3.3 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 28, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemDenizli Valisi Ali Fuat Atik, Dönerciyi Kapadı, Sonra da Özür Diledi

Son Yazılar

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Dönerciyi Kapadı, Sonra da Özür Diledi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, korona virüs salgını sebebiyle gerçekleştirdiği denetimde bir dönerci dükkanına da uğradı ve döneri kesen işçinin elinde eldiven olmadığını gördü. Vali Ali Fuat Atik tarafından uyarılan dönerci çalışanı, valiyi tanımadığından olsa gerek işini yapmaya devam etti. Uyarısının dikkate alınmamasına öfkelenen Atik’in talimatıyla dönerci dükkanına ceza kesildi. Sosyal medyada yapılan eleştiriler üzerine özür dileyen Vali, “İşletme çalışanıyla yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli’nin Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda korona virüs salgısı sebebiyle alınan önlemleri yerinde inceledi. Vali Atik, denetimler esnasında ziyaret ettiği dönerci dükkanında, döner kesen çalışanın eldiven takmadığını gördü. Vali’yi tanımayan dükkan çalışanı işini yapmaya devam etti. Döner kesmeye devam eden çalışan, valinin sinirlenmesi sonucunda ceza yemekten kurtulamadı.

VALİ ÖZÜR DİLEDİ

Sosyal medyadan gelen tepkilerin sonucunda bir açıklama yapan Vali Atik, özür diledi. Atik açıklamasında, “Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü.” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik Özür Diledi

ELDİVEN KULLANILMAMALI

Bilim Kurulu ve Dünya Sağlık Örgütü, eldiven kullanılmamasını öneriyor. Çünkü eldiven kullanımının gereksiz bir özgüven yaratacağı ve temasın daha fazla artacağı konularına vurgu yapılıyor. Özellikle gıda işi üzerine uğraşan esnafın, ellerini sık sık yıkamasını ve temiz tutmasını önermekteler.

SOYLU: ÖZÜR YERİNDE OLMUŞTUR

Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atik’in özür açıklamasıyla ilgili “Yerinde olmuştur” açıklaması yaptı: “Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, Diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır… Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur.”

Siirt Valisi Ali Fuat Atik: ‘Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmen lazım’ demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!