3.3 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 8, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

2022 Yılının En İyi 8 Hamilelik Testi (Gebelik Testi)

Gebelik testi yapmak isteyenler hızlı ve etkili olanı tercih etmek isterler, işte 2022 yılının en iyi 8 hamilelik testi incelemesi yazımızda.

Hamile olup olmadığınızı merak ediyorsanız, evde hamilelik testi, adet gecikmenizden günler önce bile zihninizi rahatlatabilir. En iyi hamilelik testleri güvenilirdir, alınması kolaydır ve bütçenizi zorlamaz.

Bir test seçerken, test etmek istediğiniz günü (erken veya gecikmiş bir adetten sonra) ve sonuçları nasıl okumak istediğinizi düşünün. Dijital okuyucular, sonuçlarınızı Hamile Değil veya Hamile gibi metne çevirerek işleri daha basit hale getirebilir. Hamilelik testleri konusunda daha fazla deneyiminiz varsa, çizgi sonuçları olan test şeritleri genellikle daha ucuzdur ve pakette daha fazlası bulunur.

Burada, evde hamilelik testleri için en iyi seçimlerimizin artılarını ve eksilerini tartışıyoruz.


En iyi hamilelik testleri

Genel olarak en iyisi: Erken Sonuç Gebelik Testi, 3 Test
Ekstra hassas hCG dedektörleri sayesinde adet gecikmenizden altı gün öncesine kadar sonuçları alabilirsiniz.

En İyi Fiyat: ClinicalGuard HCG Gebelik Testi Şeritleri
Bir çubuk testi kadar doğru olan bu şeritlerle gebelik testlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

En Hızlı Hamilelik Testi: Clearblue Hızlı Gebelik Testi
Aynı yüksek düzeyde doğrulukla daha hızlı sonuçlar sunan bu testle zorlu bekleyişleri atlayın.

En İyi Dijital Hamilelik Testi: Clearblue Dijital Gebelik Testi
Bu basit dijital gebelik testi seçeneğiyle bir testte okuma satırlarından tahmin yürütmeyi kaldırın.

En İyi Hamilelik Testi Şeridi: PREGMATE 40 Hamilelik Test Şeritleri
Bu kafa karıştırmayan gebelik testi şeritleri işi çabucak halledecektir.

En Güvenilir Hamilelik Testi: Güvenli Sonuç Veren Gebelik Testi, 3 Test
Bir test yeterli olmadığında, bu üçlü paket doğru sonuçları doğrulamanıza yardımcı olacaktır.

En İyi Gebelik Şeritleri: PREGMATE 20 Ovulasyon Testi
Bu kafa karışıklığına yol açmayan test şeritleri işi çabucak halledecektir.

İkisi 1 Arada Gebelik Testi: PREGMATE Yumurtlama ve Hamilelik Testi


İLGİLİ YAZI: ERKEN HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELERDİR? GEBELİK BELİRTİLERİ İÇİNDE EN SIK GÖRÜLEN SEMPTOMLAR

Genel olarak en iyi hamilelik testi: Erken Sonuç Gebelik Testi, 3 Test

hamilelik testi incelemeleri

Artıları

 • Erken teşhis (dönemden 6 gün önce)
 • Uygulama, satır sonuçlarını kelimelere dönüştürür (hamile değil, hamile)
 • En çok satan

Eksileri

 • Pahalı

Bu en çok satan hamilelik testi, adet gecikmenizden altı gün öncesine kadar (ve üç dakika içinde) sonuç verebilir, böylece oturup merak etmenize gerek kalmaz. Veriler, bu testin bulgularının özellikle doğru olduğunu gösteriyor çünkü idrarda bulunan farklı hCG türlerinin tüm biçimlerini tespit edebiliyor. Araştırmalar, kullanıcıların yüzde 76’sında hCG’yi beklenen adet tarihinden beş döngü günü önce tespit edebildiğini ve adet gecikmesinin olduğu gün hormonun yüzde 100’ünü tespit edebildiğini gösteriyor.

Kullananlar, bu markanın hamilelik testlerinin altın standardı olduğunu söylüyor ve birçoğu başka bir marka kullanmayacaklarını ekliyor.

İLGİLİ YAZI: HAMİLELİK TESTİM NEGATİF ÇIKTI AMA ADET GECİKMESİ NEDEN OLUR?

ClinicalGuard HCG Gebelik Testi Şeritleri

Artıları

 • Ayrı ayrı sızdırmaz, taşıması kolay
 • Ekonomik

Eksileri

 • Erken teşhis için harika değil
 • Riskli Atık

Hamile kalmaya çalışıyorsanız ve muhtemelen birçok testten geçeceğinizi düşünüyorsanız, ClinicalGuard’ın daldırma şeritleri sizin için doğru olabilir. 25 Paket halinde gelir, ve her biri ayrı ayrı paketlenmiştir. Böylece istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ayrıca şeridi batırabilmeniz için bunlar için bir bardağa ihtiyacınız olacak. Sonucunuz pozitifse, iki farklı renk bandının açıldığını göreceksiniz.

Kadınlar, bu şeritlerin bir çubuk testi kadar doğru olmasına, ancak maliyetinin çok daha düşük olmasına bayılıyor. Para kaybetmeden sık sık test etmek isteyen herkes için mükemmel bir seçenek.

İLGİLİ YAZI: DOĞUM KONTROLÜNÜN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

En Hızlı Hamilelik Testi: Clearblue Hızlı Gebelik Testi

hızlı hamilelik testi

Artıları

 • Hızlı ve doğru
 • Ergonomik olarak kavisli sap
 • Geniş uç + Hata önleyici
 • Renk ipucu, testin çalıştığını söyler

Eksileri

 • Daha az hassas

Hamileyseniz, hızlı gebelik testi kullanarak testi yaptıktan bir dakika sonra sonucu öğrenebilirsiniz. Bu kılavuz testindeki geniş, renk değiştiren uç, kullanımı kolaylaştırır (doğru kullanıldığında pembeden beyaza döner), özel “FloodGuard” özelliği ise herhangi bir kullanıcı hatasını önlemeye yardımcı olur. Bu Clearblue ürünü adet gecikmenizden beş gün öncesine kadar kullanılabilir.

Bu testi deneyen kadınlar, doğruluğunu ve sonuçların hızını övüyor. Ayrıca, bulguları merak etmelerine gerek kalmaması için okunmasının kolay olmasını da seviyorlar. Ve birçoğu, testin çalışması için yalnızca az miktarda idrar gerektiğini belirtti – birden fazla test deniyorsanız kullanışlı olan bir seçenek!

İLGİLİ YAZI: REGL NEDİR? REGL NE DEMEK? REGL AĞRISINA NE İYİ GELİR?

En İyi Dijital Hamilelik Testi: Clearblue Dijital Gebelik Testi

Artıları

 • Sonuç için geri sayımı gösterir
 • Erken teşhis (adetten 5 gün öncesine kadar)
 • Geniş uç, test hatalarını azaltmaya yardımcı olur

Eksileri

 • Pahalı
 • Büyük

Test sonucunuzu beklemek sinir bozucu olabilir, bu nedenle Clearblue’nun Akıllı Geri Sayım özelliği herhangi bir endişeyi yatıştırmaya yardımcı olabilir ve adet gecikmenizden beş gün önceye kadar sonuç alınabilir. Ekrandaki küçük bir izleyici, daha ne kadar beklemeniz gerektiğini gösterir – genellikle üç dakika, ancak bazı sonuçlar bir dakika içinde görünür – bu, testin hala çalıştığına dair sakin kalmanızı sağlar. Ve sonucunuz hazır olduğunda, ekranda “hamile” veya “hamile değil” ifadesini net bir şekilde göreceksiniz, bu nedenle herhangi bir çizgiyi, sembolü veya rengi yorumlamanıza gerek yok. Bonus: Olumlu bir sonuç alırsanız, test altı ay boyunca “hamile” olarak görünecektir, böylece bunu heyecanla sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Bu dijital testi deneyenler, sonucun açık ve anlaşılır olmasına bayılıyorlar. Ayrıca ekranda “hamile” kelimesini görmeyi ve bunu partnerleriyle paylaşmayı da seviyorlar – bu, deneyimi daha da büyülü hissettiriyor.

İLGİLİ YAZI: HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELERDİR? İLK HAFTA NASIL ANLAŞILIR?

En İyi Hamilelik Testi Şeridi: PREGMATE 40 Hamilelik Test Şeritleri

güvenilir hamilelik testi

Artıları

 • Toplu fiyatlandırma
 • Ortalama test şeridinden daha geniş

Eksileri

 • Plastik aplikatör yok
 • İdrar kabı yok

Hamilelik testinizde beklemek canınızı sıkıyor ve sizi strese sokuyorsa, bu basit test şeritleri işi çabucak halledecektir (bu test genellikle doktor muayenehanelerinde kullanılır). Kullanmak için bir bardağa işeyecek, şeritlerden birini üç saniye boyunca sıvıya batıracak ve sonra düz bir şekilde bırakacaksınız. Beş dakika içinde cevabını alacaksınız. Test, adet gecikmesinden beş gün öncesine kadar kullanılabilir.

