in

AğlaAğla

Enes Kara Kimdir? Enes Kara Neden İntihar Etti, Kaç Yaşında, Nereli?

Enes Kara kimdir? Elazığ tıp öğrencisi Enes Kara neden intihar etti, kaç yaşında, nereli? İntihardan kim sorumlu, işte merak edilenler.

enes kara kimdir

Elazığ’da Fırat Üniversitesi’nde eğitim gördüğü belirtilen öğrencisi Enes Kara intihar ederek yaşamına son verdi. Yaşanan bu üzücü olay sonrasında Enes Kara sosyal medyada gündem oldu. Bu kapsamda vatandaşlar arama motorları üzerinden araştırma yapıyor ve detayları öğrenmek istiyor. Peki, Enes Kara kimdir? Elazığ tıp öğrencisi Enes Kara neden intihar etti, kaç yaşında, nereli? İşte haberin detayı..

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın yaşamına son verdiği öne sürüldü. Kara’nın, olaydan önce arkadaşlarına gönderdiği videoyu alıntılayan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Bu gençlerin ahı sarayı yakar” dedi.

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, sabah saatlerinde ölü olarak bulundu. Peki, Enes Kara kimdir? Elazığ tıp öğrencisi Enes Kara neden intihar etti, kaç yaşında, nereli? İşte haberin detayı..

Yaşamına son verdiği öne sürülen Kara, olaydan önce çektiği videoları arkadaşlarına göndererek, cemaat yurdunda yaşadığı baskıları anlattı. Videoda cemaat yurdunda ailesinin zorlamasıyla kaldığını söyleyen Kara’nın, yurtta zorla namaz kıldırdıklarını ve bu durumdan rahatsız olduğunu söylediği görüldü.

TUNCAY ÖZKAN’DAN MESAJ

Kara’nın açıklamalarının paylaşıldığı bir gönderiyi alıntılayan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Yazık çok yazık. Aslan gibi delikanlı. Bu gençlerin kardeşlerimizin ahı sarayı yıkar” dedi.

Devletin yeterli sayıda yurt yapmadığını belirten Özkan, “Üç kuruşluk çıkarları için bu gençleri yakanlar bilin bu çürük düzeninizi değiştireceğiz. İktidarımızda her genç devlet yurdunda kalacak. Özgür olacak” ifadelerini kullandı.

14 YAŞINDAKİ İSMAİL KEREM CEMAAT YURDUNDA ÖLMÜŞTÜ

Antalya’nın Alanya ilçesinde Süleymancılar Cemaatine ait yurtta kalan 14 yaşındaki İsmail Kerem Topal, 4 Ağustos’ta yurtta kalan M.E.U. isimli çocukla kavga ettikten sonra dengesini kaybederek merdivenlerden yuvarlandı. Başını beton zemine çarpan Topal, ağır yaralandı.

Tedaviye alınan Topal, 9 Ağustos’ta hayatını kaybetti.

YURTTA CİNAYET

Antalya’nın Kepez ilçesinde, bir tarikat yapılanmasına ait olduğu ortaya çıkan kaçak bir yurtta bir cinayet yaşanmıştı. Kaçak yurtta çalışan aşçının, kaçak yurtta kalan öğrenciyi vahşi bir şekilde katlettiği olay medyaya yansımıştı.

Peki, Enes Kara kimdir? Elazığ tıp öğrencisi Enes Kara neden intihar etti, kaç yaşında, nereli? İşte haberin detayı..

ENES KARA NEDEN İNTİHAR ETTİ

Ardında intihar notu olarak bir video bırakan Enes Kara, tarikat yurdunda ailesinin zoruyla kaldığını söyledi. Kara, “Şu an bir cemaat yurdunda kalıyorum. Hiç istemememe rağmen, aileme defalarca söylemiş olmama rağmen. Ailem burada kalmaya zorladı. Görevli ailenin zoruyla mı buradasın diye sordu evet dedim, babamla konuştu. Babam bana oranın kurallarını aksatma, namazlarını kıl, kitabını oku dedi.” ifadelerini kullandı.

Yurt koşullarını anlatan Kara, “Sabah 6.30 gibi sabah namazı için kalkıyoruz. Sonra okula gidiyorum. 5’e kadar okuldayım. 5’te yemek var sonra akşam namazı var. Sonra risale denen kitapları okumak zorundasınız, ardından yatsı var. Bunları yapınca saat yaklaşık 8 oluyor. Psikolojik olarak çok yoruluyorsunuz. Zaten tüm gün okuldasınız, üstüne istemeye istemeye bunları yapınca özgürlüğünüz elinizden gitmiş gibi hissediyorsunuz.” dedi.

ENES KARA WHATSAPP MESAJLARI YAYINLANDI!

İntihar eden Enes Kara’nın WhatsApp mesajları olduğu iddia edilen yazışmalar ortaya çıktı. Enes Kara, kendisini vazgeçirmeye çalışan bir arkadaşına “Tüm yaşama sevincimi kaybettim. Bir şeyleri değiştirecek heves yok. Ölmemi önemseyecek kimse yok.” şeklinde mesajlar attı.

enes kara kimdir
enes kara kimdir

ARKADAŞIYLA DA BU DURUMU KONUŞMUŞ

Enes Kara’nın arkadaşı M.M. ise, Enes’i intihara götüren süreci şöyle paylaştı:

Sosyal Medyada Enes Kara Paylaşımları

Enes Kara kimdir, neden intihar etti, kaç yaşında, nereli, gibi sorular merak ediledursun, Twitter’da birçok kullanıcı bu konuyla ilgili paylaşımlar yaptı ve yapmaya devam ediyor.

enes kara kimdir
enes kara kimdir

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cahiller kategorimizdeki ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bilim Kurgu Filmleri

İzlemeyenin Pişman Olacağı Bilim Kurgu Filmleri Önerileri (Canlı Liste) (8 Giriş)

netflix hayatta kalma filmleri

Hemen İzleyebileceğiz Netflix’teki En İyi 20 Hayatta Kalma Filmi