buradaki evine yerleşen Karagöz, geçimini sağlamak için evinin yanındaki tapulu arazisine bir büyükbaş hayvan ahırı yapıp hayvancılıkla uğraşmak istedi. Ahır yapımı için gerekli olan hafriyat ve çakıl için AKP’li Başkan Kadir Dede’den yardım isteyen Karagöz, saatliği 200 TL’den belediyeden kamyon kiraladı.

KEPÇENİN PARASINI ALDI GÖNDERMEDİ

Yapacağı ağılın zeminine belediye araçlarının getirdiği hafriyatı sermek isteyen Ersin Karagöz, kepçe istemek için tekrar belediye gitti. İddialara göre Karagöz, saatine 200 lira ödediği kepçeyi Belediye Başkanı Kadir Dede göndermedi. Bunun üzerine tekrar belediyeye giden Karagöz, Başkan Dede ile konuyu konuşmak istedi. Başkan ile belediye binası önünde konuşan Karagöz, Dede’nin, ahır için belediyeden ayırca izin alması gerektiğini söylemesi üzerine Karagöz’le aralarında tartışma yaşandı.

”BUNU SANA SAPLARIM”

Belediye Başkanı Kadir Dede ve Ersin Karagöz arasında yaşanan sözlü tartışma kısa süre sonra büyüdü ve AKP’li Başkan Dede, “Geleceksin buraya. İzin alacaksın” diyerek Karagöz’e bağırmaya başladı. Karagöz ise, başkana “Bağırma” diye karşılık verince, AKP’li Dede, ceketinin cebinden bıçak çıkartıp, “Şerefsizim takarım bunu sana” diyerek Karagöz’ün üzerine yürüdü. Bu sırada belediye çalışanları ve vatandaşlar araya girerek Dede’yi olay yerinden uzaklaştırırken, Karagöz’ün oğlu yaşananları saniye saniye kayıt etti.

KARŞILIKLI ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Belediye başkanının ne olursa olsun vatandaşa bıçak çekemeyeceğini dile getiren Ersin Karagöz, “1 ay önce ailemle birlikte memleketime döndüm. İş güç olmayınca virüs nedeniyle döndük. Hayvancılık yapmak için tapulu kendi arazime ahır yapmak istedim. Belediyeye başvurduk. Bize hafriyat gönderdi. Sonra hafriyatı düzeltmesi için 2 saatliğine 150 lira karşılığında kepçe istedik. Parasını yatırdık. Ama başkan göndermedi. Belediyeye bu konuyu konuşmaya gittim. Başkan parasını aldığı halde devletin aracını bize vermedi. Bağırmaya başladı. Beni tehdit edip cebinden bıçak çekti ve üzerime yürüdü. Ben de kendisinden şikayetçi oldum” dedi.

Diğer taraftan Belediye Başkanı Kadir Dede’nin de Karagöz’den şikayetçi olduğu belirtilirken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği açıklandı.

DAHA ÖNCE DAYAK YEMİŞ!

30 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrası iki siyasi rakibin seçim çekişmesi kavgaya dönüştü.

Orta’nın Yaylakent’te Belediye Başkanlığını MHP’li rakibi Mustafa Kuvvetliışık’tan alan Ak Parti Belediye Başkanı Kadir Dede, Kuvvetliışık’ın yakınları tarafından Orta İlçe Jandarma Komutanlığı önünde meydan dayağı yedi.

Ailesinin yanında çok sayıda kişi tarafından darp edilen Dede, 15 günlük iş göremez raporu aldı. Seçim sonrasında halef ve selef belediye başkanları arasında yaşanan gerginlik yakınları tarafından sıcak çatışmaya dönüştü.

Karşılıklı yaralamaların ve kavgaların artarak devam ettiği Yaylakent’te bir yakınının karıştığı kavgayla ilgili bilgi almak için ailesi ile birlikte İlçe jandarma karakoluna bilgi almaya giden Belediye Başkanı Kadir Dede’ye, Jandarma önünde bekleyen Kuvvetliışık’ın yakınları saldırdı.

Saldırı sonrasında kanlar içinde kalan Dede’nin burnunun kırıldığı ve 15 gün iş göremez raporu aldığı öğrenildi.

KADİR DEDE KİMDİR?

Kadir Dede, 03.10.1975 yılında Yaylakent’te doğdu İlk öğrenimini burada tamamladı. Ticari hayatına İstanbul’da mekanik tesisat işleri ve müteahhitlik alanında hizmet veren şirketin kurucu müdürü olarak başladı. 2000’li yıllarda Yaylakentliler Vakfı Yönetiminde görev aldı. Çankırı Genç İş Adamları Derneği kurucu üyesidir. Yaylakent’te her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yaylakent Yayla Ağalığı görevini 2 dönem üstlendi. 30.03.2014 yılında Yaylakent Belediye Başkanlığnı kazandı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!