Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaTeknolojiiPhoneiPhone Marka Telefonlar için En İyi 8 Şifre Yöneticisi

Son Yazılar

iPhone Marka Telefonlar için En İyi 8 Şifre Yöneticisi

Şifrelerinizi hatırlamakta zorlanıyor musunuz? Bir şifre yöneticisine ihtiyacınız var. İşte iPhone telefonlar için en iyi şifre yöneticileri.

Çevrimiçi hesaplarınızın kimliğinizin çoğunu belirlediği dijital bir dünyada yaşıyoruz. Bu hesapların güvenliğini öncelikle şifrelerle sağlayabilirsiniz. Ancak, çok fazla varsa, onları hatırlamak zor olabilir. Şifre yöneticileri parolalarınızı hatırlayabilir, yenilerini oluşturabilir ve hatta bazıları 2FA yöneticileri olarak ikiye katlayabilir. Piyasada birçok şifre yöneticisi var, ancak birini seçmek zor. iPhone telefonlar için için en iyi şifre yöneticileri hangileri, hadi birlikte keşfedelim.

1. iCloud Keychain

iPhone’unuzda, tüm Apple aygıtlarında bulunan iCloud Anahtar Zinciri adlı varsayılan bir şifre yöneticisi bulunur. Başlangıçta başlatıldığında Safari tarayıcısıyla sınırlıydı. Zamanla Apple, Safari’den alıp işletim sistemine entegre etti. Ayarlar > Şifreler‘e giderek iPhone’unuzdan erişebilirsiniz.

“+” butonuna basarak yeni şifreleri kaydedebilir veya Düzenle seçeneğini kullanarak gereksiz olanları silebilirsiniz. Ayrıca, hesaplarınız için her 30 saniyede benzersiz bir kod oluşturan diğer kimlik doğrulama uygulamaları gibi iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlayabilirsiniz. Ne yazık ki, yalnızca Apple cihazlarında erişilebilir ve onu Android cihazlarda kullanmak için herhangi bir geçici çözüm yoktur. Yine de, bir Windows PC’de iCloud Anahtar Zincirine erişmenin bir yolu var.

En iyi yanı, bu hizmeti iPhone, iPad veya Mac’inizde kullanmak için ödeme yapmanız gerekmemesidir. Parolalarınız tüm Apple cihazları arasında senkronize edilir. Apple ekosisteminin bir parçasıysanız, bu mükemmel bir çözüm.

2. Kaspersky Password Manager

iphone şifre yöneticileri

Kaspersky onlarca yıldır piyasada ve dünya çapında milyonlarca kullanıcının güvendiği bir marka. Son derece etkili antivirüs platformlarıyla yola çıkmış olsa da, o zamandan beri bulut tabanlı güvenlikten şifre yöneticilerine ve ötesine kadar geniş bir ürün yelpazesine yayılmıştır.

Kaspersky şifre yöneticisi, ücretsiz sürüm ve ücretli veya premium sürüm olmak üzere iki sürümde mevcuttur. Ücretsiz sürüm ile kasanıza 15 adede kadar şifre, kredi kartı, not, resim veya adres ekleyebilirsiniz. Özellikleri ve işlevleri sınırlayan diğerlerinden farklı olarak (örneğin F-Secure), bunun ücretsiz bir sürüme daha iyi bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.

Şifre yöneticisi ayrıca Kaspersky’nin kendi özel bulutu sayesinde cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde çalışır. Şirket hiçbir zaman ana parolanızın bir kopyasını tutmaz ve bu nedenle verilerinizin şifresini çözemezken, veritabanınızı masaüstünüz ve mobil cihazlarınız arasında otomatik olarak eşitler. Ancak, bu senkronizasyonun Dropbox gibi başka bir bulut depolama hizmeti aracılığıyla koordine edilemeyeceğini unutmayın.

