in

SevdimSevdim

Netflix Biyografi Dizileri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Biyografi Dizileri

Online dizi ve film izleme platformu Netflix üyeliğinizle izleyebileceğiniz en iyi biyografi dizilerini listeledik. Geçmişte yaşanmış gerçek hayat hikayelerinden alınmış IMDb puanı yüksek en iyi ve unutulmaz netflix biyografi dizileri…

netflix biyografi dizileri

Netflix üyeliğinizle izleyebileceğiniz en iyi biyografik diziler

Netflix dizileri içinde insanların gerçek hayatlarını öğrenmek isteyenlerin en çok izlediği ve en beğendiği dizi türlerinden biri kesinlikle biyografi dizileridir. Netflix online dizi ve film izleme platformu üzerinden de gelmiş geçmiş en iyi biyografi dizilerine ulaşabilirsiniz. Takiye.com ziyaretçileri için hazırladığımız Netflix Orijinal yapımı biyografi dizilerini ve gelmiş geçmiş en iyi biyografi dizilerini listeledik. İşte IMDb puanı yüksek biyografi türündeki en iyi netflix dizileri

Netflix Biyografi Dizileri;


10. Apache: The Life of Carlos Tevez (2019) – IMDb: 6.6

Netflix Biyografi Dizileri - Apache
Netflix Biyografi Dizileri – Apache

Dünyada oynadığı futbol ile beğeni kazanmış olan Arjantinli futbolcu Carlos Tevez’in hayatını konu alan filmde başarının bir bedeli olduğunu izleyeceksiniz. Netflix biyografi dizileri arasında imdb puanı 6.6 olan bu başarılı yapımda, Arjantin’in en kötü mahallerinden dünyanın en zengin apaçisi olma yolunda ilerleyen Carlos Tevez’in hayatını merakla izleyeceksiniz.

Tür: Biyografi, Suç, Drama


9. Nicky Jam: El Ganador (2018) – IMDb: 7.8

Netflix Biyografi Dizileri - Nicky Jam
Netflix Biyografi Dizileri – Nicky Jam

Netflix biyografi dizileri arasında Nicky Rivera, bilinen adıyla Nicky Jam‘in hayatını konu alan yapımda ünlü şarkıcının izbe sokaklardan, adım adım yükselişini gözler önüne seriyor. Reggaeton müzik türünün en başarılı örneklerinden biri olan başarılı şarkıcı Nicky Jam’nin hayatı da yaptığı şarkılar kadar enteresan ve renkli.

Tür: Biyografi, Müzik


8. El Chapo (2017) – IMDb: 7.8

El Chapo
El Chapo – Biyografi Dizileri

Netflix orijinal yapımlarından biri olan ve 2017 yılında yayınlanan El Chapo dizisi emniyet güçlerinin yakalanması için büyük çaba harcadığı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman’ın bilinen adıyla El Chapo’nun hayatını anlatıyor. 1980’li yıllardan başlayıp 2016 yılına kadar yani yakalandığı zamana dek nereden nereye geldiğini güzel detaylarla anlatan muhteşem bir biyografi dizisidir.

Tür: Biyografi, Suç, Drama


7. The Spy (2019) – IMDb: 7.9

The Spy
The Spy – Netflix Biyografi Dizileri

İzleyen ve izlemeyen bir çok kişinin Netflix aracılığı ile tanıdığı İsrail’in en meşhur ajanı Eli Cohen’in hayatını anlatan dizinin çok fazla izleyicisi bulunuyor. Suriye’nin Şam şehrinde göreve gönderilen Cohen çok kısa bir sürede Suriye devleti içerisinde söz sahibi olan bir adam durumuna gelir. Aldığı görevlerle kelle koltukta gezen Eli Cohen, netflix biyografi dizileri içinde mutlaka izlenmesi tavsiye edilen yapımlardan biridir.

Tür: Casusluk, Biyografi


6. Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates (2019) – IMDb: 7,9

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates
Netflix Biyografi Dizileri – Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Netflix biyografi dizileri içinde tanınmış bir kişi de var… Microsoft’un kurucusu Bill Gates‘in iş hayatı ve özel hayatı güzel detaylarla aktarılıyor. Bill Gates’in çocukluğu, yetişkinliği ve hatta gelecek planları ile ilgili her türlü bilgiye bu diziyi izleyerek ulaşabilirsiniz.

