Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaHayat'Erkek Arkadaşım Beni Aldattı': Hemen Yapmanız Gereken 21 Şey

Son Yazılar

‘Erkek Arkadaşım Beni Aldattı’: Hemen Yapmanız Gereken 21 Şey

Erkek arkadaşım (sevgilim) beni aldattı diyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, yazımızda hemen yapmanız gereken 21 şeyi açıklıyoruz.

Erkek arkadaşım beni aldattı… Bu gerçekten kimsenin yaşamaması gereken bir tecrübe! Acısını dindiremeyebilirim ama onun sadakatsizliğiyle bir profesyonel gibi başa çıkmana yardım edebilirim. İşte bu yazımda tam da buna odaklanacağım ve sevgilim beni aldattı diyenler için hemen yapılması gereken 21 şeyden bahsedeceğim. Kızlar toplaşın, bu yazıyı kaçırmamalısınız.

Bir ilişkide yaşayacağınız duygusal olarak en yaralayıcı şeylerden biri. “Erkek Arkadaşım Beni Aldattı” cümlesi sadece itiraf etmesi değil, kabul etmesi de zor bir sonuç.

Bu gerçeklik, senin için dünyanın sonu olmak zorunda değil. Erkek arkadaşın tarafından aldatılmak kolay değil, hiçbir zaman da olmadı. Zor bir süreç ama kısa sürede bu durumu atlatmak da senin elinde. [İlgili Yazı: Aldatma Belirtileri ve İşaretleri]

Erkek tarafından aldatılmanın acısı gibisi yoktur. İhanetin acısı, kalp kırıklığının acısı, ilişki için yıkılan umutlar ve diğer kıza karşı duyulan kıskançlık vardır.

Aptal gibi hissediyorsun. Aniden, sizin için en iyisi olduğunu düşündüğünüz adam ikili bir hayat yaşıyor ve onun ve ilişkiniz hakkında bildiğiniz her şey aslında bir yalanmış.

Erkek Arkadaşım Beni Aldattı: Ne Yapmalıyım?

Aldatılmanın acısı gerçektir ve berbattır. Bunun başka açıklaması yok. Bu aşamayı atlayamazsınız. Şoktan öfkeye geçemezsiniz. Bu şekilde çalışmıyor.

Kızgın ya da öfkeli olmadan önce üzgün olursun. Onu sevdin ve belki hala seviyorsun ve o senin kalbini milyonlarca parçaya ayırdı.

Bu acı hafife alınacak bir şey değil. Kimsenin sana ‘onun için akıttığın göz yaşlarına değmez’ diyerek geleceğe bakmanı söylemesine izin verme çünkü bu doğru olsa bile, acın gerçek ve onu öncelikle hissederek ve kabul ederek atlatmaya başlayabilirsin. Bu acı size ilişkinin gerçek olduğunu söyler, en azından sizin için. [İlgili Yazı: Aldatan erkek nasıl davranır 28 belirtisi]

Bu acı aynı zamanda erkek arkadaşın tarafından ihanete uğramayı bu kadar zorlaştıran şeydir. Acının ötesine nasıl bakıyorsun? Hiç bitecek mi? Normal hissetmeye ve geleceğe odaklanmaya ne zaman başlayabilirsin?

Aldatılmakla nasıl başa çıkılır?

Bunun neden başınıza geldiğini veya erkek arkadaşınızın yaptığını, kiminle aldattığını araştırarak beyninizi harap ederken, gerçek şu ki: o aldattı. Artık top sizde ve nasıl devam edeceğinize karar vermek size kalmış. Ona geri dönmeyi, barışmayı ya da her şeyi unutarak mutlu mesut yolunuza devam edebileceğinizi düşünmeyin bile. Bu artık asla olamaz. O pişman olup, özür dilese bile, çünkü artık bunun bir önemi olmamalı.

İşte ‘erkek arkadaşım beni aldattı, ne yapmalıyım?’ diyenler için sizi aldattığını öğrendikten sonra neler yapabileceğiniz ve hayatınıza nasıl devam edebileceğiniz konusunda bazı denenmiş ve gerçek ipuçları.

Hemen yapmanız gereken 21 şey!

1
Sen bir istisna değilsin

Bu kulağa sert gelebilir, ancak aldatıldığınızda bunu duymanız gerekir. Hemen hemen her zaman, bir kez aldatan her zaman aldatır, atasözü genellikle geçerlidir.

