Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaSinemaİzlemeniz Gereken Tüm Zamanların En İyi Aksiyon Filmleri

Son Yazılar

İzlemeniz Gereken Tüm Zamanların En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmi izlemek isteyenlere süper bir öneri listesi hazırladık ve işte tüm zamanların en iyi aksiyon filmleri sıralaması takiye.com'da.

Sürükleyici aksiyon filmleri hayranıysanız, izlemeyi atladığınız yerli ve yabancı yapımlar olabilir. Bu sebeple bu yazımda sizlerle komediden tehlike türüne, kore yapımlarından gerilime uzanan gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri listemi paylaşacağım.

PuhuTV, Netflix ve DisneyPlus gibi online film izleme platformlarından yüksek çözünürlükte izleyebileceğiniz en iyi aksiyon filmleri listemize göz atmaya hazır mısınız? Sizlerin de macera ve adrenalin dolu aksiyon filmleri önerileriniz varsa, lütfen bizimle paylaşınız, listemizde sizlerinde katkısını görmekten mutluluk duyarız.

En İyi Aksiyon Filmleri

1
John Wick 4 (2023) IMDb: 7,7

John Wick (Keanu Reeves), High Table’ı yenmenin yolunu ortaya çıkarıyor. Ancak özgürlüğünü kazanmadan önce Wick’in, dünya çapında güçlü ittifaklara ve eski dostlarını düşmana dönüştüren güçlere sahip yeni bir düşmanla yüzleşmesi gerekiyor.

2
Indiana Jones 5 (2023) IMDb: 6,6

Korkusuz arkeolog Indiana Jones, tarihin gidişatını değiştirebilecek efsanevi bir kadranı geri almak için zamana karşı yarışıyor. Vaftiz kızının eşliğinde çok geçmeden kendisini NASA için çalışan eski bir Nazi olan Jürgen Voller’e karşı mücadele ederken bulur.

3
Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma (2023) IMDb: 7,8

2023’ün en iyi aksiyon filmleri arasında bulunan yapımda Ethan Hunt (Tom Cruise) ve IMF ekibi şimdiye kadarki en tehlikeli görevlerine başlıyor: Yanlış ellere düşmeden önce tüm insanlığı tehdit eden korkunç yeni bir silahın izini sürmek. Geleceğin kontrolü ve dünyanın kaderi tehlikedeyken ve Ethan’ın geçmişinden gelen karanlık güçler yaklaşırken, dünya çapında ölümcül bir yarış başlıyor. Gizemli, çok güçlü bir düşmanla karşı karşıya kalan Ethan, hiçbir şeyin, en çok değer verdiği kişilerin hayatlarının bile, görevinden daha önemli olamayacağını düşünmek zorunda kalır.

4
İkizler Projesi (2019) IMDb: 5,7

IMDb puanı düşük bile olsa en iyi aksiyon filmleri arasında bence hak ettiği değerlendirmeyi alamamış filmdir. Devlete bağlı birim içinde çalışan yetenekli bir kesin nişancı olan Henry (Will Smith), son görevinde kandırılarak yanlış kişiyi öldürür. Son işinden dolayı emekliliğe ayrılan Henry, öldürdüğü son kişi yüzünden başı belaya girer ve bağlı bulunduğu birim tarafından ölüm fermanı çıkarılır. Henry’yi öldürmesi için 25 yıl önce kendisinden alınan genlerle oluşturulmuş ve klonlanmış hali görevlendirilir. Henry, her hareketini önceden tahmin edebilen bu klonunda kurtulmak için zorlu bir savaş vermek zorunda kalır.

En iyi aksiyon filmleri arasında puanı düşük olsa da izlemenizi tavsiye ederim.

5
Six Underground (2019) IMDb: 6.1

IMDb puanı çok yüksek değil ama Netflix’te en çok izlenen aksiyon filmleri arasında da yer alıyor Six Underground! Aksiyon ve gerilim türlerini içinde barındıran film, azılı suçluları yakalamak için mücadele veren 6 kişilik bir takımın yaşadıklarını konu ediniyor.

6
Ölüm Yarışı (2008) – IMDb: 6.4

Ölüm Yarışı, hapishanede mahkum olan Jensen Ames’ın (Jason Statham) hayatta kalabilmek için yarışmasını konu ediyor. Çeşitli sebeplerle dünyada yaşam iyice zorlaşmıştır ve gelir adaletsizliği almış başını gitmiştir. Azılı suçlularla dolu bir hapishaneyi yönetenler para kazanmak için bir yol bulmuşlardır; bir çeşit gladyatör oyunu gibi, suçluları ölümüne yarıştırmak ve onların üzerinden para kazanmak. Jensen Ames’ın bir tercih yapması gerekmektedir. Seçenekler ise, işlemediği bir cinayetten dolayı hapishanede çürümek ya da önüne çıkanı ortadan kaldırarak kaçmak!

7
Cehennem Melekleri (2010) – IMDb: 6.5

En iyi aksiyon filmleri arasında oyuncu kadrosu bu kadar zengin olan başka bir yapım var mıdır acaba? Cehennem Melekleri 2010 filminde Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke ve Eric Roberts gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Devletin üst sınıf yetkililerinden gelen emirleri yerine getirme için kurulmuş bu ekipte, yetenekli, tecrübeli ve uzman eski askerler yer almaktadır. Cehennem Melekleri 2010 filminde, bir Güney Amerika ülkesinin “acımasız diktatörünü” öldürmek için ülkeye gizlice giren bir grup paralı askerin hikayesi anlatılıyor.

En iyi aksiyon filmleri arasında bu kadar ünlüyü bir arada göreceğiniz nadir filmlerden.

8
60 Saniye (2000) – IMDb: 6.5

Memphis Raines (Nicolas Cage), uzun yıllardır herhangi bir suç işlememiş eski ve tecrübeli bir araba hırsızıdır. Eski bir arkadaşı bir gün kapısını çalar ve kardeşinin hayatını kurtarması için yardım ister. Memphis, o güne kadar hiç istememiş olmasına rağmen, artık eski işlerine yeniden dönmek zorunda olduğunu hisseder. Bir gecede imkansızı başarıp 50 adet araba çalması gerekmektedir, sizce başarabilecek mi?

9
Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) IMDb: 6.6

Mike Lowery ve Marcus Burnnet, Miami’de çalışan eğlenceli ve işinde başarılı iki polistir. Marcus, emeklilik hayalleri kurarken, Mike ise polisliğe devam etmek istemektedir. Bir gün ikili aralarında koşu yarışması yaparken Mike Lowery motosikletli bir katilin 3 el ateş etmesi ile hastaneye kaldırılır. Peki katil neden Mike’ı vurmuştur. Geçmişten gelen bir intikam amacı mı taşımaktadır. Mike ve Marcus son defa bu konuyu aydınlatıp, emekli olmaya karar verirler.

10
Venom (2018) IMDb: 6.7

Eddie Brock, habercilik mesleğine gönül vermiş, kariyer basamaklarını hırsla tırmanmaya devam etmektedir. Kız arkadaşı bir araştırma firmasında çalışmaktadır ve buranın patronu ilgilendiği haberlerden biridir. Araştırma şirketinde bazı deneyler yapıldığını öğrenen Eddie, organizmalarla insan DNA’sının birleştirildiğine dair ipuçları yakalar. Fakat işin içine gereğinden fazla giren Eddie, Venom adı verilen bu bu organizmanın taşıyıcısı haline gelir. Araştırma şirketinin patronu Eddie’nin peşindedir, bir yandan ondan bir yandan da organizmadan kurtulmaya çalışacaktır.

11
Jumanji: Next Level (2019) IMDb: 6.7

Jumanji: Yeni Seviye, arkadaşlarını kurtarmak için kendilerini yeniden Jumanji oyununun içinde bulan ekibin maceralarını konu alıyor. Burası artık yalnızca bir orman değil, tehlikelerle dolu bir yoldur. Nasıl kurtulacaklar? En iyi aksiyon macera filmleri arasında olan Jumanji Next Level filmini mutlaka izlemelisiniz.

12
Aranıyor (2008) – IMDb: 6.7

En iyi aksiyon filmleri arasında benim soluksuz izlediğim yapımlardan biri olan “Wanted”, babasının kiralık katil olduğunu öğrenen ve onun izinden gitmeye karar veren heyecanlı bir genç olan Wesley Gibson, kendisine mesleğin inceliklerini öğretecek olan Fox ve Sloan adlı deneyimli katiller hamiliğinde çalışmaya başlar.

13
A Takımı (2010) – IMDb: 6.7

1980’lerin en çok izlenen aksiyon macera dizilerinden A Takımı 2010 yılında yeni oyuncu kadrosuyla beyaz perdede yayınlandı. Yarı çatlak, çapkın, sevimli, becerikli ve aksiyon sever dört eski askerinin maceraları üzerine kurulu A-Takımı yeniden sizlerle. Üzerlerine atılan kara bir lekeden kurtulmak için plan yapan ekip, bakalım bu beladan nasıl kurtulacak!

