Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaAstrolojiEn Kibirli Burçlar Hangisi? Anlaşması Zor 6 Burç

Son Yazılar

En Kibirli Burçlar Hangisi? Anlaşması Zor 6 Burç

Astrolojide en kibirli burçlar arasında yer alanlar, Burçlar Kuşağı'nın kesinlikle en çarpıcılarıdır! Kendisine olan güveni ile etrafındaki herkese adeta meydan okurlar ve başarıya nasıl ulaşılabileceğinin sırrına tamamen kendileri hakimdirler.

Astrolojinin en heyecan verici ve ilginç konularından biri olan burçlar kuşağı, pek çok kişi için merak uyandıran bir alandır. Burçların karakteristik özellikleriyle çevresindekilere kök söktürebildiği bilinen gerçekler arasındadır. Ancak bu etkiyi en fazla yaratan burçlar kuşkusuz ki en kibirli burçlardır! Bu yazımda en kibirli burçlar arasında ilk 6’ya girenler hakkında bilgi vermek istiyorum. Burada önemli olan şey, her insanın farklı özellikler taşıdığı gerçeğidir; ama bu altı en kibirli burcu tanımak, doğru insanları seçmek adına hayatınızda büyük önem taşımaktadır.

6. İkizler

en kibirli burçlar

Bu listede zodyakın özgürlüğüne düşkün burcunu görünce şaşırmış olabilirsiniz, ancak İkizler’in yaptığı tüm konuşmalarla, arada bir huysuzlaştığı bilinmektedir. Profesyonel astrologlar, “İkizler, konuşmanın merkezi olmayı ve onun ilerleyişini yönlendirmeyi seviyor” diyor. “Başka biri konuşma esnasında daha fazla söz almaya çalışırsa veya tartışma konusunu yönetirse, bir İkizler burcu çabucak sinirlenebilir ve küstah ve kibirli sözlerle konuyu kestirip sonlandırmak isteyebilir.”

5. Yay

en kibirli burçlar

Yay, ayağını ağzına sokma olasılığı en yüksek olan burçtur ve bazen yaptığı gafları sert bir şekilde ortaya çıkarabilir. En kibirli burçlar hangileridir sorusunu Yay için açıklayan astrologlar çoğu zaman, bu son derece iddialı insanların “durum veya koşullar ne olursa olsun kendi doğrularını konuşmaları” nedeniyle olduğunu beliriyorlar. Etkisini düşünmeden akıllarından geçenleri hemen söylerler.

Bununla birlikte, küçümseyici sözlerinin diğer burçlarınki gibi daha derine inmediğini, acımasızca olmadığını ekliyorlar. “Basitçe söylemek gerekirse, kaygısız ve esprili insanlar ama bazen iğnelemelerini biraz fazla ileri götürebiliyorlar.”

4. Oğlak

Astrologlar, Oğlak burçlarının “kendilerini ve başkalarını başarı konusunda yargılamalarına” yol açan aşırı çalışma ahlakıyla tanınırlar. “Yollarına çıkarsanız, kesinlikle dillerinin keskin tarafından nasibinizi alacaksınız.” Başarıya o kadar odaklanmış olabilirler ki, başkalarını nasıl hissettirdiklerini gözden kaçırırlar.

Yine de iş dışında, bu burç iyi niyetli bir savunma mekanizması olarak öfke kullanıyor olabilir. Astrologlar, “Oğlaklar, gardlarını indirmeyi ve kırılganlık göstermeyi oldukça zorlayıcı bulabilirler” diyor. “Bir toprak burcu olarak, yakınlarına karşı şefkatli ve sevgi dolu olmak isterler, ancak bu anlarda kibirli doğalarına dönmeyi daha kolay bulabilirler.”

3. Kova

Astrologlar, “Kovalar, genellikle astrolojinin en ezoterik insanları olarak görülen, göz boyayıcı ve ilginç bir gruptur” diyor. Bu onları oldukça eksantrik yapar, kendi küçük dünyalarında sıkışıp kalırlar. Burç yorumcuları, “Bu nedenle, diğer insanların düşünce süreçlerini anlamayı gerçek bir zorluk olarak görebilirler” diye açıklıyor. “Kafalarında, işleri halletmenin tek bir yolu var, bu yüzden insanların daha az etkili ve hatta kendilerine göre yanlış olduğunu düşündükleri bir rotayı izlediklerini görmek, onların kibirli yorumlar yapmasına neden olabilir.”

Aynı şekilde Kova burcunun “duygusal tartışmalardan veya yüzleşmeden kaçınmak için” sık sık sert sözlere ve davranışlara başvuracağını da söylüyorlar. Kibirli ve küçümseyici bir söz genellikle bir sohbeti sonlandırır, böylece gerçek duygularını daha fazla açığa çıkarmak zorunda kalmazlar.

2. Başak

Zodyakın mükemmeliyetçileri, işler iyi hazırlanmış planlarına göre gitmediğinde zor anlar yaşarlar ve yanıtları genellikle küçümseyici bir yorum olur. Profesyonel astrologlar, “aşırı eleştirel doğaları” nedeniyle, “her durumda niteleyecek ve eleştirecek bir şeyi kolayca bulacaklarını” söylüyor. Uyumsuz kıyafetinizle veya bir sunum sırasında kaç kez “hım” dediğinizde de bunu yapabilirler.

Ancak danıştığımız tüm astrologlar, Başakların nadiren kötü niyetle hareket ettikleri konusunda hemfikirdi. Astrologlar, “Bu eğilim genellikle kalplerinde başkaları için hayatı iyileştirmek istedikleri iyi bir yerden gelir, ancak dırdırları ve eleştirel yönleri onları kibirli gösterebilir” diye açıklıyorlar.

1. Akrep

en kibirli burçlar

Akrepler aynı zamanda en kibirli burç olarak kabul edilir, ancak tonu hafif bir şakanın ardından agresifleşmesine neden olabilecek karanlık bir mizah anlayışına sahiptirler. Astrologlar, “İnsanları okuma konusunda yetenekli olan Akrepler, iyi seçilmiş birkaç kelimeyle sizi gözyaşlarına boğabilir” diyor. Gerçekten de, “ateşli, saldırgan Mars tarafından yönetilen gizemli, kibirli bir su burcu olan akrep, huysuz ve yıpratıcı her şeyin ölümcül bir karışımıdır” diye belirtiyor.

Burç yorumcularına göre, Akrep’in düşman olmalarına ve “antipatik bir doğaya sahip olmalarına” neden olan “hayata karşı kasvetli bakış açısı”. Kendileri son derece ketumdur, bu da başkalarına güvenmemelerine ve insanlardan her zaman en kötüsünü beklemelerine yol açar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!