3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaIqDünyanın En Yakışıklı Erkeği

Son Yazılar

Dünyanın En Yakışıklı Erkeği

Mitolojik efsanelere göre erkeklerin Mars gezegeninden geldiği söylenir, evet bu doğru olabilir çünkü Mars gerçekten güzel bir gezegen. Fakat erkekler için güzel değil, yakışıklı sıfatı kullanılmakta. Peki dünyadaki 3,5 milyar erkek nüfusu içinde dünyanın en yakışıklı erkeği yarışması hangi kriterlere göre yapılıyor, gelin önce yazımıza bununla başlayalım.

DÜNYANIN EN YAKIŞIKLI ERKEĞİ NASIL SEÇİLİYOR?

Popülerlik, yüz özellikleri, zenginlik, genetik, zeka, vücut güzelliği vb. bunlardan sadece bazılarıdır.

Orlando Bloom, Jamie Dornan, Pharrell Williams, Justin Trudeau gibi birçok ünlü kişiler ve Omar Borkan Al Gala, Godfrey Gao ve Noah Mills gibi erkek modeller var.

Bu kriterlere göre belirlenen ve sadece kullanıcı oylarıyla seçilmiş olan dünyanın en yakışıklı erkeği 2022 listemize geçelim.

DÜNYANIN EN YAKIŞIKLI 10 ERKEĞİ 2022

10. Chris Evans

dünyanın en yakışıklı erkeği
Chris Evans – Dünyanın En Yakışıklı Erkeği

Marvel filmleri arasında en yakışıklı aktör sanırım Chris Evans! Peki Hollywood film endüstrisinde en yakışıklı Chris kim? Chris Pratt, Chris Evans ve Chris Hemsworth arasında seçim yapmak tıpkı elma ve portakal arasında seçim yapmaya benziyor. Chris Evans, kışkırtıcı bir görünüme sahip, onu dünyanın en yakışıklı erkeği listesine yerleştiren harika bir adam. Mavi gözleri ve güzel vücut hatları, farklı saç modelleriyle öne çıkan en etkileyici ve çekici özelliği.

9. Bradley Cooper

en yakışıklı erkekler
Chris Evans – Dünyanın En Yakışıklı Erkeği

Bradley Cooper, People’s Magazine’in “Yaşayan En Seksi Adam” listesine 2011 yılında girmişti. Kadınlar mavi gözlerini, özellikle gülümsediğinde Ryan Gosling etkisine benzer şekilde baştan çıkarıcı olarak tanımlıyor. Hangover gibi filmlerinden bu yana Brad, dünyanın en yakışıklı erkeği listesine kalıcı bir giriş yapmışa benziyor. Cooper’ın ilişki geçmişinde Suki Waterhouse, Zoe Saldana, Jennifer Lopez, Renée Zellweger, Jennifer Esposito ve Isabella Brewster gibi dünyanın en güzel kadınlarından bazıları var. Kadınlar neden Bradley Cooper’ı seviyor diye merak edebilirsiniz. Aslında Bradley birkaç dil konuşuyor. Bu dillerden biri de Fransızca. Bu adam sadece romantik bir dille konuşmakla kalmaz, yemek pişirebilir de! Ne yazık ki, 2019’da Cooper ve güzel Rus kız arkadaşı Irina Shayk, dört güzel yılın ardından ilişkilerini sonlandırdı. Tabi diğer kadınlar bundan çok memnun olmuşlardır.

8. Henry Cavill

Dünyanın en yakışıklı erkeği listemizdeki Henry Cavill, Man of Steel (2013), Batman v Superman (2016), Justice League (2017) ve The Witcher (2019) gibi filmleriyle oldukça popüler bir aktör. Cavill, 2020 filmi Enola Holmes‘da Sherlock Holmes olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak Henry, Superman olarak kaşımıza çıkarak tanınmıştı.

7. David Beckham

dünyanın en yakışıklı erkeği
David Beckham – Dünyanın En Yakışıklı Erkeği

Uluslararası üne sahip, emekli olup da halen dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen David Beckham’ı tanımayan yoktur sanırım. People’s dergisi tarafından “Yaşayan En Seksi Adam” seçildi. Dört çocuk babası olan bu efsanevi futbol yıldızı, pop yıldızı ve moda tasarımcısı Victoria Beckham’ın kocasıdır. Pepsi, Adidas ve Giorgio Armani’nin iç çamaşırı reklamlarında boy gösterdi. İronik olarak, kendisini asla “çekici, seksi bir insan” olarak düşünmediğini her fırsatta dile getirse de dünyanın en yakışıklı erkeği listesinde her zaman yer almayı başardı.

