Ana Sayfa Teknoloji İnternet Dark Web Nedir, Nasıl Girilir? Dark Web Siteleri için Giriş Nasıl Yapılır?

Dark Web Nedir, Nasıl Girilir? Dark Web Siteleri için Giriş Nasıl Yapılır?

Adını son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz DARK WEB nedir, nasıl girilir, dark web siteleri içeriğinde ne var, işte detaylar yazımda.

0
1536
dark web nedir

Dark Web herkes için uygun değildir, hatta ne olduğunu bile anlamamanız muhtemel! Ancak bazıları keşfetmeye değer. İşte bu yazımda sizlerle dark web nedir, nasıl girilir, dark web siteleri hangileridir? İşte tüm detaylar yazımızda.

Bunu daha önce duymuşsunuzdur: gizemli dark web. Muhtemelen her şey hakkında aynı derecede meraklı ve keşfetmeye aç olduğunuz için araştırmaya başladınız ve takiye.com’un bu yazısı ile karşılaştınız.

Peki dark web nedir, nasıl girilir, dark web siteleri hangileridir? İşte tüm detaylar yazımızda.

Dark Web ve Deep Web: Fark Nedir?

dark web nedir. dark web ne demek. dark web siteleri.

Deep Web, (Derin web), internette bir arama motoru kullanılarak bulunamayan her şeyi ifade eder. Buna Gmail hesabınızdaki e-postalar, sosyal ağlardaki doğrudan mesajlar ve hatta özel olarak işaretlediğiniz Facebook fotoğraflarınız dahildir.

Dark web ise deep web’in bir alt bölümüdür. Deep web’in kötü itibarından sorumludur. Uyuşturucu ve diğer maddeleri satan karaborsalar, korkunç görüntüler ve hatta satılık yeni kimlikler ve çevrimiçi hesaplar buralarda bulunuyor. Gerçekten de, dark web platformlarını merak etmemeniz için bir çok sebep var. Tabi insanlar merak ettiği için en azından bir defa görmek istiyorlar. Peki dark web nedir, nasıl girilir, dark web siteleri hangileridir? sorularınızı cevaplamaya başlayayım.

Dark Web Nedir?

Dark web, internetin normal arama motorları tarafından indekslenmeyen bir alt bölümüdür. Dark Web’e yalnızca Tor Tarayıcı gibi özel yazılımları kullanarak erişebilirsiniz.

Bunun nedeni, karanlık web’in tarayıcınızın, anonim ana bilgisayarlarındaki anonim web sitelerinin ağıyla iletişim kurabilen belirli güvenlik ve gizlilik yapılandırmalarını kullanmasını gerektirmesidir.

Dark web, suçluların, teröristlerin, illegal sitelerin bulunduğu tehlikeli bir mecradır.

Dark Web’e Sadece VPN ile Girin

Dark Web Giriş yapmadan önce kendinizi bir VPN ile korumanızı şiddetle öneririz. Tor tarayıcısının hatasız anonimlik sağladığı fikri yanlıştır; kimlik her durumda tespit edilebilir.

Hangi VPN’in sizin için en iyisi olduğunu bilmiyor musunuz? Hem ücretsiz hem de ücretli birçok seçenek var, ancak en üst sıradaki VPN’imiz Tor desteği ve üç ücretsiz ay ile gelen ExpressVPN’dir.

Dark Web Güvenli mi?

Dark Web’deki birçok içeriğin önemli derece illegal yani yasa dışı olduğunu anlamanız önemlidir. Ne tür önlemler alırsanız alın, anonim kalmanız pek olası değildir.

Uygun önlemleri aldığınızdan emin oluni İP değiştirmeyi bilmiyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun. Bir VPN hizmetine abone olun ve güvenli sunucularından yararlanın, özel bir tarayıcı kullanın (Tor) ve tek kullanımlık bir e-posta adresiniz olduğundan emin olun ihtiyacınız olması durumunda kullanışlıdır.

En İyi Dark Web Siteleri Hangileridir?

İşte bugün ziyaret edebileceğiniz en iyi dark web siteleri:

1. The Hidden Wiki

Onion URL: http://zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page

Bir .onion sitesini ziyaret etmek için hem var olduğunu hem de URL’sini bilmeniz gerekir. Etkin .onion sitelerini bulmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan biri, The Hidden Wiki gibi bir site dizini kullanmaktır.

Burada bulacağınız bir çok web sitesinin içeriği yasaldır, fakat bu demektir ki bazıları da illegal içeriklere sahip. Ülkelerin gizlediği bilgiler, uyuşturucu, mafya ve hackler’ın bulunduğu siteler de mevcut. Bu sebeple bir linke tıklamadan önce iyice düşünmenizi ve dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

2. Facebook

Onion URL: https://www.facebookcorewwwi.onion/

Resmi Facebook .onion web sitesine girerek, dark web’e nasıl girilir test edebilirsiniz. Burası güvenli ve yasal bir sitedir.

Bunu yapmanın iki temel faydası vardır. İlk olarak, anonim olarak bir hesap oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. Facebook’un hizmetlerini, şirketin gizliliğini ihlal etmeden kullanabilirsiniz.

İkincisi, Facebook bulunduğunuz yerde engellenirse, sansürü atlatmak için Facebook’un dark web sitesini kullanabilirsiniz.