Kaspersky Password Manager yalnızca bireysel lisanslar sunar ve parola paylaşma özelliği yoktur. Bu nedenle, aileler veya ekipler için değil, yalnızca bireysel kullanıcılar için uygundur.

İNDİR: Kaspersky Password Manager

3. 1Password

iPhone şifre yöneticileri arasında önerilen 1Password muhtemelen en popüler şifre yöneticilerinden biridir. Mükemmel bir kullanıcı arayüzüne sahipken birçok özellik ile de birlikte gelir. 2FA, birden fazla cihaz arasında senkronizasyon, 1 GB belge depolama ve parola oluşturma, depolama ve paylaşma gibi özelliklerle birlikte gelir.

Bir veri ihlali durumunda şifreniz sızdığında sizi bilgilendiren ve değiştirmenizi öneren bir ihlal koruma özelliğine sahiptir. Ayrıca, tüm büyük platformlarda mevcuttur ve ekosisteme dahilseniz Apple Watch’ınızdan da erişilebilir.

Ayrıca iPhone’unuzda Face ID ve Touch ID’yi destekler ve 1Password senkronizasyonu, iCloud, Dropbox veya Wi-Fi ile senkronize edilir. 14 günlük ücretsiz deneme ve ardından ayda 3,99 ABD dolarından başlayan bir abonelik planı sunar.

İNDİR: 1Password

4. LastPass

LastPass, 1Password’a benzer çünkü bir süredir piyasada olan birinci sınıf bir üründür. Bununla birlikte, bir denemeden ziyade ete kemiğe bürünmüş ücretsiz bir plana sahiptir.

Sağlam sistemi, oturum açma kimlik bilgilerini, Wi-Fi şifrelerini, yazılım lisanslarını, üyelikleri ve diğer özel bilgileri tek bir şifrenin arkasında saklar.

Favori öğelerinize kısayollar oluşturabilir, kasanızı PIN’ler ve parmak izleriyle güvence altına alabilir, bir güvenlik denetimi yapabilir ve ilgili site ihlalleriyle ilgili bildirimler alabilirsiniz. Ayrıca, acil bir durumda hesabınızı güvendiğiniz birine verebilen benzersiz bir “Acil Erişim” özelliğine sahiptir.

LastPass’i iPhone’unuzda şifreleri depolamak ve cihazlarınız arasında senkronize etmek için kullanabilirsiniz, ancak hizmet, ayda 3 dolardan başlayan (yıllık faturalandırılır) bir abonelikle tüm özelliklerini açmaktadır.

İNDİR: LastPass

5. NordPass

NordPass, piyasadaki en eski şifre yöneticilerinden biridir ve NordVPN geliştiricilerinden olduğu için çoğunuz tanır. Çoklu cihaz senkronizasyonu, parolaları otomatik doldurma, sınırsız parola kaydetme ve oluşturma, 2FA vb. gibi tüm temel özelliklere sahiptir.

Şifrelerin yanı sıra kredi kartları, pasaportlar, kimlik kartları ve daha fazlası gibi kişisel bilgilerinizi saklayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde erişmek veya paylaşmak için şifrenizi kategoriler içinde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, hesaplarınızı güvende tutmak için sızdırılmış verileri ve güvenlik açıklarını da kontrol eder. XChaCha20 şifreleme standardını kullandığından, güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Şifreler ve diğer ayrıntılar için uygulamanın kilidini açmak için biyometrinizi de kullanabilirsiniz. NordPass ücretsiz olsa da, ayda 4,99 ABD dolarından başlayan premium abonelik planı kapsamındaki birçok özelliği sınırlar. Neyse ki NordPass, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için 30 günlük ücretsiz deneme sunuyor.

İNDİR: NordPass

6. Dashlane

iPhone şifre yöneticileri arasında tavsiye edilen Dashlane, parolaları kaydetmekten daha fazlasını yapmanızı sağlayan, zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Herhangi bir cihazda sınırsız şifre saklamanıza izin verir. Öncelikle gizliliğe odaklanır, bu nedenle verileriniz için endişelenmenize gerek yoktur.

