3.3 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGoygoyEmre Cemil Ayvalı: 'İzlerken kudurdukları videoyu silmemizi istiyorlar. Şaka gibi:)' dedi. SİLDİ!

Son Yazılar

Emre Cemil Ayvalı: ‘İzlerken kudurdukları videoyu silmemizi istiyorlar. Şaka gibi:)’ dedi. SİLDİ!

Katıldığı bir programda “FETÖ ile beraber hareket ettik” açıklaması ile gündem olan Emre Cemil Ayvalı AKP’nin çizgi filmi yayınlandıktan sonra ‘İzlerken kudurdukları videoyu silmemizi istiyorlar. Şaka gibi:)’ dedi. Çizgi film AKP’nin resmi twitter hesabından kaldırıldıktan sonra, Emre Cemil Ayvalı twitter hesabından bu yazısını kaldırmak zorunda kaldı. Emre Cemil Ayvalı çizgi film paylaşımını sildiği gözlerden kaçmadı.

AKP’nin CHP’ye yönelik hazırladığı “Yalan üretim merkezi” çizgi filmi tartışılmaya devam ediliyor.

AKP Medya ve Tanıtım Başkanlığı’nın hazırlattığı “Yalan Üretim Merkezi” notuyla CHP’yi hedef aldığı çizgi film, dün AKP’nin resmi hesabından silindi. Videonun ardından özellikle 128 milyar dolar ve kendi şirketinden bakanlığa dezenfektan satan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başta olmak üzere birçok tartışma yeniden alevlenmişti.

ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERDİ

Habertürk’te Hülya Hökenek’in sunduğu “Enine Boyuna” programına konuk olan gazeteci Hadi Özışık, çizgi filmin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok kızdırdığını ve Erdoğan’ın AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a sert tepki gösterdiğini kaydetti.

Özışık, “Kesin olmayan ve aldığım bir bilgiye göre Sayın Erdoğan bu paylaşımı beğenmemiş, sevmemiş. Çok sert tepki gösterdiğini duydum” dedi.

NELER YAŞANDI?

24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen AKP 7’nci Olağan Kongresi sonrası, Medya ve Tanıtım Başkanı görevini Mahir Ünal’dan teslim alan İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın hazırlattığı video tartışma yaratmıştı.

Büyük bir kampanyayla duyurulan çizgi filmi AKP’nin kritik isimlerinin paylaşmaması dikkat çekti.

Tartışmaları yeniden başlatan videoda AKP’nin Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın da imzası bulunuyordu.

Ayvalı, “FETÖ ile beraber hareket ettik” açıklaması ile tartışma yaratmıştı. Ayvalı’nın kaldırılan çizgi film ile birlikte bir tweetini sildiği de ortaya çıktı. Tweette Ayvalı “İzlerken kudurdukları videoyu silmemizi istiyorlar. Şaka gibi:)” ifadeleri yer alıyordu.

DAĞ’DAN AÇIKLAMASINDA NE SÖYLEDİ?

Video silindikten sonra Dağ, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları belirtmişti:

“Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu. Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz. Çünkü biz sadece gerçeklerle konuşuyoruz.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer GOYGOY yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!