14
Extraction (2020) IMDb: 6.7

Extraction, Bangladeş ve Hindistan uyuşturucu baronları arasındaki güç savaşında kaçırılan bir çocuğun kurtarılışını konu alıyor. Hindistan’ın en tehlikeli silah tüccarının oğlu kaçırılır. Tyler Rake ise bu çocuğu kaçırması için kiralanır. Fakat işler beklendiği gibi gitmez, Tyler’a kazık atılır! Peki çocuk kurtarılabilecek mi, Tyler Rake hayatta kalmayı becerebilecek mi? En iyi aksiyon filmleri arasında güzel bir Netflix filmi.

15
Taşıyıcı (2002) – IMDb: 6.8

Frank, hayatının bir kısmını bir özel operasyon biriminin önemli bir parçası olarak geçirmiştir. Artık bir paralı askerdir ve hangi görevi beğeniyorsa onu yerine getirmektedir. Üç adet altın kuralı vardır. Frank, anlaşmanın bozulmasından; kim için çalıştığının sorulmasından ve taşıdığı paketin içinde ne olduğunu öğrenmekten hiç hoşlanmaz. Aldığı son görevde taşıdığı paket de tıpkı diğerleri gibi bir pakettir. Ancak kazın ayağı aslında öyle değildir.

16
Aquaman (2018) IMDb: 6.9

Arthur Curry okyanusun derinliklerinde inşa edilen Atlantis krallığının varisidir. Ancak Aquaman’in üvey kardeşi Orm, tahta kendisinin çıkmasını istemektedir. Arthur Curry, diğer bilinen ismi ile Aquaman, taht kavgalarında sevdiklerini korumak, babasından kalan mirasa sahip çıkmak zorundadır. Okyanusun en dibinde amansız bir mücadele bizleri bekliyor.

17
James Bond (1962-2015) – IMDb: 7.0

En iyi aksiyon filmleri arasında James Bond filmleri geliyor elbette. 1962 yılından beri seri olarak çekilen ve birbirinden karizmatik aktörlerin can verdiği James Bond filmleri izlemeden olmaz. Sırasıyla Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve son olarak Daniel Craig toplamda 24 adet filme imza atmıştır.

18
İtalyan İşi (2003) – IMDb: 7.0

İtalyan İşi filminin konusu, Charlie Croker’ın liderliğindeki bir hırsızlık ekibinin macerasını konu almaktadır. Çete, Los Angeles altın soygunu yapmayı planlarlar, bu bu zamana kadar en büyük soygun olacaktır, yalnız planın içinde trafiğin yoğunluğundan faydalanmak vardır. Trafik açılana kadar zamanları olacak ekip, Mini Cooper araçları kullanarak kaldırımlardan kaçmayı deneyeceklerdir. Peki başarılı olacaklar mı?

19
American Made (2017) IMDb: 7.2

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Excobar için kaçakçılık yapan yapan Barry Seal buna paralel olarak Amerika için de çalışmaktadır. Gerçek bir hayat hikayesini konu olarak işleyen American Made, en iyi aksiyon filmleri arasında 7,2 puan ile izlemeye değer. Benzeri filmleri de buradan bulabilirsiniz.

20
The Equalizer (2014) IMDb: 7.2

McCall esrarengiz hayatını geride bırakarak daha mütevazi ve sessiz bir hayata kucak açar. Fakat mafyaya bulaşmış Teri ismindeki kızla tanışınca eski günlerine dönmek zorunda kalır. Güçsüzün yanında olmayı seçen kahramanımız, amansız bir maceranın içine düşecektir.

21
Tetikçi (2007) – IMDb: 7.2

Mark Wahlberg, artık geçmişi geçmişte bırakmış, çok tecrübeli ve iyi bir eski keskin nişancıdır. Bir gün kendisine bir iş teklifi gelir, kabul eder, ama öyle sıradan birini vurmayacaktır. Asıl öldürülmesi istenen kişi Amerikan başkanıdır. Kendisine komplo kurulmuştur ve hem kendisini aklamak hem de bunu başına bela edeni ortaya çıkarmak zorundadır.

