3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemCorona Virüs Salgınından Sonra Çin'in Shenzhen Şehrinde Kedi ve Köpek Yemek Yasaklandı

Son Yazılar

Corona Virüs Salgınından Sonra Çin’in Shenzhen Şehrinde Kedi ve Köpek Yemek Yasaklandı

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangdong eyaletine bağlı Shenzhen şehrinde 1 Mayıs’ta başlamak üzere kedi ve köpek etinin yenmesi yasaklandı.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin teknoloji merkezi kabul edilen Shenzhen’deki yetkililer , köpek ve kedi yeme yasağının 1 Mayıs’ta yürürlüğe gireceğini söyledi.

NDTV’nin haberine göre, vahşi hayvan etinin yoğun olarak kullanıldığı bölgelerden birisi olan Shenzhen şehrinde uygulanması planlanan yasak, diğer bölgelerdeki vahşi hayvan eti yasaklarıyla devam etmesi umuluyor.

Bilim adamları, corona virüsüm hayvanlardan insanlara geçtiğinden şüpheleniyor. Henüz net olarak ispatlanamadı. Corona virüsün ilk görülmeye başlandığı yerlerden bazıları, merkezi Wuhan şehrinde, yarasaların, yılanların, misklerin ve diğer hayvanların satıldığı vahşi hayvan pazarında bulunan insanlarda olduğu tespit edilmişti.

Hastalık dünya çapında 935.000’den fazla insanı enfekte etti ve yaklaşık 47.000 kişiyi öldürdü.

Tüm Dünya’da Corona Virüsü Son Durumu

[adace-ad id=”6224″]

Şehir hükümeti, “Evcil hayvan olarak köpekler ve kediler, insanlarla diğer tüm hayvanlardan çok daha yakın bir ilişki kuruyor; köpek, kedi ve diğer evcil hayvanların tüketimini yasaklamak, gelişmiş ülkelerde ve Hong Kong ve Tayvan’da yaygın bir uygulamadır.” dedi.

Tüm dünya, bu yasakların duyurulmasını bekliyordu.

Çin’de en çok tüketilen çorbalardan biri: Yarasa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!