Aldatma olasılığı en yüksek olan adamlar, bunu daha önce yapmış olanlardır. Erkek arkadaşın geçmişte başka birini veya seni aldattıysa, tekrar yapma ihtimali oldukça yüksektir.

Bir erkeğin işleri tersine çevirebileceği ve sonsuza dek sadık kalabileceği durumlar olsa da, bu nadirdir. Bu yüzden onun yalan söyleme ve aldatma alışkanlıklarını değiştirecek kişinin siz olacağınızı düşünmeyin. [İlgili Yazı: Erkekler neden aldatır?]

2
Sebebi sen değilsin

Erkek arkadaşın seni zaten aldattığına göre, bunun senin hatan olduğunu asla düşünme. İlişkinizde eksiklikleriniz veya sorunlarınız olsa da, aldatma affedilemez.

Erkek arkadaşın kendi eylemlerinden ve kararlarından sorumludur. Sen sadece seninkinden sorumlu olabilirsin. Şimdiye kadarki en iyi kız arkadaş olabilirsin ama yine de aldatılabilirsin, bu yüzden bunun senin yüzünden olduğunu düşünme – gerçekten değil.

3
Bir karar verin

Erkek arkadaşınızın sizi aldattığını öğrendiğinizde, bir karar verme zamanı: ayrılmak mı yoksa kalmak mı? Erkek arkadaşın özür dileyebilir, ama bunun için gerçekten pişmanlık mı duyduğunu yoksa sadece yakalandığı için mi üzgün olduğunu görmelisin.

Böyle zamanlarda, içgüdülerinizi dinlemek ve kendinizi ilk sıraya koymak her zaman en iyisidir. Uğraştığınız acı veda etmeyi zorlaştırabilir. Onun sözlerine ve pişmanlığına inanmak istiyorsun. Ama daha fazla acı çekme riski buna değer mi? Unutmayın: Kendinizi özel ve sevildiğinizi hissettiğiniz sağlıklı bir ilişki içinde olmayı hak ediyorsunuz. Peki eğer aldatan taraf siz olsaydınız, erkek arkadaşınız sizi affeder miydi? Cevabı az çok hepimiz biliyoruz, peki siz neden affedesiniz? [İlgili Yazı: Terapistlere göre sevgilinizin sizi aldattığını gösteren 6 işaret]

4
Bir an önce olayı kabullenin

Bazen, sadece bırakmanız gerektiği gerçeğini kabul edin. İnsanların olayları inkar etme eylemi sıklıkla görülen bir duygudur. Aldattığını biliyorsun ama yine de bu olaya bir bahane uydurmak istiyorsun.

Aldatıldığın gerçeğini kabul etmeyi öğrenmek çok önemlidir. Sana böyle ihanet edecek birinden çok daha fazlasını hak ediyorsun. Sana sadık kalacak biri tarafından sevilmeyi hak ediyorsun ve o biri dışarıda bir yerlerde hayatına girmek için doğru zamanı bekliyor. Unutma ki, seni aldatan erkek dünyada ki tek kişi değil. Sevgini hak edecek başka birini bulabilirsin.

Erkek arkadaşım beni aldattı diyen kadınlar genellikle bunu kısa sürede kabullenemezler, bu da kendilerine farkında olmadan yaptıkları kötülüklerden biridir.

5
Affet, geri dönme ve unutma

“Erkek arkadaşım beni aldattı…” Bu berbat ve aklınızdan silemeyeceğiniz bir şey. Yapabileceğin şey affetmek (ama barışmak ve unutmak değil).

Bu imkansız gibi görünse de, şu anki durumu ve kalbinizi düşünürsek, onu affedebilirsiniz. Bu onun iyiliği için değil, senin için. Affetmek, kendinizi öfke, acı ve içerlemeden kurtarmanızı sağlar. Hayatının geri kalanında kin beslemek istemezsin. Aslında kendinize yaptığınız bir iyilik. Onu kendi vicdanı ile başbaşa bırakmak ona verebileceğiniz en büyük ceza olacaktır. [İlgili Yazı: Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanmaz?]

6
İlişkiyi anında bitir

Artık affetmeyi öğrendiğinize göre, ilişkiyi bitirmek ve tüm benliğinizden atma zamanı geldi. Seni ne kadar incitmiş olursa olsun, onunla konuşmalısın çünkü bu konuşma hayatına devam etmene yardımcı olacaktır. Bu konuşmanın temeli aldatmasının nedeni ve neden yaptığı olmamalıdır. Ama aklınıza takılanları da elbette sormalısınız.

Acısı taze olan kadınlar için, ilişkiyi bitirmek öyle kolay değildir. Bazen, keskin bir mola vererek uzaklaşmanız gerekir. Ancak, aklınızdaki sorulardan kurtulamıyorsanız, bunları bir yere yazın ve yanıtlarını ondan isteyin. Doğruyu asla söylemeyeceğini de unutmayın.

Yaptığı şeyi neden yaptığına dair sana bir açıklama borçlu. Ama onun neler yapabileceğini zaten biliyorsunuz, bu yüzden gerçeği söylemesini beklemeyin. Bu kapanış konuşması yapmak, size neden arkanıza bakmamanızı ve ilişkiyi bitirdiğinizi hatırlatabilir.

7
Kısa bir süre yasınızı tutun

Ağlamak sorun değil, ama rahatça ağlamalısınız. Hak etmediğinizi düşündüğünüz bir olay yaşadınız, şaşkın ve kalbiniz de kırık. Yas tutmak için kendinize zaman tanıyın ve duyguların üzerinize akmasına izin verin. Yalnız kalın, aldatma filmleri izleyin veya mutlu olacağınız başka şeyler yapın.

Bazen rutinden çıkmanın tek yolu, onunla birlikte gelen tüm duyguları yaşamaktır. Öyleyse yas tutmak için kendine zaman tanı.

8
Olaya takılıp kalma

Erkek arkadaşınızdan ayrılmak, ihanet ve kalp kırıklığı nedeniyle üzgün ve kızgın olmak ve ağlamak sorun olmasa da, sonsuza kadar bu şekilde hissetmek zorunda değilsiniz. Kendine ağlamak için zaman tanı ama geçmişe takılıp kalma.

Üzgünsün ama bu senin hayatını ele geçirmek zorunda değil. O senin tüm hayatın değildi, sadece bir parçasıydı. ‘Ve geriye dönüp baktığımda, o kadar da harika bir ilişki değildi’ demekten de korkmayın. Hareket etmen lazım. Bu nedenle affetmek, kırılan kalbiniz için harikalar yaratır. [İlgili Yazı: Evli bir erkeğin başka bir kadına aşık olmasının belirtileri nelerdir?]

9
Kimlerle paylaşacağına dikkat et

Bunu içinde uzun süre tutamazsın ya da onunla bunun hakkında konuşamazsın. Bu şekilde eski kalıplara geri dönersiniz. Güvenilir bir arkadaş veya aile üyesiyle konuşun. Neler olduğunu bilmelerini sağlayın.

Tekrar bir araya gelmeye karar verirseniz (ki tavsiye etmiyoruz), söylediklerinizin onlarda kalacağını unutmayın. Dürüst olun ve olanları ve nasıl hissettiğinizi paylaşın. Saçma sapan konuşmalar şu anda iyi hissettirebilir, ancak daha sonra geri tepebilir.

10
Dikkat dağıtıcı şeyler bulun

Arkadaşlarınızla dışarı çıkın, spor salonuna gidin, bir zamanlar ertelediğiniz hobinize devam edin veya zamanınızı ve enerjinizi harcayacak yeni bir şey veya ilgi alanı bulun.

Buradaki sır, kendinizi meşgul etmektir, böylece zihniniz ne kadar incinmiş veya kafanızın karışmış olduğuyla ilgili düşüncelere dalıp gitmeyecektir.

Verimli işlerle meşgul olmak işe yaramayacak gibi gelebilir, ancak yeni bir iş projesinin tam ortasındayken, aldatan erkek arkadaşınızı saatlerce hatta günlerce düşünmediğinizi fark edeceksiniz.

11
İntikam duygusunu aklından çıkar

Tekrar bir araya gelmeye karar verseniz de vermeseniz de aynı şeyi erkek arkadaşınıza yaparak intikam almaya çalışmak büyük bir zaman ve enerji kaybıdır. Erkek arkadaşım beni aldattı diyerek üzülüyorsunuz ama bir yandan intikam alma fikri ile de kendinizi yıpratıyorsunuz. Bu makul bir sebep değil. Önce kendinize odaklanın.

Eski sevgilin ya da diğer kız hakkında dedikodular yayabilirsin ve bu bir süreliğine iyi hissettirebilir ama günün sonunda hala kaybeden taraftasın. Onlar hayatlarına bakıyor ama sen kendini yeyip bitiriyorsun! Peki onlar buna değer mi?