22
The Accountant (2016) IMDb: 7.3

Christian Wolff, muhasebe uzmanı gibi görünen bir matematik dahisidir ama aslında çok tehlikeli bir suç örgütü için çalışmakta olan biridir. Devletin kendisini araştırma başladığını anladığında, çok dikkat çekmemek için anlaştığı müşterisinin aslında sıradan bir müşteri olmadığını anlayacaktır. Kendini içinde bulunduğu durumdan kurtarmaya çalışırken iyice batmaya başlayacaktır.

23
Ghajini (2008) – IMDb: 7.3

Sanjay Singhania, Hindistan’da tanınmış zengin iş adamları arasındadır. Nişanlısı Kalpana ile evlilik hayalleri vardır ve geleceğe umutla bakmaktadırlar. Acımasız mafya lideri Ghajini, Sanjay Singhania’nın gözleri önünde nişanlısı Kalpana’yı öldürür. Saldırı anında kendisi de darbe alan Singhania, hafıza kaybına uğrar ve her 15 dakikada bir hafızası sıfırlanır. Gajini’yi bulmak, intikamını almak için ant içen Sanjay, hafızasından silinen detayları hatırlayabilmek için, vücudunu bir not defteri gibi kullanmaya başlar.

24
Yüz Yüze (1997) – IMDb: 7.3

Sean Archer (John Travolta), ölen oğlunun yasını tutan ve FBI ajanı olarak çalışan başarılı bir adamdır. Archer, Castor Troy (Nicolas Cage) adlı kişinin oğlunun katili olduğunu düşünmektedir. Bir gün Archer, Troy ile arasında geçen bir kavga esnasında Los Angeles şehri ve yaşayanlarını yok edecek bir bomba geliştirdiğini öğrenir. Bombanın yerini ne yazık ki bilen diğer tek kişi Castor’un erkek kardeşi Pollux’tur (Alessandro Nivola) ve o da konuşmayı reddeder. Bombanın yerini bulabilmek için tek bir seçenek vardır. Alanında uzman bir doktor, insanlarda yüz değişikliği yapabilmektedir. Archer, yüzünü Troy ile değiştirerek Pollux ile iletişim kurmayı deneyecektir.

25
Devlet Düşmanı (1998) – IMDb: 7.3

Amerikan devletinde yaşanan çıkar savaşlarında bir cinayet işlenir. Cinayeti orada bulunan bir doğa araştırmacısı olan Daniel Zavitz (Jason Lee) tesadüf eseri kaydetmiştir ve bir gazeteciyle paylaşır. Bu bilgi elbette istihbarat servisi tarafından incelemeye alınır ve Zavitz’in peşine düşülür ve Daniel da avukat arkadaşı Robert Dean’e (Will Smith) gider. Zavitz elindeki delil cd’sini gizlice Dean’in çantasının içine atar. İstihbarat servisi Robert’ın peşine düşer ve büyük kovalamaca başlar.

26
Black Panther (2018) IMDb: 7.3

Babasının ölümünün ardından Wakanda Kralı olan T’Challa, tahta çıkabilmek için, mevcut hayatını geride bırakarak halkının arasına döner. Yalnız Wakanda tahtında gözü olan başka birisi daha vardır ve T’Challa’a sıkı bir rakip olacaktır. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır. Peki taht kime kalacak, T’Challa ölecek mi?

27
John Wick 1 (2014) – IMDb: 7.4

John Wick (Keanu Reeves), emekliye ayrılmış eski bir tetikçidir. Eşini yakalandığı amansız bir hastalıktan dolayı kaybeder. Eşi ölmeden önce çok değer verdiği Wick’in yalnız kalmaması ve kendisinden bir hatıra kalması için Wick’e yavru bir köpek ayarlamıştır. Ancak bir gün evine hırsızlık için gelen haydutlar tarafından karısının son yadigarı köpek öldürülür. Evine girenlerden birisi mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Wick bunun intikamını almak için dünyaları başlarına yıkmaya karar verir. En iyi aksiyon filmleri arasında John Wick’in 3 serisi bulunmaktadır.

28
Looper (2012) IMDb: 7.4

Bilimkurgu aksiyon kategorisindeki bu filmin konusu 2072 yılında geçiyor. Zaman yolculuğu yapılabiliyor ve fakat bunu yasadışı yollarla yaptıran kişiler de var. Bu yasa dışı yolları kullanan kişiler ne zaman birisi öldürülmek istense, onu 30 yıl geriye göndererek Looper adındaki bir grup tetikçiye öldürtüyorlar. 30 yıl geriye gönderilen yaşlı Joe ile 2042 yılındaki genç Joe karşılaşınca ne olacaktır?

29
Maymunlar Cehennemi: Savaş (2017) IMDb: 7.4

Maymunlar Cehennemi en iyi aksiyon filmleri arasında artık kült bir seri. 2014 yılında vizyona giren Şafak Vakti serisinde Kobo’nun ihanetine uğrayarak, halkından büyük kayıplar veren olan Sezar, insanların kendilerine saldıracağından emin olarak savaş hazırlığına başlar. 3 yıl sonra gelen devam filmi Maymunlar Cehennemi: Savaş, ‘Safak Vakti’nin sonrasını konu edinmiştir. Sezar, insanlarla savaşmak istememekte, aksine barışı savunmaktadır. Fakat insanların savaşmaya gelmesi ile kendini ve diğer maymunları korumak zorundadır. Peki kim galip gelecek?

30
Görevimiz Tehlike 4 – Hayalet Protokol (2011) – IMDb: 7.4

Görevimiz Tehlike 4 – Hayalet Protokol serisinde Ethan Hunt ve ekibi çok zor bir duruma düşer ve kendilerini aklamaktan başka şansı olmayacaktır. Ekibin tüm dünyada sansasyonel bir etki bırakacak bombalama operasyonu yapacakları hususunda itham edilirler. Ethan Hunt ve arkadaşları, “Ghost Protocol” adı verdikleri bir plan yaparak kendi birimlerini temize çıkartmak için mücadele verecekler.

31
Wonder Woman (2017) IMDb: 7.4

Diana Price (Gal Gadot) amazon prensesidir, diğer adıyla Wonder Woman günümüz dünyasını keşfetmek için yaşadığı yeri terkeder. Üstün yetenek ve aklıyla yeni dünyayı keşfederken bir dolu maceraya atılacak ve kendi haklına faydalı olan güzellikleri geri götürecektir. IMDB puanı yüksek fantastik aksiyon filmleri arasında konusu farklı harika bir film.

32
Örümcek Adam: Eve Dönüş (2017) IMDb: 7.4

İçi içine sığmayan enerjik arkadaşımız Peter, Yenilmezler ile yaşadığı olayların devamını arzuluyor ki, yeteneklerinin daha fazlasını ortaya çıkarmak istemektedir. Tabi bunları yaparken hayattaki sorumluluklarını da unutmamalıdır. May halası ile yaşayan genç Pete , hem halasıyla ilgilenmeye devam etmektedir hem de Demir Adam ile sıkı fıkı dost olmuşlardır. Bir yandan okuluna devam eden Peter, diğer yandan da dünyayı koruma arzusu ile dolup taşmaktadır. Vulture yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter’ın kendini gösterme fırsatı çıkacak, ancak en değerli gördüğü herkes tehdit altında olacaktır…

33
Zor Ölüm (1988-2013) – IMDb: 7.5

Dedektif John McClane yaşadığı olayları aksiyon filmleri türünde konu edinen seridir. İlki 1988 yılında yayınlanan bu muhteşem aksiyon filmi toplamda 5 seriden oluşmaktadır. Son gelen bilgilere göre serinin altıncı filmi de çekilecek. ‘Die Hard’ yani Türkçe ismiyle ‘Zor Ölüm’ izlenmeye kesinlikle değer.

34
Doktor Strange (2016) IMDb: 7.5

Stephen Vincent Strange (Benedict Cumberbatch) çok başarılı bir cerrahtır, yaşadığı bir kaza sonrasında ellerini kullanmakta sorun yaşar ve mesleğini yapamaz. Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün bu sorununu tamamen çözebileceğini öğrenir. Büyücüyü bulur fakat tahmin ettiklerinden daha fazlasını kazanır. Marvel filmleri arasında farklı konusuyla en iyi aksiyon filmleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

35
Upgrade (2018) IMDb: 7.5

Grey Trace, eşiyle birlikteyken saldırıya uğrar ve maalesef karısını kaybeder. Saldırı sonrasında felç kalan Trace, milyarder mucitten vücudunun tüm işlevlerini yeniden kazanmasını sağlayacak bir deneyde gönüllü olması istenir. Tedavi sonrasında eski haline dönmekle kalmaz, inanılmaz güçlere de sahip olur. Elbette sonrası malum, eşini öldürenlerin peşine düşer.

