3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaSeyahat - Gezi - TatilEski Hilton Çalışanları Otel ile İlgili 5 Sırrı Açıkladı

Son Yazılar

Eski Hilton Çalışanları Otel ile İlgili 5 Sırrı Açıkladı

Hilton zincir otellerini mutlaka duymuşsunuzdur, peki en iyi özellikleri ve sırları hakkında bilginiz var mı? İşte detaylar yazımızda.

Hilton, Amerika’daki en iyi bilinen otel zinciri olabilir – sundukları nedeniyle değil, aile üyelerinin realite şovlarında görünme eğilimi nedeniyle. Ancak Hilton’un, şu anda altı kıtaya yayılmış, asırlık bir otelcilik geçmişi var. Henüz holdingin 200.000 küsur odasından birinde kalmadıysanız, bir gün kesinlikle kalacaksınız. Ve işte, en çok bilen insanlardan en iyi şekilde yararlanmanın yolu. Eski çalışanlardan en iyi Hilton sırları ve bilinmeyen özellikleri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

1
Hilton’un rezervasyon ekibiyle rezervasyon yapın.

en iyi hilton sırları

Bir yolcunun en kötü kabusu: Sadece uçuşunuzdan birkaç gün önce bir oda rezervasyonu yaptırıyorsunuz, fakat sonradan öğreniyorsunuz ki daha ucuza da oda fiyatları sunuluyormuş. Eski bir çalışan, NeoPendragon117 kullanıcı adı altında Reddit’te, Hilton’da kimin yüksek ücret ödeyip ödemeyeceğine ilişkin öncelik bir tür kademeli sisteme bölündüğünü söylüyor.

Priceline gibi popüler bir üçüncü taraf sitesi üzerinden rezervasyon yapmayan kişilerin rezervasyonlarını kaybetme olasılığının daha yüksek olduğunu açıklıyorlar. Daha önce hiç duymadığınız bir üçüncü taraf sitesi üzerinden rezervasyon yaparsanız -ki bu muhtemelen gerçek olamayacak kadar iyi bir fiyat sunar- o zaman daha da ince bir buz üzerindesiniz demektir. En iyi seçeneğiniz, doğrudan Hilton’un rezervasyon ekibiyle çevrimiçi veya telefon aracılığıyla rezervasyon yapmaktır.

2
Fiyat karşılaştırması yapmayı unutmayın.

Eski çalışanlardan en iyi Hilton sırları ve bilinmeyen özellikleri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Üçüncü taraf sitelerden bahsetmişken, Priceline, Orbitz veya Kayak gibi bir yerden (veya daha büyük reklam bütçelerine sahip diğer saygın sitelerden) uygun bir fiyat görürseniz, bunu rezervasyon acentesine bildirin. Reddit ileti dizisinde, rezervasyon departmanında çalışan eski çalışan, konumdan kalış sürenize kadar tüm önemli ayrıntıları tam olarak aynı tutmanız koşuluyla otelin sizin bulduğunuz fiyata düşebileceğini belirtiyor.

3
Evet, bağlantılı odalar için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

en iyi hilton sırları

Artık işleri şansa (ve rezervasyon algoritmasının kaprislerine) bırakmanıza gerek yok. Geçen yılın başlarında başlatılan, çok uygun bir şekilde Onaylı Bağlantılı Odalar olarak adlandırılan yeni bir Hilton programı, bitişik odalar için rezervasyon yapmanızı sağlıyor..

Girişime öncülük eden Hilton’un Motto by Hilton zincirinin başkanı Tripp McLaughlin bir basın açıklamasında, “[Konuklar] bize seyahat alanlarında ve deneyimlerinde daha fazla esneklik istediklerini söylediler” dedi. Bağlantılı odalar özelliği şu anda Hilton’un portföyündeki 18 otel zincirinin tamamında mevcuttur ve bitişik odalarınızı Hilton.com veya Hilton Honors Uygulaması aracılığıyla rezerve edebilirsiniz.

4
Ön büroyu rahatsız etmek, sizi gri listeye atabilir.

En iyi Hilton sırları ve bilinmeyen özellikleri

Anlıyoruz: Bazen bir otel odası mükemmel olmaktan uzaktır. Belki tuhaf bir koku vardır ya da battaniyeler yeterince kabarık değildir ya da belki asansöre çok yakınsınızdır. Ancak bir ön büro çalışanına göre, ön büroya getirdiğiniz konularda sağduyulu olmalısınız, aksi takdirde gelecekteki indirim şansınızı zedeleyebilecek gri bir listeye düşebilirsiniz.

Bellboy13’ten rumuzlu kullanıcı, Reddit’teki Bana Her Şeyi Sor oturumunda Hilton’un ön büro çalışanları için sinirlenme eşiğini merak eden birine yanıt vererek, “Sorunlarınızı tekrar tekrar arayarak dile getirirseniz, bu olur” dedi. “Onlara zorluk çıkarmadığınız sürece, gelecekteki konaklamalarınız ve indirimleriniz etkilenmeyecektir.”

5
Üyelik durumunuzu belirtmelisiniz.

en iyi hilton sırları

Bir Hilton çalışanıyla konuşmaya başladığınızda, otel zincirindeki tüm konaklama geçmişinizin otomatik olarak toplandığını tahmin etmek zor değildir. Ama Bellboy13’e göre, tüm çalışanlar ne kadar puanınız olduğunu görebilirler. Hilton temsilcisinin Hilton’un Onur ödül programının bir parçası olduğunuzu bilmesini istiyorsanız, konuştuğunuz kişiye bunu açıkça belirtmeniz gerekir.

Bellboy13, “Otelde [puanla kalan konuklar] en eğlencelisi” diyor. “Genellikle tatil için gelirler ve iş için değil. Daha rahatlar ve onları tanımak için onlarla daha fazla zaman geçirebilirsiniz, bu da daha iyi bir misafir deneyimi sağlar.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Seyahat – Gezi– Tatil kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!