Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaAlışverişEn Ucuz ve En İyi Bulut Depolama Hizmeti Sunan Sağlayıcılar

Son Yazılar

En Ucuz ve En İyi Bulut Depolama Hizmeti Sunan Sağlayıcılar

Mümkün olan en iyi bulut depolama hizmetini mi arıyorsunuz? İşte 1 TB, 100 GB ve diğer seçeneklerle en ucuz bulut depolama seçenekleri.

Dosyaları cihazlar arasında senkronize etmek için bulut depolama ile ilgileniyor olun veya bilgisayarınızda yeterli alan olmadığı için, mümkün olan en ucuz ve en iyi bulut depolama hizmetini aramak mantıklıdır. Sonuçta, kim gereğinden fazla ödeme yapmak ister?

Mevcut en ucuz ve en iyi bulut depolama seçeneklerine bir göz atalım. Size en uygun olanı seçebilmeniz için hem mutlak maliyet hem de gigabayt başına (aylık) fiyatlandırmaya bakacağız.

1. En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Alanı: Google Drive

en iyi bulut depolama

Fiyatlandırma: 15GB ücretsiz

En iyi ve ucuz bulut depolama, sanırım şu anda sadece Google Drive. Ödemek istemiyorsanız veya buna ayıracak paranız yoksa, Google Drive cömert 15 GB ile en fazla depolama alanını ücretsiz olarak sağlıyor.

Ancak, bu depolamanın Google hesabınızda paylaşıldığını unutmamalısınız. Bu nedenle, Gmail veya Google Fotoğraflar’ı da kullanıyorsanız, depolama alanınızın istediğinizden daha hızlı tükeneceğini görebilirsiniz. Bundan endişelenmeyin, Google Drive için ayrı bir hesap açıp, 2 ya da 3 hesap kullanabilirsiniz.

Başka bir seçenek olarak, yalnızca ücretsiz bir plan istiyorsanız pCloud‘a bir göz atın. Hizmet, 10 GB boş alan sağlar, ancak kaydolduktan sonra basit görevleri tamamlayarak bunu kolayca 15 GB’a yükseltebilirsiniz. Bunlar, e-posta adresinizi doğrulamayı, yazılımı bilgisayarınıza ve telefonunuza indirmeyi ve otomatik fotoğraf yüklemeyi etkinleştirmeyi içerir.

2. En İyi Bütçe Dostu Bulut Depolama: iCloud

Fiyatlandırma: 50 GB Ayda 6,49 TL – 200 GB: 19,99 TL – 2 TB: 64,99 TL

Bir sonraki kategorimiz, herhangi bir depolama miktarı için (ücretsiz dışında) ödeyebileceğiniz en iyi fiyat anlamına gelen bütçe dostu bulut depolama hizmetidir. Bu ayrım, 50 GB’lık bir plan sunan tek büyük bulut depolama sağlayıcısı olan iCloud’a aittir.

50 GB fazla alan değil, ancak ayda 6,5 TL, bulut depolama için bulabileceğiniz en düşük fiyat budur. Bu, muhtemelen iPhone’unuzu yedeklemek veya dosyaları cihazlar arasında taşımak için size biraz yer açmak için yeterlidir. Tabii ki, bir Apple ürünü olarak, öncelikle Mac, iPhone ve iPad üzerinde çalışanlar için daha uygunudur.

GB başına fiyatı listedeki en yüksek fiyatlardan biridir, ancak bu kadar küçük bir miktar için bu beklenebilir. Daha fazla depolama alanına sahip planlardan birini satın alırsanız, bu tahsisi aileniz ve arkadaşlarınız arasında paylaşabilirsiniz. Ayrıca, iCloud depolamasını Apple Arcade ve Apple Music gibi diğer Apple abonelikleriyle daha düşük bir toplam fiyatla paketleyen Apple One‘ı da unutmayın.

3. En İyi 100 GB veya 200 GB Bulut Depolama: Google ONE

en iyi bulut depolama

Fiyatlandırma: 6 TL – 870 TL Arasında

50 GB sizin için yeterli değilse veya Apple cihazlarını kullanmıyorsanız, Google Drive (Google One aracılığıyla), bir sonraki adım için en ucuz ve en iyi bulut depolama alanını sağlar.

100 GB’lık bir planla ilgileniyorsanız, yıllık bir plana kaydolup ayda yalnızca 4,84 TL ödeyerek aylık fiyatlandırmaya göre yüzde 17 tasarruf edebilirsiniz. Bu arada, 200 GB’lık bir alan, yıllık ödeme yaptığınızda ayda yalnızca 9,66 TL ‘ye mal oluyor.

Belirtildiği gibi, Google artık Google One programı aracılığıyla depolama yükseltmeleri sağlıyor; doğrudan Google Drive üzerinden satın almazsınız. Bu hizmet, ekstra depolamaya ek olarak, Google uzmanlarına erişim, planınıza aile üyeleri ekleme seçeneği ve “ekstra üye avantajları” da sağlar.

Bu ek avantajlar arasında otellerde indirimler ve 200 GB veya daha fazla bir plana yükseltmeniz durumunda Google Store’da ve Android VPN’de yapılan satın alma işlemlerinde yüzde bir geri ödeme bulunur. Bu, onu Google hizmetlerinin yoğun kullanıcıları için en iyi bulut depolama alanı yapar. Çok büyük miktarda alana ihtiyacınız varsa, Google One planları 30 TB’a (869,99 TL) kadar çıkıyor.

Bu arada, OneDrive ve iCloud dahil olmak üzere diğer bazı hizmetler aynı fiyat noktasında 100 GB veya 200 GB planlar sunar. Google One, ekstra özellikleri nedeniyle genel olarak en iyi bulut depolama hizmetidir.

4. En Ucuz 500 GB Bulut Depolama: pCloud

Fiyatlandırma: 500 GB yıllık 49,99 ABD doları veya yaşam boyu 175 ABD doları

pCloud’un ücretsiz planına daha önce bir not verdik, ancak aynı zamanda 500 GB’lık bir plan sunan en iyi bulut depolama sağlayıcısı. Bu, fiyatların gigabayt başına 0,01 ABD dolarının altına düştüğü ve daha uygun maliyetli hale geldiği ilk depolama hizmetidir.

Unutulmaması gereken nokta, pCloud’un sizi, insanlar genel bağlantılarınızdan içerik akışı yaptığında veya indirdiğinde kullanılan 500 GB indirme bağlantısı trafiğiyle sınırlandırmasıdır.Yani bir download hizmeti vermeyi düşünüyorsanız, sınırlı olduğunu unutmayın. Diğerlerinin erişebileceği dosyaları barındırmak için öncelikle bulut depolama alanınızı kullanmadığınız sürece, bu bir sorun teşkil etmemelidir.

5. En Ucuz 1 TB Bulut Depolama: MediaFire

en iyi bulut depolama

Fiyatlandırma: Ayda 5 ABD Doları (GB başına 0,005 ABD Doları) veya yılda 45 ABD Doları (GB başına 0,00375 ABD Doları) için 1 TB

Birçok kişi MediaFire’ı öncelikle başkalarıyla dosya paylaşmak için kullanır, ancak aynı zamanda kişisel bir bulut depolama çözümü olarak da çalışır. 1TB fiyatı bulabileceğiniz en ucuz fiyattır. Fiyatlandırma sayfasındaki “%50 indirim” mesajının kalıcı olduğunu unutmayın, bu nedenle sınırlı süreli bir anlaşma yapma konusunda endişelenmeyin.

Ancak, hizmetin maalesef başka bir yere bakmanıza neden olabilecek bazı sorunları var. MediaFire, masaüstü uygulamaları sunmaz, bu nedenle web sitesini veya mobil uygulamaları kullanarak her şeyi senkronize etmeniz gerekir. Güvenlik ve gizlilik özellikleri diğer sağlayıcılara kıyasla eksiktir ve diğer bulut depolama araçlarını bu kadar kullanışlı hale getiren bazı güç özelliklerini atlar.

Yalnızca mümkün olan en ucuz ve en iyi bulut depolama hizmetine sahip olup, başka şeyleri önemsemiyorsanız, bu sağlayıcı size göre.

6. En İyi 1 TB Bulut Depolama: Microsoft 365

Fiyatlandırma: 1 TB Yıllık 549,99 TL – 6 TB Yıllık 739,99 TL

Microsoft Office kullanıcısıysanız, bulut depolamadaki en iyi değer Microsoft 365 Kişisel planıdır. OneDrive’daki bir terabayt bulut depolama alanına ek olarak, PC’niz, Mac’iniz ve mobil cihazlarınız için Office’in tam özellikli sürümlerini alırsınız. Buna Word, Excel, PowerPoint ve Outlook ile yalnızca Windows’ta Access ve Publisher dahildir.

Microsoft 365 abonelikleri, Microsoft teknik desteğine ek olarak ayda 60 dakikalık Skype araması da içerir.

Aileler, bir Microsoft 365 Aile aboneliği aracılığıyla daha da iyi bir değer elde edebilir. Yıllık 739,99 TL karşılığında, altı kişiye kadar yukarıdaki avantajlardan yararlanacaksınız. Yıllık fiyatla altı kişi için kişi başı 1 TB alan bulabileceğiniz en ucuz ve en iyi bulut depolama alanıdır.

7. En Ucuz 2 TB Bulut Depolama: Sync.com

Fiyatlandırma: Yılda 96 ABD Doları karşılığında 2 TB (GB başına 0,004 ABD Doları)

Dropbox, Google Drive, iCloud, pCloud ve daha az bilinen Sync.com’un tümü 2 TB’lık bir plan sunar. Fiyatlandırmada yakınlar, ancak pCloud ve Sync.com’un hafif bir avantajı var. Yıllık ödeme yaptığınızda her ikisinin de fiyatları ayda 8 ABD Doları’na iniyor.

Yukarıda pCloud hakkında konuştuk, bu yüzden uygun bir fiyata büyük miktarda bulut depolaması için Sync’e odaklanalım.

pCloud gibi, Sync de gizliliğe odaklanır ve onu görülmeye değer kılan birçok sağlam özellik sunar. Bu plan, ayda paylaştığınız veri miktarına herhangi bir sınırlama getirmez ve pCloud için yalnızca 30 güne kıyasla 180 günlük etkileyici bir dosya kurtarma hizmeti sunar.

İki seçenek benzer olduğundan, yükseltmeye karar vermeden önce her ikisi için de ücretsiz bir hesap denemeye ve hangisini daha çok beğendiğinizi görmeye değer. Daha da fazla depolamaya ihtiyacınız varsa, Sync ayrıca yıllık 240 ABD Doları (GB başına 0,0033 ABD Doları’na kadar çıkar) için ayrı bir 6 TB planı sunar.

iDrive‘ın (adına rağmen Apple’a bağlı değil) yılda 79,50 ABD Doları karşılığında 5 TB, ayrıca yılda 99,50 ABD Doları karşılığında 10 TB plan sunduğunu unutmayın. Bu önemli ölçüde daha düşük bir maliyettir. Ancak, iDrive bulut depolamaya değil, bulut yedeklemeye odaklanır. Bu nedenle aynı kategoride olmadığı için buraya dahil etmedik.

8. En Ucuz Büyük Bulut Depolama: MEGA.nz

en iyi bulut depolama

8 TB için fiyatlandırma: Ayda 19,99 Euro veya yılda 199,99 Euro

16 TB için fiyatlandırma: Ayda 29,99 Euro veya yıllık 299,99 Euro

Kesinlikle çok büyük miktarda bulut depolama alanına ihtiyacınız varsa, bulabileceğiniz en ucuz ve en iyi bulut depolama alanı MEGA.nz’de. Bu uzun süredir devam eden bulut depolama hizmeti, bir zamanlar 50 GB boş alan sunduğu biliniyordu. Artık bu avantaja sahip olmasa da, yüksek depolama katmanlarında en iyi değeri sunuyor.

MEGA, Dropbox gibi hizmetler kadar aşinalık düzeyine sahip olmayabilir, ancak kesinlikle kullanılabilir ve sağlam özellikler sunar. Google One’ın 10 TB’lık bir plan için ayda 99,99 ABD doları ücret aldığı göz önüne alındığında, bu fiyatlar, onlara ihtiyacı olan birkaç kişi için çok ucuzdur.

MEGA’nın fiyatlarını avro cinsinden listelediğini unutmayın, bu nedenle TL yazan fiyatlara aldanmayınız.

Dosyalarınız için En Ucuz ve En İyi Bulut Depolama

Artık her katmandaki en ucuz ve en iyi bulut depolama sağlayıcısının ne olduğunu biliyorsunuz. İster bulutta fazladan alan arıyor olun, ister büyük miktarda uygun fiyatlı bulut depolama alanına ihtiyacınız olsun, ihtiyaçlarınız için doğru hizmeti bulabilirsiniz.

Burada esas olarak fiyata odaklanmış olsak da, bulut depolama hizmetinizin kullanım kolaylığını, özellik setini ve entegrasyonunu da dikkate almak önemlidir. İş akışınıza bu kadar sorunsuz uymayan bir hizmetle karşılaştırıldığında, bu avantajlar için ayda birkaç ekstra para ödemeye değer olabilir.

Depolama için diğer seçenekleri de unutmayın. Kendi yerel çözümünüzü oluşturmak için bir NAS birimi satın almak, özellikle uzun vadede, bulut depolama için ödeme yapmaktan daha düşük bir maliyetle sonuçlanabilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye.com alışveriş kategorisini takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!