Kullanıcılar bu şeritlerin doğruluğu, yüksek kaliteli malzemeleri ve uygun fiyatından dolayı tavsiye ediyorlar. Ayrıca, oldukça az atık içeren koruyucu ambalajlarda gelirler ve bu da onları biraz daha çevre dostu bir seçim haline getirir. Bu şeritler, belirli bir süre boyunca çok sayıda testten geçebileceğiniz için, aktif olarak gebe kalmaya çalışanlar için harika bir seçenektir ve bu da biraz maliyetli olabilir.

En Güvenilir Hamilelik Testi: Güvenli Sonuç Veren Gebelik Testi, 3 Test

Artıları

 • 3 farklı test türü
 • Erken teşhis (adet gecikmesinden 6 gün öncesine kadar)
 • Tüm gebelik hormonlarını algılar

Eksileri

 • Pahalı

Bazen emin olmak için biraz daha fazla güvenceye ihtiyaç duyarız. Bu hamilelik testi kiti, size ihtiyacınız olan onayı vermek için üç testle birlikte gelir. Adet gecikmenizden altı gün önce size sonuç verebilecek iki çizgili iki test ve okunması kolay bir dijital sürüm alacaksınız. Üç kişiden her biri üç dakika veya daha kısa sürede yanıt aldığını söylüyor.

Gebelik testi kullananlar, manuel ya da dijital seçeneklerinden birini seçmek zorunda kalırken, bu kiti alanlar ikisine de sahip oluyor. Biraz maliyetli ama buna değer!

İLGİLİ YAZI: HAMİLELİK TESTİ NE ZAMAN YAPILIR, DOĞRU SONUÇ NE ZAMAN ÇIKAR?

En İyi Gebelik Şeritleri: PREGMATE 20 Ovulasyon Testi

hızlı hamilelik testi

Artıları

 • Hem hamilelik hem de yumurtlama testi
 • Bütçe dostu

Eksileri

 • Aplikatör yok

Bir aile kurmayı düşünüyorsanız, vücudunuzun ne zaman yumurtladığını bilmek yardımcı olur. Birçok insan, kadınların döngülerinin belirli bir gününde yumurtladıklarını varsayar, ancak gerçekte, genellikle biraz değişir. Bu nedenle birçok çift emin olmak için Pregmate LH Ovulasyon testine güveniyor. Tıpkı normal bir hamilelik testi gibi çalışır – üzerine idrar bırakmanız ve ardından üç dakika beklemeniz gerekir. Sonucunuz pozitifse, önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde muhtemelen yumurtlayacağınız anlamına gelir.

İkisi 1 Arada Gebelik Testi: PREGMATE Yumurtlama ve Hamilelik Testi

en iyi hamilelik testi

Artıları

 • Hem hamilelik hem de yumurtlama testi var
 • Bütçe dostu

Eksileri

 • Aplikatör yok

Hamile kalmaya çalışan kadınlar için bu paket hem yumurtlama ve hamilelik testi sunduğu için gayet mantıklı. Çok sevilen Pregmate yumurtlama şeritlerini kullanarak ideal cinsel ilişki zamanının ne zaman olduğunu öğrenebilir ve sonrasında hamilelik testi şeritleriyle başarılı olup olmadığınızı kolayca belirleyebilirsiniz. Bu ürün sorunsuz, doğru ve bütçe dostudur, bu da onu zahmetsiz hale getirir.

Bu kiti satın alan kişiler, sonuçlarını okumanın ve döngülerini takip etmenin ne kadar kolay olduğunu söylüyorlar. Hatta birkaçı onu satın aldıkları en iyi ürün olarak belirtiyor.

İhtiyaçlarınız için doğru hamilelik testi, çoğunlukla bütçenize, testleri ne sıklıkla yapmayı planladığınıza ve hamile olup olmadığınızı ne kadar erken bilmek istediğinize bağlı olacaktır. Doğruluk yüzdelerine kapılmayın. Clearblue hızlı hamilelik testi yurt dışında en çok kullanılan testler arasında, çünkü kullanımı kolay ve satınalması kolay.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hamilelik ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.