in

HarikaHarika

Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır? Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur? Clubhouse Davetiyesi Nasıl Alınır?

Yalnızca davetiye ile İOS cihazlarla üye olunabilen Clubhouse uygulaması nedir? Nasıl kullanılır, nereden davetiye bulunur, işte tüm detaylar.

clubhouse nedir

Sosyal ağlar içinde en çok merak edilen ve adı son zamanlarda ülkemizde de duyulmaya başlanan Clubhouse uygulaması nedir? Clubhouse’a nasıl üye olunur? Clubhouse davetiyesi nasıl alınır? Android telefonlardan Clubhouse’a girilir mi?

2020 yılında kullanıma açılan Clubhouse uygulaması, diğer alışılagelmiş sosyal medya platformlarından farklıdır. Sesli sohbet odaları üzerinden iletişim kurulabilen uygulamaya herkes elini kolunu sallayarak üye olamıyor. Eğer Clubhouse davetiyesi sahibi değilseniz, sadece duyduklarınızla yetinmek zorunda kalacaksınız demektir. Peki Clubhouse uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Clubhouse’a nasıl üye olunur, davetiye zorunlu mu? işte tüm detaylar…

clubhouse nedir

CLUBHOUSE NEDİR?

Peki çok merak edilen Clubhouse nedir? 2020’de Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal ağ platformudur.

Facebook ve Instagram’dan farklı olarak video ve fotoğraf paylaşımı yapılmayan Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konularda sohbet odalarına dahil olup sesli etkileşim yoluyla tartışmalara katılabiliyor.

Bekleme listesine girmeden uygulamaya üye olmak için, uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak şart.

Popülerliği günden güne artan uygulama, 21 Ocak 2021’de bir milyar dolar piyasa değerine ulaştı.

clubhouse nasıl kullanılır

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Clubhouse uygulaması sohbet odaları üzerinden kullanıcılarına sesli etkileşim imkanı tanıyor. Peki Clubhouse nasıl kullanılır?

Konu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbet yöneticisinden izin aldıkları taktirde sohbete dahil olabiliyor, ya da sadece dinleyici olarak da sohbete katılabiliyor.

Clubhouse uygulamasında, Twitter, Facebook ve Instagram’dan farklı olarak yazılı mesajlaşma, görüntülü konuşma, gönderi ya da fotoğraf paylaşımı yapılmıyor.

Uygulama şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunuluyor.

clubhouse nasıl üye olunur

CLUBHOUSE’A NASIL ÜYE OLUNUR?

Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan uygulamayı öncelikle cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Peki Clubhouse’a nasıl üye olunur, Clubhouse davetiyesi nasıl alınır?

Kullanıcı adı seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine alıyor.

Halihazırda uygulamayı üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumunda bekleme listesine girmeden üyelik işleminiz tamamlanıyor.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilginizi çeken farklı konu başlıklarındaki sohbet odalarına dinleyici ya da sesli etkileşim yoluyla konuşmacı olarak dahil olabilirsiniz.

Popülerliği günden güne artan uygulamanın Android cihazlar için de geliştirilmekte olduğunu belirtiliyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Alışveriş yapmadan önce diğer incelemelerimizi ve indirimli fiyatları kontrol edin!

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
rüyada portakal görmek

Rüyada Portakal Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Portakal Yemek Tabiri Nasıl Yorumlanır? Neye Delalettir?

hande sarıoğlu kimdir

Oryantal Dansı ile Beğeni Kazanan Hande Sarıoğlu Kimdir? Hande Sarıoğlu Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi, Eşi Kimdir?