in

KızgınKızgın

Emine Erdoğan Çantası Siyasetin Gündeminden Düşmüyor

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Emine Erdoğan çantası üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile girdiği polemik devam ediyor. Gündem olan çantanın markası ve fiyatı nedir?

emine erdoğan çantası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot çağrısı yapması sonrası Emine Erdoğan’ın sahibi olduğu iddia edilen Fransız markalı çantası gündeme oturdu. Peki Emine Erdoğan’ın olduğu iddia edilen çantası fiyatı kaç lira, markası nedir, gerçek mi taklit mi? İşte Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’ı karşı karşıya getiren Emine Erdoğan çantası olayı!

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Eren Erdem, Emine Erdoğan Hanımefendinin ismini anmadan Hermes marka çantasını hatırlatarak “Pahalı çantalarıyla bilinen “Hermes” markası, 1837’de Fransa’da kuruldu… Yani bir Fransız markası. Bilmem anlatabildim mi?” dedi.

Eren Erdem: emine erdoğan çantası

Emine Erdoğan’ın olduğu iddia edilen Fransız marka çantası ve pahalı fiyatı haberlere de gündem olmuş, bu ve buna benzer haberler için de erişim yasağı getirilmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarını boykot çağrısı üzerine “Emine Hanım’ın bir çantası var onu da Saray’ın bahçesinde yaksın” demişti. Erdoğan ise dün partisinin grup toplantısında “Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma” diye yanıt vermişti.

bilale anlatır gibi anlatmak

Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarını boykot çağrısı üzerine “Emine Hanım’ın bir çantası var onu da Saray’ın bahçesinde yaksın” demişti. Erdoğan ise dün partisinin grup toplantısında “Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma” diye yanıt vermişti. Peki söz konusu Fransız malı olduğu iddia edilen Emine Erdoğan çantası gerçekten Fransız malı mı, kaç lira ve bu çanta gerçekten Emine Erdoğan’da mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan’ın olduğu iddia edilen Fransız marka çantanın varlığı ya da yokluğu ile ilgili açıklama yapmazken Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklama daha yaparak ‘Saray sosyetesi diye bir sınıf çıktı ortaya. Yeter artık ya… Sen taşıyacaksın 50 bin dolarlık çantayı, ben ağzıma bant çekeceğim! Niçin? Hangi gerekçeyle? Benimle konuş… Seninle konuşuyorum, cesaretin varsa gel, yüreğin varsa gel. Boyun var, posun var. Niye karşıma çıkmıyorsun? Gel benimle hesaplaş.‘ ifadelerini kullandı.

HERMES Çanta Fiyatı

Çantanın fiyatı sadece 37,082 euro. Yani bugünün 9,75’lik kuruyla yalnızca sadece ve sadece 361,549.5 Türk Lirası. Yani 156 asgari ücrete denk geliyor.

emine erdoğan çantası
Hermes Çanta Fiyatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan’ın olduğu iddia edilen Fransız HERMES marka çantanın gerçek markasını ve fiyatını açıklayıp açıklamayacağı merak konusu olurken, olay çanta ve fiyatının daha uzun süre gündemde kalacağı malum!


Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

Loading…

0
Ekonomik Güven Endeksi Yükseldi

Berat Albayrak: ‘Ekonomik Güven Endeksi Yükseldi’

emine erdoğan çakma çanta

Hürriyet Yazarı Hande Fırat: ‘Emine Erdoğan Çakma Çanta Kullanıyor’