3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTakiyeDevlet Millet İçindir Millet Devlet İçin Değildir

Son Yazılar

Devlet Millet İçindir Millet Devlet İçin Değildir

Bu sözün sahibi, merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’a aittir. “Devlet Millet İçindir, Millet Devlet İçin Değildir” sözü Sayın Özal’a ait olsa da şu anki Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın 18 Nisan 2020’de Turgut Özal’ı anmak için twitter hesabında paylaştı ve yeniden gündeme oturdu.

Fahrettin Koca- Devlet Millet İçindir, Millet Devlet İçin Değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Eskişehir gibi CHP’li belediyelerinin vatandaştan bağış alamayacağını, kendi bütçelerinden ise harcama yapabileceğini açıklamasıyla, birçok kesim “neden belediyeler bağış alamaz” diye sormaya başladı? Bu ilk defa mı yaşanıyordu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Giriştikleri bu tip faaliyetlerin amacı, halka hizmet vermek değil, şov yapmakdır” dedi. ” Özellikle İstanbul, Adana ve Mersin belediyelerinin haftasonu uygulanan sokağa çıkma yasağı sırasındaki sergiledikleri tavrın başka hiçbir izahı yoktur. Belediyeler elbette diğer sorumluluklarının yanı sıra sosyal yardım da yapabilir. Ama bunu kanunların belirlediği sınırlar içinde ve şehrin mülki amirinin bilgisi ve koordinasyonu dahilinde kendi kaynakları ile yapar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Şov yapıyorlar” sözü, sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Sosyal Medya Şov Yapmayın Sözü Nasıl Görüldü?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!