Otomatik doldurma, kasalar, FaceID ve TouchID desteği, şifre üreticisi, şifre sağlığı izleme, VPN ve daha fazlası gibi sağlam özelliklere sahiptir. Pasaportunuz, ehliyetiniz ve güvenlik numaranız gibi kimliklerinizi saklamak için ayrı bir kategori oluşturur ve bunlara hızlı erişim sağlar.

Dashlane, sınırlı erişimle ücretsizdir, ancak tüm özelliklerden yararlanmak istiyorsanız, premium planı 39,99 $/yıl karşılığında alabilirsiniz. Önce hizmeti kontrol etmek ve karar vermek istiyorsanız, premium plan için 30 günlük bir deneme sunar.

İNDİR: Dashlane

7. Keeper

Keeper, şifrelenmiş bir kasada sınırsız parola depolamanıza ve oluşturmanıza ve bunlara herhangi bir cihazdan erişmenize olanak tanır. Şifrelere ek olarak, çevrimiçi alışveriş yaparken ödeme yapmak için dosya, fotoğraf, video ve kartlar saklayabilirsiniz.

Dark web‘de ihlal edilen hesapları izleyen bir BreachWatch özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, Güvenlik Denetimi özelliğini kullanarak hangi hesapların parola güncellemesi gerektirdiğini önerir. Bunun da ötesinde, otomatik doldurma, kayıt paylaşımı, acil durum erişimi, 2FA desteği, biyometrik kimlik doğrulama ve daha fazlası gibi diğer özelliklere sahip olacaksınız.

Ayrıca Keeper, iPhone’unuzdaki Siri ile entegre olur, böylece servisi kullanmak için sesli komutlara güvenebilirsiniz. Keeper, 14 günlük bir deneme süresi sunar ve daha sonra yıllık 35 ABD Doları tutarındaki kişisel plana abone olabilirsiniz. Ancak, bulut senkronizasyonu olmadan sınırlı özelliklerle Keeper’ı abonelik planı olmadan kullanabilirsiniz.

İNDİR: Keeper

8. RoboForm

iPhone şifre yöneticileri arasında tavsiye edilen RoboForm, pek çok özellik içeren, kullanımı kolay bir şifre yöneticisidir. Bununla birlikte, sınırsız şifre kaydetme ve oluşturma, birden fazla cihaz arasında senkronizasyon, 2FA desteği ve daha fazlası gibi herhangi bir şifre yöneticisinden bekleyeceğiniz tüm temel özellikleri bir araya getirir.

Ayrıca kredi kartları, banka hesapları ve lisans anahtarları gibi diğer kişisel bilgileri AES 256 şifreleme ile saklayabilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, RoboForm, kişileri ve yer imlerini saklamanıza izin verir. Parolalarınızı güvenlik açıklarına karşı tarar ve bulursa parolalarınızı değiştirmenizi ister.

RoboForm, sınırlı özelliklere sahip herhangi bir cihazda ücretsizdir. Tüm özelliklerin kilidini açmak için RoboForm Everywhere planını yıllık 23,99 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz.

İNDİR: RoboForm

iPhone için Şifre Yöneticileri Kullanarak Güvenliğinizi Artırın

Mevcut birçok iPhone şifre yöneticisine rağmen, hepsi hemen hemen aynı görevi yerine getiriyor. İster aylık bir ücret ödüyor olun, ister doğrudan pahalı bir lisans satın alıyor olun, ister ücretsiz bir çözüm seçiyor olun, fikir basittir.

Parola yöneticileri, hayatınızı kolaylaştırmak ve hesaplarınızı güvende tutmak için birçok parolayı tek bir parolanın arkasında saklar. Bunun dışında, henüz kullanmıyorsanız bir şifre yöneticisi kullanmayı kesinlikle düşünmelisiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

iPhone kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!