Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaAstrolojiAilemizin Akıl Küpü Dedirtecek En Zeki Burçlar

Son Yazılar

Ailemizin Akıl Küpü Dedirtecek En Zeki Burçlar

Akıllı insanların bu özelliklerini burçlar sağlıyor mudur, elbette genelleme yapmak doğru değil fakat işte astrologlara göre en zeki burçlar.

Dünyanın en zeki insanlarının birçok ortak özelliği vardır: Doğuştan zekidirler, kolayca fikir üretebilirler ve genellikle onları başarıya götüren güçlü bir iş ahlakına sahiptirler. Bu nitelikler, yeni icatlar yaratmalarına, işitsel veya görsel şaheserler yazmalarına veya dünyayı değiştiren şirketler kurmalarına yardımcı olabilir. Ama neden bazı insanların diğerlerinden daha zeki olduğunu hiç merak ettiniz mi? Astrolojinin bununla bir ilgisi olabilir. İşte bu yazımda sizlerle astrologlara genel olarak en zeki burçlar hangileridir paylaşacağım.

6. Yengeç

En zeki burçlar arasında altıncı sırada bulunan şefkatli Yengeç, benzersiz bir zeka yapısına sahiptir. İlişki astroloğu Anna Kovach, “Yengeç burcunda doğan insanlar sezgi ve duygusal duyarlılığı kurnaz bir doğayla harmanlıyor” diyor. Bu onlara sadece kişisel ilişkilerinden daha fazla hizmet eder. “İş dünyasında başarılı olabilirler çünkü başkalarının karşı koyamayacağı tatmin edici bir yanıtı nasıl sağlayacaklarını biliyorlar” diye ekliyor. “İnsanları okumakta ve başkalarının duygularına yanıt vermekte mükemmeller.” Yengeç arkadaşınızın, herkesin duygusal ihtiyaçlarını kirpiklerini bile kırpmadan ustaca karşılamasını bekleyin; bu sadece birkaç burcun tekrarlayabileceği yüksek duygusal zekanın bir göstergesidir.

BENZER YAZI: MANİPÜLASYON TEKNİKLERİNİ EN İYİ KULLANAN BURÇLAR SİZİ ŞAŞIRTACAK

5. Terazi

Terazi burcuna mensup bir arkadaşınız varsa, muhtemelen sürekli okuduğu bir kitap vardır veya yerel müzeleri, sinema salonlarını veya konser salonlarını ziyaret ediyordur. Bu nedenle, çeşitli konularda bir bilgi düzeyine sahiptirler. Ancak astrolog Kovach, zekalarının bununla sınırlı olmadığını belirtiyor. “Bu aynı zamanda sanat ve müzikle ilgili burçtur” diyor. “Müzik teorisini veya görsel sanatları kolayca kavramak gibi yaratıcılık yoluyla kendini gösteren bir zeka yeteneğine sahip olabilirler.” Muhabbet etmeyi çok seven teraziler, bu sohbetlerden bile aldıkları bilgilerle zekalarını geliştirirler.

BENZER YAZI: GÜCÜ SEVEN, GÜCE EN AÇ BURÇLARI SİZLER İÇİN İFŞA EDİYORUZ

4. Yay

En zeki burçlar arasında gösterilen Yay, sürükleyici deneyimler yoluyla bilgi edinmeyi tercih eder. Astrolog Kovach, “Bu burç bağımsız, özgür düşünürler olma eğilimindedir – ancak araştırmayı ve rasyonelliği reddetmezler” diyor. “Aslında, gerçeği arama arzuları, çoğu zaman bilgilenmek için büyük çaba sarf etmelerine yol açar.” Örneğin, yeni bir dil veya iyi yemekler pişirmeyi öğrenmek isteyen bir Yay, yerel halktan öğrenmek için farklı bir ülkeye seyahat edebilir. Bu nedenle, bu burcun üyesi olan insanlar sadece kitap okumakla kalmazlar – okumayı sevseler de – öğrendiklerini alırlar ve akademik olanın ötesine geçen bir şekilde hayatlarına uygularlar.

BENZER YAZI: ASTROLOGLARA GÖRE EN ROMANTİK BURÇLAR

3. İkizler

Bu burç her zaman yeni bilgileri özümser – bu, ofiste kısaca bahsedilen bir konudan, internette araştırılması gereken detaylı bir konu veya iş başvurusu yapmayı planladıkları bir şirket hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek anlamına gelir. Koç ve astrolog Linda Berry, “Güçlü bir farkındalık duygusuna ve keskin iletişim becerilerine sahipler, bu da onları çok zeki yapıyor” diyor. “Bir İkizler, merak ettiği en alakasız konuları bile araştırmaktan keyif alır, deneysel ve sorgulayıcı akıl yürütme ve öğrenme yeteneklerine katkıda bulunan temel bir kişiliğe sahiptir.” diyor.

Peki neden listemizde daha üst sıralarda değiller? Kovach’a göre, “Bu burca mensup insanların dikkati o kadar kolay dağılır ki, uzmanlık geliştirme noktasına kendilerini kaptırmak yerine ilgi alanlarına kayma eğilimlidirler.” Başka bir deyişle, onlar her konuda az da olsa bilgi sahibiler ama hiçbirinde usta değiller.

BENZER YAZI: PARA İÇİN EVLENECEK BURÇLARI AÇIKLIYORUZ

2. Başak

Bu çalışkan, güvenilir ve mükemmeliyetçiliğe eğilimli burç, iletişim ve düşünce gezegeni Merkür tarafından yönetilir. Başaklar, akademik bilgileri kolayca toplama eğilimindedir ve pratik bir zeka düzeyine sahiptir, bu da onları tavsiye vermede harika kılar. Bununla da bitmiyor. Crescent Divination’da profesyonel tarot okuyucusu ve astrolog Crescent, “Müşterilerime her zaman Başak enerjisinin birincil bir kaynak elde etmeye çok benzer olduğunu söylerim” diyor. “Öğrendikleri her şeyi kendileri çözmeleri ya da bunun arkasındaki nedeni bilmeleri gerekiyor.” Bir Başak’ın her Tehlikeyi bilmesini bekleyin! Ona neredeyse her konuda danışabilir ve aldığınız cevaplara güvenebilirsiniz.

BENZER YAZI: ASTROLOGLARA GÖRE EN KISKANÇ BURÇLAR HANGİLERİDİR?

1. Kova

En zeki burçlar arasında listede birinci sıraya yerleşen burç Kova’dır. Yenilik, yaratıcılık ve genişletilmiş bilincin gezegeni olan Uranüs tarafından yönetilirler. Bu nedenle, bu hava burcu gerçekleri basitçe öğrenmekten daha fazlasını yapar: Bu bilgiyi analiz eder, anlar ve üzerine inşa ederler. Astrolog Kovach, “Yenilikçi, eksantrik ve çoğu zaman zamanlarının ilerisindeler” diyor. “Ufuktaki eğilimlerin nasıl geliştiğini anlıyorlar ve başkalarının hemen anlayamayacağı bir gelecek vizyonuna sahipler.”

BENZER YAZI: GÜVEN KONUSUNDA ÇOK DA BONKÖR OLUNMAMASI GEREKEN BURÇLAR

Kovach, “Konu parlak fikirler olduğunda dahi değiller ama risk alacak kadar cesurlar, bu da çoğu zaman başkaları ne yapacaklarına karar bile veremeden çok önce atılımlar yapmalarına yol açıyor” diyor. Burç ayrıca güçlü bir ahlaki pusulaya sahiptir ve bu entelektüel yetenekleri başkalarına yardım etmek ve toplumu daha iyi hale getirmek için kullanır. Bu nedenle, kendinize Kova burcuna mensup bir arkadaş bulursanız, onları yakın tutun ve kaybetmeyin.

BENZER YAZI: ÜN VE ŞÖHRETE EN AÇ BURÇLAR HANGİLERİDİR


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!