in

HarikaHarika

Deniz Motorunun Anlamı Nedir? TDK Nasıl Açıklıyor? Ne Demek?

Bazen karşımıza çıkan deniz motorunun anlamı nedir, internette çok merak edilen konular arasında geliyor. İşte deniz motoru ne demek, cevabı!

deniz motorunun anlamı

Aklımıza takılan konulardan biri de deniz motorunun anlamı nedir sorusudur. Özellikle haberlerde deniz motoru tabiri çok kullanılıyor, peki nedir, ne demek hangi araçları kapsıyor, TDK’ya göre genel bir anlamı var mı, işte tüm detayları yazımızda.

İstanbul’da yaşayanlar bilirler, boğazdan geçmek için motor kullanılır. Yani birisi size “Nasıl geçeceksin karşıya?” diye sorduğunda “Motorla” diyorsa burada deniz motorundan bahsettiği açıktır. Yalnız bu soruyu mesela Gaziantep’te biri sorsa ve siz yine aynı cevabı verseniz, ilk intiba “Motosiklet” olacaktır. Ya da “Bahçeyi nasıl sulayacaksın?” sorusuna verilecek cevap “Motorla” ise burada da su motoru ya da pancar motor akla gelebilir. Peki haberlerde geçen deniz motorunun anlamı nedir, ne demek?

Gündelik yaşamın içerisinde sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesi olan deniz motoru ne demek? Deniz motoru kelimesi oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkması dolayısıyla kelimenin anlamını ve kökenini bilmekte fayda var. Peki deniz motoru kelimesinin TDK’ya göre doğru anlamı nedir, deniz motoru kelimesinin kökeni ne, deniz motoru kelimesinin kaç anlamı var? İşte örnek cümleler ile birlikte deniz motoru kelimesine dair merak edilenler…

DENİZ MOTORU NE DEMEK, NEDİR? TDK’NA GÖRE ANLAMI

Deniz motorunun anlamı nedir?

  • Deniz yollarında yolcu taşımaya yarayan pervaneli ve patenli motorlu gemi

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
v ile bitki

V ile Bitki Var mı? V Harfi ile Başlayan Meyveler Bitkiler Sebzeler!

10 ekim hangi burç

10 Ekim Hangi Burç Oluyor?