Ana Sayfa Astroloji En Mükemmeliyetçi 6 Burç: En Azdan En Çoğa Doğru

En Mükemmeliyetçi 6 Burç: En Azdan En Çoğa Doğru

En mükemmeliyetçi burçların hangileri olduğunu keşfedin ve özelliklerini kendi avantajınıza nasıl kullanacağınızı öğrenin. Mükemmellik için çabalamalarına neyin neden olduğunu ve neden bazen mükemmeliyetçilikle mücadele ettiklerini hemen keşfedin.

0
391

Mükemmeliyetçilik birçok burçta görülebilen bir özelliktir. Peki bu mükemmeliyetçi belirtilerin ardındaki sır nedir? Ayrıntılara dikkat etmeleri mi, başarma dürtüleri mi yoksa tamamen başka bir şey mi? Bu yazıda, en mükemmeliyetçi burçlar hangileridir, kişilik karakteri ve genel özelliklerini keşfedeceğiz. Ayrıca mükemmeliyetçi olmanın olası dezavantajlarından bazılarına ve bunları nasıl yöneteceğimize de bakacağız.

Mükemmeliyetçi Olmak Ne Anlama Geliyor?

en mükemmeliyetçi burçlar

Mükemmeliyetçilik, birçok insanın çabaladığı bir özelliktir, ancak aynı zamanda bir stres ve endişe kaynağı da olabilir. Her şeyin mükemmel ve düzenli olması ve kişinin hayatının her alanını kontrol edebilme ihtiyacı olarak tanımlanır. Ama mükemmeliyetçi olmak ne anlama geliyor?

Mükemmeliyetçilik, burçlar veya astroloji gibi farklı kaynaklardan gelebilir. Başak veya Oğlak gibi diğerlerinden daha mükemmeliyetçi olduğu bilinen bazı burçlar vardır. Mükemmeliyetçiler kendileri ve çevrelerindekiler için yüksek standartlara sahip olma eğilimindedirler ve bu standartlar karşılanmadığında bazen hüsrana yol açabilir. Ayrıca mükemmelliğe olan ihtiyaçları nedeniyle başarısızlık veya eleştiri ile baş etmekte zorlanabilirler.

Bu yazıda en mükemmeliyetçi burçlar sıralamasını keşfedeceğiz, bu özellikle ilişkili en yaygın göstergeleri öğreneceğiz. (Bu makaleden sonra en zeki burçlar hangileri yazımıza da bakabilirsiniz)

En Mükemmeliyetçi 6 Burç

6. Aslan

en mükemmeliyetçi burçlar

Bu kendine güvenen varlıklar kendilerine her zaman ulaşılamaz hedefler koyarlar. Astrologlar, “Aslanların öz-eleştirel ve bilinçli doğası, dışsal tatmin yoluyla bir benlik duygusu oluşturmaya çalıştıklarını gösteriyor” diyor. Ve bu tatmini bulmak, ikinci sıranın bir seçenek olmadığı anlamına gelir. İlişki astrologlarına göre, gururlu Aslanlar için “mükemmeliyetçilik bir seçim değil, bir yaşam tarzıdır”.

İlgi odağı olmaya odaklanmak, ormanın bu kral ve kraliçelerinin etraflarındakilere karşı hüsrana uğramasına neden olabilir. Astroloji uygulamalarına göre, Aslanlar dikkat çekmek isterler ve genellikle başkalarının taleplerine ve isteklerine uyma biçiminden memnun olmazlar,” diyor.

5. Balık

Balık, her konuyu kafasına takma eğilimindedir ve tüm bu hayal kurma ve ümit etme, onların ciddi şekilde gerçekçi olmayan bazı beklentiler içine girmelerine neden olabilir. Senaryoları plana göre gelişmediğinde, bu su burçları büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrayabilir.

Astrologlar, “Kaygı ve gerçekçi olmayan standartlar, Balık burcunun nitelikleri olabilir, bu da bir şeyleri tamamlamayı veya mümkün olanın etrafında gerçekliğin biraz dışında yaşamayı zorlaştırabilir” diyor. İşin diğer tarafı, yaratıcı hayal güçlerinin başkalarının aklına gelmemiş olabilecek fikirler üretebilmesidir.

4. Akrep

en mükemmeliyetçi burçlar

Akrep, mükemmeliyetçiliklerinde kontrollü bir yaklaşım benimser. Astrologlar, “imkansız gibi görünen bir görevi hemen denemeyecek kadar akıllı olduklarını” söylüyor. Genellikle başkalarının bir görevi çözmesini izlerler ve ardından davranışlarını zafer kazanmış olanlara göre modellerler.

Ancak bu burç, kontrolü elinde tutmayı sevdiği için, hayatına aklına gelen mükemmel fikirleri adapte edemediği zamanlarda sinirlenmeleri muhtemeldir. İlişki astrologları, “başkalarından da çok talepkarlar” diyor. Sürekli olarak “etraflarındakilere kusurlarını hatırlatırlar” diye ekliyorlar. Bu nedenle, bir Akrep’ten hiç mutlu olmayacağınız tavsiyeler aldığınızda şaşırmayın.

3. Koç

Bu motive olmuş liderler hiçbir şeyin önlerine çıkmasına izin vermezler. Aşırı başarılı kişiler olarak, uzun yapılacaklar listelerindeki her şeyin üstünü çizmezlerse kolayca üzülürler. Ancak Koç, astrologlara göre “mükemmelliğe giden bir yol bulma umuduyla hem kendilerini hem de başkalarını eleştiren, yargılayıcı” hale getirebilen aşırı derecede inatçı bir burçtur. Benmerkezci doğaları, kendilerini başkalarının yerine koymakta zorlanacakları anlamına da gelir.

2. Oğlak

Oğlaklar, özellikle işyerinde, her şeyde en iyi olmak istemesiyle ünlüdür. En mükemmeliyetçi burçlar arasında gösterilen Oğlaklar için astrologlar, böyle hissetmelerinin ve motivasyonlarının sebebini “oğlak kararlılık, liderlik ve güçle ilişkilendirilir” diyerek açıklıyorlar.

İlişki astrologlarına göre, bu burç aynı zamanda “yeterince sahip olmama veya hiçbir yere varamama” konusunda içsel bir korkuya sahiptir. “Yeterince çabalamadıkları için Oğlak burcunun başarısız olması bir seçenek değildir. Aslında, mükemmel olmak için Oğlak kadar kimse çabalamaz,” diye ekliyorlar. Bu nedenle, bu kişilerin işten ayrılma saatinden çok sonra ofiste olmaları alışılmadık bir durum değildir.

1. Başak

en mükemmeliyetçi burçlar

Bir Başak ile zaman geçirdiyseniz, her şeyin kendi istedikleri gibi yapılmasını istediklerini bilirsiniz. Astrologlar bu burcun “düzene, düzenliliğe ve ayrıntılara gösterilen özene olan sevgileri” nedeniyle mükemmeliyetçilikle eş anlamlı olduğunu söylüyor. Bu onların kibirli görünmelerine neden olabilir, özellikle de Akrepler gibi kusurlarınızı dile getirecekleri için.

İlişki astrologları, “Verimsizliğe ve hatalara karşı tahammülsüz olan bu burcun kendisinden ve başkalarından yüksek beklentileri var” diye uyarıyor. Ancak Başaklar bu enerjiyi eleştirel bir yol yerine analitik bir şekilde kanalize edebilirlerse harika sonuçlara yol açabilir.

Başakların, kelimenin tam anlamıyla her şeye metodik yaklaşımı bazen akıllara durgunluk verebilir, zaten bu da onları en mükemmeliyetçi burçlar listesinde birinci sıraya oturtuyor. “[Onlar], ister kişisel ister işle ilgili olsun, günleri boyunca her görev için bir rutini mükemmel ve detaycı şekilde ele alırlar”.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz