Ana Sayfa Iq Dünyanın En Zor Bilmecesi Sayılan Bu 15 Soruyu Çözebilir misin?

Dünyanın En Zor Bilmecesi Sayılan Bu 15 Soruyu Çözebilir misin?

Zeka oyunlarını ve zorlu bilmeceleri kim sevmez ki? Sizlerle dünyanın en zor bilmecesi olarak nitelenen 15 soruyu paylaşacağım.

0
1797
dünyanın en zor bilmecesi

Zeka oyunlarını ve zorlu bilmeceleri kim sevmez ki? Zor bilmeceleri çözme konusunda zaten bir uzman olduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi bunlarla test edin ve öğrenin! İşte bu sebeple sizlerle dünyanın en zor bilmecesi olarak nitelenen 15 soruyu paylaşacağım. Merak etmeyin, cevapları da vereceğim.

Ağızsız konuşur, kulaksız duyarım. Bedenim yok ama rüzgarla canlanıyorum. Ben neyim?

dünyanın en zor bilmecesi

Dünyanın en zor bilmecesi olarak nitelenen bu soru, kulakları ve ağzı düşünmeniz için sizi kandırmaya çalışıyor. Sizi geniş düşünmeye ve gerçeklerden kaçınmaya teşvik etmek için ise rüzgar kelimesini vererek küçük bir ipucu almanızı sağlıyor.

Cevap: Bir yankı.


Sen benim ömrümü saatlerle ölçüyorsun ve ben sana ömrüm süresince hizmet ediyorum. Zayıfken hızlı, şişmanken yavaşım. Rüzgar benim düşmanım. Ben neyim?

Zor bilmeceler sizi yanıltmak ister ve bunu sizi her açıdan ayrıntılarla boğarak yapar. Büyük ipucu olarak rüzgar kelimesi veriliyor. Rüzgar en çok neyi tehdit eder? Belki ateşi!

Cevap: Bir mum.


Şehirlerim var ama ev yok. Dağlarım var ama ağaçlarım yok. Su var ama balık yok. Ben neyim?

dünyanın en zor bilmecesi

Dünyanın en zor bilmecesi dense de aslında cevabı çok kolay. Bu bilmece kafanızı karıştırmayı ve eksik olan şeylere odaklanmanızı sağlamayı amaçlıyor: evler, ağaçlar ve balıklar. Cansız bir şey hakkında düşünmeniz gerektiğini tahmin edebilirsiniz.

Cevap: Bir harita.


Her iki ayın başında veya sonunda görülemeyen, Nisan ve Kasım ortasında görülen nedir?

Bu bilmece, bir takvime bağlı hava durumu, tatiller veya diğer olaylar hakkında düşünmenizi sağlamaya çalışıyor. Ama aslında cevap sorunun içinde, apaçık size bakıyor.

Cevap: “S” harfi.


Madenden geliyorum ve her zaman odunla çevriliyim. Herkes beni kullanıyor. Ben neyim?

dünyanın en zor bilmecesi

Maden fikri sizi kömüre veya elmasa götürebilir. Odun detayı en iyi ipucunuz. Bu bilmece zorlu bir bilmecedir, ancak odun bunu cevaplamanıza yardımcı olabilir.

Cevap: Kurşun kalem.


Bir kızın kız kardeşleri kadar erkek kardeşi vardır, ancak her erkek kardeşin kız kardeşlerinin yalnızca yarısı kadar erkek kardeşi vardır. Ailede kaç erkek ve kız kardeş var?

Dünyanın en zor bilmecesi bu mudur bilmem ama, en çok kafa karıştıran olduğu kesin. Bu hileli soru, cevabı bulmaya çalışırsanız, kafanızın karışması için bir sürü yol sunar. Anahtar, basit tutmaktır. Kız ve erkek kardeşleri toplam ve kendi kardeş sayılarına göre saydığınızdan emin olun. O zaman cevap biraz daha kolaylaşıyor.

Cevap: Dört kız ve üç erkek kardeş.


Adını söyler söylemez kaybolan nedir?

dünyanın en zor bilmecesi

Bunun gibi zor bilmeceler, mantıklı veya basit bir şekilde düşünmenizi gerektirir. Aynı zamanda, kaybolan bir şey kavramıyla kavramsal bir metafor kullanıyor. Cevap çok basit görünüyor ama siz anlayana kadar değil!

