Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaKafeDünyanın En Güzel 100 Kadını Adayları Arasındaki Türk Güzellerimiz

Son Yazılar

Dünyanın En Güzel 100 Kadını Adayları Arasındaki Türk Güzellerimiz

Amerika merkezli internet sitesi ‘Top Beauty World’’ün her yıl düzenlediği anketlerle belirlediği ve bu yıl 2020’nin ‘En Güzel 100 Kadını’nı seçmek için başlattığı oylama 31 Ekim 2020’de tamamlandı. Dünyanın en güzel kadınları arasındaki Türk kadınlar kaçıncı sırada?

Sonuçlar açıklandı, işte listedeki Türk Kadınlar ve sıraları:

Beren Saat ve Ayça Ayşin Turan adaylar arasındaydı, fakat ilk 100’e giremediler.


Hande Erçel – 1. Sırada

Hande Erçel, 24 Kasım 1993 tarihinde Bandırma’da dünyaya gelmiştir. Hande Erçel, 1.76 metre boyunda, 50 kilo ve Akrep burcudur. imar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde eğitimini sürdüren Hande Erçel, 2012 yılında Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de düzenlenen Miss Civilization of the World adlı yarışmada ikinci olmuştur.

dünyanın en güzel kadını adayı hande erçel

Tuba Büyüküstün – 29. Sırada

Tuba Büyüküstün sık sık magazin gündeminde kendine yer buluyor. Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Üniversiteyi bitirdikten sonra yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı.

dünyanın en güzel kadını adayı tuğba büyüküstün

Fahriye Evcen – 45. Sırada

Fahriye Evcen Özçivit, 4 Haziran 1986 yılında Solingen Almanya’da dünyaya gelmiştir. Anne tarafından Çerkes kökenli, baba tarafından Kavala göçmenidir. Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okurken dizi teklifleri alınca, okulu dondurup annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezundur.

dünyanın en güzel kadını adayı fahriye evcen

Demet Özdemir – 75. Sırada

26 Şubat 1992 tarihinde Kocaeli’nde dünyaya gelen Demet Özdemir, üç çocuklu bir ailenin en küçüğü çocuğudur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra dansa yönelen Özdemir, aldığı dans eğitiminin ardından ünlü şarkıcı Bengü’nün dans ekibinde yer alıp daha sonra Efes Kızları kadrosunda Dans etmeye başlamıştır.

dünyanın en güzel kadını adayı demet özdemir

Elçin Sangu – 83. Sırada

Elçin Sangu 13 Ağustos 1985’de İzmir’de doğdu. Türk oyuncu ve mankendir. Televizyon reklamlarında ve kampanyalarda yer almasıyla Türkiye’de en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerden birisi oldu. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Mersin Üniversitesi’nde Opera bölümünde okudu. Televizyon dizilerinde yer almadan önce bir sahne oyuncusuydu.

dünyanın en güzel kadını adayı elçin sangu

Neslihan Atagül – 89. Sırada

Annesi Beyaz Rus, babası Çerkes kökenlidir. 2005 yılında Erberk Ajans’a kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra bir reklam filminde oynamıştır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde okumaktadır. Neslihan Atagül Doğulu, oyunculuk hayatına ilk kez 2006’da Yaprak Dökümü dizisinde Deniz karakteriyle adım atmıştır.

dünyanın en güzel kadını adayı neslihan atagül

BEREN SAAT VE AYÇA AYŞİN TURAN, İLK 100’E GİREMEDİ


Beren Saat

Beren Saat, 26 Şubat 1984 yılında Ankara’da doğdu. Baba tarafından aslen Gümüşhane’lidir. Beren Saat 1,67 metre boyunda, 53 kilo ve Balık burcudur. Beren Saat üniversite öğrenimini Başkent Üniversitesi’nde gördü.

dünyanın en güzel kadını adayı beren saat

Ayça Ayşin Turan

Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 tarihinde Sinop’da dünyaya geldi. Babası Kastamonulu annesi ise Sinopludur. Ayça Ayşin Turan kimdir, devamı burada.

dünyanın en güzel kadını adayı ayça ayşin turan

Dünyanın En Güzel Kadını Listesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Mutlaka bilinmesi gereken IQ ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

 • Dünyanın En Güzel Kadınları
 • CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Latest Posts

  -REKLAM-

  Bunları Kaçırmayın!