Tür: Biyografi, Belgesel


5. Luis Miguel: The Series (2018) – IMDb: 8.1

Luis Miguel: La Serie
Luis Miguel: La Serie – Netflix Biyografi Dizileri

Meksika’nın Tarkan’ı da diyebileceğimiz süperstar şarkıcısı Luis Miguel’in hayatını konu alan Luis Miguel: The Series biyografi dizisini Netflix üyeliğinizle izleyebilirsiniz. Hakkıyla bir çok başarıya imza atan Luis Miguel’in hayatından küçük detayları yakalayıp, başarı için sadece şans faktörünün yeterli olmayacağına kanaat getirecek ve bu adama hayran olacaksınız.

Tür: Biyografi, Tarih, Drama


4. The Story of Diana (2017) – IMDb: 8.1

The Story of Diana
The Story of Diana – Netflix Biyografi Dizileri

İngilizlerin çok sevdiği ve hayatını kaybettiği dönemde yas tuttukları İngiltere Kraliyet Ailesinin en sevilen prensesi Diana’yı ana konu olarak ele alan, gerçekleştirilen röportajları ve prensesin gerçek görüntülerini Netflix üyeliği ile izleyebilirsiniz. Trajik hayatıyla birlikte, kraliyet ailesi ile yaşadığı çatışmalar ve magazin haberlerinde yer alan konularıyla gerçekten izlemeye değer bir biyografi dizisi.

Tür: Biyografi, Belgesel


3. Pablo Escobar: El Patron del Mal (2012) – IMDb: 8.5

Pablo Escobar: El Patron del Mal
Pablo Escobar: El Patron del Mal – Netflix Biyografi Dizileri

Netflix biyografi dizileri arasında IMDb puanı 8,5 olan dünyanın en acımasız uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatı ile ilgi bilinmeyenleri gözler önüne seriyor. Dünyanın her yanına adını yaptığı karanlık işlerle yaymış olan suç şebekesi liderinin aile ve iş hayatı ile ilgili detaylar da dizide mevcut. Escobar’ın yaşamıyla ilgili bilgileri en ince ayrıntısına kadar inceleyen ve gerçeğe en yakın şekilde bizlere sunan diziyi Netflix’te izleyebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Biyografi, Suç


2. The Crown (2016) – IMDb: 8.7

The Crown
The Crown – Netflix Biyografi Dizileri

Netflix orijinal yapımı başarılı biyografi dizisinde, 2. Dünya savaşı sürerken tahta geçen II. Elizabeth’in kraliçe olmasından sonraki olayları konu alıyor. 2. Dünya Savaşı büyük bir hızla devam ederken, tahta bir kadının çıkması halk arasında endişeye sebep oluyor. Netflix biyografi dizileri arasında The Crown dizi 8.7’lik IMDb puanıyla da dikkat çekiyor.

Tür: Dram, Biyografi, Tarih


1. When They See Us (2019) – IMDb: 8.9

When They See Us
When They See Us – Netflix Biyografi Dizileri

Konusu itibarı ile tam olarak biyografi dizisi sayılmasa da 4 kişinin geçmişinden ve geleceğinden kesitler sunan ve gerçek bir hikayeyi konu edinen When They See Us dizisini listemize ekledik. Netflix’in en çarpıcı yapımlarından biri olan dizide 4 siyahi genç henüz küçük yaşlardayken bir kadına tecavüz etmek ve darp etmekten dolayı hapse atılırlar. Yasal olarak bir yetişkin gibi yargılanamayacak yaşıt olan 4 genç suçsuz oldukları halde yıllarca hapis yatarlar. Hayatları ise suçsuz olduklarını ispatlamak için uğraşmakla geçer.

Tür: Dram, Biyografi, Suç


Netflix biyografi dizileri ile birlikte önerilen içerikler:

Takiye.com

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

Loading…

0
Saliha Çalışkan Öldürüldü mü

Saliha Çalışkan Neden Kayboldu? Olay Nasıl Aydınlatılacak?

Yargıtay'dan Soma Maden Faciasının Sorumlularına Rekor Ceza

Yargıtay’dan Soma Maden Faciasının Sorumlularına Rekor Ceza