Cevap: Sessizlik


A, B’nin kardeşidir. B, C’nin kardeşidir. C, D’nin babasıdır. Peki, D’nin A ile ilişkisi nedir?

Bilmeceler, düşünce treninizi dağınık yönlere göndermeye çalışır. Net kalmaya çalışın ve sadece mantığı takip edin. “Selçuk Amca” veya “Dürdane Teyze” gibi isimler için harfleri yer tutucu olarak kullanmak, basit ilişkilerin zor görünmesini sağlar.

Cevap: A, D’nin amcasıdır.


Bu kombinasyondaki sonraki üç harf nedir? BİÜDBAY???

dünyanın en zor bilmecesi

Bu süper zor soru, harfler arasındaki ilişkiyi belirlemenizi istiyor. Rastgele görünüyorlar: dört sessiz harf, 3 sesli harf, sonunda ki Y çok manidar. Ne anlama gelebilirler? Bu durumda, sizi daha da yakınlaştıracak ortak kelime dizileri düşünün. Ama yine de çözüme ulaşmak neredeyse imkansız görünüyor.

Cevap: S D O (Her harf yazılı sayılardaki ilk harfi temsil eder: BİÜDBAY??? Bir, İki, Üç, Dört, Beş, vb.).


Bu sana ait, ama herkes onu kullanıyor.

Bu bilmecenin anahtarı, gerçek bir nesneden başka bir şey düşünmektir. Bu konuda kavramsallaşmak için eleştirel düşünme becerilerinizi kullanın.

Cevap: Adınız.


İlk olarak, bulutların rengini düşünün. Ardından, karın rengini düşünün. Şimdi, parlak bir dolunayın rengini düşünün. Şimdi çabuk cevap verin inekler ne içer?

dünyanın en zor bilmecesi

Bu kesinlikle dünyanın en zor bilmecesi değil, fakat kafa karıştırıcı. Bazı bilmeceler, beyninizi bir dizi ilişkilendirmeye sokarak çalışır, böylece kilitlenirsiniz ve alternatifler düşünemezsiniz. Bu bilmeceye dikkat edin. Soru, gerçekten düşünmeniz istenen renkle bağlantılı mı? Çoğu insan beyaz renge koşullandıkları için ineklerin süt içtiğini söyleyebilir.

Cevap: Su.


Sözlükte hangi kelime her zaman yanlış yazılmıştır?

Zor bilmeceler, kelime oyunlarının ne derece iyi yapıldığıyla ilgilidir. Bunun o kadar kolay bir cevabı var ki, sizi karmaşık bir şekilde düşünmeye sevk ederek sizi çıldırtabilir.

Cevap: “Yanlış.”


Baban senin arkanda dururken sen fiziksel olarak nasıl arkasında durabilirsin?

dünyanın en zor bilmecesi

Bu tür çok zor bilmece için, kafanızdaki fiziksel ilişkiyi gerçekten planlamak için elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz – eğer yapabilirseniz dünyanın en zor bilmecesi diye bir şey olmadığını çabuk kavrayabilirsiniz! Bu bilmece, imkansızlıklar hakkında düşünmeniz için sizi kandırmaya çalışıyor.

Cevap: Babanızla sırt sırta durarak.


Üç farklı doktor, Yasin’in erkek kardeşleri olduğunu söyledi ancak Yasin, erkek kardeşi olmadığını iddia ediyor. Kim yalan söylüyor?

Yasin elbette erkek kardeştir, zaten kafayı karıştıran nokta bu oluyor. Sadece kardeş kelimesi kullanılsa, zor bilmecenin bir anlamı olmayacaktı.

Cevap: Üç doktor Yasin’in kızkardeşleri olduğu için kimse yalan söylemiyor.


İnsanların isimleri ile ne içtiklerine dikkat edilmesi gereken zorlu bilmece!

dünyanın en zor bilmecesi

Bilmece: Ayça, Abbas ve Ajda kahve içiyorlar. Musa, Ahmet ve Selman soda içiyor. Bu kalıbı izleyen Adasu kahve mi yoksa soda mı içer?

Cevap: Kahve, tıpkı diğer iki a’lı isimler gibi. (Bir “a” olanlar soda içiyor.).


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Mutlaka bilinmesi gereken IQ ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz