Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaTakiyeCHP'den İstifa Edip AKP'ye Geçen Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner Kimdir, Nereli,...

Son Yazılar

CHP’den İstifa Edip AKP’ye Geçen Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

CHP Genel Merkezi Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’i ‘kesin ihraç’ istemiyle parti disiplin kuruluna sevk etti… Öner bunun üzerine CHP’den istifa ederek AKP’ye geçti… Peki Alper Öner kimdir, nereli, kaç yaşında, neden ihraç edilmek istendi? Alper Öner’in parti değiştirmesi siyaset etiğine uygun mu işte detayları yazımızda.

CHP’li Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, ‘kesin ihraç’ istemiyle parti disiplin kuruluna sevk edildi. Peki Alper Öner kimdir, nereli, kaç yaşında, neden ihraç edilmek istendi?

ALPER ÖNER NEDEN İHRAÇ EDİLMEK İSTENDİ?

alper öner kimdir

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yaptığı açıklamada, “Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner hakkında, partimizin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmayan iddialar Genel Merkezimize ulaşmıştır. İddialar, Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda ilgili belediye başkanının, parti disiplini ve yerel yönetim ilkelerimizle bağdaşmayan tutum ve davranışlarının olduğu tespit edilmiştir.

Bu kapsamda, Merkez Yönetim Kurulu’nun 17 Haziran 2021 Perşembe tarihli kararıyla, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in ‘kesin ihraç’ istemiyle, ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.

AKP’YE GEÇTİ

alper öner kaç yaşında

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, CHP’den istifa ederek AKP’ye katıldığını açıkladı. Öner istifasında “Kuruluşunda yerlilik ve millilik olan bir partinin yerli ve milli olan her şeye karşı durmasını aklım almıyor,ruhum kabul etmiyor” ifadelerini kullandı. Peki Alper Öner kimdir, nereli, kaç yaşında, neden ihraç edilmek istendi? Alper Öner’in parti değiştirmesi siyaset etiğine uygun mu işte detayları yazımızda.

Öner’in istifa açıklaması şu şekilde:

“2019 yerel seçimlerinde Düziçi halkının yüzde 60’ına yakınının teveccühü ile belediye başkanı oldum ve o günden bu yana ilçeme hizmet etmek için gayretle çalışıyorum. O günden bu yana ülkemizde ve dünyada birçok gelişmeye birlikte şahit olduk,birlikte etkilendik. Bu aüreçte yaşadığımız bir çok hayal kırıklığı oldu. Bu hayal kırıklıklarının en büyüğünü ise cumhuriyetimizin kurucusu ve İstiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinde yaşadım. Üzülerek söylüyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundaki vizyondan ve sahip olması gereken misyondan tamamen uzaklaşmış,bu ülkenin temel taşları olarak da sayabileceğimiz “Cumhuriyetçilik“,”Milliyetçilik“,”Halkçılık”,”Devletçilik“,”İnkilapçılk” ve “Laiklik “ilkelerini neredeyse unutmuştur. Kuruluşunda yerlilik ve millilik olan bir partinin yerli ve milli olan her şeye karşı durmasını aklım almıyor,ruhum kabul etmiyor. Muhalefet uğruna halkın iradesini hiçe saymayı, büyük Türk Milletini terörle mücadelesinde yalnız bırakmayı, yeniliklere karşı anlamsız bir ön yargı ile yaklaşmayı, laiklik adı altında bu ülkenin inancına karşı cephe almayı, devlet ve vatandaş arasındaki güven ilişkisini zedelemeye çalışmayı reddediyorum.

Saydığım tüm bu hususları uzun uzun düşünerek devletime,milletime,vatanıma ve bayrağıma olan inancımdan dolayı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında bulunmanın hemşerilerime hiçbir katkısı olmayacağını düşündüğüm için bugün itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet seviyesine uluşmayı kendine şiar edinen ve Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın liderliğinde milletin safında yer aldığına yürekten inandığım Adalet ve Kalkınma Partisine katılmaya karar verdim. Düziçi’ne ,Osmaniye’ye ve aziz hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

2019’da yüzde 58,15 oy oranıyla belediye başkanlığına seçilen Alper Öner, yüzde 41,04 oy alan AKP adayı ve dönemin belediye başkanı Ökkeş Namlı’dan koltuğu devralmıştı.

ALPER ÖNER KİMDİR?

25.10.1976 tarihinde Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğdu. İlk , orta ve lise öğrenimini Düziçi ilçesinde tamamladı. Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra 2003 yılında Düziçi ilçesinde muayenehane açtı.

2006 -2010 yılları arasında Osmaniye Devlet Hastanesi ve Osmaniye Ağız Diş Sağlığı Merkezinde görev yaptı. 2010 yılında Osmaniye Ağız Diş Sağlığı Merkezinden istifa ederek, 4 hekim arkadaşıyla birlikte ilçemize Ağız Diş Sağlığı Polikliniği açtı ve Düziçi halkına önemli hizmetler verdi.

2014 yerel seçimlerinde az bir farkla secimi kaybetti. 2019 yerel seçimlerinde halkın %60’a yakın teveccühüyle secimi kazandı ve memleketine hizmet etmek amacıyla Düziçi Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Orta derece İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 2 kız 1 erkek olmak üzere 3 çocuk babasıdır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!