6. Idris Elba

Elba, 2018’de People’s Magazin dergisinde dünyanın en yakışıklı erkeği listesinde boy gösterdi. Diğer olağanüstü yakışıklı erkekler, Adam Levine, The Rock, David Beckham, Matthew McConaughey ve Hugh Jackman gibi yakışıklıların arasındaki yerini aldı. İdris Elba’yı, bir çok moda dergisinde mutlaka görmüşsünüzdür. Aynı zamanda az kalsın James Bond rolü ile sinemada izleyecektik. Fakat son anda başka bir aktörün seçilmesi ile bunu başaramadı.

5. Keanu Reeves

dünyanın en yakışıklı erkeği
Keanu Reeves – Dünyanın En Yakışıklı Erkeği

Keanu Reeves’i televizyonda ilk defa görmemizin üzerinden neredeyse 30 yıl geçti. Beyrut’ta doğmuş ve İngiliz-Portekiz-Çin-Hawai kökenli biri olarak, geçmişi hakkında bilinen çok az detay var. Çünkü Keanu, özel hayatı ile ilgili bilgileri neredeyse hiç paylaşmıyor. Dünyanın en yakışıklı erkeği olarak gösterilmesinin sebeplerinden bazıları sadece yakışıklılığı değil, halen genç görünmesi, oyunculuk becerileri ve elbette alçakgönüllü kişiliği olabilir. Ancak hayranların onu keşiş gibi sakin görünümü, hafif dalgalı düz saçları ve çok sevimli karakteriyle (sadece gözlerine bakın) bilerek veya bilmeyerek sevdiklerini inkar etmek mümkün değil.

4. Hrithik Roshan

Hrithik Roshan, özellikle zorlu rolleri canlandırmasıyla tanınan, Hint film endüstrisinde ünlü bir aktördür. Roshan, genetik olarak inanılmaz bir boya, bir fitness modeli gövdesi ve büyüleyici bir kişiliğe sahip. Hrithik, yaşayan en seksi ve en ateşli erkek gibi görülüyor ve sürekli olarak en yakışıklı Hintli olarak derecelendiriliyor. Ela gözleriyle, sadece yetenekli yakışıklı bir oyuncu değil, aynı zamanda dünya çapında bir dansçı ve bazı dans hareketleri kesinlikle delice. Muhtemelen bu listedeki herkesten en kaslı vücuda sahip olduğunu söyleyeceğim. Bu Bollywood oyuncusu, resmi olarak “Yunan Tanrısı” olarak anılması gereken tüm özelliklere sahip.

3. Tom Cruise

Tom Cruise’u Görevimiz Tehlike film serisindeki Ethan Hunt rolüyle tanıyoruz. Kendisi tanınmış bir Amerikalı aktör ve yapımcı. Tom Cruise genellikle dünyanın en yakışıklı erkeği listelerinin başında gelir. 3 Temmuz 1962 doğumlu olan bu yaştaki biri için bence büyük başarı.

2. Brad Pitt

‘Sanki sen de Brad Pitt’sin’ cümlesi Türkler arasında cümle arasında en sık kullanılan tabirlerden biridir. Yüz hatları, fiziği ve oyunculuk başarıları ile dünyanın en yakışıklı erkeği listesine Brad Pitt değil de Can Yaman mı girecek!

1. Robert Pattinson

İşte dünyanın en yakışıklı erkeği olarak seçilen Robert Pattinson. Robert Pattinson, yüz plastik cerrahı Dr Julian De Silva‘nın “mükemmel yüzü” neyin oluşturduğuna dair bilimsel araştırmasının ardından 2020 yılında dünyanın en yakışıklı adamı seçildi. Dr Silva’ya göre fiziksel yüz boyutları, Beauty Phi’nin Yunan Altın Oranına göre %92,15 oranında uymakta.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Mutlaka bilinmesi gereken IQ ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!