3.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 19, 2023
Ana SayfaDiziEn İyi Yabancı Dizi Önerileri - IMDB Puanı 7.8 ve Üzeri Olan...

Son Yazılar

En İyi Yabancı Dizi Önerileri – IMDB Puanı 7.8 ve Üzeri Olan Yabancı Diziler Sıralaması

En iyi yabancı diziler sıralaması yaparken, IMDB puanı 7.8’in üzerinde olan şimdiye kadar çok izlenen en iyi yabancı dizi önerilerini bir araya getirdik. İşte senaryosunda aksiyon, komedi, gerilim, dedektif, suç, korku, fantastik ve bilim kurgu türlerini barındıran izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler listesi…

Zaman öyle hızlı geçiyor ki, kendimize zaman ayırmakta bile zorlanıyoruz. Onu mu yapsak bunu mu yapsak derken evde televizyonun karşısında keyif yapamıyoruz. Biz de sizler için belki de hiç haberdar bile olmadığınız izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler sıralaması yaptık.

en iyi yabancı diziler

Sizler için dersimizi çalıştık ve en iyi yabancı dizileri mercek altına aldık. IMDb puanlarını da dikkate alarak tüm zamanların en çok izlenen ve en popüler yabancı dizi önerileri ve tavsiyeleri listesini hazırladık.

İşte, Takiye.com ekibinin detaylı incelemeleri neticesinde bir araya getirdiği kesinlikle izlenmesi gerekli olan izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler

en iyi yabancı diziler
EN İYİ YABANCI DİZİLER SIRALAMASI

En İyi Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listesini hazırlarken, öylesine sıradan bir sıralama yapmak istemedik. Hem IMDb puanları hem de izleyici yorumlarını dikkate aldık. İşte sürekli güncel tuttuğumuz izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler sıralaması.


The Outsider (Yabancı) (2020 | IMDb: 7,8)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – The Outsider (Yabancı)

The Outsider (Yabancı) Konusu: 11 yaşındaki bir çocuğun acımasızca öldürülmesi sonrasında cesedi bir parkta bulunur. Olay araştırılmaya başlar, olayı gördüğünü iddia eden tanıklar ve olay yerinde bulunan parmak izleriyle birlikte şüpheli olarak şehrin en saygın isimlerinden Terry Maitland suçlanır. Terry Maitland cinayetin baş şüphelisi olarak görünse de aslında çok sıradan biridir. Cinayeti araştıran ekibin başına geçen dedektif Ralph Anderson Terry Maitland’ı halkın gözü önünde tutuklar. Terry Maitland, olayla bir ilgisi olmadığını inatla belirtse de, toplanan tüm deliller onu işaret etmektedir. 7.8’lik IMDb puanı ile izlenmeye değer yapımı kaçırmayın!

Yayınlanma Yılı: 2020 – ….
IMDb Puanı: 7.8/10 – 55.574 Oy
Oyuncular: Ben Mendelsohn, Bill Camp, Jeremy Bobb
Tür: Suç, Dram, Fantastik


The Sinner (2017 | IMDb: 7,9)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – The Sinner

The Sinner Konusu: IMDb puanı uzun süre 8.0 olan The Sinner, şu anda 7.9 puana düşmesine rağmen sıralamaya eklemek istedik. Dizide genç bir annenin sebepsiz yere öfke, şiddet ve korkunun temelini araması konu ediniyor. Dedektif rolünü canlandıran Bill Pullman ile birlikte genç kadın geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalıyor. Senaryosu güzel, konusu sürükleyici diziyi izlemenizi tavsiye ederiz..

Yayınlanma Yılı: 2017 – ….
IMDb Puanı: 7.9/10 – 81.696 Oy
Oyuncular: Bill Pullman, Dohn Norwood, Adam LeFevre
Tür: Dram, Polisiye, Gerilim


Unorthodox (2020 | IMDb: 8,0)

Unorthodox
En iyi yabancı diziler – Unorthodox

Unorthodox Konusu: Görücü usulü evlilik yapması için baskı uygulanan genç bir kadının hikayesini konu alıyor. Hayallerinin peşinden koşmaya karar verip, evlenmemek için Berlin’e kaçan kadına bir müzik grubu sahip çıkar. Tam yeni bir hayata başladım derken, geçmişinin kendisini takip ettiğini anlar.

Yayınlanma Yılı: 2020
IMDb Puanı: 8.0/10 – 47.575 Oy
Oyuncular: Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch
Tür: Dram


Upload (2020 | IMDb: 8,0)

UPLOAD
En iyi yabancı diziler – UPLOAD

Upload Dizi Konusu: Upload dizisinin yapımcılığını Amazon Original yapmıştır, 2020 yabancı diziler içerisinde bilim kurgu türünde ve güzel bir senaryoya sahip izlenmeye değer bir yapım. Dizi, insanların ölümünden sonra sanal dünyaya aktarımını ana kolu olarak kullanıyor. Dizinin ana karakterlerinden Nora duygusal bir insandır, önemli bir sanal gerçeklik şirketinde müşteri temsilcisi olarak çalışmaktadır. Diğer karakter Nathan ise çevrede playboy olarak nam salmış bir parti sever gençtir. Bir gün sürücüsüz arabası ile kaza yapar. Sevgilisi ise onu müşteri olarak Nora’nın çalıştığı şirketin sanal gerçeklik dünyasına yükleyecektir.

Yayınlanma Yılı: 2020 – ….
IMDb Puanı: 8.0/10 – 32.942 Oy
Oyuncular: Robbie Amell, Andy Allo, Zainab Johnson
Tür: Komedi, Gizem, Bilim Kurgu


Escape at Dannemora (2018 | IMDb: 8,0)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – Escape at Dannemora

Escape at Dannemora Konusu: Richard Matt ve David Sweat cinayetten hüküm giymiş ve aynı hapishanede cezasını çeken iki mahkumdur ve buradan kaçmak için detaylı bir plan yapmaktadırlar. Escape at Dannemora, hapishanede görevli bir personelinin yardımıyla cezaevinden kaçmayı başaran ikilinin maceraları güzel bir senaryo ile izleyicilerle buluşuyor. Kaçış planının mükemmel bir şekilde uygulanması için hapishane terzisi Patricia Arquette’nin yardımı da gereklidir. Richard ve David kaçmayı başarır ancak arkalarında onları yakalamak için tabiri caizse bir ordu adam vardır.

Yayınlanma Yılı: 2018
IMDb Puanı: 8.0/10 – 17.889 Oy
Oyuncular: Benicio Del Toro, Paul Dano, Patricia Arquette, Bonnie Hunt
Tür: Biyografi, Suç, Dram


Altered Carbon (2018-2020 | IMDb: 8,0)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – Altered Carbon

Altered Carbon Konusu: Aynı adı kullanan bir çizgi romandan uyarlanan Altered Carbon, insanların karakterlerinin yeni bir bedene transferinin mümkün olabildiği bir geleceği konu alıyor. Takeshi Kovacs, seçkin bir ekinin askeri üyesidir. Ancak Takeshi, ağır bir yenilgi sonrası hayatta kalmayı başaran tek asker olur. Takeshi’nin beynindeki tüm bilgiler “buz içerisinde” saklanır ve yüzyıllar sonra varlıklı bir adam olan Laurens Bancroftm tarafından Takeshi keşfedinceye kadar saklanır. Laurens, Takeshi’ye hayata yeniden dönebilmesi için bir şans sunar. Ancak Laurens’in bir şartı vardır, karşılığında çözmesi imkansız gibi görünen bir cinayeti aydınlatmasını ister.

Yayınlanma Yılı: (2018–2020)
IMDb Puanı: 8.0/10 – 137.299 Oy
Oyuncular: Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Will Yun Lee
Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu


Criminal Minds (2005-2020 | IMDb: 8,1)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – Criminal Minds

Criminal Minds Konusu: Bir suçluyu yakalayabilmek için suç mahalli iyi incelenir, parmak izi vb. deliller toplanır, laboratuvar incelemeleri değerlendirilir. Fakat ABD’nin Virginia eyaletindeki bir merkezde görev başında olan deneyimli bir ekibin uzmanlık alanı ‘suçlu beyinleri’ analizi yapmak. Bu ekip suçluyu bulabilmek için onlar gibi düşünmeye alışmışlardır. En iyi polisiye diziler arasında olan Criminal Minds oyuncu kadrosu, senaryosu, konuların gizemi izlemeye değer bir film ortaya çıkarmış.

Yayınlanma Yılı: 2005 – 2020
IMDb Puanı: 8.1/10 – 154.722 Oy
Oyuncular: Matthew Gray Gubler, Kirsten Vangsness, A.J. Cook
Tür: Gizem, Suç, Dram


Gangs of London (2020 | IMDb: 8,1)

yabancı diziler
Gangs of London – Yabancı Diziler

Gangs of London Konusu: İngiltere’nin başkenti Londra’da mafya liderinin vefatı sonrasında Londra’da suç örgütleri arasındaki çatışma ve mücadele ve ayrıca öldürülen liderin oğlunun intikamının alınması anlatılıyor.

Yayınlanma Yılı: 2020 –
IMDb Puanı: 8.1/10 – 15.146 Oy
Oyuncular: Ray Panthaki, Joe Cole, Lucian Msamati
Tür: Aksiyon, Suç, Dram


Jack Ryan (2018 | IMDb: 8,1)

Jack Ryan
En iyi yabancı diziler – Jack Ryan

Jack Ryan Konusu: Aksiyon ve gerilim türleri barındıran başarılı bir yabancı dizi serisi. Jack Ryan, CIA’de çalışan ve gelecekte iyi yerlere geleceğini düşünülen analizcidir. Uzun süre teröristlerin haberleşme kanalları ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren Jack’e bir gün saha görevi verilir. Verilen görev çok zordur ve saha tecrübesi olmayan Jack hayatta kalma mücadelesi verecektir.

Yayınlanma Yılı: 2018 – ….
IMDb Puanı: 8.1/10 – 84.688 Oy
Oyuncular: John Krasinski, Wendell Pierce, John Hoogenakker
Tür: Aksiyon, Drama, Gerilim


The Big Bang Theory (2007-2019 | IMDb: 8,1)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – The Big Bang Theory

The Big Bang Theory Konusu: İki ev arkadaşı düşünün, hem çok zekiler hem de çok takıntılı! Evlerinin karşı dairesine biraz yarım akıllı çok güzel bir kız taşınır. MIT’de doktora yapan arkadaşlar ile garsonluk yapan sıradan bir sarışın kızın ilişkilerini en komik şekilde sizlere aktarıyor. 2007 yılında yayınlandığı ilk zamandan beri oldukça popüler bir yabancı dizi.

Yabancı komedi dizisi gülmek için tercihleriniz arasında değilse, The Big Bang Theory sizi yanıltacak, seriyi mutlaka izlemelisiniz.

Yayınlanma Yılı: 2007 – 2019
IMDb Puanı: 8.1/10 – 703.669 Oy
Oyuncular: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco
Tür: Romantik Komedi


Bodyguard (2018 | IMDb: 8,1)

Bodyguard
En iyi yabancı diziler – Bodyguard

Bodyguard Dizi Konusu: Eski bir savaş gazisi olan David Budd’un İçişleri Bakanı Julia Montague’nün korumalığını yapmasının hikayesini konu alıyor. Bir terörist saldırısını engelleyip terfi almasıyla birlikte içişleri bakanını koruma görevi verilir. David, başlangıçta bu görevin çocuk oyuncağı olduğunu düşünse de aslında zor bir göreve geldiğini anlaması uzun sürmeyecektir.

Yayınlanma Yılı: 2018 – ….
IMDb Puanı: 8.1/10 – 88.668 Oy
Oyuncular: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin
Tür: Suç, Dram, Gerilim


The Good Doctor (2017-2020 | IMDb: 8,2)

The Good Doctor
En iyi yabancı diziler – The Good Doctor

The Good Doctor Konusu: 2013 senesinde aynı ada sahip bir Güney Kore dizinden alıntılanan The Good Doctor, ülkemizde de 2019 yılında Mucize Doktor adıyla ekranlara geldi. Shaun Murphy, otizm ve savant sendromu olan genç bir cerrahtır. Adı sanı duyulmuş bir hastanede işe başlar. Fakat çalışma arkadaşlarına hastalığıyla ilgili bilgi vermez. Çok zeki ve bir o kadar da içine kapanık, kendi dünyasında yaşayan Shaun, tıbbi konularda bilgi sahibi olsa da sosyal hayatta bir takım sorunlar yaşayacaktır.

Yayınlanma Yılı: 2017 – 2020
IMDb Puanı: 8.2/10 – 58.437 Oy
Oyuncular: Freddie Highmore, Antonia Thomas, Hill Harper
Tür: Dram


Undone (2019- | IMDb: 8,2)

UNDONE
En iyi yabancı diziler – UNDONE

Undone Konusu: Ölümüyle sonuçlanabilecek bir trafik kazasından kurtulan Alma isimli karakterimiz, zaman yolculuğu yapabildiğini keşfettiğinde, babasının neden öldüğünü aydınlatmak için maceradan maceraya koşturmaya başlıyor. En iyi yabancı diziler sıralamasında animasyon türünde harika bir dizi…

Yayınlanma Yılı: 2019 – ….
IMDb Puanı: 8.2/10 – 12.232 Oy
Oyuncular: Rosa Salazar, Angelique Cabral, Constance Marie
Tür: Animasyon, Dram, Fantastik


Sharp Objects (2018 | IMDb: 8,2)

Sharp Objects
En iyi yabancı diziler – Sharp Objects

Sharp Objects Konusu: Yaşadıkları kentte öldürülen iki genç kızın cinayeti ile birlikte kendi geçmişiyle ilgili sırları da çözmeye çalışan Camille Preaker isimli bir muhabirin yaşadıklarını konu alıyor. Çok uzun zamandır görmediği annesi ve üvey kız kardeşi ile görüşen Camille, cinayeti çözmeye çalışırken kendi geçmişinden de faydalanacaktır. Fakat bu o kadar kolay olmayacak ve işler arap saçına dönecektir.

Yayınlanma Yılı: 2018
IMDb Puanı: 8.2/10 – 65.554 Oy
Oyuncular: Amy Adams, Patricia Clarkson, Chris Messina
Tür: Dram, Gizem, Suç


Lucifer (2016- | IMDb: 8,2)

Lucifer
En iyi yabancı diziler – Lucifer

Lucifer Konusu: ‘Cehennem Lordu’ olarak bilinen Lucifer Morningstar, karanlıklar dünyasından sıkılmış ve buradaki görevinden de istifa ederek Los Angeles’a yerleşir ve burada kendisine bir bar açar. Bir gün bir cinayet işlenir ve suçlunun yakalanmasıiçin Polis Departmanına yardımcı olur. Polis teşkilatına sürekli yardımcı olan Morningstar, bu işlerle uğraşırken bir yandan da karanlıklar dünyası geri dönmesi için baskı yapmaktadır. Lucifer, konusu bakımından ilginç bir yapım, senaryosu da sürükleyici.

Yayınlanma Yılı: 2016 – ….
IMDb Puanı: 8.2/10 – 214.519 Oy
Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
Tür: Dram, Suç, Fantastik


The Witcher (2019- | IMDb: 8,2)

The Witcher
En iyi yabancı diziler – The Witcher

The Witcher Konusu: The Witcher dizisi fantastik hikayesiyle göze hitap eden bir yapım. Yüzyıla yakın birlikte yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış biter ve amansız bir savaş başlar. The Witcher kod adlı suikastçı Geralt of Rivia, doğacak çocuğu beklemektedir, bu çocuk dünyanın kaderini değiştirecektir, ama nasıl?

Yayınlanma Yılı: 2019 – ….
IMDb Puanı: 8.2/10 – 276.083 Oy
Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Basil Eidenbenz
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik


Barry (2018- | IMDb: 8,3)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – BARRY

Barry Konusu: Komedi, aksiyon ve suç türlerini içeren yabancı dizimizde Barry (Bill Hader), eski bir tetikçidir ve oyunculuk hayatına atılıp, geleceğini böyle sürdürmek istemektedir. Fakat geçmişi onu rahat bırakmaz. Başarılı bir yapım, izlemenizi öneririz.

Yayınlanma Yılı: 2018 – ….
IMDb Puanı: 8.3/10 – 42.063 Oy
Oyuncular: Bill Hader, Stephen Root, Sarah Goldberg
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç


Ray Donovan (2013-2020 | IMDb: 8,3)

Ray Donovan
En iyi yabancı diziler – Ray Donovan

Ray Donovan konusu ABD’nin Los Angeles şehrinde geçiyor. Ray Donovan, danışman olarak çalışıyordur ve müşterileri normal insanlar değildir. Müşterileri kalburüstü ailelerdir ve doğal olarak her insan gibi gizli sırları da bulunmaktadır. Donovan’ın asıl işi bu insanların kayıt dışı ve bilinmemesi gereken konuları ortadan kaldırmaktır. Ray bunlarla uğraşırken bir yandan da ailesiyle olan sorunlarını çözmek zorundadır.

Yayınlanma Yılı: 2013 – 2020
IMDb Puanı: 8.3/10 – 75.698 Oy
Oyuncular: Liev Schreiber, Eddie Marsan, Dash Mihok
Tür: Suç, Dram


Killing Eve (2018- | IMDb: 8,3)

Killing Eve
En iyi yabancı diziler – Killing Eve

Killing Eve dizisi, yazar Luke Jennings’in kitabından uyarlanmıştır. Güvenlik görevlisi olarak çalışan Eve‘in aklı fikri ajan olmaktır. Villanelle ise lüks içine yaşayan iyi para kazanan bir katildir. Bu iki kadın arasında bir kedi fare oyunu yaşanır. Filmin konusu sürükleyici, yabancı diziler arasında izlenmesi gereken bir yapım.

Yayınlanma Yılı: 2018 – ….
IMDb Puanı: 8.3/10 – 80.315 Oy
Oyuncular: Jodie Comer, Sandra Oh, Fiona Shaw
Tür: Aksiyon, Macera, Dram


Homeland (2011-2020 | IMDb: 8,3)

Homeland
En iyi yabancı diziler – Homeland

Bu güzel yabancı dizinin ilk sezonunda ana karakter Carrie, yurt dışına görevli olarak giden ve sekiz yıldır kendisinden haber alınamayan ve artık öldüğü düşünülen ABD askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını ve sonrasında yaşananları konu alıyor. Nicholas Brody’den şüphelenen CIA takibe başlar. Brody’nin peşine düşen Carrie, bu araştırmanın çok da kolay olmayacağını anlayacaktır.

Yayınlanma Yılı: 2011 – 2020
IMDb Puanı: 8.3/10 – 306.347 Oy
Oyuncular: Claire Danes, Mandy Patinkin, Damian Lewis
Tür: Suç, Dram, Gizem


Narcos: Mexico (2018- | IMDb: 8,4)

Narcos: Mexico
En iyi yabancı diziler – Narcos: Mexico

Narcos: Mexico, Meksika’da süregelen uyuşturucu savaşlarının kökenlerine iniyor; uyuşturucu kartellerinin yükselişini konu ediniyor. Meksika’daki uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanılan dizide, Félix Gallardo, 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olur ve benzer bir imparatorluğu inşa etmek üzere insan tacirlerini aynı çatı altında toplar. DEA ajanı Kiki Camarena ise yeni görevi gereği ailesiyle birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınır. Kiki, Félix ile ilgili istihbarat toplamaya başlayınca, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatmış olur. Diego Luna’nun Félix Gallardo’ya, Michael Peña’nın ise Kiki Camarena’ya hayat verdiği dizinin yapımcılığını Eric Newman, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Yayınlanma Yılı: 2018 – ….
IMDb Puanı: 8.4/10 – 56.771 Oy
Oyuncular: Diego Luna, Scoot McNairy, José María Yazpik
Tür: Suç, Dram


Euphoria (2019- | IMDb: 8,4)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – Euphoria

Euphoria dizi serisinde 17 yaşındaki Rue isimli bir kızın hikayesi anlatılıyor.. Zendaya’nın canlandırdığı Rue’nun aktarıldığı konular; seks, kimlik arayışı, travma, sosyal medya, uyuşturucu, aşk ve arkadaşlık gibi temalar ele alınıyor.

Yayınlanma Yılı: 2019 – ….
IMDb Puanı: 8.4/10 – 50.760 Oy
Oyuncular: Zendaya, Sydney Sweeney, Maude Apatow
Tür: Dram


After Life (2019- | IMDb: 8,4)

After Life
En iyi yabancı diziler – After Life

Dizinin baş karakteri Tony güzel ve sakin bir hayata sahiptir, beklenmedik bir zamanda çok sevdiği eşinin ölümü sonucunda depresyona girer ve sıradışı kararlar alır. Tony artık kendisi de dahil çevresindeki hiç kimseyi umursamamakta ve hayatta ne isterse onu gerçekleştirmek istemektedir. Elbette çevresinde onu sevenler Tony için endişelenmeye başlarlar ve müdahale etmek isterler. Ortaya komedi ağırlıklı güzel bir dizi çıkar.

Yayınlanma Yılı: 2019 – ….
IMDb Puanı: 8.4/10 – 79.368 Oy
Oyuncular: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way
Tür: Komedi, Dram


The Morning Show (2019- | IMDb: 8,4)

The Morning Show
En iyi yabancı diziler – The Morning Show

Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon’un hem yapımcılığını hem de başrollerini paylaştığı bu yabancı dizi, 10 bölümden oluşuyor. TV kanallarında sabah yayınlanan programların kamera arkasında yaşanan olayları güzel bir senaryo ile izleyicilerle buluşturuyor.

Yayınlanma Yılı: 2019 – ….
IMDb Puanı: 8.4/10 – 43.312 Oy
Oyuncular: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Desean Terry
Tür: Dram


Babylon Berlin (2017- | IMDb: 8,4)

Babylon Berlin
En iyi yabancı diziler – Babylon Berlin

Babylon Berlin dizisinin konusu 1920’li yılların sonunda Almanya’nın Berlin şehrinde geçiyor. O sırada Köln’de komiser olarak çalışan Gereon Rath, bir soruşturmayı yönetmek için Berlin’e gider. Başlarda basit gibi görülen araştırma konusu, sonrasında karmaşık ilişkiler ağını ortaya çıkarır.

Yayınlanma Yılı: 2017 – ….
IMDb Puanı: 8.4/10 – 17.116 Oy
Oyuncular: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch
Tür: Suç, Dram, Gerilim


Supernatural (Doğaüstü) (2005-2020 | IMDb: 8,4)

Supernatural (Doğaüstü)
En iyi yabancı diziler – Supernatural (Doğaüstü)

Supernatural (Doğaüstü) dizisi, Dean ve Sam Winchester adlı kardeşlerin, sıradışı yaratıklarla mücadelelerini aktaran güzel bir yapım. Anneleri bilinmeyen bir varlık tarafından öldürülmüştür. Bu iki kardeş ve babaları da bu esrarengiz yaratıkları avlamaya karar verirler. Fakat Sam normal bir yaşam için onlardan ayrılır ve üniversiteye gider. Ta ki abisinin onu arayıp babalarının kaybolduğunu haber verene kadar.

Yayınlanma Yılı: 2005 – 2020
IMDb Puanı: 8.4/10 – 380.955 Oy
Oyuncular: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver
Tür: Dram, Fantastik, Korku


Inside Look: The People v. O.J. Simpson (2016 | IMDb: 8,4)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – Inside Look: The People v. O.J. Simpson

O.J Simpson’ı 1970’liler bilir, 80’liler ise anımsarlar. En iyi yabancı diziler arasında yer alan ve O.J Simpson cinayeti olarak bilinen olay bu yapımda izleyicilerle buluşmakta. O.J Simpson eski eşini ve sevgilisi olduğu iddia edilen erkeği öldürüp öldürmediği aylarca süren yargılama sonrasında sonuçlanmış, fakat yine de olayın gerisinde yaşananlar olduğu gibi açığa çıkmamıştı. 80’lerin en başarılı ve ünlü sporcularından biri olan O.J Simpson, cinayet şüphelisi olarak tutuklanır. Hem iddia makamı hem de sanık avukatlarının taktikleri, ABD halkının olaya bakış açısı çok etkileyici şekilde anlatılmaktadır. Diziyi izledikten sonra, mutlaka başkalarına da önermek isteyeceksiniz.

Yayınlanma Yılı: 2016
IMDb Puanı: 8.4/10 – 22.316 Oy
Oyuncular: Sarah Paulson, Brad Simpson, Sterling K. Brown
Tür: Suç, Dram, Mini Dizi


Kingdom (2019- | IMDb: 8,4)

KINGDOM
En iyi yabancı diziler – KINGDOM

Kingdom, liderliğini yaptığı imparatorluğun acımasız bir salgına karşı korumaya çalışan prensin hikayesini konu alıyor. Güney Kore’de bulunan bir krallık, açlığın pençesinde kıvranırken, bir felakette çok hızlı yayılan bir salgınla gelir. Bu salgında, insanlara bulaşan bir virüs onları zombi gibi bir canavara dönüştürmektedir. Salgına yakalanan kral da dahil bir çok insan canavara dönüşür. Krala karşı ihanetle suçlanan prens, ülkesine geri döner ve babasına ne olduğunu açığa çıkarmaya çalışır, tabi küçük bir sorunu da vardır. Salgını önleyip, insanlarını kurtarmak!

Yayınlanma Yılı: 2019 – ….
IMDb Puanı: 8.4/10 – 27.270 Oy
Oyuncular: Ji-Hoon Ju, Doona Bae, Kim Sungkyu
Tür: Dram, Aksiyon, Korku


Person Of Interest (Şüpheli Şahıs) (2011-2016 | IMDb: 8,4)

Person Of Interest
En iyi yabancı diziler – ŞÜPHELİ ŞAHIS

Lost, Alias, Fringe gibi gizemlerle örülü başarılı serilerin yaratıcısı J.J. Abrams’dan yeni bir seri. Jim Caviezel ve Michael Emerson’ı başrole taşıyan Person of Interest; bir milyonerin eski bir CIA ajanıyla bir araya gelerek işlenmesi muhtemel suçları, yaşanmadan önlemeye çalışacakları bir dizi. Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch’in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.

Yayınlanma Yılı: 2011 – 2016
IMDb Puanı: 8.4/10 – 161.017 Oy
Oyuncular: Jim Caviezel, Taraji P. Henson, Kevin Chapman
Tür: Dram, Aksiyon, Suç


Ozark (2017- | IMDb: 8,4)

Ozark
En iyi yabancı diziler – Ozark

Dizinin hem yönetmenliği hem de yapımcılığını yapan Jason Bateman, dizinin başrolünde de rol almaktadır. Chicago’nun alt sokaklarında yaşamını sürdüren sıradan bir insan olan aile babası Marty Byrde’ın, Meksika uyuşturucu şebekesinin kara para aklama işine karışması sonrasında işlerin sarpa sarmasıyla, ailesini korumak adına ailesiyle Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınması ve bu sürede geçen olayları konu alıyor. Elbette bu kaçış, her şeyin sonu olmayacaktır.

Yayınlanma Yılı: 2017 – ….
IMDb Puanı: 8.4/10 – 173.597 Oy
Oyuncular: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz
Tür: Dram, Suç, Gerilim


Fringe (2008-2013 | IMDb: 8,4)

en iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler – Fringe

Hamburg-Boston uçuşunu yapan 627 sefer sayılı uçak içinde kimyasal saldırıya uğrar. Tüm yolcular ve mürettebat bu saldırıdan etkilenir. Bu olayın araştırılması için FBI Ajanı Olivia Dunham ve John Scott’a görev verilir. Araştırmaları sonucunda yıllar önce gizlenen bir dizi doğaüstü ve para-normal deneyin bu konuyla bağlantısı keşfedilir. Bilimsel bakış açısıyla çözülemeyecek olayın aydınlatılması için Fringe takımı kurulur. Peki gerçekte ne olmuştur. En iyi yabancı diziler arasında gerilim dozunun da gayet yüksek olduğu yapımı mutlaka izlemelisiniz.

Yayınlanma Yılı: 2008 – 2013
IMDb Puanı: 8.4/10 – 216.624 Oy
Oyuncular: Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble
Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu


Mr. Robot (2015-2019 | IMDb: 8,6)

Mr. Robot
En iyi yabancı diziler – Mr. Robot

Dizinin ana karakteri olan Elliot, mesai saatleri içinde siber güvenlik şirketinde çalışıp, mesai sonrası ise internette intikam almak için yanıp tutuşan bir hacker’dır. Toplumun içine çok karışamamış, psikolojik olarak takıntılı ve asosyal ve gencin yolu yeraltı hack grubunun esrarengiz lideri ile kesişir.

Yayınlanma Yılı: 2015 – 2019
IMDb Puanı: 8.6/10 – 323.314 Oy
Oyuncular: Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin
Tür: Dram, Suç, Gerilim


Önerdiğimiz diğer dizi ve film listelerimize göz atın:

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!