3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemDoğu Perinçek'in Tarih Mezunu Oğlu Sadık Can Perinçek'e Süper Atama

Son Yazılar

Doğu Perinçek’in Tarih Mezunu Oğlu Sadık Can Perinçek’e Süper Atama

Cumhur İttifakı’na yakınlığıyla bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğluyla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Doğu Perinçek’in oğlu Sadık Can Perinçek, Dış İşleri Bakanlığı’na bürokrat olarak atandı. Sadık Can Perinçek’in tarih mezunu olması dikkatlerden kaçmadı.

Bakanlığın “Aday Meslek Memurluğuna Atanmaya Hak Kazanan Asil Adaylar” listesinde yer alan Sadık Can Perinçek’in daha sonra büyükelçi olabileceği yorumu yapıldı.

Sadık Can Perinçek Kimdir

Sadık Can Perinçek’in Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümü mezunu olduğu bilinmektedir.

Aralık’ta askerden dönecek

Doğu Perinçek’in eşi Şule Perinçek, geçen ay sosyal medyada yayımladığı mesajında oğlu Sadık Can Perinçek’in askerde olduğunu ve Aralık ayında döneceğini şu mesajla açıklamıştı:

Meslek Memurluğu nedir?

Doğu Perinçek’in oğlu Sadık Can Perinçek’in atandığı aday meslek memurluğu’nun görev tanımıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde şu bilgiler yer alıyor:

Meslek Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde, Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!