3. SoylentNews

Onion URL: http://7rmath4ro2of2a42.onion/

Siyasi görüşünüzün ne olduğu hiç de önemli değil; neredeyse herkes ana akım medyanın tamamının bilgileri olduğu gibi ve gerçeğe uygun vermediğini düşünüyor.

Doğru haber ve bilgiye ulaşmak için SoylentNews gibi açık kaynaklı, topluluk odaklı bir haber toplayıcı kullanmaktır. Kullanıcılar dünyanın dört bir yanından haber ve bilgi gönderebilir ve ayrıca genel tartışma forumları ve otomatik yorum denetleme sistemi de bulunuyor.

4. ProPublica

Onion URL: https://www.propub3r6espa33w.onion/

ProPublica, 2016’da sitesinin dark web sürümünü yayınlayan ilk büyük haber kuruluşlarından biriydi.

ProPublica, “araştırmacı gazeteciliğin ahlaki gücünü kullanarak, hükümet, iş dünyası ve diğer kurumlar tarafından gücün kötüye kullanıldığını ve kamu güveninin ihanetini” ifşa etmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir haber kuruluşudur.

Gazetecilerden biri olan Hannah Dreier, Los Angeles’taki gizli mafya ve çeteleri ifşası nedeniyle 2019 Pulitzer Özellik Yazma Ödülü’nü kazandı. Bu, ProPublica’nın beşinci Pulitzer Ödülüydü.

5. DuckDuckGo

dark web giriş

Onion URL: https://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

DuckDuckGo, açık web’de önde gelen özel internet arama motorlarından biridir. Göz atma geçmişinizi, konumunuzu veya diğer verileri izlemez, kaydetmez.

Arama motorunun bir de dark web versiyonu var. Kullanıcılara ekstra bir koruma ve anonimlik katmanı sağlayan harika bir dark web arama motorudur.

6. Galaxy3

Onion URL: http://galaxy3m2mn5iqtn.onion/

Facebook’un dark web sürümüne güvenmek istemiyorsanız, tamamen dark web tabanlı bir sosyal ağ deneyebilirsiniz.

Kontrol etmeye değer bir tanesi Galaxy3. Açıkçası, bu sitede gerçek hayattaki pek çok arkadaşınızı bulamayacaksınız, ancak bilgisayar kodunda uzmanlar, sevgili arayan yetişkin insanlar ve daha birçok “ilginç” insan karşınıza çıkabilir.

7. Hidden Answers

Onion URL: http://answerszuvs3gg2l64e6hmnryudl5zgrmwm3vh65hzszdghblddvfiqd.onion/

Reddit, on yıldan fazla bir süredir “forum-haber-buluşma” alanlarında hakimiyetini sürdürüyor, ancak bir dizi tartışma, yeni kullanıcı akışı ve devam eden sansür eleştirileri, sitenin son yıllarda cazibesini kaybettiğini gözler önüne seriyor.

Hidden Answers, Reddit’in dark web sürümüne benziyor; en iyi dark web sitelerinden biri olduğunu düşünüyorum. Kullanıcılar bir konu hakkında öneri arar, hikayeler yayınlar ve çok çeşitli konuları tartışır. Reddit’in aksine, Hidden Answers kullanıcılara tam bir anonimlik sunar.

8. Mail2Tor

Onion URL: http://mail2tor2zyjdctd.onion/

E-posta, en az güvenli iletişim sistemlerinden biridir; e-posta sağlayıcıları gelen kutunuzun içeriğine erişebilir. Kanıt için, Google’ın seyahat bilgilerinizi, toplantılarınızı ve diğer günlük notlarınızı takviminize otomatik olarak ekleme yöntemini düşünün.

Mail2Tor alternatif bir e-posta sağlayıcısıdır. Herkesin web postası veya bir e-posta istemcisi aracılığıyla anonim olarak e-posta gönderip almasını sağlar.

Tüm mesajlar şifrelenir ve şirket IP adresinizi kaydetmez.

9. OnionDomain

dark web domain

Onion URL: http://onionname3jpufot.onion/

Kendi .onion web sitenizi barındırmak istiyorsanız, bir alan adına ihtiyacınız olacak. Anlamsız bir alan adını ücretsiz olarak alabilirsiniz, ancak özel bir URL istiyorsanız, ödeme yapmanız gerekir.

Ağın çalışma şekli nedeniyle, GoDaddy gibi normal bir kayıt şirketinden .onion alan adı satın alamazsınız. Bunun yerine, uzman bir servis kullanmanız gerekecek. OnionDomain böyle bir hizmettir.

10. TorLinks

Onion URL: http://torlinksd6pdnihy.onion/

TorLinks, The Hidden Wiki’ye alternatif bir sitedir. Sonsuz kategorilerde dark web sitelerinin bir listesini sağlar.

Bazı geçişler olsa da, TorLinks’teki sitelerin listesi The Hidden Wiki’dekilerden büyük ölçüde farklıdır. .onions sitelerinin kapanma veya sık sık durmaları göz önüne alındığında, ne kadar çok dark web sitesi bilirseniz o kadar iyi olur.

Dark Web Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Bu yazımda işinize yarayacak en iyi dark web siteleri listesiyle birlikte, dark web nedir, nasıl girilir gibi bilgileri de öğrenmiş oldunuz. VPN kullanmayı sakın unutmayın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz