Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana Sayfaİş Hayatıİş Yerinde Sunum Yapmak için En İyi 5 Uygulama

Son Yazılar

İş Yerinde Sunum Yapmak için En İyi 5 Uygulama

İş yerinizde sunum yapmak için hangi programları kullanıyorsunuz? Bu yazımızda en iyi sunum uygulamaları hangileridir, paylaşıyoruz.

Doğru etkiyi yaratmanıza yardımcı olacak bir iş sunumu oluşturmak ister misiniz? İşte kullanabileceğiniz en iyi sunum uygulamaları arasından bazıları.

İşyerinde sunum yapmak için kullanışlı olan birkaç uygulama vardır. Doğru araçlarla, siz ve ekibiniz, doğru etkiyi verme, bir anlaşmayı tamamlama veya yönetimin her şeyi sizin istediğiniz gibi görmesini sağlama şansınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda uygulama olduğu için sunumlar için en iyi uygulamayı seçmek zor olabilir. Sizin için araştırdık ve en iyi sunum uygulamaları hangileridir, paylaşmak istedik.

Microsoft PowerPoint

en iyi sunum uygulamaları

1
Microsoft PowerPoint, bu listedeki en eski ve tartışmasız en popüler sunum oluşturucudur. Araç, Microsoft 360 paketinin varsayılan bir parçası olarak gelir ve çoğu kişinin nasıl kullanılacağına dair bir fikri vardır. Daha yeni sunum araçlarıyla karşılaştırıldığında, PowerPoint biraz eski görünebilir, ancak yine de kullanışlıdır. Hızlı bir sunum hazırlamanız veya çevrimdışı çalışmanız gerekebileceği zamanlar için, ücretsiz bir PowerPoint şablonu, başlamak için iyi bir yerdir. Doğru PowerPoint ipuçlarıyla donanmış olan uygulama oldukça kullanışlı olabilir. Farklı bir sunum uygulaması kullanmaya karar verseniz bile, çoğu, slaytlarını PowerPoint belgeleri olarak indirmenin bir yolunu sunar; bu, PowerPoint’in kullanışlılığını korumasına yardımcı olur. Microsoft PowerPoint, ücretsiz bir Microsoft Office hesabıyla ücretsizdir.

Google Slides

2
En iyi sunum uygulamaları arasında gösterilen Google Slaytlar, Google’ın amiral gemisi sunum oluşturucusudur. Bu araç, sıfırdan slaytlar oluşturmanıza veya bir şablon kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca çalışmalarınızı buluta kaydedebilir, canlı sunumlar yapabilirsiniz. Google Dokümanlar ve Google E-Tablolar’ın canlı sunumlar yapma olanağı da sunduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle tek yapmak istediğiniz metin, görüntü veya tablo paylaşmaksa seçenekler vardır. Ancak bir slayt gösterisi sunumu oluşturmak istiyorsanız Google Slaytlar, Google Workspace ürün grubundaki en iyi çözümdür. Google Slaytlar’ı kullanmanın bir avantajı, PowerPoint ile herhangi bir deneyiminiz varsa arayüzün ve sürecin ne kadar tanıdık geleceğidir. Ek olarak, Google Slaytlar bulut tabanlı olduğundan, onu hem Windows hem de iOS cihazlarda ve ayrıca uzaktan işbirliği için kullanabilirsiniz. Her iki aracın da oldukça benzer olduğu göz önüne alındığında, Microsoft PowerPoint ve Google Slaytlar hemen hemen benzerdir. Ancak, Google Slide projeleri PowerPoint ile uyumludur, böylece her iki araçtan da kolayca yararlanabilirsiniz. Google Slaytlar’ı kullanmak için ücretsiz bir Google hesabına kaydolmanız yeterlidir.

en iyi sunum uygulamaları

Prezi

3
Prezi, veri analizi gibi birçok modern özellikle birlikte gelen güçlü bir sunum uygulamasıdır. Bununla birlikte, en gelişmiş özellikler yalnızca premium planlarda mevcuttur; bu nedenle, işlevsellik arıyorsanız, muhtemelen Google Slaytlar veya Microsoft PowerPoint’e bağlı kalmanız daha iyi olur. Bununla birlikte, bazı son teknoloji sunum özellikleri için harcama yapmaktan çekinmiyorsanız, okumaya devam edin! Prezi kullanmanın göze çarpan avantajlarından biri, esas olarak video sunumları oluşturmak için tasarlanmış olmasıdır. Uygulamayı kullanarak canlı video sunumları yapabilir veya paylaşılabilir videoları önceden kaydedebilirsiniz. Uygulama ayrıca Zoom, Microsoft Teams, Google Meet, Slack vb. gibi video konferans ve işbirliği uygulamalarıyla da iyi bir şekilde bütünleşir. Prezi, bireysel kullanıcılara özel ücretsiz bir giriş seviyesi planı ve özel fiyatlandırmaya sahip üst düzey bir iş planı sunar. Bunların arasında, Edu Plus planı için 3$’dan başlayan ve aylık 16$’lık premium planla zirveye ulaşan bir dizi fiyat seçeneği vardır.

Canva

4
En iyi sunum uygulamaları arasında bilinen Canva, tasarımcı olmayanlar için kullanışlı bir tasarım aracı olarak son dönemde çok popüler. Bu günlerde, yararlı Canva Presentation Maker’ı içeren oldukça genişletilmiş bir ürün paketi sunuyor. Yüzlerce yazı tipini içeren çok çeşitli tasarım seçeneklerinin yanı sıra Canva’yı kullanarak mükemmel profesyonel sunumu yapmanıza yardımcı olacak öğreticiler ile birlikte birkaç şablon mevcuttur. Canva, tüm sunumlarınızın buluta kaydedildiği ve herhangi bir cihazdan erişilebilir olduğu anlamına gelen web tabanlı bir uygulamadır. Ayrıca iş arkadaşlarınızla etkili bir şekilde işbirliği yapabilirsiniz. Bazı özellikler aylık 12,95 ABD doları tutarındaki Premium Canva for the Work planı için ayrılmış olsa da Canva’yı ücretsiz olarak kullanmaya başlayabileceğinizi öğrenmekten memnun olacaksınız.

en iyi sunum uygulamaları

Visme

5
Visme genellikle Canva’ya çok benzer. Bulut tabanlıdır ve tasarımınızı başlatmanıza yardımcı olacak birçok kullanışlı şablonun yanı sıra kullanışlı özellikler sunar. Uygulama, posterler ve infografikler oluşturmaktan modern sunumlara kadar her şeyi kapsıyor. Ayrıca, Canva’nınkinden tartışmasız daha basit bir kullanıcı arayüzü sunar. Visme’ye ücretsiz bir Temel planda başlayabilir veya sırasıyla 12,25 ABD Doları ve 24,75 ABD Doları tutarındaki Kişisel ve İş planlarını deneyebilirsiniz. Özel fiyatlandırmaya sahip üst düzey bir Kurumsal plan da vardır.

6
En İyi Sunum Uygulamaları ile Sunumlarınızı Bir Sonraki Seviyeye Taşıyın

Profesyonel sunumlar oluşturmanıza yardımcı olacak beş güçlü sunum oluşturucuyu paylaştık. Onları deneyin ve seçiminizi yapın! Bahsettiğimiz gibi, PowerPoint, bu listedeki en eski seçeneklerden biri olmasına rağmen, onu nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı biliyorsanız, yine de oldukça kullanışlıdır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İş Hayatı ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!