in

HadiiHadii EhEh

Cumhurbaşkanlığı Kararı: Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz

Tüm sağlık çalışanlarına müjdeli haber

Marmaray

Cumhurbaşkanlığı kararı ile sağlık çalışanları kamuya ait sosyal tesisler ile Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden ücretsiz faydalanabilecekleri paylaşıldı.

Halkın toplu taşımayı tercih etmemesi ve hatta evden çalışılması tavsiye edilirken, sağlık çalışanlarının ücretsiz olarak faydalanmaları duyurusu ile toplu taşımaya yönlendirilmesi, çelişki yarattı.

Sağlık çalışanları, kendilerinin ve ailelerinin hayatlarını riske atarken, gelecekleri üzerine farklı kararlar alınması daha faydalı olacaktır. Örneğin, kamuda ya da özel hastanelerde çalışan tüm sağlık çalışanlarının, korona virüs salgınından dolayı asla istenmeyecek olmasına rağmen vefat etmesi durumunda “şehit” kabul edilmesi ve ailesine tazminat verileceği duyurulması, sağlık çalışanlarını memnun edecektir.

Ayrıca tıp fakültesi 4. sınıf öğrencilerinin hastanelerde görevlendirilmesi fikri çok akıllıca, aynı uygulamanın hemşirelik meslek yüksek okullarında ve üniversitelerin sağlık branşları için de uygulanmasında fayda olacaktır.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Hanta Virüs

Çin’den korkutan haber! Hanta Virüsü (hantavirüs) Can Aldı

Fatih Terim

Fatih Terim Korona Virüs Testinin Sonucunun Pozitif Çıktığını Açıkladı!