Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaSinemaDune 2 Ne Zaman Çıkacak? Dune 2 Oyuncuları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son Yazılar

Dune 2 Ne Zaman Çıkacak? Dune 2 Oyuncuları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

iMDB'de 8,0 puan alan Dune: Çöl Gezegeni, 2021 yılında yayınlandığında çok izlendi. Peki Dune 2 ne zaman çıkacak, oyuncuları, konusu nedir?

Dune: Çöl Gezegeni ya da Dune 1 olarak bilinen bilim kurgu filminin devamı niteliğinde vizyona girecek olan Dune 2, sinema severler tarafından merakla bekleniyor. Peki Dune 2 ne zaman çıkacak, oyuncuları, konusu nedir?

Dune 2, hikayenin geri kalanını anlatmak için Arrakis’e geri götürecek. Hayranlar, Dune1’in güçlü gişe performansından kısa bir süre sonra çıkan devam filminin onaylanması için uzun süre beklemek zorunda kalmadı.

Dune, 2022 ödüllerinde en iyi görsel efektler, kurgu ve sinematografi de dahil olmak üzere altı Oscar kazandı ve Denis Villeneuve’nin yüksek kalibreli vizyonunu etkili bir şekilde pekiştirdi (gerçi En İyi Film ve Uyarlanmış Senaryoyu kaçırdı).

Devam filminin duyurulmasına şaşırmadık, ancak Villeneuve Frank Herbert’in romanını ikiye böldüğü için ilk filmin büyük bir belirsizlikle bittiğini düşünürsek minnettarız. Aslında, Herbert’in romanının devamı olan Dune Messiah’ın bir uyarlaması için bir üçleme planı var. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği tamamen gizemini koruyor.

Ancak şimdilik Dune 2’ye odaklanıyoruz. İşte bilmeniz gereken her şey!

Dune 2 Ne Zaman Çıkacak? Vizyon Tarihi:

Dune 2, 1 Mart 2024’te vizyona girecek. ABD sinemalarında gösterime girdiği gün HBO Max’te yayınlanan ilk filmin aksine, devam filminin ABD’de özel bir gala gösterimi olması muhtemel.

İlk filmin vizyona girmesinden önce Eylül 2021’de konuşan Villeneuve, çok yakında ikinci bölümün çekileceğini duyurmuştu. “Bu büyüklükte bir filmde hızlı yol almak için hala setler hazırlamamız, kostümler yapmanız gerekiyor, bu yüzden aylardan bahsediyoruz” diye açıklamıştı.

Neyse ki, Empire Magazin‘e Şubat 2022’de verdiği demeçte, film “film büyük ölçüde tasarlandı” dedi. “Şu anda bize yardımcı olan şey, bir evreni ilk kez yeniden ziyaret etmem. Bu yüzden aynı ekiple çalışıyorum, herkes ne yapacağını biliyor ve nasıl görüneceğini biliyoruz” dedi.

“Film daha zorlu olacak ama nereye gittiğimizi biliyoruz. Ve senaryo yazılıyor. Bu yüzden kendime güveniyorum. Açıkçası şu anda benim için bilinmeyen tek şey pandemi.” diyerek zorlukları ifade etmişti.

Villeneuve ayrıca filmin çekimlerinin 2022 yazının sonunda başlayacağını da doğruladı. Dune filminin ikinci bölümünü heyecanla bekliyoruz.

Peki Dune 2 ne zaman çıkacak artık biliyorsunuz, peki ikinci bölümde kimler rol alacak?

Dune 2 Oyuncu Kadrosu: Kimler Rol Alıyor?

Teknik olarak hala oyuncu kadrosunun resmi onayını beklerken, devam filmi duyurusuna verilen yanıtlara bakıldığında herkesin geri dönmeye hazır olduğu görülüyor.

Timothée Chalamet‘i Paul Atreides olarak geri göreceğiz ve ikinci filmdeki yardımcı başrolü, Paul ilk filmin sonunda Chani ile tanıştıktan sonra İkinci Bölümde daha büyük bir rolü olacağını bildiğimiz Zendaya’nın Chani’si olacak.

Zendaya, Deadline’a verdiği demeçte, “Oynadığım karakterlerle ve bir şeyler öğrenebildiğim insanlarla kendimi geliştirmek istiyorum. Kitapları okuyan herkes, keşfedilecek ve uğraşılacak daha çok şey olduğunu bilir.”

