Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetÇocukların Yabancı Dil Öğrenmeleri İçin En İyi 6 Web Sitesi

Son Yazılar

Çocukların Yabancı Dil Öğrenmeleri İçin En İyi 6 Web Sitesi

Çocukluk yaşlarında başka bir dil öğrenmek en iyisidir, bu nedenle çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri hangileridir, paylaşıyoruz.

Çocukluk yaşlarında başka bir dil öğrenmek daha kolaydır, bu nedenle çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri hangileridir, ailelerle paylaşmak istedik.

Çocuklar genellikle bir dili öğrenmeyi yetişkinlere göre daha kolay ve hızlı gerçekleştirirler; gelişen teknoloji ile artık çocuğunuzun farklı bir dil öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Diğer kültürleri anlamak, seyahat ederken iletişim kurma özgürlüğü veya daha iyi iş fırsatları olsun, başka bir dil öğrenmenin faydaları göz ardı edilemez.

Çocukların yabancı dil öğrenmelerine yardımcı olacak birçok harika web sitesi var. Çocuğunuzun okul müfredatını desteklemek veya boş zamanlarında başka bir dil öğrenmesine yardımcı olmak istiyorsanız, çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Çocukların başka bir dil öğrenmelerine yardımcı olacak en iyi web sitelerinden bazılarını bir araya getirdik.

BBC Bitesize

çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri

1
Çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri arasında BBC, İngiltere’de her yaştan çocuk için çok sayıda inanılmaz onlie yabancı dil öğrenme kaynağı sunan, kamu tarafından finanse edilen bir yayın mecrasıdır. Fransızca, Galce, Almanca, İrlandaca, Çince ve İspanyolca dersleri çok sıkı takip edilmektedir. Birleşik Krallık müfredatını takip eder, ancak içindeki içerik herhangi bir dil öğrenmek isteyenler için yararlıdır. Her konu, yazılı ve görsel-işitsel rehberlikle konulara (hava durumu, sayılar ve hobiler gibi) ayrılır. Her konunun sonunda, çocuklar nasıl olduklarını değerlendirmek için bir sınava girebilirler. Ayrıca etkinlikleri, şarkılar, hikayeler ve kültürel bilgiler de var.

çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri

Dinolingo

2
Çocuğunuz hangi dili öğrenmek isterse, Dinolingo’nun büyük ihtimalle onu sunması muhtemeldir. Üç ila 14 yaş arasındaki çocuklara yönelik Çince, Japonca, Lehçe, İsveççe ve Ukraynaca dahil olmak üzere 50’den fazla seçenek var. Renkli animasyonlar ile çocukların dil öğrenme becerileri de gelişmektedir. Videolar, oyunlar, şarkılar, çalışma sayfaları, bilgi kartları ve daha fazlasını bu sitede bulabilirsiniz. Dinolingo bir bakıma çocuklarınızın oynamaktan keyif alacağı bir eğitici eğlencedir. Bunun nedeni, çocukları ilerlemelerini takip etmek için kullanabilecekleri yıldızlar, puanlar ve hatta dinozorlarla ödüllendirmesidir. Dinolingo, dil kursu başına aylık 14,95 ABD Doları tutarındadır ve buna dört çocuğa kadar sınırsız erişim dahildir. Yıllık abonelik mevcut değildir.

MyLingoKids

3
Çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri arasında listelenen MyLingoKids, üç ila 17 yaş arası çocuklar için bir yabancı dil öğrenme platformudur. Çocuğunuzu, İngilizce’yi akıcı ve öğrettikleri dilde anadili olan sertifikalı bir dil öğretmeniyle buluşturur. Sunulan diller arasında Almanca, İspanyolca, Çince ve Yunanca bulunmaktadır. Tüm dersler, materyaller, alıştırmalar ve ilerleme takibi sağlayan MyLingoKids ile Skype üzerinden gerçekleşir. Bu hızlı, ilgi çekici ortam, çocukların öğrenimlerine odaklanmaları ve bir programa bağlı kalabilmeleri anlamına gelir. Ebeveynler, öğrenmelerini izleyebilmeleri için çocuklarının profili üzerinde tam kontrole sahiptir. MyLingoKids ücretsiz deneme dersi sunar. Bundan sonra, dersleri toplu olarak satın almanız gerekir ve maliyet, dersin uzunluğuna (30 dakika veya bir saat) ve öğrenme düzeyine göre değişir. Çocuğunuz öğretmenine ısınamadıysa (MyLingoKids bunun nadir olduğunu garanti etse de), başka birine geçebilir.

çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri

Muzzy

4
Muzzy, 1986’da BBC tarafından İngilizce’yi ikinci dil olarak öğretmek için oluşturulan bir televizyon filmi olarak hayata başladı. Şimdi, Muzzy ve hayvan arkadaşları çevrimiçi yaşıyor ve heyecan verici animasyonlu hikayeler aracılığıyla İspanyolca, Fransızca, Almanca ve İtalyanca gibi çeşitli dilleri öğretiyor. Kurs, yüzlerce oyun, kelime dağarcığı oluşturucu etkinlikler, çalışma sayfaları, bilgi kartları ve şarkılar sunuyor. Dil öğrenimine eğlenceli ve esprili bir yaklaşım sunan ve saati söyleme, soru sorma, haftanın günleri vb. gibi ihtiyaç duydukları temeli sağlayan Muzzy’den her yaştan çocuk faydalanacaktır. Muzzy, sürekli abonelik olarak satın alınabilir. Üç ay için 30 dolar, 12 ay için 75 dolar ve 24 ay için 95 dolar. Her bir plan, 30 günlük %100 memnuniyet ve para iadesi garantisi ile sizlere sunuluyor.

PetraLingua

5
PetraLingua, 15 yılı aşkın bir süredir çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri arasında yerini aldı. Şirket, çeşitli renkli karakterler eşliğinde İspanyolca, Fransızca, Almanca, Rusça ve Çince dillerinde kurslar sunmaktadır. PetraLingua, üç ila on yaş arası çocuklara yabancı dil öğretmeyi amaçlamaktadır. Kurslar şarkılar, videolar, oyunlar, aktivite kitapları ve konuşan resimli sözlük gibi diğer kaynaklarla doludur. Her şey eğlenceli, görsel ve ilgi çekici olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle etkinliklerin çoğu etkileşimlidir. Her dilin ücreti aylık 7,99 ABD dolarıdır. Üç, altı veya 12 aylık peşin ödeyerek tasarruf edebilirsiniz. PetraLingua, zorunlu olmasa da kursa eşlik etmek için satın almak isteyebileceğiniz DVD, kitap ve el kuklaları gibi fiziksel ürünleri de mağazası aracılığıyla satmaktadır.

çocuklar için yabancı dil öğrenme siteleri

Rosetta Stone

6
Rosetta Stone, en popüler dil öğrenme sitelerinden biridir. Yeni bir dil öğrenmek isteyen birçok kişi Duolingo’yu Rosetta Stone ile karşılaştırır. Her ikisi de faydalı kaynaklar sunar, bununla birlikte çocuğunuz okulda bir dil öğreniyorsa, okulu Rosetta Stone kullanıyor olabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun evde dil öğrenimini ilerletmek için Rosetta Stone aboneliği satın almayı düşünmelisiniz. Ele aldığımız diğer web sitelerinin aksine, Rosetta Stone biraz daha ciddi bir kaynaktır, bu nedenle tek başına öğrenebilen daha büyük çocukları veya çocuğunuza öğretmek için bir destek kaynağı olarak daha iyi bir seçim olacaktır. Anında geri bildirim ve canlı koçluk alma potansiyeli sağlamanın yanı sıra 25 dil sunuyor ve sürükleyici gerçek dünya senaryoları eğitimi daha eğlenceli hale getiriyor. Bir dile erişim için, üç ay için 35,97 $ veya bir yıl için 95,88 $ maliyeti gözden çıkarmanız gerekiyor. Alternatif olarak, tüm dillere erişim için 179 dolarlık bir kerelik satın almayı mutlaka düşünmelisiniz.

7
Çocuğunuzun Farklı Bir Dil Öğrenmesini Sağlayın

Burada listelediğimiz web sitelerinin çoğu, hizmetin maliyetine dahil olan yardımcı uygulamalar da sunar; bu, çocuğunuzun öğrenimini online seçeneklerle alabileceği anlamına gelir. Çoğu gencin teknolojiyle masa başında uğraşmak yerine ellerinde oynamaya daha alışkın olduğu düşünülürse, bu mantıklı.

Herhangi bir şey öğrenirken, özellikle de bir dil öğrenirken tutarlılık önemlidir; bırakın çocuğunuzun kendini o dile kaptırmasına izin verin, kısa sürede başka bir dil konuşacaktır. Belki sana da öğretebilirler?


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!