Sırf ondan intikam almak için arkadaşıyla veya başka biriyle çıkmak da işe yaramayacaktır. Tüm bunlar öfkeyle yapılıyor ve kalbinizdeki o boşluğu doldurmayacak. Sonunda sadece daha kötü hissetmene neden olacak.

12
Yeni bir ilişki düşünmeyin

Çivi çiviyi söker mantığıyla yeni bir ilişkiye başlamak hayatınızın en büyük hatası olur.

Devam etmekte zorlanıyor olsanız bile, başka bir ilişkiye atlamak çözüm değildir. Yeni bir erkek arkadaş bulmak, kendinizi yeniden çekici hissetmenize veya bir süreliğine kendinize olan güveninizin artmasına neden olabilir, ancak aslında ihtiyacınız olan şey bu değildir.

Yeni bir erkekle doldurmak istediğin boşluk ne olursa olsun, kendi başına olmak için kendine zaman vermediğin sürece asla dolmayacak. Elbette, arkadaşlarınla dışarı çıkıp biraz flört edebilirsin ama sınırlarını koru.

Bu kalp kırıklığını aşmak için kendinize zaman tanıyın ve kalp kırıklığınızı yeni biriyle doldurmadan önce kendinizi sevin. Güven sorununuzu aşmadan başka bir erkeği hayatınıza almamalısınız. Bu ona da haksızlık olacaktır.

Psikiyatristler, uzun süreli bir ilişkinin sonlanmasından sonra yeni bir ilişkiye başlamak için en az 6 ay, cinsel ilişki için ise en az 12 ay süre geçmesini öneriyorlar.

13
Onu suçlamayı bırakın

Aldatma olayından veya ilişkinizin çöküşünden sizi sorumlu tutsa bile, buna teslim olmayın. Her insan gibi, aldatan ve yakalanan bir erkek de doğal olarak sizi suçlayacaktır. Mesela ilişkide boğulduğunu veya onunla yeterince seks yapmadığını söyleyecektir.

Sana ne boktan bir sebep gösterirse göstersin, seninle konuşmak yerine aldatmak onun seçimiydi. Eski erkek arkadaşınızın kötü kararlarının yükünü taşımak zorunda değilsiniz ve aldatmak, onun kendi başına seçtiği bir karardır. Olanlar için kendini suçlama. Bu senin sorumluluğun değil ve onun seni aldatması da kesinlikle senin hatan değil.

14
Yanlış yerlere bakma

Artık bu başınıza geldiğine göre, aynı şeyleri yaşamış ya da yaşatmış biriyle yeni bir ilişkiye başlamamaya dikkat edin. Barlarda ciddi ilişkiler aramayın ve yeni ilişkilerinizde aynı kalıba girmeyin. Aldatma potansiyeli olan, tek gecelik ilişki arayan veya en azından size bağlanmak istemeyen biri olduğunu sezdiğiniz anda arkanızı dönün ve ondan uzaklaşın.

Şu anda bunun berbat olduğunu biliyoruz, ancak bu ilişkiden ve bu kalp kırıklıklarından alacağınız dersler, sizi gelecekte hak ettiğiniz kişiyle buluşturacaktır.

15
Kendine odaklan

Aldatan erkek arkadaşınızdan ayrıldıktan sonra bekar olmak aslında kendinizle yeniden bağlantı kurmak için harika bir fırsat.

İster kariyer basamaklarını tırmanarak, ister kendinizi sağlıklı kılarak, yaşam tarzınızı iyileştirerek, daha fazla seyahat ederek veya daha değerli deneyimlere yatırım yaparak bekar hayatınızın tadını çıkarın ve kendinizi geliştirmeye odaklanın.

Bu zamanı istediğinizi yapmak için kullanın ve hayatın tadını çıkarın.

Erkek arkadaşınızın sizi aldattığını keşfetmek tamamen yıkıcı olabilir. Ancak sizi gerçekten seviyorsa vicdan azabı çeker ve samimiyetinden şüphe duymazsınız. Ayrıca diğer kızla ilişkisini hemen kesecek ve muhtemelen güveninizi ve sevginizi geri kazanmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Elbette daha önce belirttiğimiz gibi, her şeyi unutup yeniden başlamaya karar vermemelisiniz.

16
Bir yere yaz

İnternette aldatan erkek arkadaşın hakkında kötü şeyler söylemek istesen de bunun seni hiçbir yere götürmeyeceğini ikimiz de biliyoruz. Kaba olmak ve hatta arkadaşlarınıza onun hakkında şikayette bulunmak bile onu geri getirmez veya kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamaz.

Bu hayal kırıklıklarından bazılarını gerçekten boşaltmak istiyorsanız, onu bir yere yazın. Tüm duygularını dışarı çıkar. Onu özlediğini söyle. İyi ve kötü zamanlar hakkında yaz. Yüksek sesle söyleyemediğin her şeyi söyle. Sonra o kağıdı yak, belgeyi sil veya çöp kutusuna at. Çıkar ve bırak gitsin. Bu inanılmaz derecede rahatlatıcı olabilir.

17
Onu hatırlatacak her şeyi at

Aldatan erkek arkadaşı unutmanın en iyi yollarından biri, onu hatırlatacak her şeyden kurtulmaktır. Çok azı çeken bazı kadınların ev değiştirdiklerine bile şahit olmuş biri olarak söylüyorum ki, bu yapılacak şeyler arasında en iyisidir.

Birlikte aldığınız ya da onun size aldığı her şeyi atın ya da imha edin. Hatta size gönderdiği e-postaları bile silin. Telefondan engelleyin ve sonrasında numarasını silin. Size ulaşamamasını ya da sizden haber almasını sağlayabilecek her konuda onu hayatınızdan tamamen çıkarın.

18
Pes etme

Hangi kararları verirsen ver, onlara bağlı kal. Bu zor olabilir, özellikle de sizi çiçeklerle ve tatlı hediyelerle geri kazanmaya çalışıyorsa.

Bütün bunlar güzel, ama ona güvenemezsen, asla işe yaramaz. Bir rutine geri döneceksiniz. Her şey bir süreliğine iyi olacak, sonra eski haline dönecek ve yeniden canın yanacak.

Onun gerçekten pişman olduğunu düşünebilirsiniz, belki de gerçekten pişmandır. Peki sizin suçunuz neydi? Yine söylüyorum, aldatan taraf siz olsaydınız, erkek arkadaşınız sizi affeder miydi? Bunu kendisine de sorabilirsiniz.

19
Neden önemli değil

“Erkek arkadaşım beni neden aldattı?” sorusuna cevap bulmak için yıllarca kafa patlatabilirsiniz. Ama o cevap asla gelmeyecek. bahaneler uydurabilirsin. Her olasılığı düşünebilirsiniz ve hatta bazen kendinizi bile suçlayabilirsiniz. Ancak tüm bunların hiçbir önemi yok. Olan oldu, biten bitti. Geçmişe mazi, geleceğe niyazi 😂. Aslında bu söz öyle değildi ama, neyse.

Acı gerçeği bilseniz de yine acı hissedersiniz, yine ihanete uğrarsınız ve ona yine de güvenmezsiniz. Nedenine odaklanmamaya çalışın ve hayatınıza devam etmeye odaklanın.

20
Aptal değilsin

Aldatıldıktan sonra yıllarca kendimi tam bir aptal gibi hissettim. Erkek arkadaşımın beni aldatmasından dolayı kendimi suçlamadım ama kendimi aptal gibi hissettim. Tüm ilişkimize bir sır üzerine başladık ve oradan daha da kötüleşti.

Ne zaman onu sorgulasam veya korkularımı paylaşsam bana gerçekleri söyleyemedi. Defalarca aldattı ve değişeceğine söz verdi ve ben de buna inandım. Bunu tekrar yapacağına dair bariz işaretlere rağmen.

İşte yukarıdaki yazanları söyleyen kişi siz olmayın.

21
Kendi değerinin farkına var

Kendinizi yeniden inşa edin. Kendin hakkında ne hissettiğini kontrol etmesine izin verme. Güveninizi yeniden kazanabilir ve neyi hak ettiğinizi bilirseniz, her zamankinden daha mutlu hissetmek için harekete geçebilirsiniz.

Bu mümkün. Elbette biraz zaman alabilir ama asla aldatmayan harika bir erkek arkadaşa sahip olmaya layık olduğunuzu bilmek sizi oraya götürecek olan şeydir.

Günün sonunda, nasıl uygun görürseniz görün aldatılmakla başa çıkmak size kalmış. Ancak, umarız, mümkün olan en sağlıklı şekilde ilerlemenize yardımcı olmak için bu yönergeleri izlersiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!