Çarşamba, Mart 20, 2024
Ana SayfaDiziEn Çok İzlenen ve En İyi Kore Dizileri

Son Yazılar

En Çok İzlenen ve En İyi Kore Dizileri

Arkadaşlar merhaba… En çok izlenen ve en iyi Kore dizileri listesini bir araya getirdim. İçinde en çok izlenen, dramatik, tarihi, fantastik türlerini de barındıran Kore dizileri mutlaka ilginizi çekecektir. Yüz binlerce insan tarafından izlenen ve takip edilen en iyi Kore dizileri listemize mutlaka göz atın. Katkılarınızı da bekliyorum 🙂 .

Senin için en iyi Kore dizileri listesi yaptım. İçinde en çok izlenen, dramatik, tarihi, fantastik türlerini de barındıran güney Kore dizileri mutlaka ilginizi çekecektir. Tüm dünya tarafından sevilen diziler arasında başarılı yapımlar çıkaran Güney Kore ülkesinin dizileri de en çok izlenenler arasına giriyor. En popüler ve güncel Kore dizileri izle listemiz işte yazımda.

kore dizileri izle

En iyi kore dizileri listesine ülkemizde ve dünyada en çok izlenen ve beğenilen yapımları ekledik.

Listemizde sizlerle paylaşacağımız Kore dizileri bağımlılık yapar aman dikkat. Netflix, Hulu veya Viki üzerinden izleyebileceğiniz bu en iyi Kore dizileri listemizi sevdiklerinizle de mutlaka paylaşmalısınız. IMDb puanlarını da dikkate alarak hazırladığımız en çok izlenen ve en güzel Kore dizileri işte karşınızda.

Peki kore dizileri neden bu kadar izleniyor? Sanırım Türk kültürüne yakın, duygulu ve anlamlı senaryoları olmasından dolayı. Ya size göre?

Öncelikle belirteyim en iyi kore dizileri listesine mesela Memory Lost dizisini eklemedim, çünkü bilinenin aksine bu dizi Çin yapımıdır, Kore değil.

İlgili Yazı: Gücü ve Kudreti Simgeleyen 101 Korece Erkek İsmi


My Strange Hero (2018 – ) 6.5

kore dizileri
My Strange Hero – Kore Dizileri

My Strange Hero Konusu: Lise yıllarında bir iftiraya uğrayan dizinin ana karakteri, okuldan atılır. Yıllar sonra hem kendini aklamak hem de yarım kalan eğitimini tamamlamak için okula yeniden kayıt yaptırır. Fakat o sırada okulda öğretmen olan eski kız arkadaşı ve müdür olan diğer arkadaşı çalışmaktadır. Atılan iftiradan dolayı aklanmak ve liseden mezun olmak için bir mücadele başlayacaktır.

Yayınlanma Yılı: (2018 – )
IMDb Puanı: 6,5/10 – 363 Oy
Oyuncular: Seung-ho Yoo, Bo-ah Jo, Dong-Yeon Kwak
Tür: Komedi, Dram

Benzer Yazı: Netflix Din ve İnanç Konulu Belgeselleri


Playfull Kiss (2010) 7.1

Playfull Kiss
Playfull Kiss – Kore Dizileri

Playfull Kiss Konusu: Ha-Ni isimli kız okuldaki tembeller sınıfında okuyan sıradan bir öğrencidir. Baek Seung-Jo ise hem çok yakışıklı hem de okulun en zeki öğrencisidir. Ha-Ni, Seung-Jo’u ilk gördüğü andan itibaren deli gibi aşık olur ve ilgisini çekmeye çalışır fakat başaramaz.

4 yılın sonunda cesaretini topladığı bir gün, aşkını sevdiği erkeğe mektupla ilan etmek ister. Fakat hem yakışıklı hem de zeki bir çocuk olan Seung-Jo, mektubu cevaplarken Ha-Ni’nin mektubundaki dil bilgisi hatalarını da düzelterek iletir. Elbette hanım kızımız Ha-Ni de buna çok bozulur. Bir gün yolları yine kesişir ve aynı ev altında yaşamak zorunda kalırlar, peki sonra ne olacak?

Yayınlanma Yılı: (2010)
IMDb Puanı: 7,1/10 – 2.730 Oy
Oyuncular: So-Min Jung, Hyun-joong Kim
Tür: Komedi, Romantizm

Benzer Yazı: En İyi Netflix Filmleri


Great Seducer – Tempted (2018 – ) IMDb: 7.2

kore dizileri
Great Seducer – Tempted – Kore Dizileri

Tempted Konusu: Dizi, yirmili yaşlardaki iki gencin yaşamlarını tamamen değiştireceğini bilmediği bir aşk oyununa atılmasını ele almıştır.

Yayınlanma Yılı: (2018 – )
IMDb Puanı: 7,2/10 – 868 Oy
Oyuncular: Do-Hwan Woo, Ga-young Moon, Min-Jae Kim
Tür: Gizem, Romantizm, Dram

Benzer Yazı: Netflix Boks Sporu Konulu Filmler


Sassy go go – Cheer Up! (2015) 7.4

Sassy go go
Sassy go go – Kore Dizileri

Sassy go go – Cheer Up Konusu: Dizi, lisedeki bir amigo takımındaki öğrencilerin etrafında dönmektedir. Burada, arkadaşlığın ve aşkın yanı sıra rekabeti körükleyen sert bir eğitim vardır.

Yayınlanma Yılı: (2015)
IMDb Puanı: 7,4/10 – 678 Oy
Oyuncular: Hak-Yeon Cha, Soo-bin Chae, Eun-ji Jung
Tür: Komedi, Romantizm, Dram

Benzer Yazı: Netflix Best Movies: Hemen İzleyebileceğiniz En İyi 20 Film


En iyi kore dizileri arasında bir çok yapımın dikkat ederseniz IMDb puanları çok yüksek. Çünkü farklı konuları ile çok popüler diziler.


Emergency Couple (2014) IMDb: 7.4

Emergency Couple
Emergency Couple – Kore Dizileri

Emergency Couple Konusu: Zor hayatları, geçmişleri ve duygusal paylaşımları olan bir çiftin yaşadıkları konu alınıyor. Önce evleniyorlar ve anlaşamadıkları için boşanmak zorunda kalıyorlar. Fakat sonrasında kader onları yeniden birleştiriyor, üstelik ikisi de doktordur. Hem çalıştıkları hastanede yaşadıkları olaylar hem de aşklarının yeniden canlanması ile muhteşem bir film bence. Kore dizileri arasında izlemekten keyif aldığım bir yapım.

Yayınlanma Yılı: (2014)
IMDb Puanı: 7,4/10 – 1.319 Oy
Oyuncular: Ji-Hyo Song, Choi Jin-Hyuk, Pil-mo Lee
Tür: Komedi, Romantizm, Dram

Benzer Yazı: Netflix’teki En İyi 20 Doğal Afet ve Felaket Filmi


Beauty Inside (2018 – ) 7.4

kore dizileri
Beauty Inside – Kore Dizileri

Beauty Inside Konusu: Kore dizileri arasında bence en ilginç olanı bu olsa gerek. Konuyu nasıl bulmuşlar, ayakta alkışlıyorum. Dizinin ana karakteri olan Seo Hyun-Jin her ayın bir haftasında görüntüsü tamamen değişen bir oyuncudur. Le Min Ki ise zeki ve yakışıklı bir adamdır ve bir uçak firmasında üst düzey yöneticidir. Fakat insanların yüzlerini aklında tutamamaktadır ve bunu telafi etmek için de karakterlerini hafızasında tutmaya çalışır ve elbette sürekli olarak bunu yapmak onu yorar. Ve elbette bu iki karakterin yolları bir gün kesişir ve güzel bir dizi konusu ortaya çıkar.

Yayınlanma Yılı: (2018 – )
IMDb Puanı: 7,4/10 – 911 Oy
Oyuncular: Hyeon-jin Seo, Min-ki Lee, Da-hee Lee
Tür: Dram, Romantizm, Fantastik

Benzer Yazı: Kıyamet Sonrasını ve Dünyanın Sonunu Konu Alan Netflix’teki En İyi 20 Film


Love Alarm (2019 – ) 7.4

kore dizileri
Love Alarm – Kore Dizileri

Love Alarm Konusu: Love Alarm’ı en iyi Kore dizileri arasına eklerim arkadaş, bir kere konusu ilginç ve çekici geliyor genç jenerasyona. Love Alarm konusu şöyle, kimliği belli olmayan bir yazılımcı tarafından bir cep telefonu aplikasyonu yaratılır. Bu uygulamanın özelliği ise bir kişi sizi seviyorsa ve sizin 10 metre çap içindeki alanınızdaysa telefon uyarı veriyor fakat siz kim olduğunu asla bilemiyorsunuz.

Lisede öğrenci olan neşeli, güzel ve akıllı kızımız Kim Jo-Jo (Kim So-Hyun) ile lisede kendisine aşık olan Lee Hye-Young arasındaki duygular aktarılıyor. Üstelik gençlerin duyguları, içlerinde ve özel hayatlarında yaşadıkları çalkantılar çok güzel aktarılıyor.

Yayınlanma Yılı: (2019 – )
IMDb Puanı: 7,4/10 – 1.743 Oy
Oyuncular: So-Hyun Kim, Song Kang, Ga-ram Jung
Tür: Komedi, Romantizm, Dram

Benzer Yazı: Netflix’teki En İyi 19 İhanet ve Aldatma Filmi


Cheese in the Trap (2016) IMDb: 7.4

kore dizileri
Cheese in the Trap – Kore Dizileri

Cheese in the Trap Konusu: Dizi, üniversitede öğrenci olan Hong-Seol (Oh Yeon-Seo) ile onun Yoo-Jung (Park Hae-Jin) arasındaki ilişkiyi konu almıştır. Kore dizileri arasında gençlik dizisi olarak izlemesini öneririm. Hong-Seol, ailesinin maddi durumu iyi olmayan, bulduğu işlerde çalışarak para kazanan klasik bir öğrencidir. Yoo-Jung ise hem başarılı hem de zengin bir ailenin çocuğudur. Cheese in the Trap’de Hong-Seol ile Yoo-Jung arasındaki duygusal ilişki konu alınmıştır.

Yayınlanma Yılı: (2016)
IMDb Puanı: 7,4/10 – 2.689 Oy
Oyuncular: Hae-Jin Park, Go-eun Kim, Kang-Joon Seo
Tür: Komedi, Romantizm

Benzer Yazı: Netflix’teki En İyi 14 Seri Katil Filmi


My ID Is Gangnam Beauty (2018) 7.5

kore dizileri
My ID Is Gangnam Beauty – Kore Dizileri

My ID Is Gangnam Beauty Konusu: İki üniversite öğrencisi üzerinden dizinin senaryosu ilerliyor. Kang Mi-Rae (Lim Soo-Hyang), Allah günah yazmasın çirkin bir kızdır. Bunun da farkındadır ve özgüveni yerlebir durumdadır ve bu sebeple ameliyat olur. Güzel bir yüze sahip olan Mi-Rae, yeniden üniversiteye gider fakat arkadaşları onu aşalamaya devam eder ve ona ‘Gangnam Güzeli’ lakabını takarlar. Mi-Rae hanım kızımız ile aynı üniversitede eğitim gören Do Kyung-Seok (Cha Eun-Woo), dış güzelliğinden çok insanların iç güzelliğine önem veren yakışıklı bir gençtir. Mi-Rae ile aralarında güzel bir ilişki başlar.

Yayınlanma Yılı: (2018)
IMDb Puanı: 7,5/10 – 1.729 Oy
Oyuncular: Soo-hyang Im, Eun-Woo Cha, Woo-Ri Jo
Tür: Komedi, Romantizm

Benzer Yazı: Netflix’te İzleyeceğiniz En İyi 13 Zombi Filmi


Ülkemizde de çok popüler olan kore dizileri hem Netflix hem de diğer platformlarda izlenebiliyor.


Memorist (2020 – ) 7.7

Memorist
Memorist – Kore Dizileri

Memorist Konusu: Dong Baek, insanlara dokunduğu anda anılarını kendi zihninde görebilen olağanüstü bir yeteneğe sahip dedektiftir. Ortağı ile birlikte esrarengiz bir seri katili yakalamak için beraber çalışmasını konu almaktadır. Dedektif filmleri arasında benim beğendiğim en iyi Kore dizileri arasındaki yerini aldı bile.

Yayınlanma Yılı: (2020 – )
IMDb Puanı: 7,7/10 – 335 Oy
Oyuncular: Seung-ho Yoo, Se-yeong Lee, Chang-Seok Ko
Tür: Fantastik, Gizem, Gerilim

Benzer Yazı: Netflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri


The K2 (2016) IMDb: 7.8

kore dizileri
The K2 – Kore Dizileri

The K2 Konusu: Kim Je-Ha’nın Irak’ta paralı asker olarak çalışırken kız arkadaşı öldürülür ve öldürenler suçu Kim Je-Ha’nın üzerine yıkarlar. Görevini bırakarak kaçak hayatı yaşayan Kim’in tek hedefi, öldürenleri bulup, hayatını mahvedenlerden kız arkadaşının intikamını almak olacaktır. Go Anna The K2 dizisinin ana karakterlerinden bir diğeri. Bu kızımız ise Kore’de başkanlık seçimlerinde en iddialı olan Se-Joon’un kızıdır. Babası tarafından kimliği gizlenen ve İspanya’da bir kiliseye gönderilmiş orada neredeyse hapis hayatı yaşamaktadır. Go Anna, kiliseden kaçar, peşindeki adamlardan kurtulmaya çalışırken Kim Je-Ha ile çarpışır. Kim’in Koreli olduğunu anlayınca ondan yardım ister. Sonrasında ise karmaşık ilişkiler ağı ile filmin ana konusu başlar.

Yayınlanma Yılı: (2016)
IMDb Puanı: 7,8/10 – 3.118 Oy
Oyuncular: Chang-Wook Ji, Yun-ah Song, Yoon-ah Im
Tür: Dram, Romantizm, Gerilim

Benzer Yazı: NetFlix’te Ateşli Sevişme Sahneleri ile Erotizm İçeren 20 Film


Uncontrollably Fond (2016) IMDb: 7.8

Uncontrollably Fond
Uncontrollably Fond – Kore Dizileri

Uncontrollably Fond Konusu: Dizi, geçmişte kalpleri kırılmış bir şekilde ayrılan sonra tekrar bir araya gelen bir adam (Kim Woo-Bin) ve bir kadının (Suzy) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Adam ölümün eşiğine geldiğinde ortandan kaybolarak onun hayatını daha iyi bir hale getirmeye karar verir. Onların aşkı huzuru bulmaya çalışmanızı, yeniden kavuşmanızı ve aşık olmayı umut etmenizi sağlayacak.

Yayınlanma Yılı: (2016)
IMDb Puanı: 7,8/10 – 1.652 Oy
Oyuncular: Woo-Bin Kim, Suzy Bae, Ju-hwan Lim
Tür: Dram, Romantizm

İlgili Yazı: Hemen İzleyebileceğiz Netflix’teki En İyi 20 Hayatta Kalma Filmi


Liar Game (2014) IMDb: 7,8

Liar Game 2014

Birbirinden zeki ve düzenbaz yarışmacılar 10 milyar won ödülü olan bir oyun programına katılır. Diğerlerini dolandıran yarışmacılar ödülü kazanacaktır. Yarışmacılar arasında dahi dolandırıcı Cha Woo-Jin (Lee Sang-Yoon) ve şans eseri kendini yarışmaya katılmış bulan saf üniversite öğrencisi Nam Da-Jung’da ( Kim So-Eun) gizem dolu bir kapışmanın içine gireceklerdir.

Yayınlanma Yılı: (2014)
IMDb Puanı: 7,8/10 – 441 Oy
Oyuncular: Su-yeon Cha, Eom Hyo-Seob, Jo Jae-yoon
Tür: Gizem

Benzer Yazı: Şu Anda Netflix’teki En İyi 20 Dedektif Dizisi


Descendants of the Sun (2016) IMDb: 8,3

kore dizileri
Descendants of the Sun – Kore Dizileri

Descendants of the Sun Konusu: Birleşmiş Milletlere bağlı olarak barış askeri olarak görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin (Song Joong-Ki) ile başarılı bir doktor olan Kang Mo-Yeon (Song Hye-Kyo) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Daha önce tanışmış olan, hatta bir kaç defa randevulaşıp, işleri yüzünden ilişkilerini ilerletememiş çift, bir vesile ile yine bir araya gelirler ve bu sefer tüm zorluklara karşın, birbirlerini kaybetmemek istemektedirler.

Yayınlanma Yılı: (2016)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 8.292 Oy
Oyuncular: Joong-Ki Song, Hye-Kyo Song, Goo Jin
Tür: Aksiyon, Komedi, Dram

Benzer Yazı: Netflix Platformunda İzleyebileceğiniz +18 Diziler


The King: Eternal Monarch (2020) IMDb: 8.3

kore dizileri
Kore Dizileri – The King: Eternal Monarch

İki farklı evrende geçen dizi, İnsanların dünyasında bir şeytan paralel evrene geçmeye çalışmaktadır. Bunun farkında olan Kore İmparatoru Lee Gon, paralel dünyaya açılan kapıları tutmaya çalışır. Başka bir paralel evrende Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul (Kim Go-Eun) insanların ve sevdiklerinin hayatlarını korumaya çalışır.

Yayınlanma Yılı: (2020)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 5.304 Oy
Oyuncular: Lee Min-Ho, Kim Go-eun, Woo Do-Hwan
Tür: Fantastik, Gizem, Romantizm

İlgili Yazı: Netflix İçindeki Her Şeyi İzlemek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 7 VPN Uygulaması


Kill Me, Heal Me (2015) IMDb: 8.3

Kill Me, Heal Me
Kill Me, Heal Me – En İyi Kore Dizileri

Kill Me, Heal Me, Türkçe adıyla “Sil Baştan“, zengin bir aileden gelen 7 kişilikli bir adam (Ji Sung) ile doktorluğunun ilk yılında olan bir kadının (Hwang Jung-Eum) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.

Yayınlanma Yılı: (2015)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 3.651 Oy
Oyuncular: Seong Ji, Jeong-eum Hwang, Shim Hye-jin
Tür: Komedi, Dram, Romantizm

Benzer Yazı: Netflix Biyografi Dizileri


My Love From The Star (2013-2014) IMDb: 8.3

kore dizileri

Do Min-Joon 400 yıl önce Joseon döneminde Dünya’ya gelmiş başka gezegenden bir canlıdır. Dünya’ya araştırma yapmak için gelmelerine rağmen bazı sebeplerden ötürü Do Min-Joon kendi gezegenine giden uzay aracını kaçırmış ve geri dönememiştir.

Yayınlanma Yılı: (2013-2014)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 8.533 Oy
Oyuncular: Jun Ji-Hyun, Kim Soo-Hyun, Park Hae-Jin
Tür: Komedi, Dram, Fantastik

Benzer Yazı: Netflix Komedi Filmleri


Hotel Del Luna (2019) IMDb: 8.3

Hotel Del Luna
Hotel Del Luna – Kore Dizileri

Müşterileri yalnızca hayaletler olan bir otel hayal edin. Sahibi 1000 yılı geçkin bir süredir lanetli ve otelde yaşamak zorundadır. Bir gün bir adam (Yeo Jin-Goo) otelde yönetici olarak çalışmaya başlar ve hikaye başlar. Fantastik Kore dizileri arasında bulunan yapım bence gerçekten farklı.

Yayınlanma Yılı: (2019)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 2.838 Oy
Oyuncular: Ji-eun Lee, Jin-gu Yeo, Jeong-geun Shin
Tür: Dram, Fantastik, Korku


Samimiyetin ve etkileyici oyunculukların sergilendiği Kore dizileri, uyarlamalarına oranla daha çok hayranlık uyandırıyorlar.


Romantik Doktor (2016 – 2020) IMDb: 8.3

kore dizisi

Üç heyet onaylı, eksantrik ve usta bir cerrah, Seul’deki prestijli işini bırakır ve genç doktorlara akıl hocalığı yapmak üzere bir taşra hastanesinde işe başlar.

Yayınlanma Yılı: (2016–2020)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 1.207 Oy
Oyuncular: Suk-kyu Han, Woo-min Byeon, Jin Kyung
Tür: Dram, Romantizm


Vagabond (2019) IMDb: 8.3

Dizi, gizemli bir uçak kazası soruşturmasına karışan ve daha sonra ülkede yapılan yolsuzluklar hakkında bilgi toplamaya başlayan sıradan bir adamın (Lee Seung-Gi) etrafında dönmektedir.

Yayınlanma Yılı: (2019)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 4.527 Oy
Oyuncular: Lee Seung-gi, Bae Suzy, Jung-hee Moon
Tür: Aksiyon, Gizem, Korku


Tunnel (2017) IMDb: 8.3

kore dizileri - tunnel
kore dizileri – tunnel

1989 yılında 5 kadın öldürülmüş ve bunların arkasında bir seri katilin olduğu düşünülmektedir. Choi Jin-Hyuk bir dedektiftir ve katilin peşinde olduğu bir sırada Tunnel’de kaybolur, kendisini gelecekte bulur. Diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Yayınlanma Yılı: (2017)
IMDb Puanı: 8,3/10 – 1.927 Oy
Oyuncular: Choi Jin-Hyuk, Hie-bong Jo, Hyun-min Yoon
Tür: Suç, Fantastik, Korku


Kingdom (2019 – ) IMDb: 8.4

KINGDOM
En iyi yabancı diziler – KINGDOM

Kingdom Konusu: Kingdom, liderliğini yaptığı imparatorluğun acımasız bir salgına karşı korumaya çalışan prensin hikayesini konu alıyor. Güney Kore’de bulunan bir krallık, açlığın pençesinde kıvranırken, bir felakette çok hızlı yayılan bir salgınla gelir. Bu salgında, insanlara bulaşan bir virüs onları zombi gibi bir canavara dönüştürmektedir. Salgına yakalanan kral da dahil bir çok insan canavara dönüşür. Krala karşı ihanetle suçlanan prens, ülkesine geri döner ve babasına ne olduğunu açığa çıkarmaya çalışır, tabi küçük bir sorunu da vardır. Salgını önleyip, insanlarını kurtarmak!

Yayınlanma Yılı: (2019 – )
IMDb Puanı: 8,4/10 – 27.270 Oy
Oyuncular: Ji-Hoon Ju, Doona Bae, Kim Sungkyu
Tür: Aksiyon, Dram, Korku


Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo (2016–2017) IMDb: 8.4

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo – Kore Dizileri

Türkçe adı ‘sev beni’ olan filmin konusunda, 20’li yaşlarda halterci bir kızın spor akademisindeki yaşamı anlatılıyor. Kim Bok-Joo babası eski halterci olduğu için halterci olmuştur. İyi bir halterci olan Kim Bok-Joo babası ve amcasıyla beraber yaşar. Okuldan iki yakın arkadaşı vardır, sürekli onlarla beraberdir.

Yayınlanma Yılı: (2016–2017)
IMDb Puanı: 8,4/10 – 4.300 Oy
Oyuncular: Song-Kyoung Lee, Joo-Hyuk Nam, Jae-yoon Lee
Tür: Komedi, Romantizm


Prison Playbook (2017–2018) IMDb: 8.4

kore dizileri
Prison Playbook – En İyi Kore Dizileri

Beyzbol birinci ligine çıkmak üzere olan yıldız bir top atıcı hapse girer. Bu yeni dünyada yolunu bulmayı öğrenmek zorundadır. Kore dizileri arasındaki Prison Playbook yapımını Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Yayınlanma Yılı: (2017–2018)
IMDb Puanı: 8,4/10 – 1.473 Oy
Oyuncular: Hae-soo Park, Jung Kyung-Ho, Krystal Jung
Tür: Komedi, Dram


İmparatoriçe Ki (2013–2014) IMDb: 8.5

İmparatoriçe Ki
İmparatoriçe Ki – Kore Dizileri

Konusu: Türklerce adı sıklıkla duyulan Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığını 37 yıl boyunca yöneten İmparatoriçe Ki’nin hayatı konu edilmiştir.

Yayınlanma Yılı: (2013–2014)
IMDb Puanı: 8,5/10 – 1.554 Oy
Oyuncular: Ji-Won Ha, Hye-Rin Han, Jin-mo Ju
Tür: Aksiyon, Dram, Tarih


Healer (2014-2015) IMDb: 8.5

kore dizileri
Healer – Kore Dizileri

Kore dizileri arasında soluksuz izlenebilecek yapımlardan biridir. Kim Moon-Ho, bir gazetede muhabir olarak çalışmaktadır ve geçmişte yaşanmış gizemli bir olayı araştırmaktadır. İnternet gazetecisi olan Chae Young-Shin ile tanışır. Healer adını verdikleri Seo Jung-Hoo’nun da ekibe katılmasıyla olayların aydınlığa kavuşması sağlanacaktır. Dizi bence çok güzel, macera da var gizem de… Komedi türünü de barındırdığı için dizinin çok fazla hayran kitlesi oluşmuştur.

Yayınlanma Yılı: (2014-2015)
IMDb Puanı: 8,5/10 – 5.399 Oy
Oyuncular: Ji Chang-Wook, Park Min-Young, Tae-mi
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç


Stranger (2017 – ) IMDb: 8.6

Stranger
Stranger – Kore Dizileri

Stranger Konusu: En iyi kore dizileri arasında Netflix üzerinden izleyebileceğiniz yapım, empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı (Cho Seung-Woo) ile bir dedektifin (Bae Doo-Na), siyasi yolsuzluğu ortadan kaldırmak ve bir seri cinayet davası çözmek için birlikte çalışmasını konu almaktadır.

Yayınlanma Yılı: (2017 – )
IMDb Puanı: 8,6/10 – 4.587 Oy
Oyuncular: Seung-woo Cho, Doona Bae, Joon-hyuk Lee
Tür: Suç, Dram, Gizem


Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016) IMDb: 8.6

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo – Kore Dizileri

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo Konusu: En iyi kore dizileri arasında sayabileceğim fantastik ve tarih türlerini de barındıran güzel bir dizi. Güneş tutulması sırasında bir anda Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden, orada yaşamak zorunda kalan ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızın (IU) hikayesi anlatılmaktadır.

Yayınlanma Yılı: (2016)
IMDb Puanı: 8,6/10 – 4.454 Oy
Oyuncular: Joon-Gi Lee, Ji-eun Lee, Ha-Neul Kang
Tür: Dram, Fantastik, Tarih


The Lonely and Great God – Goblin (2016-2017) IMDb: 8.6

Goblin
Goblin – Kore Dizileri

Goblin Konusu: Kore dizileri arasında en yüksek izleme oranına ulaşmış konusuyla tüm dünyada da ilgi görmüştür. Goblin’in konusuna gelecek olursak, çok eskilerde o zamanların kralı tarafından Kim Shin (Goblin) adlı askerin göğsüne kılıç saplanmış ve ölümsüzlükle cezalandırılmıştır. Dizide Kim Shin ve kralın gelini Ji Eun-Tak arasındaki aşk ve macera konu alınmıştır. Goblin’in yani Kim’in bu ölümsüzlük cezasından kurtulması için yine bir Goblin tarafından göğsündeki kılıcın çıkarılması gerekmektedir. Goblin asırlardır beklediği gelinini bulunca onunla ve karşısına çıkan ölüm meleği ile aynı evde yaşamaya başlar. Sonrasını izlerken keşfedin.

Yayınlanma Yılı: (2016-2017)
IMDb Puanı: 8,6/10 – 10.222 Oy
Oyuncular: Yoo Gong, Go-eun Kim, Dong-Wook Lee
Tür: Komedi, Dram, Fantastik


Chuno – Slave Hunter (2010 – ) IMDb: 8.8

kore dizileri
Chuno – Slave Hunter – Kore Dizileri

Chuno (Slave Hunters) Konusu: Joseon Hanedanlığı var olduğu zamanda köle avcılarının dünyasını anlatan Kore dizilerinden biridir. Köleler (NOBİ olarak bilinir) varlıklı insanların hayatlarını kolaylaştırmak için yaşamaktadırlar. Bir gün bir köle avcısı Jang Hyuk yanlışlıkla suçlandıktan sonra kölelerin arasına düşen bir NOBİnin yani kaçak bir kölenin (veliaht prens olduğu ve bir komploya kurban gittiği söyleniyor) (Oh Ji-ho) izini bulmak için görevlendirilir. Chuno kaçak köleyi ararken hizmetçi olan sevdiği kadın’ı (Lee Da-hae) da bulmaya çalışır. Dizi bu aşk üçgeni içerisinde geçiyor. Büyük çaplı drama muhteşem görsellere sahiptir…

Yayınlanma Yılı: (2010– )
IMDb Puanı: 8,8/10 – 627 Oy
Oyuncular: Hyuk Jang, Ji-Ho Oh, Da-hae Lee
Tür: Aksiyon, Dram, Tarih


Crash Landing on You (2019–2020) 8.8

kore dizileri
Crash Landing on You – Kore Dizileri

Crash Landing On You diğer adıyla Love’s Emergency Landing Konusu: Yoon SeRi ailesinden ayrılıp, kendi yaşamını kendisi şekillendiren genç bir kadındır. Babası sahibi olduğu şirketin yönetimini Yoon SeRi’ye devretmeyi planlamaktadır. Yoon SeRi’de bu sırada yamaç paraşütü yapmaya gitmektedir. Havanın kötü olduğunu söylemelerine rağmen paraşütle havalanır ve rüzgarın etkisiyle, hiç tanımadığı bir yere iner. Kendisine geldiğinde nerede olduğunu anlamaya çalışırken karşısına bir asker çıkar ve ondan nerede olduğunu öğrenir. Güney Koreli Yoon SeRi, Kuzey Kore topraklarındadır. Kuzey Koreli bir asker olan Lee JungHyeok’la tanışır ve ondan yardım ister. Fakat Lee JungHyeok’u ikna etmek de evine dönmek de kolay olmayacaktır!

Yayınlanma Yılı: (2019–2020)
IMDb Puanı: 8,8/10 – 9.574 Oy
Oyuncular: Hyun Bin, Ye-jin Son, Ji-hye Seo
Tür: Komedi, Romantizm


It’s Okay to Not Be Okay (2020) 8.9

It's Okay to Not Be Okay
It’s Okay to Not Be Okay – Kore Dizileri

It’s Okay to Not Be Okay Konusu: Kore dizileri arasında 8,9 puanla ilgi çeken dizide, psikiyatri kliniğinde çalışan bir adamla (Kim Soo-Hyun) ile çevresi tarafından beğenilen ama asosyal olan (Seo Ye-Ji) etrafında dönmektedir. Adamın aşka zamanı yok, kadının ise aşktan haberi yok. Çift bir şekilde tanışırlar ve birbirlerini tanıdıkça tatmadıkları aşk duygusunu hissederler.

Yayınlanma Yılı: (2020)
IMDb Puanı: 8,9/10 – 6.558 Oy
Oyuncular: Soo-hyun Kim, Ye-ji Seo, Jeong-se Oh
Tür: Komedi, Dram, Romantizm


DEĞERLENDİRME

Kore dizileri arasında oluşturduğum listeyi umarım beğenmişsinizdir, dizi yorumları veya eklememizi istediğiniz önerileriniz olursa lütfen yorumlar bölümünde düşüncelerinizi yazınız, iyi seyirler. 🙂


Önerdiğimiz diğer dizi ve film listelerimize göz atın:

Arka Sokaklar Dizisinin Yeni Oyuncu Kadrosu İçinde 3 İsim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!