Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaCinsellikTüm Çiftlerin Seks Hayatları Hakkında Söyledikleri En Büyük Yalan

Son Yazılar

Tüm Çiftlerin Seks Hayatları Hakkında Söyledikleri En Büyük Yalan

Cinsel yaşam önemlidir fakat bazı çiftler bu konuda yalan söylüyor, işte seks hayatı hakkında söylenen yalanlar nelerdir, yazımızda.

Seks hayatımız kadar kişisel bir konu söz konusu olduğunda, yaşadığımız sorunları yanlış anlamak veya yanlış yorumlamak kolay olabilir. Bir çiftin yatak odası sorunlarını dışarıdan profesyonel yardım almadan düzgün bir şekilde değerlendirmek genellikle zordur ve bazen bu çiftler dürüst olmayabilir. Her ilişki farklı olsa da uzmanlar, insanların samimiyet hakkında düzeltmeye değer yaygın bir yanlış kanıya sahip olma eğiliminde olduklarını söylüyor. Bir evlilik danışmanına göre tüm çiftlerin cinsel yaşamları hakkında söyledikleri yalanı ve bunu nasıl düzeltebileceğinizi öğrenmek önemlidir. İşte bu yazımızda çiftlerin seks hayatı hakkında söyledikleri en büyük yalan nedir, detaylarıyla paylaşıyoruz.

Çiftler muhtemelen bunu söylediklerinde yalan söylediklerinin farkında değillerdir.

Bir ilişkinin sağlığına katkıda bulunan tüm unsurlar arasında samimiyete genellikle ekstra önem verilir. Ancak öz-değerlendirme her çift için önemli olsa da, şaşırtıcı sayıda çift cinsel yaşamları söz konusu olduğunda yanlış şeylere odaklanıyor olabilir.

Lisanslı evlilik danışmanı Andrea Lystrup, Ağustos ayında yayınlanan ve 295.000’den fazla beğeni alan TikTok paylaşımında “yakınlık etrafında yüzlerce çiftle” çalıştığını açıklıyor. Ancak, neredeyse hepsinin yanlışlıkla büyük bir yalan söylediğini söylüyor.

“Bu çok sık duyulan bir şey. İçeri girecekler, oturacaklar ve ‘İlişkimiz mükemmel ama seks hayatımız mükemmel değil’ diyecekler. Size bunun asla doğru olmadığını söylemek için buradayım” diyor. Peki her şey mükemmel ise cinsel hayatınız neden kötü olabilir?

Yazımızda tüm çiftlerin seks hayatı hakkında söyledikleri en büyük yalan nedir, nasıl çözülebilir, açıklıyoruz.

Samimiyet eksikliği, ilişkinizdeki başka bir ciddi soruna işaret edebilir.

İlişkilerde yakınlık eksikliği olan insanlar, sevişme eksikliğinin bağımsız bir sorun olabileceğini varsaymak için hızlı olabilirler. Ancak Lystrup, bunun başka bir sorunun belirtisi olma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Lystrup, “Pek çok insan ilişkilerinde herhangi bir kusur olmadığını düşünüyor çünkü çatışmaları az, birlikte vakit geçirmekten keyif alıyorlar ve iyi arkadaşlar,” diye açıklıyor. “Ve bu yüzden mücadele ettikleri tek şeyin seks olduğunu düşünüyorlar. Gerçekte, neredeyse her zaman birlikte yarattıkları, yakınlıkla ilgili sorunlara yol açan derinlere yerleşmiş kalıplar vardır, ancak bilinçli olarak farkında değillerdir.”

“İşte bu yüzden genellikle ilk belirti sekstir, çünkü seks gerçekten vücudunuzun bilgeliğine bağlıdır, yani vücudunuz bir şeylerin olup bittiğini beyninizden önce anladığında… bu nedenle seks genellikle evlilik sorunlarının ilk göstergesidir” diye ekliyor.

Uzmanlar, birkaç alışkanlığın fiziksel yakınlık eksikliğine yol açabileceğini söylüyor.

İster yeni bir işin getirdiği yoğun program, ister büyüyen bir ailenin stresi olsun, pek çok dış unsur bir ilişkiye zarar verebilir. Ancak yakınlık söz konusu olduğunda, uzmanlar genellikle hemen belli olmayabilecek iç stresleri bulup bunlara odaklanmanın gerekli olduğunu söylüyor.

Bir psikoterapist ve sertifikalı seks ve çiftler terapisti olan Lee Phillips, “İnsanların cinsel yakınlıkla ilgili olarak ne düşündükleri ve hissettikleri konusundaki duygularını ifade etmeleri çok önemlidir” diyor. “Bir ilişkinin gelişmesi ve yürümesi için güven, dürüstlük, iletişim ve saygı olması gerekir. Bunlar olmadığında genellikle ilişki sona erer.”

Phillips’e göre, çiftler arasında eleştiri, sürekli şikayet, hor görme ve kişinin partnerine karşı üstünlük duygusu dahil olmak üzere yatak odasında ayrılığa neden olabilecek birkaç yinelenen sorun var. Aynı zamanda, savunmacılığa ve hesap verebilirlik veya engelleme sorunlarına da indirgenebilir; bu durum, eşlerden birinin veya her ikisinin kendilerini veya diğerini iletişime kapamasına sebep olabilir.

Phillips, “Bütün bunlar güven, dürüstlük, iletişim ve saygının zıttıdır” diyor.

Döngüyü kırmanın ve cinsel hayatı ateşlemenin yolları var.

Var olmayan bir cinsel yaşam aşılmaz bir sorun gibi görünse de, profesyonel yardım almak da dahil olmak üzere yatak odasında sorunu çözmenin ve boşluğu doldurmanın yolları vardır.

Phillips, “Sürekli bir eleştiri, hor görme, savunuculuk ve duvar örme örüntüsü olduğunda, çiftin cinsel yakınlık sorunları hakkında konuşmak için güvenli bir yere sahip olabilecekleri bir seks terapisti görmesi önemlidir” diyor. “Birbirleri tarafından görüldüklerini ve duyulduklarını hissetme becerilerini öğrenebilirler.”

Bir danışmanın ofisinin sınırları dışında bile, var olan zararlı kalıpları kırmaya yardımcı olabilecek küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, yürüyüşe çıkmak veya ev işlerini yapmak için zaman ayırmak size herhangi bir konuyu tartışmak için ihtiyacınız olan zamanı verebilir. Randevu gecesine yeni bir yaklaşım denemek, abartılı olmasa bile samimiyet için kanallar açabilir.

Kendinizi otomatik pilotta hissediyorsanız, duygularınızı ve endişelerinizi özgürce tartışabileceğiniz, haftada en az bir kez 30 dakikalık düzenli kontroller planlayabilirsiniz. Ancak Phillips, duygularınızı o anda ifade etmek için doğru zamanı bulmanızı da öneriyor.

Phillips, “Eşinizin takdir ettiğiniz veya hayran olduğunuz küçük şeyleri fark etmeye çalışın” diyor. “Bu, eşinizin kendisini değerli hissetmesini sağlayacak ve size eşinizin olumlu özelliklerini sık sık hatırlatacaktır – beynimiz doğal olarak bir olumsuzluk önyargısına sahip olduğundan,bunu aşılamak için hem kendinize hem de ona zaman verin.”

Ve nihayetinde, fiziksel sevgi eylemlerinin de partnerinize ulaşmanın etkili bir yolu olduğunu unutmayın. Phillips, “Sevgi dolu dokunuşlar beynin oksitosin seviyelerini yükseltir ve sonuçta stres ve kaygıyı azaltır” diyor. “İşle veya çocuklarla meşgul olsanız bile, fiziksel yakınlığı rutinin bir parçası olarak tutmak çok önemlidir. Fiziksel yakınlık seks anlamına gelmez, ancak seks yapıyorsanız harika! Sarılmak, koklamak veya öpmek de olabilir…”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cinsellik kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!