Diğer geri dönüşler arasında Lady Jessica rolünde Rebecca Ferguson, Stilgar rolünde Javier Bardem, kötü Baron Harkonnen rolünde Stellan Skarsgård ve Baron’un yeğeni Glossu Rabban (diğer adıyla Canavar) rolünde Dave Bautista yer alacak.

Zendaya gibi, Bardem de devam filminde daha büyük bir role sahip olacak çünkü Vanity Fair‘e verdiği demeçte, devam filmi rolünün Villeneuve tarafından kendisine verildiğini açıkladı.

Javier Bardem, Yönetmen Villeneuve’nin ‘Kitabın ikinci kısmı gibi rol daha büyük olacak ve eğer istersen bunda rol almanı çok isterim.’ dediğini, ayrıca kendisinin de cevap olarak ‘Tabii ki istiyorum. İkinci bir film olsun ya da olmasın umurumda değil’ dedim.

Ancak Oscar Isaac‘i Duke Leto Atreides olarak, Jason Momoa‘yı Duncan Idaho olarak veya Babs Olusanmokun‘u Jamis olarak görmeyi beklemeyin, çünkü hepsi ilk filmde öldürüldüler.

Kitap okuyucuları, Momoa’nın serinin ilerleyen bölümlerinde Duncan Idaho olarak geri dönme potansiyeli olduğunu bilecek, bu yüzden kim bilir, belki Villeneuve bu devam filmine uymanın bir yolunu bulur.

Editör Joe Walker, Collider‘a “Kitabı bilenler, örneğin Duncan Idaho’nun yeniden ortaya çıktığını biliyorlar, bu yüzden film tamamlanana kadar kimse bunu bilemez” dedi.

Josh Brolin’den Gurney Halleck ve Stephen McKinley ve Henderson’dan Thufir Hawat’ın kaderi, House Harkonnen’in Arrakis’e saldırısından sonra havada kaldı. Yine, kitap okuyucuları onlara ne olduğunu bilebilir, ancak şimdilik gelecek olaylar için spoiler vermekten kaçınacağız.

Elvis’in yıldızı Austin Bulter’ın canlandırdığı Baron’un diğer yeğeni Feyd-Rautha ile tanışacağımız için oyuncu kadrosu arasında yeni yüzler de olacak. Christopher Walken, İmparator’un yanı sıra oyuncu kadrosuna katıldı.

Marvel‘dan Florence Pugh, Prenses Irulan Corrino’yu oynamaya hazırlanıyor.

Dune 2 Konusu: Dune 2. bölümü ne hakkında olacak?

İlk film, Herbert’in kitabının yarısından biraz fazlasını kapsıyordu ve Paul ve Lady Jessica’nın Fremen’e kabul edilip Stilgar’ın evine giderken sona eriyor.

Atreides Hanedanı büyük ölçüde yok edilmişken, devamında onlar İmparatorluğa karşı olacaklar, burada Paul’ün İmparatorluğa karşı bir isyana öncülük ederken geleceğine dair vizyonlarının daha fazlasının hayata geçtiğini göreceğimizden eminiz.

Paul’ün kehanet yeteneği sayesinde, ilk film, Chani ve Arrakis’in Fremenleri ile bağlantılı olabilecek nihai kaderiyle mücadele ederken karakterin geleceğine dair heyecan verici teaserlar içeriyordu.

İncelememizde belirttiğimiz gibi, ilk bölümde, dünya inşası açısından ağır yükü kaldırmak zorunda kaldı. Villeneuve için, bu temel çalışma ilk film için “zor bir görevdi”, ancak artık yapıldığına göre, İkinci Bölüm “çılgın bir oyun alanı” haline geliyor.

Villeneuve, devam filminin yukarıda bahsedilen Feyd-Rautha da dahil olmak üzere “bu ayrıntıların bazılarına biraz daha derine ineceğini” söyledi. “Satranç oyunu gibi” dedi. “İkinci bölümde bazı yeni karakterler tanıtılacak.”

Devam filminin “çok daha fazla Harkonnen malzemesi” içereceğini söylüyor.

Herbert, orijinal Dune romanına beş devam kitabı yazdı, bu yüzden Dune 2 son olmayabilir. Villeneuve zaten potansiyel olarak Dune Messiah’ı ekrana getirmeyi düşünüyor olsa da, henüz kendisinin çok ötesine geçmiyor.

Dune 2 Fragmanı: Dune 2. bölümüne ait trailer var mı?

Dune 2 Fragmanları


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!