Ana Sayfa Soru - Cevap DC Ne Demek, DC Kısaltması Ne Anlama Geliyor?

DC Ne Demek, DC Kısaltması Ne Anlama Geliyor?

Son zamanların en popüler uygulamalarından birinin kısaltması olan DC ne demek, DC ne anlama gelir, işte cevaplar yazımızda.

0
1884
DC ne demek DC ne anlama gelir

Kız arkadaşım, “DC yapalım istersen” dedi. DC ne demek, ne anlama gelir?

DC, son zamanlarda popüler olan Discord uygulamasının kısaltmasıdır. Discord bir konuşma programıdır. Aydı zamanda doğruluk mu cesaret mi oyunu oynayanlar da DC ne demek sorusunu böyle cevaplandırabilirler.

Kız arkadaşın sana Discord uygulamasından konuşalım mı demiş aslında. Discord uygulamasını cep telefonlarınıza Appstore ve Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar uygulaması içinse bu siteden yükleyebilirsin. Discord üzerinde odalar oluşturarak grup halinde konuşabilir ya da sende ekli olan kişiyi özelden arayıp konuşabilirsin. Oyun oynayan kişilerin iletişim için sıklıkla kullandığı bir uygulamadır.

Bir de dc oyunu vardır. Doğruluk mu Cesaret mi oyunu… DC oyunu ve soruları hakkında bilgi almak isterseniz bu sayfaya bakabilirsiniz.

Elektrik sektöründe de DC tabiri (direct current) sıklıkla kullanılır. Doğru akımın kısaltması: ‘her zaman tek yönde akan elektrik akımı’ demektir.

DC Ne Demek?

  • Discord (Uygulama)
  • Doğruluk mu Cesaret mi (Oyun)
  • Direct current (Elektrik)

DC ne demek, DC ne anlama gelir sorunuza umarım kesin ve net cevap vermişimdir. Yorumlarınızı yazımın altına ekleyebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Diğer yazılarım da ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz