Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaSoru - CevapÇap İşareti Klavye ile Nasıl Yapılır? Nedir? Klavyede Çap İşareti (Ø) Yazmak...

Son Yazılar

Çap İşareti Klavye ile Nasıl Yapılır? Nedir? Klavyede Çap İşareti (Ø) Yazmak ve Yapmak!

Çap işareti ile ilgili merak edilenleri açıklıyoruz. Çap işareti klavye kullanılarak nasıl yapılır? Klavyede nasıl yazılır. İşte (Ø) işareti.

Çap işareti klavye kullanılarak nasıl yapılır sorusunu soran arkadaşlarım için en kolay yolları sizler için hazırladım. Klavyede çap işareti karakteri nasıl yapılır işte tüm detaylar yazımda.

Mühendislerin ve matematik ile arası iyi olanların çok sıklıkla karşılarına çıkan çap işaretinin (Ø) klavyede nasıl yazılacağı kullanıcılar tarafından araştırılıyor ve çap işareti klavye kullanarak nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorlar. Çap işareti yazma konusundaki detaylı sayfamızla 2 dakikada yapacaksınız.

ÇAP İŞARETİ KLAVYE İLE NASIL YAPILIR?

Çap işareti klavye kullanılarak yapılabilir. Bilgisayar ya da laptop klavye ayarlarınıza göre yapabilirsiniz. Eğer yapamazsanız bir sonraki karakter eşlem tablosu kesin çözüm olacaktır.

Çap işareti yapmak için klavyenizdeki boşluk tuşunun solunda yer alan ALT tuşuna basılı tutarken klavyenin sağındaki sayılardan sırasıyla 1-5-7 sayılarına basın ve alt tuşunu bırakın. Çap işareti sadece klavye kullanılarak böyle yapılıyor.

çap işareti klavye

KARAKTER EŞLEM TABLOSU İLE ÇAP İŞARETİ YAPIMI

Yukarıda belirttiğim şekilde çap işaretini yazamadıysanız şimdi söyleyeceğim yolla kesin çözüm bulacaksınız. Karakter eşlem tablosunu aşmanız gerekiyor. Windows işletim sistemi kullananlar klavyedeki Windows tuşu ile birlikte R tuşuna bastığında çalıştır ekranı açılacaktır. Buraya “Charmap” yazarak karakter eşlem tablosunu açabilirsiniz. “Windows + R” tuşu ile açılmıyorsa, “arama” boşluğuna “Charmap” yazarak da karakter eşlem tablosunu açabilirsiniz.

karakter tablosu nasıl açılır

Çap işaretinin karşılığı U+2205 kodudur. Fakat zaten ilk çıkan tabloda bu işareti göreceksiniz. Karakterin üzerine dokunun ve “copy” seçeneği ile kopyalayın ve işarete ihtiyacınız olan yere “CTRL + V” ile yapıştırın gitsin.

çap işareti nasıl yapılır

Umarım çap işareti klavye ile yazma ve karakter eşlem tablosu kullanarak kopyalama sürecini detaylı anlatabilmişimdir. Okuduğunuz için teşekkürler.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!