Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaKafeGüzellikDiş Beyazlatma Kalemi Nasıl Kullanılır, Fiyatı, Kullananlar Yorumları Paylaşıyor

Son Yazılar

Diş Beyazlatma Kalemi Nasıl Kullanılır, Fiyatı, Kullananlar Yorumları Paylaşıyor

Daha beyaz dişler için diş beyazlatma kalem nasıl kullanılır öğrenin. İşte adım adım diş beyazlatıcı kalem uygulaması.

Bembeyaz dişlere sahip olmak artık çok daha kolay, teknolojinin gelişmesiyle diş beyazlatma kalemleri de yaygın halde kullanılmaya başlandı. Peki diş beyazlatma kalemi nasıl kullanılır, beyazlatıcı diş kalemleri işe yarıyor mu, fiyatı, diş beyazlatma kalemi kullananlar ve yorumları ile birlikte gratis, migros gibi nereden alınır, signal mı yoksa colgate mi tercih edilmeli. İşte merak edilen diş beyazlatma kalemleri, yorumları, incelemesi ve önerileri…

İnternette ve filmlerde gördüğünüz insanların bembeyaz dişleri sizi aldatmasın, sayısız insan her gün sarı dişlerle uğraşmaktadır. Lazerle beyazlatma tedavileri ve diğer profesyonel prosedürler pahalı ve birçok kişi için erişilemez olsa da diş beyazlatma kalemleri, dişlerini evde beyazlatmak isteyenler için uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor. Doğru ürünü seçip dişlerinizi önceden temizledikten sonra beyazlatma kalemini dişlerinizin yüzeyine uygulamaya hazırsınız. Herhangi bir değişiklik fark edip etmediğinizi görmek için bu ürünü en az bir hafta kullanmaya devam edin!

Diş Beyazlatma Kalemi Nasıl Kullanılır?

diş beyazlatma kalemi nasıl kullanılır

Size uygun bir beyazlatma ürünü seçin. Farklı beyazlatma kalemlerinde bulunan bileşenleri araştırın. Hemen hemen tüm ürünler peroksit içerse de, bazı kalemlerle birlikte beyazlatıcı maddeyi daha etkin hale getirmek için diş ağızlığı kullanmanızı gerektirdiğini unutmayın. Rutininize en uygun ürünü seçmeyi deneyin.

Beyazlatma kalemlerinden daha yavaş etki gösterdikleri bilinmesine rağmen beyazlatma şeritleri de uygun fiyatlı bir seçenektir.

UYARI: Hamilelikte ve emzirme dönemlerinizde, diş beyazlatma ürünlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

diş beyazlatma kalemi nasıl kullanılır

Temiz olduklarından emin olmak için dişlerinizi fırçalayın. Herhangi bir beyazlatma ürününü uygulamadan önce dişlerinizi tamamen temizlemek için 2 dakikanızı ayırın. Beyazlatma kaleminin kullanılacağı yer burası olduğundan dişlerinizin ön yüzeyini fırçalarken ekstra dikkatli olun. Tutarlı bir rutin geliştirmek için beyazlatma kaleminizi kullanım kılavuzunu da dikkate alarak sabah veya akşam kullanmayı deneyin, böylece dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra uygulayabilirsiniz.

 • Yemek yedikten sonra ve yatmadan hemen önce kalemi kullanmak genellikle işe yarar.
diş beyazlatıcı kalem nasıl kullanılır

Dişlerinizi daha iyi temizlemek için diş ipi kullanın. Diş beyazlatıcı kalemi uygulamaya başlamadan önce dişlerinizin tamamen temiz olduğundan emin olun. Her iki işaret parmağının etrafına birkaç kez dolandırdıktan sonra en az 5 cm uzunluğunda olacak kadar uzun bir diş ipi kullanın. Diş eti çizgisine öncelik vererek tüm dişlerinizin arasında gezindirin.

 • Normal diş ipi kullanmak istemiyorsanız bunun yerine plastik diş ipi kullanmayı deneyin.

Diş Beyazlatıcı Kalem Nasıl Uygulanır?

diş beyazlatıcı kalem nasıl kullanılır

Dudaklarınızı dişlerinizden uzağa doğru çekerek ağzınızı açın. Dudaklarınızı, diş eti çizgilerinizin yanı sıra üst ve alt dişleriniz görünecek şekilde dişlek bir gülümsemeyle ayırın. Dudaklarınızın ürünü hareket ettirmesini istemediğiniz için beyazlatma kalemini her kullandığınızda bu konumu koruyun.

 • Beyazlatma ürününü uygulamadan önce dişlerinizin mümkün olduğunca kuru olduğundan emin olun.
 • Dişlerinizi beyazlatırken mutlaka ayna karşısında kalın.

YouTube’da ‘diş beyazlatma kalem nasıl kullanılır’ diye aratarak yüzlerce video bulabilirsiniz. Bu videolarda genellikle ürün reklamları yapılmaktadır. Bu sebeple öncelikle tanıtımı yapılan ürünlere bir anda dalmayın. İnternette kullanıcı yorumlarını da inceleyin.

Ürünü her dişin yüzeyi boyunca kısa, dikey hareketlerle fırçalayın. Fırça kısmına erişmek için beyazlatma kaleminin kapağını çıkarın veya çevirerek açın. Kıl zaten beyazlatıcı formülle kaplanmış olacağından, uca herhangi bir ürün ekleme konusunda endişelenmeyin. Beyazlatıcı ürünü dişin üst kısmından alt kısmına doğru kısa, dikey hareketlerle uygulayın.

 • Beyazlatma ürünlerinin herhangi birinin diş etlerinize bulaşmasından kaçının.
 • Uçta herhangi bir fırça yok gibi görünüyorsa kalemi çevirerek ucun dışarı çıkmasını sağlayın.

Ürünü sabitlemek için ağzınızı 1 dakika boyunca kapamayın. Kalemi uygulamayı bitirdikten sonra 1 dakika boyunca dudaklarınızı geriye çekilmiş ve dişlerinizi görünür tutun. Ağzınızı bu konumda tutarken bir zamanlayıcı ayarlayın veya 60’a kadar sayın. Bu süreyi beklemeden ağzınızı gevşetmemeye çalışın.

 • Beklerken serumu yutmaktan kaçının.
 • Solüsyonu 20-30 dakika bekletmek ve beyazlatıcıyı dişlerinizden çıkarabilecek aktivitelerden kaçınmak da tedavinin başarısına yardımcı olabilir.

Beyazlatıcı ürünü ılık suyla durulayın. Beyazlatma maddesinin mümkün olduğu kadar fazlasını tükürün, ardından fazla ürünü çıkarmak için dişlerinizin etrafında biraz ılık su gezdirin. Dişlerinizde beyazlatıcı kalmayıncaya kadar tükürmeye devam edin.

 • Ürünün tamamını tükürdüğünüzü düşünüyorsanız, ağzınıza solüsyon tadı gelmiyorsa, işlem tamamdır.

Ürünü en az 1 hafta boyunca her gün uygulamaya devam edin. Sonuçları ne zaman görmeye başlayacağınızı öğrenmek için özel beyazlatma kaleminizin talimatlarını okuyun. Kalemi günde bir kez, dişlerinizi fırçaladıktan ve diş ipi kullandıktan hemen sonra kullanmaya devam edin. Kalemi kullanmadığınız zamanlarda serin ve kuru bir yerde saklayın.

 • Kullanma kılavuzu izin veriyorsa ürünü günde iki kez uygulayın.
 • Bazı ürünler hemen sonuç göstermeyebilir. Sabırlı olun ve işe yarayıp yaramadığına karar vermeden önce kalemi birkaç hafta kullanmaya devam edin. Bununla birlikte, 7-10 günlük bir süre boyunca günlük olarak kullanıldığında çoğu kalem gözle görülür sonuçlar verecektir.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Güzellik ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!