Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaDiziTürkiye'de En Çok İzlenen 35 Yabancı Dizi Önerisi

Son Yazılar

Türkiye’de En Çok İzlenen 35 Yabancı Dizi Önerisi

Türkiye'de son zamanlarda yerli ve yabancı en çok izlenen diziler veya izlenmesi gereken diziler listemizi güncelledik, işte önerilerimiz.

Televizyon başında zaman geçirmeyi sevmiyor olabilirsiniz, aynı benim gibi. Fakat aşağıda sizlerle paylaşacağım en çok izlenen diziler veya izlenmesi gereken diziler arasından en az beşini izlemediyseniz, Türkiye gündemini de hiç takip etmiyorsunuz demektir. Ülkemizi kasıp kavuran, izlenme rekorları kıran en çok izlenen yabancı diziler listemize göz atıp, izlemenizi öneririz.

En Çok İzlenen Yabancı Diziler

IMDb puanı 7.8 ve üzeri olan yabancı diziler sıralaması yazımızı mutlaka okumuşsunuzdur. Bu sayfamızda ise Türkiye’de en çok izlenen diziler veya izlenmesi gereken diziler listemizi yine IMDb puanları, oyuncuları, fragmanları ve türlerine kadar seninle detaylı şekilde paylaşıyoruz.

İzlenmesi Gereken Diziler


35. Ratched

Ratched, ruh sağlığı hastanesinde hemşirelik yapan Mildred isimli genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Kendisine çalışabileceği bir iş arayan Mildred, psikiyatri hastanesine kabul edilir. Fakat bu hastanede yapılmaması gereken izinsiz deneyler gerçekleştirilmektedir. Fakat Mildred de sanıldığı kadar masum değildir! Ratched dizisi, online film ve dizi izleme platformu Netflix’in 2020’de en çok izlenen yeni yapımı oldu: Ratched Eylül 2020’de yayınlanmıştı ve ilk ayında 48 milyon Netflix abonesi tarafından izlendiği belirtildi.

Yayınlanma Yılı: 2020
IMDb Puanı: 7.3/10 – 65.054 Oy
Oyuncular: Sarah Paulson, Finn Wittrock, Cynthia Nixon
Tür: Dram, Suç, Gizem


34. Messiah

Orta Doğu bölgesinde esrarengiz bir adam ortaya çıkar. Kimisine göre mucizeler yaratıyor diye Hz. İsa Mesih olduğuna inanılır, kimisine göre ise toplumu bölmeye çalışan uyanık bir şarlatan olduğu söylenmektedir. Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında Michael Petroni’in yaratıcısı olduğu dizinin oyuncu kadrosunda John Ortiz, Mehdi Dehbi, Tomer Sisley, Michelle Monaghan gibi isimler yer alıyor.

Yayınlanma Yılı: 2020
IMDb Puanı: 7.6/10 – ‎45.326 Oy
Oyuncular: Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, John Ortiz
Tür: Dram, Gizem, Gerilim


İşte, Takiye.com ekibinin detaylı incelemeleri neticesinde bir araya getirdiği kesinlikle izlenmesi gerekli olan en çok izlenen diziler …


33. You – Sen

Online dizi ve film izleme platformu Netflix ile birlikte hayatımızı bir çok yabancı dizi girdi. Bunlardan biri de ‘YOU” yani ‘SEN’ dizisi. Dizide bir kitapçı işleten Newyork’lu Joe ile kitapçıda yanıştığı ve bir anda çarpıldığı Beck’in hikayesi konu olarak aktarılıyor. Yalnız Joe, takıntılı biridir, aşık olduğu Beck’i teknolojinin yardımıyla adım adım takip eder. Zamanla ilişkileri sevgili olma yönüne geçse de Joe’nun takıntılı tavrı ilişkilerine yansıyacaktır.

Yayınlanma Yılı: 2018 – ….
IMDb Puanı: 7.7/10 – 282.745 Oy
Oyuncular: Penn Badgley, Ambyr Childers, Victoria Pedretti
Tür: Dram, Suç, Romantizm


32. The Outsider (Yabancı)

11 yaşındaki bir çocuğun acımasızca öldürülmesi sonrasında cesedi bir parkta bulunur. Olay araştırılmaya başlar, olayı gördüğünü iddia eden tanıklar ve olay yerinde bulunan parmak izleriyle birlikte şüpheli olarak şehrin en saygın isimlerinden Terry Maitland suçlanır. Terry Maitland cinayetin baş şüphelisi olarak görünse de aslında çok sıradan biridir. Cinayeti araştıran ekibin başına geçen dedektif Ralph Anderson Terry Maitland’ı halkın gözü önünde tutuklar. Terry Maitland, olayla bir ilgisi olmadığını inatla belirtse de, toplanan tüm deliller onu işaret etmektedir. 7.8’lik IMDb puanı ile izlenmeye değer yapımı kaçırmayın!

Yayınlanma Yılı: 2020 – ….
IMDb Puanı: 7.8/10 – 90.347 Oy
Oyuncular: Ben Mendelsohn, Bill Camp, Jeremy Bobb
Tür: Suç, Dram, Fantastik


31. The Witcher

The Witcher dizisi fantastik hikayesiyle göze hitap eden bir yapım. Yüzyıla yakın birlikte yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış biter ve amansız bir savaş başlar. The Witcher kod adlı suikastçı Geralt of Rivia, doğacak çocuğu beklemektedir, bu çocuk dünyanın kaderini değiştirecektir, ama nasıl?

Yayınlanma Yılı: 2019 – ….
IMDb Puanı: 8.0/10 – 543.984 Oy
Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Basil Eidenbenz
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik


30. The Walking Dead

The Walking Dead yani Türkçe adıyla Yürüyen Ölüler dizisini mutlaka duymuşsunuzdur. Zombi filmleri arasında bence konusu en güzel olan yabancı dizilerden birisi. Bulunduğu kentte polis şefi olan Rick Grimes adlı kahramanımız bir gün operasyon sırasında vurulur ve tedavi altına alınır. Fakat Rick komadayken geçen uzun zaman içinde insanlık yok olmanın eşiğine gelmiştir. Dünya zombilerin istilasına uğramış ve bir türlü doymayan zombiler yiyebilecek yeni insanlar aramaktadır. Birbirini bulan bir grup insanın, zombilerle mücadelesini muhteşem konusu ve sürekli değişen oyuncu kadrosu ile soluksuz izleyeceksiniz.

Yayınlanma Yılı: 2010 – ….
IMDb Puanı: 8.1/10 – 1.040.113 Oy
Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride
Tür: Dram, Korku, Gerilim


29. La Casa de Papel

La Casa De Papel’i henüz izlemediyseniz mutlaka izlemeniz tavsiye ederim. İspanyol yapımı olan dizi bol aksiyon, drama, suç, zeka ve muhteşem bir soygun planını konu ediniyor. Álvaro Morte’nin canlandırdığı Profesör lakaplı dahi, 8 kişilik bir kadro kuruyor. Bu soygun ekibini özenle seçiyor ve her birinin farklı yetenekleri var ve hepsinin tek amacı bir gün zengin olmak. Profesör ve topladığı bu ekip, İspanya Merkez Bankası’nı soymak için muhteşem bir planı uygulamaya sokuyorlar. La Casa De Papel’in diğer sezonlarında ekip biraz daha büyüyor. Netflix dizileri arasında beğendiğimiz yapımlardan biridir.

Yayınlanma Yılı: 2017 – ….
IMDb Puanı: 8.2/10 – 504.098 Oy
Oyuncular: Ursula Corbero, Alvaro Morte, Itziar Ituno
Tür: Aksiyon, Suç, Gizem


28. Lost

Sidney – Los Angeles seferini yapan Oceanic Havayolları’na ait 815 sefer sayılı uçağı, okyanus üzerindeyken, manyetik bir alana maruz kalarak büyük bir adaya düşer. İlk zamanlarda sıradan, tropik bir ada gibi görünen bu kara parçasının, kazazedelerin her birinin hayatını farklı biçimde değiştireceğinden habersizdirler.

Yayınlanma Yılı: 2004 – 2010
IMDb Puanı: 8.3/10 – 574.434 Oy
Oyuncular: Jorge Garcia, Josh Holloway, Yunjin Kim
Tür: Macera, Dram, Fantastik


27. Homeland

Bu güzel yabancı dizinin ilk sezonunda ana karakter Carrie, yurt dışına görevli olarak giden ve sekiz yıldır kendisinden haber alınamayan ve artık öldüğü düşünülen ABD askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını ve sonrasında yaşananları konu alıyor. Nicholas Brody’den şüphelenen CIA takibe başlar. Brody’nin peşine düşen Carrie, bu araştırmanın çok da kolay olmayacağını anlayacaktır.

Yayınlanma Yılı: 2011 – 2020
IMDb Puanı: 8.3/10 – ‎352.111 Oy
Oyuncular: Claire Danes, Mandy Patinkin, Damian Lewis
Tür: Suç, Dram, Gizem


26. How I Met Your Mother

Ted Mosby, 2030 yılında evlatlarına anneleri ile nasıl tanıştıklarının çok uzun hikayesini anlatıyor. Hikaye 2005 yılında başlıyor, çok iyi 5 arkadaşın 20’li yaşlarındaki ilişkilerine ve eğlenceli hayatlarına izleyicileri davet ediyor.

Yayınlanma Yılı: 2005–2014
IMDb Puanı: 8.3/10 – ‎707.518 Oy
Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders
Tür: Komedi, Romantizm


25. Prison Break

Devletin de işin içine karıştığı bir olayda hapis cezası alan abisini kurtarmak için muhteşem bir plan yapan Michael Scofield’i izliyoruz. Ağabey’i haksız şekilde tutuklansa da onu aklayabilecekleri bir delilleri yoktur, devlet de işin içine girince, kaçmaktan başka şanslarının olmadığını anlayacaklardır.

Yayınlanma Yılı: 2005 – 2017
IMDb Puanı: 8.3/10 – 558.745 Oy
Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco
Tür: Suç, Dram, Aksiyon


24. Supernatural (Doğaüstü)

Supernatural (Doğaüstü) dizisi, Dean ve Sam Winchester adlı kardeşlerin, sıradışı yaratıklarla mücadelelerini aktaran güzel bir yapım. Anneleri bilinmeyen bir varlık tarafından öldürülmüştür. Bu iki kardeş ve babaları da bu esrarengiz yaratıkları avlamaya karar verirler. Fakat Sam normal bir yaşam için onlardan ayrılır ve üniversiteye gider. Ta ki abisinin onu arayıp babalarının kaybolduğunu haber verene kadar.

Yayınlanma Yılı: 2005 – 2020
IMDb Puanı: 8.4/10 – 464.176 Oy
Oyuncular: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver
Tür: Dram, Fantastik, Korku


23. Hannibal

Suç ve korku türü dizileri sevenleri buraya alalım. En çok izlenen diziler kategorisinde bulunan Hannibal serisi Türkiye’de çok beğenildi. Hannibal Lecter işinin ehli uzman bir psikiyatristtir. Bu uzmanlığı haricinde bir de yemek pişirmek üzerine uzlanlaşmıştır. Dr. Hannibal Lecter ile FBI için çalışan Will Graham’ın yolları bir şekilde kesişmiştir. Will üzerinde çalıştığı bir işte, yakalaması gereken katili bir türlü ele geçirememiştir. Lecter’dan yardım isterler. Fakat bu yardım işleri arap saçına çevirir. Hannibal tahmin ettikleri kadar masum değildir.

Yayınlanma Yılı: 2013 – 2015
IMDb Puanı: 8.5/10 – 265.533 Oy
Oyuncular: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas
Tür: Suç, Dram, Korku


En çok izlenen diziler arasında 8,5 puanla Mr. Robot ve Spartaküs mutlaka izlenmesi gereken yapımlardır.


22. Spartaküs: Kan ve Kum

Ne çektin be Spartaküs! İhanete uğradı, köle olarak satıldı, öleceği düşünülerek aslanların arasına atıldı ama o hep yeniden doğru. Muhteşem görsel efektlerin bulunduğu Spartaküs: Kan ve Kum dizi serisinde vatanından ve aşkından edilen bir adamın, arenada gladyatör olarak yeniden doğuşu konu ediliyor.

Yayınlanma Yılı: 2010 – 2013
IMDb Puanı: 8.5/10 – 249.616 Oy
Oyuncular: Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett
Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi


21. Mr. Robot

Dizinin ana karakteri olan Elliot, mesai saatleri içinde siber güvenlik şirketinde çalışıp, mesai sonrası ise internette intikam almak için yanıp tutuşan bir hacker’dır. Toplumun içine çok karışamamış, psikolojik olarak takıntılı ve asosyal ve gencin yolu yeraltı hack grubunun esrarengiz lideri ile kesişir.

Yayınlanma Yılı: 2015 – 2019
IMDb Puanı: 8.5/10 – 403.371 Oy
Oyuncular: Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin
Tür: Dram, Suç, Gerilim


20. Doctor Who

Rose Tyler, Doktor lakabını kullanan esrarengiz bir yabancıyla tanışır ve bundan sonra yaşamı baştan sona değişir. Bu Doktor hiç kimseye benzemiyor. İsmi, karakteri, tavırları her şeyiyle bir tuhaf. Kısa süre içerisinde ailesi de dahil bütün dünyanın tehlike altında olduğunu öğrenir. Ne yapması gereklidir?

Yayınlanma Yılı: 2005 – 2020
IMDb Puanı: 8.6/10 – ‎233.378 Oy
Oyuncular: Jodie Whittaker, Peter Capaldi, Pearl Mackie
Tür: Macera, Dram, Aile


19. Shameless

Shameless (Utanmaz); cinsellik ağırlıklı filmler arasına girebilir, aynı zamanda eşcinsellik, alkol, uyuşturucu gibi konuları da senaryosunda barındırıyor. Derbeder bir baba olan Frank ve 6 çocuğunun yaşadıkları maceraları izleyeceksiniz. Baba alkoliktir, aynı zamanda utanmaz adamın tekidir. Ailenin en büyük çocuğu Fiona diğer kardeşlerinin okuması için çabalıyordur. Aile içerisinde yaşanan komik konular sizleri kahkahaya boğarken bununla birlikte dramatik sahneler de hüzünlendirecektir. İzlemenizi öneririz.

Yayınlanma Yılı: 2004 – 2013
IMDb Puanı: 8.6/10 – 261.372 Oy
Oyuncular: David Threlfall, Rebecca Atkinson, Alice Barry
Tür: Suç, Dram, Komedi


18. Dexter

Dexter, kötüleri yer yüzünden silmeye yemin etmiş ‘kan uzmanı’ olan ince ruhlu bir seri katil. Dışardan bir seri katil olduğu anlaşılamaz. Düzeni ve adaleti kendi kuralları çerçevesinde sağlamaya adamış olan DEXTER, en çok beğenilen yabancı diziler arasında Türkiye’de uzun süre gündem oldu.

Yayınlanma Yılı: 2006 – 2020
IMDb Puanı: 8.7/10 – ‎744.157 Oy
Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas
Tür: Suç, Dram, Gizem


17. Black Mirror (Kara Ayna)

Netflix dizileri arasında en ilginç ve merak uyandıran yapımlardan birisi Black Mirror (Kara Ayna). Toplam 5 sezonu var ve her bir sezon 3 bölümden oluşuyor, bölümlerde yaklaşık 2 saat sürüyor. Dijital çağın yarattığı kaos, karanlık ilişkiler ve konular bazen içinizi karartsa da, filmden kopamıyorsunuz. Konular alışılmışın dışında, endişe katsayısını artıran bir dizi serisi. Yapım çok başarılı, fakat kolay etkilenen insanlardansanız tüm sezonları izlemek zorunda değilsiniz elbette.

Yayınlanma Yılı: 2011 – ….
IMDb Puanı: 8.7/10 – ‎605.132 Oy
Oyuncular: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel
Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim


16. Stranger Things

Netflix’te ücretsiz izlenebilecek 10 Dizi arasında bulunan Stranger Things (Tuhaf Şeyler), bugüne kadar yapılmış en iyi Netflix yapımlarından biridir. Dizi, Will adında 12 yaşında neşeli ve sıradan bir çocuğun bir anda ortadan kaybolması ile başlıyor. Will, her yerde aranmasına rağmen bulunamaz. Will’i arayanlar, tam vazgeçeceklerken, gizemli bir kızın ortaya çıkması olayları değiştirir. Bu kız da yıllar önce Will gibi kaybolmuş ve sonra geri dönmüştür. Herkes Will’in de geri döneceğini düşünür ve umutlanır. Fakat olaylar bu kadar basit değildir, devletin gizli bir projesinin parçasıdırlar.

Yayınlanma Yılı: 2016 – ….
IMDb Puanı: 8.7/10 – 1.265.117 Oy
Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
Tür: Dram, Fantastik, Korku


15. House

Gregory House, en iyi arkadaşı onkolog James Wilson’ın da aralarında bulunduğu meslektaşlarıyla akıl oyunları oynarken, tıp doktoru Sherlock Holmes gibi sağlıkla ilgili gizemleri ele alıyor. Bulaşıcı hastalık uzmanı olan House, genç uzmanlarından oluşan bir ekibin yardımıyla tıbbi bulmacaları çözüyor, gerçekten tam bir bilmece – bulmaca dizisi.

Yayınlanma Yılı: 2004 – 2012
IMDb Puanı: 8.7/10 – 486.395 Oy
Oyuncular: Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard
Tür: Dram, Gizem


14. Dark

Dark dizisi, Almanya’da bulunan Winden adlı bir kentte iki çocuğun kaybolması sonucunda, ailelerin araması sırasında, gelecek makinasına da şahit olacağınız, geçmiş ve gelecek sarmalında kaldığınız güzel bir dizi. Yer, zaman, mekan ve kişi kavramları karman çorban olan dizide, beyninizin kıvrımları tutuşmaya başlayacak. Dizinin konusunda zaman yolculuğu ana unsuru oluşturuyor. Netflix platformunda izleyebileceğiniz diziyi şiddetle öneriyoruz.

Yayınlanma Yılı: 2017 – 2020
IMDb Puanı: 8.7/10 – 416.983 Oy
Oyuncular: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari
Tür: Suç, Dram, Gizem


Peaky Blinders’ın, IMDb 8,8 puanla Türkiye’de en çok izlenen diziler arasına girmesi çok da şaşırtmayacak bir yapım.


13. Peaky Blinders

İngiltere Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış, çetelerin eline teslim olmuştur. Peaky Blinders da bunlardan biridir. Yasadışı yollardan voleyi vurmak isteyen suç örgütüdür. Bir soygun sonrasında hata yapan çete üyeleri, kasabaya yeni gelen müfettişin detaylı araştırmaları ile bu sefer paçayı kolay kurtaramazlar.

Yayınlanma Yılı: 2013 – ….
IMDb Puanı: 8.8/10 – ‎597.448 Oy
Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory
Tür: Suç, Dram


12. Narcos

Pablo Escobar adını mutlaka duymuşsunuzdur, Kolombiya ülkesinin uyuşturucu baronu. Yıllarca yakalanmaya çalışıldı. Yakalandı, kaçtı, yakalandı, yine kaçtı. Her mevkide adamları ve tanıdıkları olan Escobar, hayatı ile de merak oluşturuyor. Narcos dizisinin ilk iki sezonunda Escobar’ın hayatına dair konular anlatılırken, üçüncü sezonda ise diğer baronların hayatlarına ve ilişkilerine dair konulara yer veriliyor. Pablo Escobar’ın hayatını konu alan bir bilgi edinmediyseniz, filmi ağzınız açık şekilde izleyeceksiniz. Hikayelerin gerçek, ve yaşanılanların bir an doğru olduğunu düşündüğünüzde merakınız 2 katına çıkacak. Bölümler yaklaşık 45 dakikadan oluşuyor.

Yayınlanma Yılı: 2015 – 2017
IMDb Puanı: 8.8/10 – 448.835 Oy
Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook
Tür: Dram, Suç, Biyografi


11. Fargo

Lorne Malvo, gizemli bir seri katildir ve geçirdiği kaza sonucu hastaneye kaldırılır. Hastanede Lester Nygaard ile tanışan Malvo, genç adamın yaşamının değişmesine sebep olur. Lester başarılı olamamış bir gençtir ve ailesi tarafından da sürekli hor görülüp aşağılanmaktadır. Malvo, bu genç adamı oldukça etkiler ve Lester karısını öldürerek farklı bir yaşama merhaba der. İkili birlikte çalışmaya başlarlar, fakat onları takip eden dedektiflerin henüz farkında değildirler.

Yayınlanma Yılı: 2014 – ….
IMDb Puanı: 8.9/10 – 387.047 Oy
Oyuncular: Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman
Tür: Suç, Dram, Gerilim


10. When They See Us

Konusu itibarı ile tam olarak biyografi dizisi sayılmasa da 4 kişinin geçmişinden ve geleceğinden kesitler sunan ve gerçek bir hikayeyi konu edinen When They See Us dizisini listemize ekledik. Netflix’in en çarpıcı yapımlarından biri olan dizide 4 siyahi genç henüz küçük yaşlardayken bir kadına tecavüz etmek ve darp etmekten dolayı hapse atılırlar. Yasal olarak bir yetişkin gibi yargılanamayacak yaşıt olan 4 genç suçsuz oldukları halde yıllarca hapis yatarlar. Hayatları ise suçsuz olduklarını ispatlamak için uğraşmakla geçer. Netflix’te ücretsiz izlenebilecek olan ‘When They See Us’ dizisini kaçırmamanızı öneririz.

Yayınlanma Yılı: 2019
IMDb Puanı: 8.9/10 – 130.498 Oy
Oyuncular: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse
Tür: Biyografi, Suç, Dram


9. True Detective

Louisiana Polis Teşkilatı’nın Cinayet Masası’nda çalışan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katili yakalamak için takiptedir. Tecrübeli dedektifler, takip ilerledikçe içinden çıkılmaz bir duruma düştüklerini anlarlar. En sonunda kendilerini de sorgu masasında bulacaklardır.

Yayınlanma Yılı: 2014 – ….
IMDb Puanı: 8.9/10 – 604.198 Oy
Oyuncular: Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams
Tür: Dram, Suç, Gizem


8. Friends

Friends, 90’ların Manhattan merkezli bir komedi dizisidir, yaklaşık olarak akla gelebilecek her türlü yaşam deneyimini birlikte yaşayan 6 arkadaş hakkındadır; aşk, evlilik, boşanma, çocuklar, kalp kırıklıkları, kavgalar, yeni işler ve iş kayıpları ve her türlü dram.

Yayınlanma Yılı: 1994 – 2004
IMDb Puanı: 8.9/10 – 1.039.400 Oy
Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow
Tür: Romantizm, Komedi

Sonra Bunu Oku: Friends İngilizce Altyazılı Nereden İzleyebilirim?


7. The Office

NBC’nin hit sitcomu The Office, 2005’ten 2013’e kadar dokuz sezonluk bir seride ortaya çıkarken izleyicileri büyüledi. Çok sayıda olay örgüsü, alt kurgu, romantizm ve yan karakter var. Her şey söylendiğinde ve bittiğinde, dizi, hepsi en iyi hikaye anlatımıyla dolu dolu 200’den fazla bölümle hala en çok izlenen diziler arasında.

Yayınlanma Yılı: 2005 – 2013
IMDb Puanı: 9.0/10 – 658.475 Oy
Oyuncular: Steve Carell, Jenna Fischer, John Krasinski
Tür: Komedi


6. Sherlock

Dedektif filmleri içinde en çok izlenen diziler arasındaki yeri hiç değişmedi. Sherlock dizisinin konusu modern zamanda geçiyor fakat hünerli dedektifin konuları çözme yöntemi aynı. Seriyi izlemediyseniz, mutlaka ilk sezondan başlayarak izlemenizi öneririz.

Yayınlanma Yılı: 2010 – 2017
IMDb Puanı: 9.1/10 – 961.529 Oy
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs
Tür: Dram, Suç, Gizem


Neredeyse 2 milyon farklı insanın değerlendirdiği Game of Thrones, 9.2 puan ile en çok izlenen diziler arasındaki en fantastik yapımdır.


5. Game of Thrones

Game of Thrones, Türkçe adıyla ‘Taht Oyunları’, tam da adından anlaşılacağı gibi krallıklar arasındaki güç oyunları ve savaşları konu olarak alınmaktadır. Tabi elbette dizide fantastik türünde sahneler de var. Ejderhalar bu dizide oldukça ilgi gören karakterlerin başında geliyor. Entrika, arka planda yürütülen oyunlar, gücü ele geçirmek için düşmanının yatağına bile girecek acımasız kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Amaç hep aynı, güç elde etmek için taht kavgası…

Yayınlanma Yılı: 2011 – 2019
IMDb Puanı: 9.2/10 – 2.191.116 Oy
Oyuncular: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington
Tür: Dram, Aksiyon, Macera, Fantastik


4. Soprano Ailesi

Sopranos, tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizilerinden biri olarak kabul edilir. Dizi ilk iki sezonu için Peabody Ödülleri, 21 Primetime Emmy Ödülü ve beş Altın Küre Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Eleştirel analiz, tartışma ve parodi konusu oldu ve kitaplar, bir video oyunu, film müziği albümleri ve çeşitli ürünler üretti. Dizinin oyuncu kadrosu ve ekibinin birkaç üyesi halk tarafından büyük ölçüde bilinmiyordu, ancak o zamandan beri başarılı kariyerler elde ettiler. 2013’te Amerika Yazarlar Birliği, The Sopranos’u tüm zamanların en iyi yazılmış TV dizisi olarak adlandırırken, TV Guide onu tüm zamanların en iyi televizyon dizisi olarak seçti.

Yayınlanma Yılı: 1999 – 2007
IMDb Puanı: 9.2/10 – 434.124 Oy
Oyuncular: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco
Tür: Dram, Suç


3. The Wire

Baltimore şehrinde iyi adamlar ve kötü adamlar var. Bazen onları ayırt etmek için bir rozetten daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Bu son derece gerçekçi ve tamamen sade drama dizisi, bir polis ekibini ve peşinde oldukları suçluları takip ederken, Baltimore’daki suç, kolluk kuvvetleri, siyaset, eğitim ve medyanın kara dünyalarını anlatıyor.

Yayınlanma Yılı: 2002–2008
IMDb Puanı: 9.3/10 – 358.495 Oy
Oyuncular: Dominic West, Lance Reddick, Sonja Sohn
Tür: Dram, Suç, Gerilim


2. Çernobil

Çernobil olayını büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. Ukrayna’da 1986 yılında Çernobil nükleer santralinde yaşanan patlama sonrasında hayat hiç bir zaman normale dönmedi ve tüm ülkeler durumun ne derece riskli olduğunu anladılar. İşte Chernobyl dizisinde yaşananlar tüm çıplaklığı ile izleyicilerle buluşturuluyor. O zamanki adı Sovyetler Birliği (SSCB), günümüzün Rusya’sı, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir ve bu felaketin neden kaynaklandığı araştırılır.

Yayınlanma Yılı: 2019
IMDb Puanı: 9.4/10 – 813.382 Oy
Oyuncular: Jessie Buckley, Jared Harris, Stellan Skarsgard
Tür: Dram, Tarih, Gerilim


1. Breaking Bad

Dizinin ana karakterlerinden biri olan Walter White, lisede kimya öğretmenliği yapan ve akciğer kanseri olduğunu öğrenmiş başarılı ve sıradan biridir. Bir gün öleceğini bilen Walter, kendisinden sonra ailesinin zor duruma düşmemesi için para kazanmanın yollarını arar. Dizimizin diğer ana karakteri olan Jesse Pinkman, Walter White’ın eski öğrencisidir ve uyuşturucu yapımında çok tecrübe kazanmıştır. İkili bu işi birlikte yapmaya ve legal olmayan yollardan karanlık dünyaya girmeye karar verirler. Aldıkları riskin farkındalardır, ama başka çare de yoktur.

Yayınlanma Yılı: 2008 – 2013
IMDb Puanı: 9.5/10 – 2.018.481 Oy
Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn
Tür: Dram, Suç, Gerilim


Önerdiğimiz diğer dizi ve film listelerimize göz atın:

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!