36
Kiss Kiss Bang Bang (2005) IMDb: 7.5

Harry (Robert Downey Jr.) geçimini hırsızlık yaparak sağlamaktadır. Hayatının akışı içinde bir anda kendini dedektif rolünün oynanacağı oyunculuk elemelerinde bulur. Bu işten keyif alabileceğini düşünen Harry, oyunculuk öğrenmeye başlar. Oyunculuk dersleri alırken eski okul arkadaşı Harmony (Michelle Monaghan) ile karşılaşır. Rol olarak girdiği bu oyunculuk serüveni gerçeğe dönüşmek üzeredir. Konusu ile en iyi aksiyon filmleri arasında 7.5 puanla başarılı bir yapım, izlemediyseniz tavsiye ederiz.

37
Zombi Ekspresi (2016) IMDb: 7.6

Seok-woo (Yoo Gong) , iş hayatı çok yoğun olan, bu sebeple de küçük kızına yeteri kadar zaman ayıramayan bir babadır. Güzel kızının ısrarlarına dayanamayan Seok, kızını eski eşinin yanına götürmeye karar verir. Trenle Seul’den Busan’a gitmeleri gereklidir. Klasik bir zombi filmi konusu gibi görünse de aslında öyle değil! Sahneleri sizi gerecek! Trendeki bir kadının zombi virüsünü tüm trene yayarak, hayatta kalma mücadelesini başlatır. Peki baba kız kurtulmayı başaracak mı? İzlenmesi gereken en iyi aksiyon filmlerinden birisi diyebilirim.

38
İz Peşinde (2010) IMDb: 7.6

En iyi aksiyon filmleri arasında 7.6 puana sahip olan ‘İz Peşinde’, bir öc alma ve kahramanlık hikayesini konu alıyor. Filmin konusunun geçtiği zaman 1870’lerde Amerika’da iç savaş sıraları. 14 yaşındaki Mattie Ross, babasını öldürdüğünü düşündüğü Tom Chaney’in peşine düşer. Bunu tek başına yapamayacağını bildiği için Rooster Cogburn’ü bu iş için kiralar. Fakat Rooster bu iş için biçilmiş kaftan değildir. En iyi aksiyon filmleri arasında gerçekten sürükleyici bir hikaye var. Hesaplaşmalar, maceralar ve silahlar, izleyin görün!

39
Tam Gaz (2017) IMDb: 7.6

Çok genç göründüğü için Baby lakabı koyulan deneyimli sürücü, banka soygunlarında parasıyla sürücülük görevi üstlenmektedir. Yetenekli bir sürücü olmasından dolayı, banka soygunları sonrasında kaçışı sağlamaktır görevi. Baby’nin yolu bir gün bir suç lideri ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. İmkansız bir soygunda yine sürücülük görevini üstlenir, fakat maalesef bu sefer başına büyük bela almıştır.

40
Sicario (2015) IMDb: 7.6

En iyi aksiyon filmleri arasında 7.6 puanla yerini alan Sicario’nun başrolünde Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jeffrey Donovan ve Jon Bernthal gibi yıldız isimler bulunuyor. ABD ve Meksika sınırında suç şebekeleriyle savaşan FBI ajanı olan Kate ve özel operasyon kuvveti görevlilerinin mücadelesini konu alıyor. Bol aksiyonlu ve soluk soluğa izleyeceğiniz bir yapım.

41
Sherlock Holmes (2009-2011) – IMDb: 7.6

Eğer birisi en iyi aksiyon filmleri hangisi diye sorarsa elbette akla gelecek ilklerden birisi Sherlock Holmes serisi olacaktır. Başrollerinde Robert Downey JR. ve en yakın arkadaşı Watson’ın ( Jude Law) birlikte çözmeye çalıştıkları olayları akıl ve macera dolu, farklı senaryosuyla ele alıyor. Aksiyon macera film önerileri arasında Sherlock Holmes serisini henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederiz.

42
Kingsman: Gizli Servis (2014) IMDb: 7.7

Gary “Eggsy” Price, askeriyedeki görevi esnasında ölür. Gizli bir görevde olan babasının anısına bir madalya verilir ve bir defaya mahsus bu madalyanın kullanılabileceğini ve bir isteklerinin yerine getirileceği belirtilir. 17 yıl sonra, işsiz olarak ailesinin yanında yaşamaya devam ederken trafikte bir olaya karışarak karakola götürülür. Buradan kurtulmak için madalyayı kullanan Eggsy, ajan Harry Hart tarafından oradan çıkarılır. Harry hayatını Eggsy’nin babasına borçludur. Harry Eggsy’e gizli servisin nasıl çalıştığını ve işleri nasıl yönettiklerini öğretecektir.

43
Ocean’s 11 (2001) IMDb: 7.7

Danny Ocean, tutuklu bulunduğu New Jersey hapishanesinde, salıverilmesine 24 saat kala bile hayata geçirmeyi planladığı hırsızlığın son detaylarını düşünüyordu. Her zaman şık ve karizmatik olan Danny Ocean’ın yaptığı bütün planlarında olduğu gibi, hırsızlığı kimsenin canını bile yakmadan sonuçlandırmak istemektedir. Danny ve 11 kişiden oluşan tecrübeli ekibi Terry Benedict’in Los Angeles’da sahip olduğu üç kumarhaneden 150 milyon dolar çalacaklardır. En iyi aksiyon filmleri arasında soluksuz izlenecek bu macera ve soygun filmini mutlaka izlemelisiniz.

44
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016) IMDb: 7.8

En iyi aksiyon filmleri denildiği zaman akla Marvel filmleri geldiğine eminim. Sokovia olaylarından sonra ilerleyen süreç anlatılmaktadır. Sokovia’da yaşanan gelişmeler sonrasında Yenilmezler grubunun üst yöneticiler tarafından kontrol edilmesine karar verilir. Bu durum sonunda Yenilmez iki gruba ayrılır. Bir tarafın lideri Captain Amerika, diğer tarafın ki ise IronMan olur…

45
96 Saat (2008) – IMDb: 7.8

Bryan eski bir CIA ajanıdır, emekli olmuştur. Kızı kaçırılır ve Paris’te olduğunu öğrenir. Eski tecrübeleri ve yetenekleri ile kızını kurtarmaya çalışır, fakat bu tahmin ettiğinden daha zor olacaktır. En iyi aksiyon filmleri arasında 7.8 puanla mutlaka izlenmesi gereken 2008 yapımı filmi kaçırmayın.

46
Yılanın Kucağında (2015) IMDb: 7.9

Karamakate, Amazon bölgesindeki halkından ayrı düşmüş, tek başına hayata tutunmuş bir insandır. Bir gün Theo adında Alman bir gezginle yolları kesişir. Theo çok hastadır ve onu iyileştirmenin tek yolu Yakruna adlı nadir bulunan bir bitkidir. Karamakate, bu bitkiyi bulup Theo’yu iyileştirmek istemektedir. Yakruna’yı bulabilmek amacıyla yola çıkan Karamakate, Theo ve Theo’nun yaveri Manduca Kolombiya’nın iç bölgelerinde birçok farklı olayla karşılaşacaktır. Bu yolculuktan 30 yıl sonra Amerikalı bir başka gezgin olan Evan da Karamakate’den Yakruna’yı bulmasını isteyecektir. En iyi aksiyon filmleri arasında konusu farklı ve merak uyandıran bir yapımdır.

47
Thor: Ragnarok (2017) IMDb: 7.9

En iyi aksiyon filmleri arasında Marvel filmleri Thor serisinin 2017 yılında yayınlanan sinema yapımıdır. Asgard’tan çok uzaklarda, evrenin diğer ucunda hapsolmuş olan Thor çıkış yolu aramaktadır. Thor’un güçlü çekici yanında değildir ve Asgard yıkılmak üzeredir. Thor, Asgard’ı yeniden özgürlüğüne kavuşturmak için bulunduğu ortamdan kurtulmalıdır, bunun için de karşısına eski müttefiki Hulk’ı çıkaran ölümcül bir mücadeleyi kazanmalıdır…

48
Dunkirk (2017) IMDb: 7.9

İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan Dunkerque Tahliyesi filmin konusunu oluşturmaktadır. Christopher Nolan yine tüm hünerlerini bu filmde konuşturmuş. 400 Bin askerle Fransa’nın Dunkerque bölgesinde sıkışan İngiliz ordusu askerlerinin bölgeden kurtarılış hikayesi işlenmektedir. Bu tahliye sırasında 40 bine yakın asker kurtarılamamış ve bulunamamıştır.

49
Demir Adam (2008) IMDb: 7.9

Hem mükemmel bir mühendis hem de kadınların gözdesi yakışıklı bir playboy, elbette bu Tony Stark’tan başkası olamaz. Amerika’nın savunma gücüne dahice geliştirdiği füzeler ile katkı sağlayan parmakla gösterilen bir vatanseverdir. Yeni geliştirdiği füzeleri Afganistan’da tanıtmaya gittiği bir zamanda esir alınır. Onu kaçıranlar, Afganistan’daki terörist gruplara da füze yapmasını ister ve onu bir mağaraya kapatırlar. Tony nasıl kurtulacak? Marvel filmleri arasında bol aksiyonlu Iron Man’i henüz izlemediyseniz çok şey kaçırmış olabilirsiniz.

50
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (2014) IMDb: 7,9

Mutantlar hayatta kalma mücadelesi vermektedirler. Gelecekte soyları tükenmek üzere ve kamplarda tutsak duruma düşmüşlerdir. Sentinel’ler tarafından katledildikleri için de ırkları sonlanmanın eşiğine gelmiştir. Mutantları bu durumdan kurtarmak için iki ebedi düşman Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler. Planları Sentinel’lerin yarattığı vahşeti durdurmak üzerine kuruludur. Zaman yolculuğu konulu en iyi aksiyon filmleri arasında 7,9 puan ile X-Men: Geçmiş Günler Gelecek mutlaka izlenmeli.

51
Gece Vurgunu (2014) IMDb: 7.9

Geleceği için kariyerine odaklanmış, genç ve azimli bir adamdır Lou Bloom. Yaşadığı şehirdeki suç olaylarını akşam karanlığında kayıt altına almaya başlar. Şehirdeki bir televizyon kanalının ilgisini çeker ve işe alınması çok da uzun sürmez. Fakat kariyer hayatındaki bu değişiklik yaşayacağı olayların henüz başlangıcıdır!

52
Yarının Sınırında (2014) – IMDb: 7.9

Başrollerinde Tom Cruise ve Emily Blunt’ın rol aldığı son 10 yılın en iyi aksiyon filmleri arasında uzun süre kalacağını düşündüğümüz yapım. Dünya uzaylıların saldırısına uğramış, bir çok ülke haritadan silinmiş fakat hayatta kalan milletler el birliği ile uzaylıları yenmeye çalışmaktadır. Fakat uzaylıları yenebilecek teknoloji ve silah gücü henüz hiçbir orduda bulunmamaktadır. Subay Bill Cage (Tom Cruise) daha önce hiçbir savaşa katılmamış bir askerdir. İlk tecrübesini ise 10 saniyede ölerek sonlandırır. Cage, sıradışı bir şekilde her seferinde savaşa katılmadan 1 hafta önceye döner. Buna göre her seferinde ölüp sonrasında yeniden dirilip aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır. Her bir geri dönüş, kazandığı tecrübe ile adım adım uzaylıları yok etmeye yaklaştırır onu. Peki hayatta kalma mücadelesi nasıl sonuçlanacaktır?

53
Kanlı Elmas (2006) – IMDb: 8.0

Zamanında asker olarak görev yapmış Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ile elmas madenlerinde çalışan Solomon Vandy’nin (Djimon Hounsou) yolları bir elmasın varlığı sebebiyle kesişir. Solomon ait olduğu topraklara, ailesine kavuşma hayalleriyle, Danny ise yeni bir hayata başlamanın umudu ile elması aramaya çıkarlar. Heyecan dolu bir aksiyon-macera filmi sizleri bekliyor, Imdb puanı 8, dikkat!

54
Son Ültimatom (2016) – IMDb: 8.0

Serinin üçüncü ve son filminde, Jason Bourne geçmişini araştırıyor ve kim olduğunu anlamaya çalışıyor. Jason Bourne Amerika’nın kötü emellerine alet olmuş ajanlardan sadece biridir. Tüm dünyadan saklanarak yürütülen esrarengiz bir projenin deneği olan ajan, muhteşem zekası ve savaşma yeteneğine sahiptir. Peşinde ise yaratıcıları onu ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Hem geçmişini öğrenip hem de hayatta kalabilecek midir?

55
Marslı (2015) IMDb: 8.0

Mars’ta araştırma yapmaları için gönderilen astronotlar şiddetli bir kum fırtınası sonrasında, ekipte görevli olan Mark Watney isimli astronotu öldü sanarak terk ederler. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Sınırlı olanaklarla yalnız kaldığı Mars gezegeninden dünyaya sinyal göndermeye çalışan Watney, bunu başarabilecek midir? Müthiş bir hayatta kalma mücadelesi.

Değerlendirme

En iyi aksiyon filmleri yazımı umarım beğenmişsinizdir, eğer merak ettiğiniz şeyler olursa ya da yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorumlarınızla belirtmeyi unutmayınız. 🙂

3 YORUMLAR

  1. macera filmleri her zaman takip ediyorum. Bu listede izlemediğim filmler kalmış. En iyi aksiyon filmleri listesi ara ara güncellenir ise tadından yenmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!