Ana Sayfa Soru - Cevap Dünyanın En Pahalı 30 Arabası ve Teknolojileri

Dünyanın En Pahalı 30 Arabası ve Teknolojileri

Yollarda görmeye hiç alışık olmadığımız dünyanın en pahalı arabaları, biraz kıskançlığa sebep olabilir. İşte teknolojileri ve fiyatları ile göz dolduran dünyanın en hızlı, lüks ve en şık süper hızlı arabaları.

0
113
dünyanın en pahalı arabaları

Üst düzey hiper arabalar ve süper hızlı süper arabalar söz konusu olduğunda, akla ilk olarak birkaç şirket gelir: Diğerleri arasında Bugatti, Ferrari, Koenigsegg ve Pagani gösterilebilir. Bu üreticiler, en zengin müşterilerine en hızlı, en az üretilen, en güzel ve bu durumda gezegendeki en pahalı arabaları genişleterek, süper araba ve hiper araba alanında en iyi şirketler olarak yerlerini sağlamlaştırdılar. Peki dünyanın en pahalı arabaları hangileridir? Cevap için yazımızı okumaya devam edin.

Ulaşılması en zor olan bu araçlardan hangisinin en pahalı olduğunu bulmak için fiyat sayfalarını inceledik ve hepsi 1 milyon dolar veya daha fazla değerde 30 araba ortaya çıkardık. Grup, hibrit Ferrari üstü açılır arabaları, bir Amerikan hız kralı ve kraliyet için yapılmış iki adet türünün tek örneği Rolls-Royce arabasını içeriyor.

Ancak şunu da belirtelim: Burada belirtilen fiyatlar, araçların yeni olduklarındaki fiyatlarıdır. Bu nedenle, Ferrari 250 GTO gibi müzayede arabalarını veya aşırı pahalı ikinci el satışları saymıyoruz.

Unutmamanız gereken noktalardan biri de bu araçların sınırlı sayıda üretilmesidir. Fiyatlarının yüksek olmasının en önemli sebeplerinden biri de bu dur. Hadi isterseniz şimdi dünyanın en pahalı arabaları hangileriymiş bir bakalım.

Drako GTE

30. Dünyanın en pahalı arabaları arasında Drako GTE, kelimenin tam anlamıyla bir süper sedandır. Tamamen elektrikli bir güç aktarma sisteminden 1.200 beygir gücü ve 8,800 Nm torku bir araya getiren GTE, sadece 2.0 saniyede 100 Km hıza ulaşabilir ve saatte 206 mil hıza ulaşır. Bu aile dostu roketin maliyeti harika bir 1,2 milyon dolar.

Mazzanti Evantra Millecavalli

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.