Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaKim KimdirDilek, Öneri ve Şikayet Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Biber Kimdir, Nereli, Kaç...

Son Yazılar

Dilek, Öneri ve Şikayet Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Biber Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Dilek, öneri ve şikayet sorumlusu ve aynı zamanda Ardahan Üniversitesi Rektörü üstlendiği önemli görevlerle halkın beğenisini toplamaya devam ediyor. Medyaya yansıyan haberlerin aksine, aldığı görevlerle insan kaynaklarında çığır açan Rektör Biber ile ilgili bilgiler de merak edilmeye başlandı. Peki Mehmet Biber kimdir, nereli, kaç yaşında, Ardahan Üniversitesi’nde kaç görevi var, işte detaylar.

Türkiye yüksek maaşlı bürokratların tartışılmasının ardından şimdi de kamuda birden fazla maaş alan bürokratların ortaya çıkması vatandaşların tepkisini çekmeye başladı…

Kamuda ballı maaş dönemi ise en çok kamu şirketlerinde ve üniversitelerde görülüyor. Bunun en son örneği Ardahan Üniversitesinde görüldü. Başarılı görev adamı Mehmet Biber kimdir, nereli, kaç yaşında, Ardahan Üniversitesi’nde kaç görevi var, işte detaylar.

Ardahan Üniversitesi r Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in rektörlük dışında üniversitede 9 farklı mevkide görev yaptığı anlaşıldı. Rektör Biber’in, bu görevleri arasında “Dilek / Öneri / Şikayet Sorumlusu” da olması dikkat çekti.

MEHMET BİBER KİMDİR, KAÇ GÖREVİ VAR?

YÖK Personel Kanunun 14. Maddesine göre alınan maaşlarla ilgili “Almakta oldukları aylık gösterge ve ek gösterge toplamının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca belirlenen aylık katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarın beş katına kadar geliştirme ödeneği ödenebilir” denildiği biliniyor. Peki bu olay nasıl oluyor, işte Mehmet Biber kimdir, nereli, kaç yaşında, Ardahan Üniversitesi’nde kaç görevi var, işte detaylar.

Söz konusu atamalar genelde üniversitelerde personel yetersizliği sonrasında yapılıyor.

İşte Rektör Biber’in o görevleri:

mehmet biber görevleri

GÜLDÜR GÜLDÜR OYUNCUSU ONUR BULDU İSYAN ETTİ!

Türkiye yüksek maaşlı bürokratların tartışılmasının ardından şimdi de kamuda birden fazla maaş alan bürokratların ortaya çıkması vatandaşların tepkisini çekmeye başladı.

Kamuda ballı maaş dönemi ise en çok kamu şirketlerinde ve üniversitelerde görülüyor. Bunun en son örneği Ardahan Üniversitesinde görüldü.

Odatv’nin ortaya çıkardığı olayda Ardahan Üniversitesi r Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in rektörlük dışında üniversitede 9 farklı mevkide görev yaptığı anlaşıldı.

Rektör Biber’in, bu görevleri arasında “Dilek / Öneri / Şikayet Sorumlusu” da olması dikkat çekti. Peki Mehmet Biber kimdir, nereli, kaç yaşında, Ardahan Üniversitesi’nde kaç görevi var, işte detaylar.

Güldür Güldür’ün sevilen oyuncularından Onur Buldu da bu olaya sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Buldu Rektör Biber’in görevlerini paylaşarak, “Ben bu beyefendiyi oynamıştım…” diye yazması sosyal medyada büyük beğeni aldı.

mehmet biber onur buldu

MEHMET BİBER KİMDİR?

Ardahan Üniversitesi web sitesinde paylaşılan bilgilere göre;

Prof. Dr. Mehmet Biber 10.11.1968 tarihinde Erzurum’da doğdu. 1985-1990 yılları arasında Atatürk Üniversitesi fizik bölümünde lisans eğitimini gördü. Yine aynı üniversitede 1993-1996 yılları arasında yüksek lisans, 1997-2000 yılları arasında doktora eğitimlerine devam etti. 2003’te Belçika Gent Üniversitesinde, 2009-2010 yıllarında ise İngiltere Durham Üniversitesinde post doktora yaptı.

Biber, Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde 1992-2000 yılları arasında Arş. Gör, 2000-2001 yılları arasında Arş. Gör. Dr., 2001-2005 yılları arasında Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapmıştır. 2005-2011 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesinde Doç. Dr., 2011-2016 yılları arasında Prof. Dr. olarak görev yapmıştır. Biber, 2016’dan bu yana Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoteknoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

2011-2013 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2012-2013 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvar Müdürlüğü, 2013 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevlerini yürüttü.

25 Ocak 2017 tarihinden itibaren Ardahan Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır..

Turkish Journal of Physics’te 2014’ten beri editörlük yapan Biber’in, SSCI / SCI / AHCI Expanded kapsamında çok sayıda makalesi yayımlanmıştır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!