3.3 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 28, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemCumhurbaşkanlığı Kararı: Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz

Son Yazılar

Cumhurbaşkanlığı Kararı: Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz

Cumhurbaşkanlığı kararı ile sağlık çalışanları kamuya ait sosyal tesisler ile Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden ücretsiz faydalanabilecekleri paylaşıldı.

Halkın toplu taşımayı tercih etmemesi ve hatta evden çalışılması tavsiye edilirken, sağlık çalışanlarının ücretsiz olarak faydalanmaları duyurusu ile toplu taşımaya yönlendirilmesi, çelişki yarattı.

Sağlık çalışanları, kendilerinin ve ailelerinin hayatlarını riske atarken, gelecekleri üzerine farklı kararlar alınması daha faydalı olacaktır. Örneğin, kamuda ya da özel hastanelerde çalışan tüm sağlık çalışanlarının, korona virüs salgınından dolayı asla istenmeyecek olmasına rağmen vefat etmesi durumunda “şehit” kabul edilmesi ve ailesine tazminat verileceği duyurulması, sağlık çalışanlarını memnun edecektir.

Ayrıca tıp fakültesi 4. sınıf öğrencilerinin hastanelerde görevlendirilmesi fikri çok akıllıca, aynı uygulamanın hemşirelik meslek yüksek okullarında ve üniversitelerin sağlık branşları için de uygulanmasında fayda olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!